Česko – Nemecko 4:1 (kon.) | Fínsko – Slovensko 4:3 (2:1 po s.n.)
Česko
4:1 (0:0, 1:0, 0:1, 3:0)
Nemecko
cz Piatok 10.07.2015, 13:00 • Tampere, Hakametsa Arena • Majstrovstvá sveta v inline hokeji IIHF • O 5. - 8. miesto

To je ode mne pro dnešek vše, děkuji za pozornost a u dalších on-line přenosů napočtenou. (14:34:19)

Je dobojováno! Branky začaly padat až v poslední čtvrtině, a to na straně domácích. Češi se tak mohou radovat z výhry.

Nejlepší hráči utkání:

Patrik Šebek (CZE)
    Jochen Vollmer (GER)

48:00

47:01
    Probíhá poslední minuta čtvrté čtvrtiny.

46:59
    Tolzer (GER) dostává minutu a půl za faul kolenem.

46:33
    Češi už jen v klidu dohrávají utkání. U puku Strýček,který drží puk za vlastní brankou.

45:52
    Česko právě vstřelilo branku!
    Češi přidávají další branku a zřejmě už se nemusí strachovat, že by dnes prohráli. Autorem branky je PAVEL STRÝČEK. Asistence: Michal Šimo.

45:24
    Kubica se pokoušel dorážet před brankou, ale Vollmer byl na jeho dorážky připraven.

44:54
    Demel se rozjel po levé straně, zkoušel střílet ale jeho střela mu nesedla, a tak jsou u puku Němci.

44:35
    K puku se dostávají už zase Češi,kteří rozjíždějí útočnou akci zpoza vlastní branky.

44:08
    Menge se snažil prokličkovat před českou branku, ale to se mu přes dobře bránící obranu nepodařilo.

43:30
    Němci se snaží alespoň o kontaktní branku, a tak pálí odkud se jen dá, Haloda ale zasahovat zatím nemusel.

43:07
    Vollmer si připisuje úspěšný zákrok, proti střele Obdržálka. Puk raději opět podržel.

42:34
    Sturm vybojoval kotouč a hnal se do útočného pásma, následně se pokusil vystřelit, ale jeho střelu mu zblokoval jeden z českých hráčů.

42:16
    Kuťák zakončil z levé strany jen do připraveného Vollmera, ten puk raději podržel.
    Patrik ŠEBEK - 3:1

41:33
    Češi se dostávají do dvoubrankového vedení! Kubica našel krásně postaveného PATRIKA ŠEBEKA, který následnou střelou nedal německému brankáři žádnou šanci. Asistence: Zdeněk Kubica.

41:25
    Nyní se dostal ke střele jeden z německých hráčů, ale Haloda jeho pokus bez problému vyrazil.

40:47
    Demel prokličkoval do středu pravého kruhu, odkud mohl střílet, ale raději přihrál.

40:10
    Češi se zmocnili kotouče a kombinují na vlastní polovině, hosté se snaží napadat, neúspěšně.

39:42
    Německo se dostalo ke kotouči a snaží se něco vymyslet v útočném pásmu, ale česká obrana pracuje na výbornou.

39:25
    Domácí jsou i nadále hodně aktivní.
    Martin VOZDECKÝ - 2:1

38:01
    Krásná akce v podání České republiky! Demel unikl po levé straně, nejprve si položil obránce, a poté přihrál k druhé tyči, kde byl MARTIN VOZDECKÝ, ten se střelou z první neměl problém. Asistence: Tomáš Demel.

37:05
    Vollmer má nyní plné ruce práce, neboť likviduje jednu střelu za druhou.

36:25
    Češi se ihned z kraje čtvrtiny dostávají na útočnou polovinu, kde kombinují.

36:01
    Začala čtvrtá čtvrtina.

Je za námi třetí čtvrtina, ta nám nabídla jednu branku, tentokrát na straně hostů. Hra se trochu vyrovnala, ale i tak mají Češi dost navrch.

Třetí čtvrtina skončila.

