Dánsko – Bielorusko 1:5 (kon.) | Švajčiarsko – Nemecko 1:0 (kon.) | Slovensko – Slovinsko 3:1 (kon.)
Rakúsko – Francúzsko 0:2 (kon.)
Švajčiarsko
1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Nemecko
Utorok 05.05.2015, 16:15 • O2 Aréna, Praha • Majstrovstvá sveta • Skupina A

Odo mňa je to nateraz všetko, prajem príjemný zvyšok večera a Slovensko do toho! (18:34:02)

Máme tu koniec zápasu, v ktorom diváci videli len jeden gól. Švajčiari v ňom porazili Nemecko v pomere 1:0. Nudný zápas plný nedorozumení a málo šancí je na konci. Najlepším hráčom Nemcov je bez pocýb brankár Timo Pielmeier. Na švajčiarskej strane to je tiež brankár Leonardo Genoni.

60:00

59:40
    Brunner mohol pridať druhý gól tohto stretnutia, Pielmeier však vytiahol famózny zákrok! Zápas je však na konci, Švajčiari už nedovolia žiadnu drámu.

59:10
    Švajčiari sa so zakončením nikam neponáhľajú, Nemci nemajú šancu.

Oddychový čas Švajčiarska.

58:45
    Avizované vylúčenie Nemecka, bude sa hrať 5 na 3. O osude je rozhodnuté. Goc si už sadá na trestnú lavicu za podrazenie.

58:00
    Švajčiari kontrolujú priebeh tohto zápasu, sú v pásme Nemcov, v ktorom kombinujú jedna radosť.

57:45
    Brunner sa rútil sám na Pielmeiera, ten sa rozhodol vykorčuľovať. Rozhodcovia jeho zákrok posúdili ako podrazenie. Presilovka pre Helvétov.

57:10
    Icing nemeckého tímu.

56:50
    Ofsajd Helvétov, ktorí kontrolujú priebeh tohto zápasu.

56:24
    Kohlova bomba od modrej len do pripraveného Genoniho.

55:23
    Švajčiari po strelenom góle ožili, Pielmeier a jeho spoluhráči to budú mať veľmi ťažké.

54:42
    Nemecko v plnom počte.

54:10
    Kramer vypichol puk v strede poľa, rútil sa sám na Genoniho, no napokon v koncovke zlyhal. Nemal sily zakončiť.

53:45
    Ambuhlova strela nad nemeckú bránu!

53:30
    Teraz sa však Nemcom podarilo vyslobodiť spod helvétskeho tlaku.

53:05
    Švajčiari už v pásme Nemecka. Brunner a jeho pokus z pravého krídla. Pielmeier chytá.

52:42
    Zbytočný faul Hospelta v útoku, Švajčiarsko a presilová hra.
    Denis HOLLENSTEIN - 1:0

52:15
    Švajčiarsko dalo gól!
    Konečne to prišlo! Prvý gól prichádza 7 minút a 45 sekúnd pred koncom zápasu! DENIS HOLLENSTEIN sa presadil po tom, čo po chybe nemeckej defenzívy posielal z rohu klziska puk na osamoteného strelca gólu Romy. Hollensteinovi sa podarilo Pielmeier prekonať blafákom. Asistencie: Kevin Romy.

51:34
    Reimer a jeho vyhodenie cez všetky čiary, Icing.

51:13
    Zrazená švajčiarska strela, Nemci však v defenzíve, Helvéti začínajú hrýzť.

50:27
    Nemci teraz pozvŕtali defenzívu Švajčiarska. Čo však z toho, keď ani v tomto prípade si Genoni zákrok nepripísal.

49:31
    Gerringova strela od modrej a závar pred Pielmeierovou bránou. Švajčiarsko už musí streliť gól, ak chce čo i len pomýšľať na štvrťfinále!

48:46
    Nemci po dlhom čase v pásme, Genoni však nemusí zasahovať.

