koniec udalosti
Denní liveblog Baku 2015 (17. června 2015)

cz Streda 17.06.2015, 06:15EH Baku 2015

19:18
    Kvalifikace na trampolíně je u konce. Češi bohužel do finále neproklouzli, Naim Ashhab skončil patnáctý a hned za ním zakončil soutěž Martin Pelc.

19:13
    České beach volejbalisty Karolína Řeháčková a Eliška Gálová zvítězily ve třetím setu zápasu s Uliiou Karimovovou a Raquel Ferreirovou 15:8 a celkově vítězí v utkání 2:1 na sety!

19:10
    Tři míče scházejí Řeháčkové s Gálovou, aby ovládly zápas proti domácím hráčkám! 12:7.

19:08
    Karimovová s Ferreirovou mírně snižují, Češky však stále vedou poměrně komfortně 10:6.

19:07
    9:4! Tohle už vypadá hodně nadějně pro české plážové volejbalistky!

19:05
    Řeháčková s Gálovou se svým soupeřkám utrhly! Vedou 7:4!

19:03
    Na začátku třetího setu jsou prozatím úspěšnější Češky, které vedou 4:3. Ve třetím setu se hraje do 15 bodů!

18:58
    Výborně! České volejbalistky ovládly druhý set 23:21 a o vítězkách rozhodne až třetí set!

18:56
    České volejbalistky ztrácí půdu pod nohama... Karimovová s Ferreirovou mají mečbol!

18:55
    18:17. Ázerbajdžánky se nebezpečně přiblížily.

18:53
    Češky bojují a jsou velmi blízko zisku druhého setu! Vedou 17:15 a drží aktuální sérii bodů 5:1!

18:51
    Řeháčková s Gálovou se vrací do vedení 15:14. Druhá sada je plná zvratů!

18:49
    Ázerbajdžánky otočily vývoj druhé sady a již vedou nad českou dvojicí 12:14.

18:46
    Řeháčková s Gálovou ztrácí pomalu svůj vybudovaný náskok, již vedou jen o bod 11:10. Své šance na úspěch však v tomto utkání rozhodně mají!

18:43
    Karimovová s Ferreirovou se snaží něco udělat s nepříznivým vývojem druhého setu, prohrávají však s Češkami 9:7.

18:40
    Výborně hrají Řeháčková s Gálovou v této pasáži hry! Utíkají na skóre 6:3.

18:38
    Jenže i na úvod druhého setu Karimovová s Ferreirovou utekly našim reprezentantkám. Řeháčková s Gálovou prohrávaly 0:2, ale dostávají se zpět, stav je 4:3 pro naše děvčata!

18:34
    Ázerbajdžánská dvojice nakonec odskočila českým volejbalistkám a vítězí v prvním setu v poměru 21:17!

18:29
    Češky bojují srdnatě, stáhly manko na 14:15!

18:27
    Ázerbajdžánky bohužel odskakují Řeháčkové s Gálovou již na rozdíl čtyř bodů v prvním setu. 11:15.

18:25
    Karimovová s Ferreirovou těží ze svých kvalit a drží menší vedení. 13:11 pro soupeřky české dvojice.

18:22
    České volejbalistky Řeháčková, Gálová zahájily svůj zápas proti Ázerbajdžánkám a v úvodním setu prohrávají 8:11.

18:10
    Český boxer Vít Král v kategorii do 75kg bohužel nepostoupil do dalšího kola a prohrál svůj souboj s Finem Dmitri Treťjakem. Českým boxerům se v Baku prozatím příliš nedaří.

18:01
    Martin Pelc je spokojený s povinnou sestavou a po první části kvalifikace na trampolíně má 47.210 bodů a před volnou sestavou si zvedá sebevědomí. S touto známkou asi sám vůbec nepočítal.

17:44
    Ke svému zápasu v plážovém volejbale se pomalu chystá i dvojice Řeháčková, Gálová, na které čeká domácí dvojice Karimovová, Ferreirová. Začátek je stanoven na 18:00.

16:51
    Naim Ashhab má za sebou i druhou část kvalifikace, kterou byla volná sestava. Dohromady nasbíral český sportovec 99.550 bodů a je průběžně šestý! Následovat ovšem bude druhá skupina s dalšími třinácti závodníky, včetně druhého českého zástupce Martina Pelce.

