69:79 (12:25, 24:38, 50:62)
Česká republika
cz Pondelok 13.07.2015, 14:15ME do 20 rokov - muži • Skupina F

Na straně Litvy stojí za zmínku výkon Edvinase Seskuse, který zaznamenal 20 bodů. Z českého týmu nastřílel 19 bodů David Škranc, jenž navíc přidal i 7 doskoků. O doskok víc a bod míň pak nasbíral Martin Peterka. (16:06:54)

Je konec! Český tým vstupuje do osmifinálové skupiny vítězstvím 69:79 nad Litvou a připisuje si již čtvrtou výhru na šampionátu v řadě. Svěřenci Petra Czudka tak udělali velký krok k postupu do čtvrtfinále. Čeští basketbalisté vykročili za vítězstvím už v první čtvrtině, ve které si vypracovali čtrnáctibodový náskok, jenž v dalším průběhu zápasu celkem s přehledem hlídali. Litva dokázala stáhnout ztrátu maximálně na deset bodů.

40:00
    Konec zápasu. (69:79)

39:52
    Aukstikalnis trefil trojku. Česko si ještě bere time-out. (69:79)

39:45
    Šoula proměnil jen první z trestných hodů. (66:79)

39:36
    Po dvou bodech přidali Pulpán a Jurgutis. (66:78)

39:25
    Valinskas zaznamenal koš s faulem a dal i šestku. (64:76)

39:03
    Radovan Kouřil však přidal další dva body a Litevci vědí, že dnes určitě nevyhrají. (61:76)

38:37
    Pod košem se prosadil Sajus. (61:74)

38:01
    Aukstikalnis trefil za tři body. (59:74)

37:48
    Martin Peterka si poradil s velkým přehledem. Litva prohrává už o 18 bodů a do konce chybí jen něco přes dvě minuty. (56:74)

37:47
    Peterka byl faulován a bude střílet šestky. (56:72)

37:09
    Kouřil proměnil i trestný hod a tohle už vypadá hodně dobře. (56:72)

37:09
    Skvěle! Radovan Kouřil zakončil rychlý protiútok a ještě to bylo s faulem! (56:71)

36:40
    V závěru limitu pro útok to zkoušel za tři Miniotas, skóre se ale nemění. (56:69)

36:33
    Oddechový čas Litvy. Uvidíme, s čím mladící z Pobaltí přijdou v závěru utkání. (56:69)

35:46
    Pulpán utíkal sám na koš a z této pozice nemohl zaváhat. (56:69)

34:45
    Pecháček nedal trestný hod, který byl nařízen za technickou chybu Seskuse. (56:67)

34:33
    Střela Kouřila skákala po obroučce, ale koš z toho není. (56:67)

33:38
    Míč se odrazil mimo hřiště od jednoho z litevských hráčů, rozehrávat tak budou svěřenci kouče Czudka. (56:67)

Martin Augustin

Litva: Jurgutis, Valinskas, Zalalis, Kumelis, Miniotas, Seskus, Sabonis, Kubilius, Sajus, Grabauskas, Aukstikalnis, Pipiras
    Česká republika: Kouřil, Dragoun, Dědek, Kroutil, Pulpán, Stegbauer, Svoboda, Štěrba, Peterka, Pecháček, Šoula, Škranc
    Štvrtiny: 12:25, 12:13, 26:24, 19:17