Bielorusko – Rusko 0:7 (kon.) | Francúzsko – Kanada 3:4 (kon.) | Fínsko – Slovensko 3:0 (kon.)
Rakúsko – Lotyšsko 1:2 (po pr.) | Dánsko – Nórsko 4:1 (kon.) | Švédsko – Švajčiarsko 2:1 (po pr.)
Švédsko
2:1 (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Švajčiarsko
Sobota 09.05.2015, 20:15 • O2 Arena, Praha • Majstrovstvá sveta • Skupina A

Veľmi zaujímavý a pútavý zápas odohrali Švédi so Švajčiarmi, dve tretiny boli lepší Severania, posledná patrila skôr Helvétom. Podarilo sa im vďaka vyrovnaniu vynútiť si predĺženie, ktoré rozhodlo kuriózne vylúčenie Trachslera za posunutie ležiacej hokejky spoluhráčovi a gól Forsberga v presilovke. (22:45:49)

F.FORSBERG - 2:1

63:49
    Švédsko dalo gól!
    Obrancovia Švédska si vymenili pozície, Ekman-Larsson prudko napálil na bránu, vyrazený puk ešte Eriksson prikopol pred prázdnu bránu, kde už FILIP FORSBERG nemal problém prekonať Genoniho.
    Asistencie: L.Eriksson, Ekman-Larsson

63:32
    Trachsler, Švajčiarsko, 2 min

63:32
    Trachsler urobil hrubku, hokejku ležiacu na zemi posunul smerom k spoluhráčovi, čím porušil pravidlá, bude sa vylučovať!

63:14
    Ako sme očakávali, predlženie viac vyhovuje pohyblivejším Švédom.

62:28
    Po Mollerovej strele sa puk odrazil pred bránu, pred Lindstromom ho rybičkou odpálil brankár Genoni.

62:07
    Rask sa neprebil cez Ambuhla.

61:40
    Ahnelov sa dostal k zakončeniu a pred bránou ešte dorážal. Genoni si postrážil puk.

61:19
    Ekman-Larssson si poradil s bránením Romyho pred bránou.

60:57
    Brunner si obhodil Ekmana-Larssona ale potom stratil stabilitu a tým aj puk.

60:41
    Rozhodca rezolútne píska postavenie Mollera v bránkovisku a vykazuje Švédov z pásma.

60:23
    Josi nastrelil z uhla, ale Enroth sa nenechal prekvapiť.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Oba tímy si teda z kvalitného súboja odnesú bod, kto získa bod naviac? Hra 4 na 4 by mohla viac vyhovovať zrejme Švédom. Ale nechajme sa prekvapiť.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:36
    Švédi si dávajú veľký pozor a dobre bránia švajčiarsku presilovku.

Marián Vychovalý

Góly a asistencie: 8. Lindholm (Rask, J.Ericsson), 64. F.Forsberg (L.Eriksson, Ekman-Larsson) – 41. Bodenmann (Blum, Ambuhl)

Švédsko: Enroth (Nilsson) – Klefbom, Ekman-Larsson, S.Kronwall, Klingberg, Ekholm, Granberg, Ahnelov – Lander, L.Eriksson, F.Forsberg – Moller, Sjogren, Lindstrom – V.Rask, Lindholm, J.Ericsson – Danielsson, J.Lundqvist, Josefson – S.Hjalmarsson
    Švajčiarsko: Genoni (Berra) – Streit, Geering, Josi, Blum, Grossmann, Helbling, Kukan – Bieber, Bodenmann, Ambuhl – Brunner, Almond, Fiala – Romy, Hollenstein, Suri – Walker, Wieser, Trachsler – Schappi

Rozhodca: Sidorenko (BLR), Bulanov (RUS) – Suominen (FIN), Kilian (NOR)