MFK Zvolen – Nitra 1:2 (kon.) | Senec – L. Mikuláš 0:1 (kon.) | Michalovce – Sereď 4:1 (kon.)
MFK Zemplín Michalovce
4:1 (1:1)
ŠKF Sereď
Utorok 26.05.2015, 19:30 • MFK Zemplín Michalovce • MONACObet liga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:30.

Je pred nami deviate kolo nadstavby druhej najvyššej futbalovej ligy. V ňom sa predstaví na domácej pôde MFK Zemplín Michalovce celok ŠKF Sereď. Michalovce majú čo po minulokolovej remíze napravovať. Sereď sa bude snažiť prekvapiť súpera a doniesť domov nejaké body, ktoré sa určite zídu.
    Futbalový svet minulý týždeň šokovala správa o neudelení licencie tímu MFK Košíc. To znamená, že zostúpia dva tímy, okrem spomínaných Košíc má zostup istý aj Banská Bystrica.
    Ako to bude s postupom? Postupuje jeden či dvaja? Nuž, takéto je zatiaľ stanovisko: "Je tu možnosť ponúknuť miesto v najvyššej súťaži druhému mužstvu z druhej ligy, ak o to požiada a splní licenčné podmienky. Rokovať o tom samozrejme bude ešte aj prezídium ÚLK," podal svoj pohľad pre TASR Michal Mertinyák, výkonný riaditeľ ÚLK.
    Treba povedať, že úroveň futbalu a športových služieb sú na Zemplíne na veľmi dobrej úrovni. Jedna z najväčších návštevnosti v lige hovorí za všetko.

V minulom kole odcestovali Michalovčania na pôdu Šale. Ich skvelá bilancia v nadstavbe získala menší zádrhel po nerozhodnom stave 0:0. Jedná sa o ich druhú remízu. Nitra sa postarala o druhú, keď nedovolila domácim zúžitkovať početnú výhodu o dvoch mužov.
    Michalovce boli lepším tímom, avšak nedokázali premeniť žiadnu šancu na gól a ten kto nestrieľa góly, nemôže vyhrávať.

Zápas ôsmeho kola medzi Sereďou a Zvolenom už bol gólov atraktívnejší. Žiaľ, pre domácu Sereď, až trikrát inkasovala a po skóre 1:3 zostala bez bodov.
    Minulý vzájomný zápas v treťom kole vyšiel lepšie Zemplínčanov. Tí si priniesli domov tri body zásluhou Michala Hamuľáka, ktorý ako jediný dokázal skórovať v 9. minúte. Potom už obrany boli šikovnejšie ako ofenzívy a viac gólov diváci v Seredi nevideli.
    Favoritmi pred domácim publikom sú jasne domáci. Ale hráči Serede určite neprídu do Michaloviec na tzv. povinnú jazdu.
    Sledujte s nami celý priebeh stretnutia.

MFK Zemplín Michalovce: 22 – Matúš Kira, 2 – Milan Šimčák, 3 – Michal Gallo "K", 7 – Marcos Calero Perez, 8 – Jakub Grič, 11 – Adrián Leško, 15 – Stanislav Danko, 17 – Dominik Kunca, 19 – Samuel Garcia Bayon, 20 – Oliver Podhorin, 23 -Erik Streňo.
    Náhradníci: 1 – Martin Raška, 5 – Antonio Garcia Montero, 12 – Jozef-Šimon Turik, 14 – Martin Regáli, 18 – Vernon De Marco Morlacchi , 21- Michal Hamuľak, 24 – Martin Koscelník.

ŠKF Sereď: 1 – Ladislav Rybánsky, 3 – Marcel Chynoradský, 5 – Milan Mujkoš, 6 – Tomáš Hanzel, 8 – Roman Tarek, 11 – Marek Pecho, 12 – Matej Loduha, 14 – Adam Morong "K",15 – Martin Jurica, 19 – Tomáš Varhaník, 20 – Branislav Hulák.
    Náhradníci: 18 – Norbert Jankto, 21 – Marián Adam, 34 – Miroslav Hrdina.

Rozhodca: Chmura – Bobko, Jánošík.

-1
    Tímy sú už pripravené na výkop. Domáci v tradičných žltých dresoch. Hostia zo Serede v červenej.

1

1
    Prvý polčas začali domáci. Útočia z ľava doprava.

1
    Žltú kartu dostáva Hanzel (ŠKF Sereď).