35:58
    Dmel dostal nabito na vrchol levého kruhu, ale jeho střela z první trefila jen Vollmera do výstroje.

35:50
    Vozdecký se dostal k puku a následně i před branku, jeho zakončení ale Vollmer chytá.

35:32
    Češi už se radovali z branky, ale rozhodčí ji díky postavení útočícího hráče v brankovišti neuznal!

35:21
    Sekesi (GER) dostává minutu a půl za vysokou hůl.

35:01
    Probíhá poslední minuta třetí čtvrtiny.

34:34
    Menge (GER) dostává minutu a půl za nedovolené bránění, Češi mají první možnost přesilové hry.

34:15
    Domácí jsou stále v útočném pásmu.

33:40
    Češi jsou po obdržené brance více aktivní a ihned se snaží vzít si své vedení zpět.
    Max SCHMIDLE - 1:1

32:54
    Německo právě vstřelilo branku!
    A máme vyrovnáno! Tohle byla branka, ale hodně na hraně pravidel. Před brankou jeden z německých hráčů fauloval českého hráče, který povalil Halodu na zem. Následně MAX SCHMIDLE už neměl problém zakončit do zcela odkryté klece. Asistence: Alexander Duck.

32:36
    Šimo zkoušel přihrávat před branku, kde bylo klubko hráčů, ale nikdo jeho nabídku využít nedokázal.

31:57
    Domácí se opět prohnali před Vollmera, ale opět nepřesná přihrávka posílá hosty dopředu.

31:41
    Haloda nakonec přeci jen musel zasáhnout proti jedné z německých střel, ale úspěšně chytá.

31:24
    Domácí se sice drží na útočné polovině, ale vůbec se jim nedaří dostat se ke střele.

30:37
    Němci v útočném pásmu, zatím hledají vhodnou pozici pro střelbu, Češi se snaží napadat.

29:50
    Zbořil je stále u puku a kličkuje před německou brankou. Nejdříve zkusil poslat puk na Kuťáka, ale to nevyšlo, a tak vystřelil sám, minul.

29:18
    Nyní u puku zase Češi, konkrétně Zbořil, ten se pokoušel vystřelit od modré, ale střela mu nesedla.

28:52
    Nepřesná rozehrávka Čechů končí v moci hostů, ti se pokoušejí o zakončení.

28:18
    Až teď se Němci dostávají k puku a spěchají dopředu, jejich akce ale končí na polovině hřiště.

27:48
    Demel obkroužil hostující branku a snaží se kombinovat, zatím se mu to daří na výbornou.
    Šimo ve velké šanci ležícího Vollmera nepřekonal!

27:00
    Přihrávku před branku dostal Šimo, ten těžce zpracovával kotouč, ale nakonec se mu to podařilo. Jeho následná střela bekhendem, ale ležícího Vollmera nepřekonala.

26:32
    Po vyhraném vhazování se ke střele dostal Strýček, ten na nic nečekal a ihned prověřil německého brankáře, ten ukryl kotouč do své lapačky.

26:25
    Němci se dopustili zakázaného uvolnění, a tak se bude vhazovat po levici Vollmera.

26:06
    Hosté vyhráli vhazování a snaží se rozjet útočnou akci, tu jim ale česká obrana zastavuje.

25:48
    Demel se probojoval do útočného pásma, následně vyslal prudkou střelu, ale tu hostující brankář vyrazil do ochranné sítě.

25:19
    Domácí se dostali před Vollmera, ale jejich dlouhé kombinace nakonec hosté přerušili.
    Krzizok ani nadvakrát Halodu nepřekonal.

24:55
    Krzizok se dostal mezi kruhy ke střele, první střelu Haloda vyrazil před sebe, a tak měl německý útočník druhou možnost, ale ani tu nevyužil

24:34
    Nakonec se ale prokličkoval dopředu Strýček, který zkusil štěstí z pravé strany, ale Vollmer chytá.

24:12
    Češi drží puk za vlastní brankou a ihned se snaží rozjet útočnou akci, to se jim zatím nedaří.

24:01
    Začala třetí čtvrtina.

