Montreal Canadiens
2:1 (1:0, 0:0, 1:1) Stav série: 2:3
Tampa Bay Lightning
cz Nedeľa 10.05.2015, 01:00 • Bell Centre, Montreal • Play-off NHL

S konstatováním, že Montreal Canadiens přehrál Tampu Bay Lightning 2:1 a snížil stav série na 2:3 se s vámi loučím. Děkuji vám všem za pozornost a těším se na vás u dalšího komentování noční NHL. Milan Šplíchal přeje všem fanouškům nejrychlejší kolektivní hry na světě dobrou noc nebo příjemné vstávání do nového dne! (04:06:33)

3. Ben Bishop (TBL) 29 zák., 2 ink. góly, 93,1%

Utkání sice skončilo, přesto rozhodčí ještě pustili jednu bitku. Pacioretty vyřídil Johnsona, kterému se to vůbec nelíbí. Ale zpět k hokeji. Po dvou třetinách vedl Montreal nejtěsnějším rozdílem. Vyrovnat se deset minut do konce zápasu povedlo Stamkosovi, jenž uklidil odražený kotouč do branky. Rozhodující okamžik přišel o šest minut později. Subban přihrál Parenteauovi, který dělovkou prostřelil Bishopa. Montreal tak snižuje stav série na 2:3!

60:00

60:00
    Současně s koncem utkání vyloučeni Johnson (TBL) za bitku 2+10, Pacioretty (MTL) za bitku 2+10 a PK Subban (MTL) dostává dvě minuty za hrubost.

59:30
    Poslední půlminutka. Hosté nastřelují puk do útočné třetiny.

59:20
    Oddechový čas pro domácí.

59:20
    Vhazovat se nyní bude po levé ruce Price. Hosté měli tlak, přesto nezakončili.

58:35
    Hosté odvolali brankáře!

57:43
    Plekanec objel branku a přihrával před ní, brankář Bishop se nedokázal přesunout, ale Pacioretty nezasunul puk do prázdné branky!

57:15
    Oddechový čas pro hosty.

57:15
    Obrana Montrealu se s tím nepárala, jeden z hráčů poslal puk až na zakázané uvolnění.

56:33
    Hosté mají na snížení pouze tři minuty a zhruba 25 vteřin. Nyní jsou v útočném pásmu.
    P.A. PARENTEAU - 2:1

55:53
    Montreal právě vstřelil branku!
    Tak to byla rána a po ní výbuch radosti! P.A. PARENTEAU dostal od PK Subbana nabito a nemýlil se! Jeho střela se otřela o tyčku a až potom zapadla za bezmocného Bishopa. Krásný gól posílá Montreal do vedení – 2:1! Asistence: PK Subban.

55:30
    Bishopův další zákrok znamená, že se bude vhazovat po jeho levé ruce. Nejprve je ale na řadě komerční přestávka.

54:22
    Na druhé straně se do puku opřel Markov, jeho střelu stačil Bishop vykopnout do rohu.

Milan Šplíchal

Góly a asistencie: 10. Smith-Pelly (Mitchell, Petry), 56. Parenteau (Subban) – 50. Stamkos (Stralman, Killorn)

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – PK Subban, Markov, Petry, Jemelin, Beaulieu, Gilbert – Gallagher, Plekanec, Pacioretty – Weise, Desharnais, Galcheynuk – Parenteau, Eller, Prust – Smith-Pelly, Mitchell, De La Rose.
    Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Stralman, Hedman, Coburn, Garrison, Šustr, Carle – Callahan, Stamkos, Killorn – Kučerov, Johnson, Palát – Paquette, Filppula, Boyle – Brown, Nesterov, Morrow.