Podbeskidzie – Ružomberok 1:2 (kon.) | Zabrze – Karviná 0:0 (kon.) | Mattersburg – Dukla Praha 4:1 (kon.)
WSG Wattens – Slavia 0:8 (kon.) | Myjava – Sigma Olomouc 1:5 (kon.) | Brno – Admira Wacker Mödling 0:0 (kon.)
SV BauWelt Koch Mattersburg
4:1 (2:0)
FK Dukla Praha
cz Piatok 10.07.2015, 18:00 • Kapfenberg (Rakousko) • Prípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den, vítejte u sledování textového přenosu z přípravného utkání, které FK Dukla Praha odehraje v rámci herního soustředění v rakouském Kapfenbergu proti nováčkovi tamní Tipico Bundesligy SV Mattersburg. Výkop je naplánován na 18:00.

Tradiční klub s více než sedmnáctitisícovým stadionem, to je SV Mattersburg. Celek s téměř stoletou historií však loni hrál pouze druhou nejvyšší rakouskou soutěž, avšak Erste ligu suverénně ovládl a vrátil se do Bundesligy. Mattersburg v rámci přípravy letos narazil mimo jiné na Olomouc, s níž remizoval 1:1.

Svěřencům Luboše Kozla se v přípravě nadmíru daří, Dukla je po pěti zápasech stále stoprocentní – Pražané porazili polskou Bytom, Jihlavu, slovenský Trenčín, Teplice a naposledy na skotské půdě i slavný velkoklub Celtic Glasgow. Hoops v přestřelce překvapivě podlehli celku z Julisky 3:5, o což se hattrickem zasloužil Marek Hanousek.

1

2
    V Kapfenbergu panují ideální fotbalové podmínky, zápas před několika okamžiky začal.

3
    První náznak šance si vytvořila Dukla, ale s centrem levé strany si obrana nováčka rakouské Bundesligy poradila.

5
    Do vápna si nabíhající Krmenčík obdržel zajímavý centr, ale nepodařilo se mu ideálně zpracovat míč.

6
    Pražané zahrávali rohový kop, ale žádné nebezpečí pro Mattersburg z toho neplynulo.

8
    Zelenobílí se po dlouhé době podívali na útočnou polovinu, úspěšná však jejich snaha nebyla.

9
    Dukla je aktivnější, gólman SV však zatím nemusel zasahovat.

11
    Domácí zastavili výpad synotligového celku jen za cenu autového vhazování pro Pražany.

12
    Je tu roh pro Duklu s pořadovým číslem tři. Jak s ním hosté naloží?

14
    Mattersburg právě vstřelil branku!
    Jenže pozor, Mattersburg se z ojedinělé akce dostává do vedení! SVEN SPRANGLER využil zmatků v rozehrávce Dukly, navedl si míč na svou silnější nohu a vypálil, Rada neměl šanci zasáhnout!

16
    Žlutočervení se snaží o rychlou odpověď, jejich kombinaci však schází přesnost.

18
    Svěřenci Luboše Kozla budou zahrávat další roh, podaří se jim vyrovnat?

19
    Na střely vede Dukla 4:1, domácí však celku z Julisky udělují lekci z produktivity.

21
    Další útok vedený Hanouskem ztroskotal na defenzivním valu Rakušanů.

23
    Po rohovém kopu jeden z hráčů Dukly Praha hlavičkoval mimo tři tyče, domácí gólman provede odkop od své svatyně.

25
    Pražané znovu chybovali, což dokázal potrestat KARIM ONISIWO, který překonal Radu a zvýšil vedení SV – 2:0!

27
    Domácí gólman vyběhl daleko ze svého brankoviště, aby uklidil míč do bezpečí.

29
    Mattersburg má nakročeno k výhře, hráči v bílozelených dresech v poklidu kombinují na polovině soupeře.

31
    Sudí na chvilku přerušili hru, oba celky míří ke svým střídačkám a hráči doplňují tekutiny.

33
    Sprangler se dopustil zbytečného útočného faulu, hra je přerušena a hráči Dukly budou rozehrávat.

35
    Do konce první půle zbývá nějakých deset minut, Dukla je v posledních okamžicích naprosto bezzubá.
    37. Typický obrázek marného dobývání obrany Mattersburgu

39
    Matěj Hanousek pořádně zavařil svým kolegům v obraně, stopeři si však s jeho obtížnou zpětnou přihrávkou poradili.