16:09
    Započnuty byly rovněž kvalifikační boje na trampolíně. Češký závodník Naim Ashhab, který je průběžně desátý. Na postup do finále jeho výsledná známka přes 45 bodů nejspíš stačit nebude.

14:53
    České plážové volejbalistky Žolnerčíková s Jakubšovou prohrály i třetí, rozhodující set, 10:15 a ve skupině tak končí s bilancí 1 výhry a 2 porážek.

14:39
    Žolnerčíková s Jakubšovou prohrály druhý set 14:21 a duel s Italkami rozhodne až třetí sada.

14:32
    Svůj zápas druhého kola singlu mužů ve stolním tenise rozehrál i Čech Dmitrij Prokopcov. Proti favorizovanému Němci Dimitrijovi Ovčarovovi ovšem prozatím výrazně ztrácí a prohrává 0:3 na sety.

14:21
    České beach volejbalistky porazily v prvním setu Italky po dramatické koncovce 22:20.

14:03
    Pomaličku zahajujeme odpolední program v plážovém volejbale. Ke svému třetímu zápasu v základní skupině se postavilo duo Diana Žolnerčíková s Martinou Jakubšovou, které hrají proti Italkám Lauře Giombiniové a Giulii Totiové.

13:47
    Ve dvě hodiny se opět naplno rozjede soutěž stolních tenistů. Dmitrij Prokopcov pokusí překvapit Dmitrije Ovčarova, momentálně šestého hráče světového žebříčku.

O moc jednodušší to nebudou mít ani slovenští hráči. Lubomír Pištěj vyzve v 15:00 Marcose Freitas z Portugalska (světová desítka), Yang Wang pak o dvě hodiny později změří síly s Timo Bollem (světová sedmička).

12:12
    Tak bohužel. Stolní tenistka Iveta Vacenovská nezvládla vyhrocenou koncovku sedmého setu (9:11) a s dvouhrou se loučí. Španělka Galia Dvorakova narazí ve třetím kole na německou hráčku Soljaovou.

12:00
    Stolní tenistka Iveta Vacenovská svádí se španělskou soupeřkou i nadále urputný souboj. O postupující do třetího kola rozhodne až závěrečná sedmá sada.

11:47
    Mezitím ve sportovní hale hraje Iveta Vacenovská se Španělkou Dvorak 2:2 na sety. V páté sadě je skóre vyrovnané 4:4.

11:35
    Iveta Vacenovská se bleskurychle otřepala ze ztráty druhého setu. Ve třetím opět dominovala (11:3).

11:21
    K utkání druhého kola stolních tenistek nastoupila už i česká jednička Iveta Vacenovská. Proti španělské hráčce Dvorakove si zatím v poklidu kráčí pro zisk první sady.

11:21

10:56
    Jindřich Dubový se po solidním začátku v kvalifikaci vzduchovky na deset metrů propadl až na 29. pozici. O poznání lépe si vede slovenský střelec Juraj Tužinský, který uzavírá elitní desítku. Poslední z česko-slovenské sestavy, Pavol Kopp, je momentálně šestadvacátý.

10:36
    Pomalu se rozbíhá kvalifikace mužů ve vzduchové pistoli. O postup do finále se pokusí zabojovat Jindřich Dubový. Momentálně se náš reprezentant pohybuje okolo desátého místa.

10:12
    Tak už je to jisté! Ve třetím kole ženské dvouhry ve stolním tenise budeme svědky česko-slovenského derby. Renata Štrbíková přetlačila i v šestém sedu svoji španělskou soupeřku a zítra ráno změří síly se Slovenkou Evou Odorovou.

9:58
    Renata Štrbíková zvládla napínavou přetahovanou v páté sadě (20:18) a dělí ji pouze set od třetího kola.

9:50
    Hotovo, dobojováno. Čeští beachvolejbalisté Robert Kufa a Jan Dumek si připsali první zářez. Nad domácí dvojicí Santos, Rudkyh zvítězili po sedmačtyřiceti minutách 2:0 na sety. Další duel na české borce čeká zítra od 15:00.