47:30
    Brunner a jeho strela švihom neskončila ani len pri Pielmeierovi. Nudná časť hry, znova.

46:52

46:42
    Dobré defenzívy oboch tímov kontrolujú priebeh tohto stretnutia.

45:28
    Blum to poriadne prekombinoval! Vyzeralo to sľubne, avšak Pielmeierova brána bola posunutá. Švajčiarsky obranca mohol strieľať na bránu. Roman Josi bol však strčený v priestore brány, ktorá to na svojom mieste nevydržala. Vyzeralo to ale sľubne.

44:48
    Švajčiari boli v pásme Nemcov, no opäť z toho nič nevyťažili, už pri puku biely, ktorí sa snažia dostať sa pred Genoniho.

44:06
    Po strele aktívneho Kevina Fialu sa zatrepotala sieť! Škoda, že len tá bočná.

43:31
    Rieder to skúšal z ľavého kruhu, Genoni však puk prikrýva lapačkou.

43:09
    Pielmeier chytá puk po Almondovej strele. Bude sa vhadzovať po jeho ľavici.

42:36
    Opäť len nudná časť tretiny. Brankári bez práce a útočníci bez šancí.

41:44
    Josi pálil od modrej, no Pielmeier bol na mieste. Následne sa Nemci dostali k puku a rútili sa na Genoniho, opäť ich však zastavil ofsajd.

41:24
    Švajčiarsko v plnom počte.

41:10
    Švajčiari sa oslobodili, Nemecko opäť nevyužije svoju presilovú hru..

40:53
    Vyzeralo to nádejne, peknú kombináciu Nemcov však zabrzdil ofsajd.

40:30
    Nemci už v útočnom pásme.

40:10
    Švajčiari vyhrali úvodné buly a zamestali tak Nemcov na pár sekúnd.

40:01

Na konci je aj druhá tretina a stav stále bez gólov 0:0. Švajčiari sú bezzubý, Nemci taktiež. Čaká nás posledná dvadsaťminútovka, ktorá rozhodne. Nemci začnú tretiu tretinu opäť v početnej výhode. Prihlásime sa Vám cca o 17:45.

40:00

39:47
    Nemci konečne v útočnom pásme, no za 13 sekúnd asi nič nevymyslia.

39:24
    Útočný faul švajčiarskeho hráča Damiena Brunnera! Nedovolené bránenie a presilovka pre Nemecko.

38:46
    Ponuka na tečovanie od Hollensteina, Pielmeier však pozorne kryje všetky puky. Unavení Nemci sa nevedia vyslobodiť spod švajčiarskeho tlaku.

38:10
    Oba tímy sú viac než vyrovnané, ešte je skoro hovoriť, ale vyzerá to aj na predĺženie.

37:10
    Hrá sa zo strany na stranu, brankári už ani nevedia aké je to si poťažkať puk. Hrá sa v rohoch klziska a obraz hry sa nie a nie zmeniť.

36:43
    Pielmeier prikryl puk po tom, čo sa dostal Romy pred bránu, nič z toho, ani z tejto šance gól nepadne.

36:25
    Reimer strieľal spoza Josiho, Genoni chytá do výstroja.

36:10
    Hrá sa zo strany na stranu, no bez šancí. Sú to len nahadzované puky bez adresátov.

34:50
    Po dlhom čase už pri puku Nemci, Oppenheimer hľadal na modrej čiare Kohla, ten však netrafil bránu.

34:23

33:42
    Švajčiari v tejto početnej výhode ožili, nechajme sa prekvapiť, či sa im podarí streliť vytúžený gól.

33:19
    Brunner sa natlačil až pred nemeckého brankára, puk však zaňho neprepasíroval.

32:51
    Švajčiari sú na dostrel nemeckej brány, k strele sa však ani jeden z pätice Helvétov neodhodlal.

32:23
    Za držanie hokejky si na trestnú lavicu sadá Goc.