41
    První střela na bránu v podání Pražanů, ale gólman Mattersburgu měl poměrně snadnou úlohu.

42
    Domácí odvrátili nebezpečí po dalším rohovém kopu a nyní mohou sami zahrozit.

44
    Pokus o narážečku v podání domácích byl neúspěšný, míč se stal snadnou kořistí gólmana Rady.

45
    Mattersburg se snaží dohrát první půli s míčem na kopačkách, kolik minut nastaví hlavní rozhodčí?

45+2
    Centr Matěje Hanouska nebyl vůbec přesný, sudí se už kouká na hodinky.

45+2

Máme za sebou první půli, v níž svěřenci Luboše Kozla podali poměrně nevýrazný výkon a prohrávají 0:2. Doženou ve druhé pětačtyřicetiminutovce nabrané manko? Nechme se překvapit, poločas s pořadovým číslem dvě začne v 19:04.

46

47
    Hanouskův pokus byl zblokován hned prvním bránícím hráčem, Dukla však pokračovala v náporu a odměnou jí budiž rohový kop.

50
    Na rohové kopy je to už 8:1 ve prospěch Dukly, ale gólman domácích si poradil i s tímto centrem.

52
    Stejná standardní situace se znovu dostává ke slovu, tentokrát však na druhé straně.

55
    Hraje se velice nervózní utkání s řadou nepřesností na obou stranách, dokáže Dukla alespoň snížit?

57
    Dukla dál drží míč a snaží se tvořit hru, domácí ale velmi pozorně brání.

59
    Po heroickém výkonu proti Celticu přišlo herní vystřízlivění, Dukla má velké problémy s přechodem přes polovinu hřiště.

60
    Vystřízlivění je slabé slovo, Dukla proti nováčkovi rakouské ligy prohrává už o tři góly! Přesnou střelou našel recept na padajivšího Radu ALOIS HÖLLER.
    60. Alois HÖLLER - 3:0

63
    Volný přímý kop zhruba z úrovně půlící čáry budou nyní zahrávat svěřenci Luboše Kozla. Dokážou alespoň zmírnit své manko?

65
    Minuty rychle plynou a i územní převaha Dukly je tytam, domácí jsou silnější na balonu a ve všech soubojích o dva kroky napřed.

67
    Slabou útěchou budiž alespoň fakt, že ani jeden z hráčů v červenožlutých dresech zatím neviděl žlutý kartonek.

69
    Do konce zbývá něco málo přes dvacet minut a podle dění na hřišti to vypadá, že se utkání dohrává už jen z povinnosti.

71
    Další útočný faul Pražanů – Mattersburg bude mít čas a klid na rozehrávku.

73
    Další bezzubý útok Dukly končí nepřesnou finální přihrávkou, gólman Rakušanů bez problémů sbírá volný míč.

74
    Domácí zahrávali roh, ale Rada vyskočil ze všech nejvýš a v pohodě se zmocnil kulatého nesmyslu.

79
    Dukla právě vstřelila branku!
    Synotligový tým se dočkal alespoň čestného úspěchu, ve skluzu propasíroval míč za záda brankáře Mattersburgu BIDJE MANZIA!
    79. Bidje MANZIA - 3:1

82
    Dukla je rázem aktivnější a přesnější v kombinaci.

85
    Hosté se však ani pořádně nerozkoukali a už znovu inkasovali! Autorem parádní rány do horní části Radovy svatyně je FRANCISCO SÁNCHEZ.
    85. Sánchez - 4:1

87
    Zápas se rychle blíží ke konci, Mattersburg svého soupeře bohužel přehrál rozdílem třídy.

89
    Ještě je tu jeden rohový kop pro Mattersburg, co domácí vymyslí?

90
    Nevymysleli vůbec nic, mrzet je to však nemusí. Je jasné, že Dukla dnes prohraje tříbrankovým rozdílem.

90+1

Už to není jen jasné, ale od nynějška také oficiální! Dukla utrpěla na soustředění v rakouském Kapfenbergu vůbec první porážku v letošní přípravě. Ačkoliv Pražané vstupovali do utkání v roli favorita, na Mattersburg vůbec nestačili a svému soupeři podlehli 1:4. Z mé strany je to vše, příště na počtenou! (19:51:06)