Další čtvrtina začne přibližně v 13:45.

Je za námi polovina zápasu. Druhá čtvrtina nám už nabídla jednu branku, a to na straně České republiky. O úvodní branku se postaral ke konci čtvrtiny Strýček. Němci se o proti první čtvrtině zlepšili, ale Haloda dnes chytá hodně sebejistě.

24:00
    Druhá čtvrtina skončila.

23:55
    Němci ještě kombinuj v útočném pásmu.

23:25
    Šimo dostal přihrávku před branku, ale jeho střela z otočky se jen odrazila od Vollmera.

22:56
    Rubeš se dostal ke střele z levého kruhu, ale střela mu příliš nesedla, a tak neměl hostující brankář s tímto pokusem sebemenší problémy.

22:02
    Hrazdira prokličkoval až před branku, ale jeho pokus z ostrého úhlu trefil jen Vollmera do výstroje.

21:41
    Jejich snahu, ale přerušuje česká obrana, která získává puk zpátky a žene se dopředu.

21:21
    Němci se ihned snaží o vyrovnání.
    Pavel STRÝČEK - 1:0

20:26
    Konečně se dočkáváme první branky! Ve středním pásmu se puku ujal PAVEL STRÝČEK, který si sjel na úroveň modré čáry a krásnou střelou prostřelil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Tomáš Rubeš a Michal Šimo.

20:10
    Kuťák pálil jen do Vollmera.

19:56
    Menge získal puk na modré, mohl střílet ale raději přihrál, a to byla chyba. Dopředu se ženou Češi.

19:25
    To vypadalo na nadějnou akci první domácí pětky, ale jedna nepřesná přihrávky vše ukončila.

18:55
    Česko si předává puk na červené čáře a snaží se dostat před Vollmera.
    Ani Češi přečíslení nedokázali využít, Němce podržel Vollmer.

18:22
    Vozdecký se hnal po levé straně, ale jeho střelu z vrcholu kruhu Vollmer vyráží.

17:54
    Domácí kombinují v těsné blízkosti hostujícího brankáře, zatím se jim ale nedaří zakončit.

17:23
    Menge poslal puk na Schmidleho, ten mu ho po chvilce vrátil, ale první jmenovaný zakončil mimo.

16:58
    Demel nedokázal zpracovat těžkou přihrávku na modré, a tak Češi musí začít útočnou akci znovu.

16:39
    Teď už to jsou Češi, kteří kombinují v útočném pásmu. Kuťák zkoušel vystřelit, ale jeho pokus Vollmer chytá. Následuje buly po jeho levé ruce.

16:06
    Německo se zlepšilo a nyní je aktivnější. Před brankou se pokoušel dorážet Krzizok, ale Haloda úspěšnější.

15:49
    Seifert dostal nabídku do středu pravého kruhu, ale jeho střela z první mu nesedla.

15:23
    Sturm se hna po levé straně, ale zakončit nedokázal, neboť mu sjel puk z hokejky a Demel se stačil včas vrátit.

15:16
    Nepřesná rozehrávka Vozdeckého končí na hokejkách hostů, ti na nic nečekají a spěchají dopředu.

14:55
    Šebek drží puk za vlastní brankou, následně ho posílá do středního pásma, kde je Šimo.

14:36
    Hosté se opět dostali do přečíslení, ale ani tentokrát nedokázali na českého brankáře vyzrát.

14:12
    Borrmann se snaží rozjet útočnou akci zpoza vlastní branky, Češi se ho snaží napadat.
    Němci přečíslení dvou proti jednomu nevyužili, Tolzer trefil jen Halodu.

13:48
    Němci se hnali dopředu dva na jednoho, ale střela Tolzera skončila v moci Halody.

13:15
    Češi už se opět usazují v útočném pásmu, kde kombinují. Po chvilce ale o puk přicházejí.

12:18
    K puku se po vhazování dostávají Němci, ale jejich následný pokus udržet se před Halodou jim nevychází.

12:01
    Začala druhá čtvrtina.