32:23
    Bieber mohol byť prvým strelcom gólu v dnešnom zápase. Pri avizovanom nemeckom vylúčení však Pielmeier vytiahol skvelý zákrok lapačkou!

31:52
    Hrá sa hore dole, Wieser sa snažil tečovať nahodený puk od Walkera, Pielmeier mu však puk vypichol. Končí na ochrannej sieti.

31:10
    Pekná kombinácia prvej švajčiarskej lajny. Brunner našiel Hollensteina, no ten si puk nedokázal spracovať.

30:31
    Individuálna akcia Ambuhla sa gólom neskončila, bekhendový pokus to však bol dobrý.

29:35
    Avizovaný ofsajd bielych.

29:11
    Tvrdá strela Streita a nepresná dorážka od Hollensteina gól nepriniesla! Priniesla však prvú obrovskú šancu v druhej tretine.

28:52
    Icing pre Nemecko.

28:20
    Nemci nato, že v poslednom zápase s Kanadou "fasli" desiatku, hrajú s Helvétmi viac než vyrovnanú partiu.

27:40
    Hra sa trošku zrýchlila, pri puku sa striedajú oba tímy. K strelám však nedochádza.

26:41
    Nemci v plnom počte.

26:35
    Fialova strela bola zblokovaná, konečne aspoň nejaké nebezpečenstvo po nudnom začiatku druhej tretiny.

25:50
    Helvéti sa stále nevedia usadiť v pásme súpera.

25:10
    Ani Helvétom sa nedarí, k strele sa dostal Goc, pýtate sa, či je to Švajčiar? Nie, nie je. Tento šikovný Nemec sa dostal do dobrej príležitosti v oslabení. Triafa len brankára.

24:41
    Teraz sa pre zmenu oslabujú Nemci. Šiesti hráči na ľade a presilovka Švajčiarska.

24:30
    Bieber sa dostal k puku so šťastím, jeho strela však Pielmeierovi problémy nemohla urobiť.

23:25
    Zakázané uvoľnenie pre Švajčiarsko.

22:52
    Fiala hľadal zadovkou Gerringa, ten však puk nespracoval. Na druhej strane sa tak otvoril priestor, no prečíslenie dva na jedného úspech neprinieslo!

22:20
    Švajčiari začali vysoko napádať, Nemci majú problémy s rozohrávkou.

21:54

21:31
    Zlá presilovka bielych, zatiaľ bez strely na bránku.

21:18
    Nemci sú už konečne v švajčiarskom pásme.

21:04
    Schappi a jeho strela v oslabení, Pielmeier ale chytá, síce neisto, ale predsa.

20:48
    Nemci sa nedokázali usadiť v pásme, ich presilovka zatiaľ nemá taký efekt ako by mala mať.

20:01

Prvá tretina stretnutia Švajčiarska s Nemeckom je na konci. Tretina s minimom šancí a žiadnym gólom nepriniesla žiadnu zaujímavú situáciu. Nemci budú hrať v úvode druhej tretiny presilovú hru. Dokážu ju využiť? Prihlásime sa opäť od cca 17:02.

20:00

19:58
    Koppchen dokázal za tri sekundy vystreliť jedovku od modrej. Strela však bola zrazená na ochrannú sieť.

19:54
    Prvá tretina je pomaly, ale isto na konci. Vyzeralo to tak, že sa už nič zaujímavé nestane, no stalo sa. Švajčiari boli až šiesti na ľade, čo automaticky znamená darovaná presilovka pre Nemecko šesť sekúnd pred koncom prvej tretiny.

19:17
    Po dlhom čase si puk poťažkal aj Genoni, ktorý zatiaľ drží čisté konto.

18:40
    Švajčiarov presilovka naštartovala, Nemci sa v hlbokej defenzíve bránia čo im sily stačia, Pielmeier zatiaľ bez zákroku, čo znamená, že svoju prácu robia na 100%.

