Ekvádor – Japonsko 0:1 (kon.) | Švajčiarsko – Kamerun 1:2 (kon.) | Nigéria – USA 0:1 (kon.)
Austrália – Švédsko 1:1 (kon.) | Mexiko – Francúzsko 0:5 (kon.) | Anglicko – Kolumbia 2:1 (kon.)
Mexiko
0:5 (0:4)
Francúzsko
cz Streda 17.06.2015, 22:00 • TD Place Stadium, Ottawa, Ontario • Majstrovstvá sveta žien

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (23:50:24)

Dnešní utkání končí jednoznačným vítězstvím favorizovaných Francouzek, které se díky tomuto vítězství kvalifikuje do dalších bojů EURA. Naopak, Mexičanky se loučí s turnajem, na kterém stihly nasbírat pouze bod za remízu s Kolumbií.

90+3

90+3
    Probíhá poslední minuta nastaveného času, i tu stráví Francouzky na polovině soupeřek.

90+1
    Nastavují se tři minuty nad rámec základní hrací doby, utkání je již dávno rozhodnuté.

90
    Poslední minuta řádné hrací doby, Mexičanky faulují na polovině soupeře.

87
    Žlutou kartu dostává V. Perezová (Mexiko).

85
    Mirandaová ztratila míč v souboji s Murillovou, míč mají Francouzky.

83
    Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Rangelová, přichází Murillová.
    Amandine HENRY - 0:5

80
    Francie právě vstřelila branku!
    AMANDINE HENRY zvyšuje náskok favoritek po povedené střela zpoza vápna.

80
    Posledních deset minut řádné hrací doby, ve druhém poločase jsme se branky nedočkali.

80
    Až k brance směřuje nyní zpětná přihrávka obránkyň Mexika.

78
    Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Bouelleau, přichází Delannyová.

77
    Houaraová již nerozehraje a spěchá ze hřiště.

76
    Ocampová se ocitá na trávníku po zásahu Thomisové, utkání začíná být zbytečně přerušovaný spoustou faulů.

74
    Tentokrát faulovala útočící Georgesová, která sáhla bolestivě do obličeje Cuéllarové.

73
    Střela Thineyové z levé strany, zpoza vápna, nebyla přesná.

71
    Boulleaová padá po souboji s bránící Roblesová, ale není to faul, všechno to bylo až příliš naivní.

70
    Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Abilyová, přichází Bussagliaová.

70
    Posledních dvacet minut zápasu, o výsledku je rozhodnuto.

68
    Ofsajdem končí útočná snaha Francie.

66
    Thineyová padá u vápna soupeřek, ale není to faul, ukazuje sudí Teširogiová.

63
    Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Eugenie Le Sommerová, přichází Gaetane Thineyová.

62
    Žlutou kartu dostává Valeria Miranda (Mexiko).

62
    Roblesová neuspěla při postupu na pravém křídle a sama se nyní musí rychle vracet.

60
    Je za námi hodina hry, Francouzky hájí své vedení, které by je v tuto chvíli katapultovalo na první místo, z něhož by postupovaly do další fáze.

59
    Pas na Espinozovou, která se ale k míči nedostala, nepovedená přihrávka, hrají Francouzky.

57
    Abilyová posílá pěkný pas na nabíhající Le Sommerovou, která ale na míč nedosáhla.

55
    Mexičanky na polovině soupeře, Rangelová pálí, ale branku Francie netrefuje.

53
    Francouzky v podstatě nepůjčují míč soupeřkám, pro Mexičanky je dnešní zápas hodně těžkou zkouškou.

51
    Na opačné straně pálí Majriová, ale branku Mexika netrefuje, Santiagová vykopává.

50
    Ocampová se za potlesku tribun vrací do hry, Bouhaddiová vykopává od své branky.

49
    Na trávníku zůstává ležet Ocampová, která dostala míčem do pravého boku.

48
    Nepovedený odkop Santiagové nepotrestala Delieová, která nakonec branku netrefila.

47
    Francouzky i v úvodu druhé půle jednoznačně aktivnější.

46
    Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Mayorová, přichází Romerová.

46
    Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Corralová, přichází Cuéllarová.

46

Druhý poločas začne přibližně v 23:01.

První poločas nabídl jednoznačnou podívanou, Francouzky drtí svého soupeře a dávají tak zapomenout na blamáž s Kolumbií.

45+1

45
    Poslední minuta prvního poločasu, Roblesová s míčem na levém křídle, ale postup ztroskotal na Boulleauové.

44
    A málem to byl hattrick Le Sommerové, ale tentokrát souboj s ní ustála brankářka Santiagová, která udržela míč ve svých rukavicích.

43
    Francouzky kombinují ve středu hřiště, soupeřky pouze vyčkávají na to, co předvedou.

41
    Le Sommerová vrací míč do obrany, Georgesová rozehrává.

40
    Poslední pětiminutovka první půle, centr Le Sommerové z pravé strany příliš dlouhý.

38
    Santiagová vykopává od své branky, míč míří na polovinu Francie.
    Eugenie LE SOMMEROVÁ - 0:4

36
    Znovu míč propadl na malém vápně a dezorientované obránkyně Mexika nechaly prostor Delieové, která toho dokonale využila ke střele, jíž ještě stihla tečovat EUGENIE LE SOMMEROVÁ, od které se míč odrazil do branky.