1
    Hanzel vidí prekvapivo skoro kartu. Tím Serede sa hnevá za trochu prísnu kartu. Hlavný rozhodca asi chce celý zápas čistý.

2
    V tesnom ofsajde sa ocitol na pravej strane Leško. Tento útok hostia prežili.

3
    Útočné snahy sme mohli vidieť aj na strane hostí, no domáca obrana bez problémov čistí priestor pred šestnástkou.

4
    Hra sa pekne rýchlo prelína z jednej strany na druhú. Začínajú sa robiť prvé chybičky a priestor pre prvú gólovú akciu.

5
    V Michalovciach je 17 stupňov, celkom slušne naplnené tribúny na to že je pracovný deň. Je vidieť aj dažďové mraky, čiže môžeme očakávať aj dážď.

6
    Je tu penalta po zákroku Hanzela na prenikajúceho Streňa. Toho našiel peknou prihrávkou Kunca. A Hanzel už dnes jednu žltú kartu videl takže je tu druhá žltá a červená.

7
    Druhú žltú a následne červenú kartu dostáva Henzel (ŠKF Sereď).

8
    Loptu si postavil na bod španielsky hráč Bayon.

9
    Michalovce dali gól!

SAMUEL GARCIA BAYON nedal brankárovi Rybánskému šancu a otvára skóre z pokutového kopu.

10
    Henzel mal pomerne širokú slovnú zásobu, ktorú adresoval arbitrom. Teraz je už ale pod sprchami a viac tímu nepomôže.

11
    Michalovce majú celý zápas vo svojich rukách, majú aj početnú výhodu. Ak dnes prehrajú, bude to veľký šok.

12
    Hráči Serede sú frustrovaní a nemožno sa im nediviť. Majú pred sebou náročnú prácu ak chcú pomýšľať aspoň na jeden bod.

13
    Už to mohlo byť 2:0. Kunca sa ocitol sám pred brankárom, no sklamala ho noha a loptu netrafil.

14
    Kunca aj s útočným faulom. Na loptu sa dostanú hráči v červenom.

15
    Kira zatiaľ bez roboty. Lopty sa po prvýkrát dotkol v 14.minúte keď zachytil prihrávku do priestoru nikoho.

16
    Domácich dnes futbal baví. Spolupráca Bayona a Kuncu priniesla ďalšiu veľkú šancu. Kunca sa po krásnej pätičke dostal až do šestnástky a otvoril zadnú tyč. Keď nahral nenašiel žiadneho spoluhráča.

17
    ŠKF Sereď s veľkými problémami dostať sa von zo svojej polovice. Teraz na to budú mať šancu po výkope Rybánského.

18
    Dnes je aktívna hlavne pravá strana domácej ofenzívy. Perez spolupracuje s Bayonom a Kuncom a spolu privádzajú obranu hostí do úzkych.

19
    Menšie zaváhanie v domácej obrane musel odkopom vyriešiť kapitán Gallo. Hostia zostávajú na lopte a získali vhadzovanie.

20
    Podhorina zase musel zastúpiť Gallo. Chybičky môžu zamrzieť.

21
    Prihrávka Bayona na Pereza bola pridlhá. Rybánsky znova predvedie svoje kvality pri výkope.

22
    Dlhé nakopávané lopty za obranu kryje Kira. Sereďčania musia ísť na to iným systémom.

23
    Potlesk tribún si zaslúžil v 23.minúte Stanislav Danko za svoju peknú akciu v šestnástke. Prekonal obrancov a následne zakončil. Chýbalo mu pár metrov aby rozvlnil sieť.

24
    Ďalšiu gólovku nepremenil Streňo. Jeho volej z prvej skončil dva metre nad bránou.

25
    Leško zabojoval a síce loptu nezískal, aspoň ju odkopol na aut.

27
    Aj naďalej sa prejavuje domáca nadvláda, aj vďaka početnej výhode.Domáci sa snažia o pridanie gólu aby boli vo väčšej pohode.

28
    Gallo si v šprintérskom súboji s útočníkom poradil. Poslal malú domov na Kiru.

29
    Ofsajd Leška zastavil útočné aktivity Zemplínčanov.

30
    Streňo pri snahe sa dostať ako prvý ku lopte bol faulovaný a je nariadený priamy kop.

31
    Loptu vo vzduchu chytá Rybánsky.

32
    Kunca predviedol krásne spracovanie a už sa dostával ku zakončeniu, keď dobre zakončil jeden z obrancov. Popritom stihol faulovať aj brankára. Aspoň získal rohový kop.