18:00
    Ďalšia strela z veľkého uhla od Almonda. Pielmeier má však svätyňu dobre postavenú.

17:41

17:20
    Zlá presilovka pre Helvétov, Nemci sa dobre bránia.

16:55
    Konečne prvá strela počas presilovky od Ambuhla, len do dobre postaveného Pielmeiera.

16:25
    Brunner to dobre neurobil a stráca puk, Nemecko vyhadzuje až ku Genonimu.

16:10
    Švajčiari sa zatiaľ nedokázali usadiť v pásme Nemcov.

15:41
    Nedovolené bránenie, útočný faul Thomasa Oppenheimera a presilovka Švajčiarska.

15:00
    Od modrej pálil Muller, ktorý narobil Genonimu poriadne problémy, betóny boli v permanencii a zabránili gólu.

14:07
    Fiala a jeho ďalší útočný výpad. Nebyť jeho chamtivosti, možno by sa Švajčiarsko aj radovalo.

13:09
    Ambuhl a jeho pokus z ľavého kruhu bol zblokovaný. Hrá sa už oveľa dynamickejšie, hráči lietajú z jednej strany na druhú.

12:18
    Nebezpečná situácia pre Genoniho, jemný nahodený puk narobil Leonardovi poriadne problémy. Tentoraz ho však dokázal skrotiť.

11:51
    Svižnejšie tempo v druhej polovici prvej tretiny. Stále je to však bez gólov 0:0.

11:21
    Ďalšia dobrá príležitosť na skórovanie. Fiala čakal na chybu súpera, napokon sa aj dočkal. Vystrelil z pravého kruhu, no bránu netrafil!

10:57
    Nemci sa po dlhšom čase oslobodzujú, našťastie pre nich to zakázané uvoľnenie nebude.

10:25
    Po prvýkrát v zápase dlhší tlak červených. Gerringovo nahodenie na Biebera, ten však puk nedokázal spracovať, Švajčiari však stále v pásme.

09:35
    Reimer proti Streitovi uspel a dokázal vystreliť spoza obrany, puk skončil len na betónoch brankára Genoniho.

09:09
    Prečíslenie dvaja na jedného, Švajčiar Romy spracoval ťažkú prihrávku, nakorčuľoval si pred Pielmeiera a poslal puk na Brunnera, ten však strieľa tesne vedľa ľavej tyče! Najvážnejšia šanca tejto tretiny.

08:35
    Švajčiari nahadzujú puk do tretiny Nemcov, ani jednému z hráčov sa však do tretiny nechcelo, a tak opäť pri puku Nemci.

07:55
    Nemci pôsobia aktívnejším dojmom, Raedeke sa dostal do dobrej príležitosti, strela švihom z medzikružia len do Genoniho.

07:45
    Hra sa poriadne kúskuje, Švajčiarsko a ďalší ofsajd.

07:34
    Zakázané uvoľnenie Švajčiarov. Hrá sa nemastný neslaný hokej.

06:58
    Ofsajd Švajčiarska a prvý reklamný brejk.

06:40
    Hrá sa zo strany na stranu, brankári sú zatiaľ vychladnutí, nakoľko poriadne zasahovať v doterajšom priebehu zápasu vôbec nemuseli.

05:57
    Josi krúžil v obrannom pásme Nemcov, nebyť toho, že Wieser stál nedovolene v bránkovisku, mohla sa črtať zaujímavá šanca. Nestalo sa tak.

05:39
    Wieser a jeho individuálna akcia, jeho pokus švihom vysoko nad.

05:00
    Po dlhom čase sa Helvéti nasáčkovali pred Pielmeiera, ktorý však zasahovať nemusel a ani nemusí.

04:40
    Hrá sa piata minúta prvej tretiny a diváci v O2 Aréne nevideli žiadnu vyloženú šancu.

03:50
    Krupp sa snažil prekvapiť z pravého kruhu Genoniho, to sa mu však nepodarilo.