9:30
    Stolní tenistka Renata Štrbíková bohužel ztratila i třetí sadu. Yanfei Šen tak momentálně vede 2:1 na sety. Naopak Slovenka Eva Odorová má set navrch.

9:25
    Po velkém boji (22:20) urvali čeští beachvolejbalisté Jan Dumek s Robertem Kufou první set proti páru Santos, Rudkyh.

9:23
    Renata Štrbíková po vyhraném prvním setu ztratila sadu druhou poměrem 12:10. Podobně je na tom i slovenská stolní tenista Eva Odorová. Portugalka Fu Yu jí vzala druhou sadu poměrem 11:8.

9:22
    Kvalifikace trapu: David Kostelecký měl v pátém kole střelby dobře nakročeno do semifinále s průběžným skóre 23/23. Bohužel dvě poslední rány minul, a tak pravděpodobně v soutěži končí. Jiří Lipták střílí svých posledních 25 ran v těchto chvílích, šanci na semifinále už nemá.

9:16
    Pod vysokými sítěmi se rozběhlo mezitím klání českých plážových volejbalistů. Jan Dumek s Robertem Kufem hrají s domácím párem Santos, Rudkyh. V prvním setu vedou 13:12 a jdou na podání.

9:13
    Do boje vstoupily už i stolní tenistky. Renata Štrbíková hraje se Španělkou Yanfei Šen 8:8 v první sadě. Mezitím si slovenská reprezentantka Eva Odorová dokráčela proti Portugalce Fu Yu pro zisk prvního setu v poměru 12:10.

9:04
    Slovák Jozef Jaloviar momentálně bojuje v klání zápasníků (volný styl) do 97 kilo proti Švýcarovi Philippu Hutterovi. Ve stejné disciplíně, zápasu (volný styl) mužů do 74 kilogramů již ráno neuspěl další slovenský reprezentant Michal Duba, který soupeři ze Řecka podlehl 4:0 na body.
    David Kostelecký v boji o semifinále.

8:59
    Davidu Kosteleckému momentálně patří devátá příčka, jeho reprezentačnímu kolegovi Jiřímu Liptákovi osmnácté místo. V čele je i nadále slovenský střelec Erik Varga.

8:40
    V kvalifikaci trapu čeká Davida Kosteleckého a Jiřího Liptáka posledních 25 ran. Kostelecký je zatím 13., Liptákovi patří 17. příčka. Do semifinále postupuje nejlepší šestice střelců, ale není třeba zoufat. Kosteleckému totiž chybí na 5. místo pouze jedna rána, Liptákovi dvě.

8:38
    V devět hodin se na sportovištích objeví další čeští reprezentanti. Ve druhém kole ženské dvouhry ve stolním tenise vyzve velezkušená Reneta Štrbíková naturalizovanou Španělku Yanfei Shen. Ve stejný moment zahájí své olympijské tažení v Baku Robert Kufa a Jan Dumek. Beachvolejbalisté vyzvou domácí pár Santos, Rudykh.

8:14
    I nadále pokračuje druhý den kvalifikace v trapu mužů. Davidu Kosteleckému momentálně patří průběžné třinácté místo, jeho reprezentační kolega Jiří Lipták je sedmnáctý. Skvěle se zatím daří slonveskému střelci Eriku Vargovi, který figuruje na průběžné druhé příčce.

7:47
    Na střelnici začal druhý den kvalifikace trapu mužů, s dvěma českými zástupci – Davidem Kosteleckým a Jiřím Liptákem. Kostelecký ve čtvrtém okruhu dvakrát minul a jeho šance na postup do semifinále se zmenšily. Jiří Lipták se teprve připravuje na dnešní vystoupení v tréninkové části střelnice.

7:40
    Paráda! Plážoví volejbalisté Jan Hadrava a Přemysl Kubala získali i druhý set po výsledku 21:19 a poráží Nizozemce 2:0. Další zápas čeká české borce zítra ráno. Od 7:00 si to rozdají s tureckým párem Sekerci, Mermer.

7:35
    Kvalifikace vzduchové pistole je u konce, Tereza Přibáňová se umístila na 18. pozici.

7:21
    Výborně! První set získává naše dvojice poměrem 21:18.

7:06
    Plážoví volejbalisté Jan Hadrava a Přemysl Kubala zahájili zápas proti Nizozemcům.