33
    Málo hráčov bolo v šestnástke. Brankár opäť chytá.

34
    Strelu Leška spoza šestnástky tečoval na roh Mujkoš.

35
    Tento roh sa domácim už takmer podaril. Pekneý center poslal Bayon a lopta trafila Rybánskeho len do hrude. K dorážke sa ale nikto nedostal.

36
    A ďalší roh pre Rybánskeho.

36
    Sereď dala gól!

Tak toto sme nečakali! Hostia dokázali vyrovnať skóre po rýchlej akcii na krídle. Potom prišiel center a BRANISLAV HULÁK, nikým nebránený, poslal peknú hlavičku medzi tri žrde.

37
    Hráči Serede zažívajú menšiu fantáziu. Michalovce ale pokračujú a majú dostatok času streliť ďalší gól.

38
    Sereď asi dá pokojné tempo a bude sa snažiť prežiť jeden polčas bez ďalšieho inkasovaného gólu.

40
    Michalovce nezastavili hru a hráči Serede len veľmi ťažko prežívajú súčasnú situáciu.

41
    Michalovce s ďalším rohom.

41
    Už to bolo lepšie, lopta išla na prednú tyč, následne tečovaná na zadnú, no bez gólovej premeny.

42
    Domáci otvárajú obranu pre rýchle brejky hostí. Už z jedného dnes gól dostali. Môže sa to kľudne stať znova.

43
    Michalovčanom už tak nejde vytvárať gólové šance ako v prvých minútach. Musia sa počas prestávky ukľudniť.

43
    Mujkoš v ofsajde.

44
    Dankove rýchle nohy získali ďalší roh pre domácich.

45
    Zemplínčania musia zapracovať na štandartkách. Zatiaľ skoro všetky skončili otrasne.

45
    Nadstavuje sa jedna minúta.

45+1
    Sympatická snaha Streňa sa presadiť. K lopte sa aj dostal ale jeho hlavičke chýbala razancia.

45+1

Domáci začali veľmi dobre. Už v 7.minúte viedli po góle z pokutového kopu. V 7.minúte bol taktiež vylúčený aj Henzel. Potom pridal aspoň poltucta gólových situácii, no žiadnu nevyužili. V 35.minúte prekvapili hostia rýchlym brejkom a gólom Huláka. Zrazu sa nám celý zápas zatraktívnil. Sledujte s nami aj druhý polčas.

Druhý polčas sa začne približne o 20:30.

46

46
    Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Danko, prichádza Hamuľák.

46
    Počas polčasu prišlo ku zmene nielen hráčskej ale aj zmene počasia. Začalo trochu pršať. Možno sa to aj zintenzívni a uvidíme poriadny lejak.

47
    Michalovce začínajú aj druhý polčas ofenzívne a vidia aj svoje plody!

48

V najlepšom možnom čase domáci skórujú. DOMINIK KUNCA sa dostal za obranu, predviedol rýchle nohy a nedal Rybánskemu žiadnu šancu! Domáci sa tak tešia a sú radi že opäť získali vedenie.

49
    Sereď sa nevzdáva a pokračuje vo svojej snahe získať aspoň bod.

50
    Na zemi zostáva ležať domáci hráč Bayon. Potrebuje lekárske ošetrenie.

51
    Po malej chvíli sa v hre pokračuje. Bayon sa zdá byť v poriadku.

52
    Strela Leška netrafila priestor troch žrdí. Rybánsky bude vykopávať.

53
    Michalovce sa dostali do duševnej pohody a predvádzajú to, čo by mal tím, ktorý má o jedného muža viac. Zatvorili Sereď na svojej polovici a chcú streliť tretí gól.

54

Aj chceli, aj dali! Dvaja domáci útočníci sa dostali pred brankára Serede. Najprv Hamuľák prekonal brankára, no jeho strela šla mimo brány. Jemne ju usmernil ERIK STREŇO a dáva gól! O ofsajd sa nejednalo aj napriek sťažnostiam hostí.

55
    Michalovce nabudené ako nikdy predtým. Opakujú tlak z prvých minút.

56
    Posledné minúty sú jasným príkladom ako psychika môže ovplyvniť hru. Stačil jeden brejk Kuncu a už z pozornej obrany hostí sa stal trhací kalendár.

57
    Žltú kartu dostáva Morong (ŠKF Sereď).

