Chicago Blackhawks
2:1 (0:0, 1:1, 1:0) Stav série: 2:2
Tampa Bay Lightning
Štvrtok 11.06.2015, 02:20 • United Center, Chicago • Play-off NHL • Finále

Piaty finálový zápas je na programe v nedeľu 14.06.2015 o 02:00 na ľade Tampy. S týmto konštatovaním sa už s vami lúčime a prajeme vám krásny a úspešný zvyšok dňa. (05:02:30)

Strely: 19:25 (2:9, 12:8, 5:8)

Zápas sledovalo priamo na štadióne 22354 divákov.
    Prvýkrát od roku 1968 sa skončili prvé štyri zápasy finále NHL rozdielom jediného presného zásahu.

Videli sme ďalší výborný zápas absolútneho vrcholu hokejovej sezóny na svete. Hráči oboch celkov nechali na ľadovej ploche úplne všetko a diváci sa nudiť rozhodne nemohli. Výborné divadlo priniesla najmä záverečná tretina, v ktorej sme videli jeden gól Chicaga a veľa pokusov Tampy, ale vyrovnanie napokon neprišlo a tak sa duel skončil v riadnom hracom čase.

Chicago v neuveriteľne nervóznom závere dokázalo udržať vedenie na svojej strane a stav finálovej série vyrovnáva na 2:2! Do štatistík sa zapísal aj Marián Hossa, ktorý asistoval pri prvom góle domácich.

60:00

59:50
    Kučerov sa ocitol pred bránkou, ale ani niekoľkonásobný pokus na pretlačenie puku za čiaru mu nepomohol! Crawford stiahol betóny a hra pokračuje!

59:43
    Obrovský závar pred domácou svätyňou. Crawford teraz vykryl zakončenie Paquetteho a bude sa opäť vhadzovať v obrannej tretine Chicaga. Sledujeme obrovský boj o každý centimeter ľadu.

59:15
    Chicago sa dopustilo zakázaného uvoľnenia a bude sa opäť brániť.

59:09
    Tampa ostala v útočnej tretine a mohlo byť vyrovnané! Z výbornej pozície pálil Stamkos, ale trafil iba korčuľu brániaceho hráča. Chicagu pomáha aj kusisko šťastia.

58:52
    Vidíme neopísateľný tlak hosťujúceho tímu. Tampa v šestici obsadila útočnú tretinu a Crawford zrejme ani sám nevie, ako sa dokáže presúvať zo strany na stranu. Zatiaľ mu to ale vychádza a všetky pokusy vykrýva.

58:35
    Vasilevskij je na striedačke, Tampa si zahrá powerplay!

58:21
    Tampa ostáva v útočnej tretine a pokúša sa niečo vymyslieť. Videli sme veľkú snahu pri bránke, ale Crawford si poradil.

57:53
    Videli sme nastrelenie na zadný mantinel za bránku domácich. Crawford šiel pre istotu k žrdi a kryl ju, Chicago nemôže nič riskovať.

57:29
    Tampe napokon prechod predsa len nevyšiel, pretože domáci tím ich vystavil ofsajdovej pozícii.

57:17
    Domáci hráči si povykorčuľovali zo svojej obrannej tretiny a uzavreli stred klziska. Hráči Tampy musia byť zúfalí, všetka ich snaha o vyrovnanie je teraz úplne márna.

56:40
    Chicago puk krátko po buly opäť vyhodilo zo svojej obrannej tretiny, ale Tampa sa opäť rýchlo dostala späť. Strelu nevidíme, sledujeme iba obrovský boj o každý centimeter ľadu.

56:11
    Domáci hokejisti sa neustále bránia. Teraz to strelecky skúsil hosťujúci Hedman, ale jeho pokus bol zrazený na ochrannú sieť. Nasledovať bude ešte jedna reklamná prestávka v tejto časti hry.

Veronika Pancuráková

Góly a asistencie: 27. Toews (Sharp, Hossa), 47. Saad – 32. Killorn (Filppula, Stamkos)

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith (A), Hjalmarsson, Timonen, Seabrook, Oduya, van Riemsdyk – Saad, Toews (C), Hossa – Versteeg, Richards, Kane – Sharp (A), Vermette, Teräväinen – Desjardins, Krüger, Shaw
    Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Gudlevskis) – Hedman, Strålman, Garrison, Coburn, Carle, Šustr, Nestěrov – Killorn, Filppula, Stamkos (C) – Palát (A), Johnson, Kučerov – Brown, Paquette, Callahan (A) – Morrow, Boyle

Rozhodca: Sutherland, O'Halloran – Heyer, Racicot.