03:18

03:05
    Strelou od modrej čiary sa teraz prezentoval Koppchen, Genoni bez problémov chytá.

02:40
    Nemecko sa opäť snaží niečo vymyslieť, hrá sa však v rohu klziska. Genoni zatiaľ v oslabení bez zákroku.

02:04
    Opäť však nemecké nedorozumenie, dobrá defenzívna práca Švajčiarska.

01:50
    Nemecko už v pásme rozbieha presilovkový kolotoč.

01:30
    Švajčiarsku sa podarilo vyhodiť puk a zabrániť tak nemeckému tlaku.

01:18
    Prvé vylúčenie v zápase, Kevin Romy fauloval nemeckého útočníka. Držanie.

00:58
    Hra sa poriadne kúskuje, puk skončil na ochrannej sieti. Bude to boj o každý milimeter ľadu.

00:40
    Fialova okamžitá strela strela po buly, len do pripraveného brankára Nemecka.

00:30
    Pre zmenu si puk poťažkal aj Pielmeier, ktorý zaznamenal prvý úspešný zákrok.

00:09
    Nemecký štvrtý útok zahájil úvodné buly, ktoré napokon aj vyhral. Prvá strela na bránu z pravého kruhu mierila na ochrannú sieť. Vhadzuje sa pred Genonim.

00:01

Švajčiari nastúpia v červenej kombinácii, kým Nemci v bielej.

Prajem príjemné popoludnie. Vítam Vás pri sledovaní zápasu Švajčiarska s Nemeckom. Pomaly, ale iste začíname. Hráči už vstupujú na ľad.

Švajčiarsko: Genoni (Berra) – Geering, Streit, Blum, Josi, Helbling, Grossmann – Hollenstein, Romy, Brunner – Ambuhl, Bodenmann, Bieber – Fiala, Suri, Almond – Schappi, Trachsler, Wieser, Walker.

Nemecko: Pielmeier (Endras) – Krueger, Muller, Kohl, Goc, Daschner, Koppchen, Krupp – Hospelt, Oppenheimer, Plachta – Rieder, Wolf, Hager – Reimer, Ehliz, Pietta – Krammer, Seidenberg, Raedeke.

Rozhodca: Mikael Nord, Vjačeslav Bulanov – Masi Puolakka, Peter Šefčík..

Vítam Vás pri sledovaní ďalšieho z prenosov MS v hokeji, ktoré sa konajú v Českej republike. V Prahe budú v utorok dňa 5.5 od 16:15 proti sebe bojovať tímy zo Švajčiarska a Nemecka. Bude to určite zaujímavý a dôležitý zápas pre obe mužstvá.

Švajčiarsko má po dvoch odohratých zápasoch na svojom konte štyri body a patrí mu priebežná tretia priečka . V prvom zápase na MS sa postarali o prekvapenie, keď podľahli Rakúsku 3:4 po predĺžení. V druhom zápase ale s Francúzskom nezaváhali a vyhrali 3:1. Skóre majú teda aktívne +1. Najproduktívnejším hráčom Švajčiarov je Roman Josi, ktorý si pripísal na svoje konto už tri body. S Nemeckom by to mala byť povinná jazda, no tá mala byť aj v zápase s Rakúskom. Nechajme sa prekvapiť, čo dokážu Helvéti vymyslieť.

Nemecko je na tom o čosi horšie. S tromi bodmi okupuje piatu, nepostupovú, pozíciu. V úvodnom stretnutí na MS vyhrali Nemci s Francúzmi 2:1, no na druhý zápas by chceli radšej zabudnúť. Výprask v podobe dvojcifernej desiatky od Kanady musel bolieť. O pasívnom skóre -9 radšej netreba ani hovoriť. Je však čas na revanš. Ten budú môcť dosiahnúť už tento utorok. Podarí sa im to? Budeme pri tom!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.