Je za námi úvodní čtvrtina, která nám branku nenabídla, ani žádnou větší šanci až nyní ke konci. Češi jsou o dost lepší, ale chybí jim střelba. Němci se neustále brání a spoléhají na úniky.

12:00
    První čtvrtina skončila.
    Obdržálek krátce před koncem první třetiny ve velké šanci neuspěl!

11:55
    Krásnou přihrávku dostal u levé tyčky Obdržálek, ale jeho pokus minul odkrytou branku, možná to byla i tyčka.

11:02
    Češi jsou stále v útočném pásmu a snaží se ještě něco vymyslet než skončí čtvrtina.

10:49
    Krásně se obkroužil kolem branky Šimo, následně se dostal mezi kruhy a bekhendem zakončil do Vollmera.

10:22
    Demel se snažil zavést puk za hostující branku, ale to mu německá obrana nepovolila.

10:01
    Domácí byli vyhnáni z útočného pásma, a tak kombinují ve středním pásmu.

09:35
    Čtvrtá formace domácích se žene dopředu, u puku Hrazdira, který i následně pálil mimo.
    Krzizok českého brankáře nepřekonal.

09:16
    Přeci jen se ale ke střele prokličkoval Krzizok, ten pálil z úrovně modré, ale Haloda chytá.

08:45
    Češi skvěle napadají, a tak nemají Němci téměř žádnou šanci dostat se ke střele.

08:25
    Hosté se dostali po nepřesné rozehrávce domácích k puku, ale akci se jim založit nepodařilo.

08:02
    Vellmer přikryl puk až nyní, kdy musel likvidovat střelu Vozdeckého.

07:40
    Rubeš dostal nabito do středu pravého kruhu, ale proti jeho střele nemusel hostující brankář zasahovat,

07:10
    Šebkovi se to nakonec podařilo a nyní kombinuje se svými spoluhráči před Vollmerem.

06:50
    Domácí bojují o kotouč v útočném pásmu, ale příliš se jim to nedaří.

06:33
    K puku se tak dostali hosté, ti na nic nečekali a ihned se hnali dopředu. Haloda si poté připsal úspěšný zákrok.

06:10
    Kubica si najel z ostrého úhlu mezi kruhy, ale jeho pokus branku o metr minul.

05:30
    Domácí drží puk na polovině hřiště, zatím se jim nedaří usadit se před hostujícím brankářem.

05:03
    Tolzer se dostal k odraženému puku, jeho střela z vrcholu kruhu, se ale mezi tři tyče nevešla.

04:36
    Do následného útoku se hnali i Češi, ale nikdo z druhé formace se ke střele nedostal.

03:51
    Teď už hrají zase Němci. Z levé strany se prokličkoval do útočného pásma Duck, ale zakončit nedokázal. Německo stále u kotouče.

03:24
    Do rychlého protiútoku se hnal Kubica, ten z pravého kruhu mířil jen do výstroje hostujícího brankáře.

03:04
    Německo se dostalo do útočného pásma, u puku byl Menge, který na nic nečekal a pálil, mimo.

02:32
    Zahradníček poslal puk do vlastního pásma, tam si ho převzal Zbořil, ten rozjíždí útok.

01:47
    Vozdecký si najížděl z levé strany, kam také dostal přihrávku, jeho následná střela letěla jen do Vollmera.

01:26
    Němci nakonec přeci jen puk vybojovali a ihned se snaží dostat do útočného pásma, to se jim nedaří.

00:46
    Šimo se snaží vybojovat puk v rohu kluziště, to se mu daří a zatím stále drží útočné pásmo.

00:11
    Vhazování vyhráli Češi, následně zavezli kotouč za vlastní branku a nyní se snaží rozjet útočnou akci.

00:01

Vypadá to, že už je vše připraveno, a tak utkání může každou chvíli započít.

Češi dnes nastoupí v netradičních červených dresech, Německo obléklo dresy bílé.

Němci již naskakují na inline plochu, o chvilku později je následuje i česká reprezentace.