57
    Morong vidí žltú za zbytočné reči na adresu hlavného rozhodcu, Hráčovi sa nepáčil verdikt o faule.

58
    Na strane domácich sa pripravuje ďalšia zmena. Hamuľák popritom ohrozil svätyňu brankára Serede. Lopta išla jemne vedľa.

59

MICHAL HAMUĽÁK nedovolil aby prišlo striedanie skôr ako dá gól. Dostal sa za obranu a krásnym lobom prekonal Rybánskeho.

60
    Žltú kartu dostáva Chynoradský (ŠKF Sereď).

61
    Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Bayon, prichádza Turík.

62
    Domáce tribúny sú doterajším priebehom nadšené. Je pravdepodobné že takýmto tempom sa ešte nejakého toho gólu dočkajú.

63
    Sereď zavretá na svojej polovici ako v domácom väzení za nedisciplinovanosť. Domáci hráči dohrávaj tréningovo.

64
    Streňo spomalil brejk a druhá vlna skončila taktiež neúspešne.

65
    Dážď zvýšil na intenzite a trávnik zachvíľu bude rozmočený a sťažovať kombinačnú hru Zemplínčanov.

66
    Domáci fanklub na plné hrdlo podporuje svojich hráčov a im sa zdá, že dážď neprekáža.

67
    Stretnutie pokračuje rovnakým tempom. Iba dážď sa viac a viac zhusťuje.

69
    Strela Jozefa Turíka letela pekne, ale Rybánsky si poradil.

70
    Hamuľák na zemi, domáci získali priamy kop.

71
    Hamuľák sa dostal aj ku strele no skončila vysoko nad a je čas na zmenu.

72
    Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Streňo, prichádza Regáli.

73
    Turík so Šimčákom sa nedohodli a o loptu prišli. Vhadzujú hostia.

74
    Hosťom sa nepodarilo dostať ani pred šestnástku.

75
    Na druhej strane zaujímavú akciu predviedli domáci hráči. Kunca nahral Regálimu a jeho strela takmer skončila v sieti. Jemný teč ju vybil na roh.

75
    Dnešné stretnutie sleduje 1245 divákov.

75
    Roh veľa vody nenamútil, pokračujeme v pomalom tempe.

76
    V Michalovciach je oficiálne silný dážď. Domáci fanklub bol nútený sa presunúť na hlavnú krytú tabuľu.

77
    Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Morong, prichádza Adam.

78
    Zemplínčania okupujú šestnástku hostí. Hľadajú dierku v obrane Serede.

79
    Pas a spracovanie Regáliho pekné, žiaľ domáci hráč sa nachádzal v ofsajde.

80
    Je pred nami posledná desaťminútovka. Domáci pokračujú v tlaku. Dážď pokračuje v silnom lejaku a hráči Serede odpočítavajú minúty do konca.

81
    Čerstvý Regáli ma veľa síl. Vždy sa nájde v centre akcie. Zatiaľ ale nič nebezpečné nepredviedol.

82
    Regáli tentokrát neprestrčil loptu cez obranu, získal ale aspoň aut.

83
    Zemplínčania získali aj výhodu priameho kopu. Zahrávať ho bude Leško.

84
    Šimčák trochu prekvapený že na neho smerovala prihrávka. Stihol ale vystreliť. Veľmi vysoko nad.

85
    Striedanie v tíme ŠKF Sereď: z ihriska odchádza Jurica, prichádza Jankto.

86
    Turík sa zaskvel krásnym volejom, Rybánsky krásnym zákrokom.

87
    Tarek faulvoaný. Vybojoval priamy kop. Hostia majú šancu aspoň kozmeticky upraviť skóre.

88
    Adam napálil len do múru. Následný center skončil v rukaviciach Kiru.

89
    Brejk domácim nevyšiel a loptu hneď stratili.

90
    Nadstavovať sa bude len jedna minúta. Asi aj rozhodcovia už chcú ísť do tepla.

90+1

Je za nami zaujímavý zápas. Michalovce potvrdili postupové ambície keď dokázali poraziť tím Serede.
    Postarala sa o to aj červená karta, ktorú inkasoval Henzel už v 7.minúte. Bayon využil výhodu penalty a už to vyzeralo na jasný zápas pre domácich.
    V 35.minúte ale hostia prekvapivo vyrovnali z brejku. Druhý polčas ale patril jasne domácim a troma gólmi zničili obranu hostí. Dnes zostávajú tri body doma a Michalovce budú čakať ako zajtrá zahrá prvá Skalica.
    Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (21:17:52)