36
    Celou akci přerušila faulem bránící V. Perézová.

36
    Abilyová vybojoval svým důrazem míč na polovině soupeře.

35
    Boulleauová se dožaduje rohového kopu, ale sudí Jamagišiová je jiného názoru, odkop od branky.

34
    Nákop dopředu v podání Espinozové, ale to je pouze odevzdaný míč.

32
    Mexičanky se ubránily, byť to bylo i za cenu "ostrých loktů".

31
    Abilyová si bere míč a bude rozehrávat rohový kop z levé strany.
    Gól Delieové z první minuty zápasu je nejrychlejší v historii MS žen

30
    Delieová se napodruhé dostala k míči a vypálila zpoza vápna, z levé strany, ale Santiagová chytá.

29
    Boulleauová vhazuje z levé strany, na vlastní polovině.

28
    Protiútok Francouzek končí odpískaným ofsajdem Thomisové.

27
    Bouhaddiová nenechala nikoho na pochybách, kdo je v pokutovém území "pánem" a stáhla si míč ze vzduchu.

27
    Nakonec je z toho alespoň rohový kop pro Mexiko.

26
    Corralová si to namířila přímočaře do vápna Francie, ale ztroskotala na bránící Thomisové.

24
    Majriová rozehrává rohový kop z pravé strany, míč však zastavila bránící hráčka u bližší tyče.

23
    Francouzky dávají v dnešním zápase zapomenout na nepovedené utkání s Kolumbií, které senzačně prohrály.

22
    Le Sommerová pálí, ale přestřeluje branku soupeřek.

20
    Pas na Ocampovou nebyl přesný, přesto sklidil aplaus diváků.

18
    Chaotická defenziva Mexika ustála tlak po volném kopu soupeřek.

16
    Corralová fauluje na vlastní polovině, volný kop pro Francii.

15
    Mexičanky nyní sotva udrží míč na svých kopačkách, jsou pod velmi těžkou "dekou".

14
    Utkání tak začíná nabírat až příliš jednoznačných obrysů.
    Eugenie LE SOMMEROVÁ - 0:3

13
    Thomisová odcentrovala z pravé strany, ve vápně si naběhla EUGENIE LE SOMMEROVÁ, která z voleje dokázala usměrnit míč do branky.

11
    Jedno je ale jisté, Mexičanky mají velké problémy v prostoru před vlastní brankou, kde nedokáží bránit útočící soupeřky.
    Jeniffer RUIZOVÁ - 0:2

9
    Další gól v síti Mexika, tentokrát si na malém vápně stehnem sráží míč do vlastní branky JENIFFER RUIZOVÁ.

9
    Další roh Francie, tentokrát z levé strany.
    Pohled do tváře střelkyně prvního gólu

8
    V hlavní roli brankářka Santiagová, která lapila i druhý centr do vápna.

7
    První rohový kop v zápase rozehrají Francouzky z pravé strany.

6
    Trenér Mexika Cuellar nyní trnul při další akci Francie, kdy ale nakonec míč získala Santiagová.

4
    Mexičanky poprvé na polovině soupeřek, ale vzápětí ztrácejí míč, Renardová rozehrává.

3
    Le Sommerová pálí zpoza vápna, ale míč letí pouze nad branku, každopádně start má Francie opravdu skvělý.
    Marie Laure DELIEOVÁ - 0:1

1
    Neuvěřitelně bleskový start Francouzek do zápasu! Po pětatřiceti vteřinách se důrazem na malém vápně prosazuje MARIE LAURE DELIEOVÁ, která využila zmatku a hlavně zaváhání brankářky Mexika a hlavou poslal míč do sítě.

1

Mexiko: Santiagová – Roblesová, Garciamendezová, Espinozová, Mirandová – Rangelová, Ruizová, Mayorová, Ocampová – Corralová, V. Perezová
    Náhradníci: Murillová, Noyolaová, Tajonarová, Romerová, Sierraová, M. Alvaradová, A. Perezová, Cuéllarová, Sanchezová, Guajardová, Ibarraová, E. Alvaradová

Francie: Bouhaddiová – Houaraová, Georgesová, Renardová, Boulleauová – Thomisová, Henryová, Abilyová, Majriová – Delieová, Le Sommerová
    Náhradníci: Devilleová, Delannoyová, Daliová, Lavogezová, Dianiová, Necibová, Bussagliaová, Thineyová, Nkaová, Butelová, Gérardová, Hamraouiová

Rozhodčí: Jamagišiová, Teširogiová – Fang Jen, Čchin Liang.

Francouzské fotbalistky mají na svém kontě nepříjemnou porážku od Kolumbie, což je zatím největší překvapení šampionátu. Některá média toto vítězství Jihoameričanek označila za vůbec největší senzaci v dosavadní historii MS!

Vítejte u dnešního on-line přenosu fotbalového utkání MS žen, v němž se v rámci základní skupiny F utká FRANCIE s aktuálně posledním MEXIKEM. Utkání se odehraje v hlavním kanadském městě Ottawě, a to na stadionu TD Place Stadium.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.

Martin Dvořák

Góly: 1. Delieová, 9. Ruizová (vla.), 13. Le Sommerová, 36. Le Sommerová, 80. Henry

Karty:   62. Miranda (MEX), 87. V. Perezová (MEX)

Mexiko: Santiagová – Roblesová, Garciamendezová, Espinozová, Mirandová – Rangelová (83. Murillová), Ruizová, Mayorová (46. Romerová), Ocampová – Corralová (46. Cuéllarová), V. Perezová