Soupeři se již odklidili do kabin, na plochu naskakují rozhodčí, kteří kontrolují branky.

Oba týmy jsou již dávno na rozbruslení.

Česko: Haloda (Jirkův) – Strýček, Šebek, Šimo, Rubeš – Demel, Obdržálek, Vozdecký, Kubica – Zbořil, Zahradníček, Kuťák, Hrazdira

Německo: Vollmer (Ower) – Duck, Sturm, Schmidle, Menge – Tolzer, Seifert, Sekesi, Holzmann – Borrmann, Poetzel, Baier, Krzizok – Sekesi, Deubler

Rozhodčí: Dan Dreger (USA) – Jeffrey Scott (AUS).

Česká republika

Zřejmě asi nikdo nečekal, že by Češi mohli prohrát nad Slovenskem, které v základní skupině vyhrálo jen nad Německem, a to až po samostatných nájezdech. Česko v rámci IIHF, tak skončilo už počtvrté v řadě ve čtvrtfinále. Česká reprezentace měla utkání se Slováky dobře rozehrané a dlouho s nimi hrála vyrovnaný hokej, jenže to se změnilo ve třetí čtvrtině, kdy Slováci dali dvě rychlé branky. I když dokázali Češi v závěru zápase snížit na rozdíl jediné branky (3:4) a vyvolali pořádně dramatický konec, tak to na výhru nestačilo. Nejproduktivnějším hráčem je zatím Patrik Šebek, který dokázal za čtyři zápasy nasbírat celkem šest bodů, a to za dva góly a čtyři asistence. Patrik nepatří jen mezi nejproduktivnější hráče, ale také mezi nejtrestanější. Za čtyři utkání usedl na trestnou lavici již třikrát, což znamená, že má celkem 4,5 trestných minut. Mezi českou jedničku v brankovišti patří Ondřej Haloda, ten zatím zasáhl do všech zápasů české reprezentace. V utkání proti Slovensku byl sice na začátku třetí čtvrtiny vystřídán, ale to nic na jeho postu nemění. Statistika ho na MS v inline hokeji IIHF řadí na 9. místo v celkové tabulce úspěšnosti (78,08%).

Německo

Německo patří mezi slabší týmy na MS v inline hokeji IIHF, ale je možné že by mohlo překvapit. Němečtí inline hokejisté vypadli ve čtvrtfinále s domácím Finskem. I když zatím Finové předvádějí skvělé výkony, tak právě utkání s Němci trochu podcenili, ale po první čtvrtině už najeli na své tempo a tím ukázali jasně že oni jsou tady na tomto MS doma, nakonec našeho dnešního soupeře porazili 6:3. Nejproduktivnějším hráčem je Max Schmidle, který si za čtyři utkání na své konto připsal celkem pět bodů, a to za dvě branky a dvě asistence. Co se brankářského hlediska týče, tak se nedá říci, že by dnešní hosté měli nějakou jedničku v brankovišti. Oba brankáři Jochen Vollmer a Thomas Ower mají totiž stejný počet utkání do kterých zasáhli. Jak jeden, tak druhý se ukázali na ploše ve třech zápasech. První jmenovaný má 93,33% úspěšnost a 80 odchytaných minut, druhý jmenovaný 76,39% úspěšnost a 115 odchytaných minut.

Krásné páteční odpoledne. Jsou tu boje o umístění, a ty nám nabídnou dva zápasy v rámci MS inline hokeje 2015 IIHF. Dnes se společně zaměříme na zápas české reprezentace, která sehraje utkání s Německem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Adam Soukup

Góly a asistencie: 21. Strýček (Rubeš, Šimo), 39. Vozdecký (Demel), 42. Šebek (Kubica), 46. Strýček (Šimo) – 33. Schmidle (Duck)

Nemecko: Vollmer (Ower) – Duck, Sturm, Schmidle, Menge – Tolzer, Seifert, Sekesi, Holzmann – Borrmann, Poetzel, Baier, Krzizok – Sekesi, Deubler

Rozhodca: Dan Dreger (USA) – Jeffrey Scott (AUS)