Rusko – Slovinsko 5:3 (kon.) | Rakúsko – Švédsko 1:6 (kon.) | Bielorusko – Slovensko 1:2 (po pr.)
Kanada – Nemecko 10:0 (kon.) | Dánsko – Fínsko 0:3 (kon.) | Francúzsko – Švajčiarsko 1:3 (kon.)
Dánsko
0:3 (0:0, 0:3, 0:0)
Fínsko
Nedeľa 03.05.2015, 20:15 • ČEZ Aréna • Majstrovstvá sveta • Skupina B

Stretnutie, ktoré rozhodla druhá tretina je na konci. Fíni si pripisujú na konto prvé víťazstvo, Dáni druhú prehru.

Ja sa s vami lúčim a prajem príjemny zvyšok večera. (22:25:44)

60:00

59:21
    Fíni usadení v obrannom pásme Dánska.

58:49
    Ešte sme svedkami jedného vylúčenia, kedže na trestnú lavicu odchádza Kim Staal.

58:43
    Dáni ešte v sympatickom tlaku.

58:07
    Lauridsenova strela od modrej čiary nemohla narobiť Rinnemu väčšie komplikácie.

57:26
    Fínski fanúšikovia ženú svojich hráčov za prvým turnajovým víťazstvom.

56:27
    Dnešné stretnutie sleduje 8 353 divákov. Takmer vypredané.

55:52
    Nádherná akcia fínskeho prvého útoku, ale Ruutu nedopravil puk do Dahmovej siete!

54:53
    Dáni ale ešte ťažia z mierneho presilovkového tlaku a snažia sa ohrozovať Pekku Rinneho.

54:21
    Fínsko v plnom počte.

54:06
    Až teraz prvý strelecký pokus v početnej výhode a treba povedať, že Rinne s ním mal čo robiť!

53:29
    Fíni sa parádne bránia a držia puk na svojich hokejkách.

52:50
    Hokejisti v červených dresoch sa zatiaľ nevedia dostať a usadiť vo svojom útočnom pásme.

52:21
    Prvá presilová hra pre Dánov a zrejme už posledná šanca sa dostať do zápasu a zdramatizovať jeho záver. Na trestnú lavicu odchádza Jyrki Jokipakka!

51:13
    Obrovské boje v rohu ihriska, úspešnejšie z nich vzišli fínski hokejisti.

50:14
    Fíni sa po čase opäť usadili v dánskom obrannom pásme, ale Lepistövi ušiel puk do toho stredného, píska sa ofsajd.

49:13
    Zatiaľ čo za prvé dve tretiny vyslali na Pekku Rinneho Dáni len 6 šesť, v tej tretej už majú na konte štyri strelecké pokusy a to ešte nie sme ani v polovici záverečnej časti hry.

48:54
    Spellingov strelecký pokus z pravého kruhu, Rinne musel šokujúci zasiahnuť.

Jakub Bartko

Góly a asistencie: 28. Jokinen (Salmela, Donskoi), 29. Pesonen (Louhivaara, Kemppainen), 36. Barkov

Dánsko: Dahm (Galbraith) – Nielsen, O. Lauridsen, Kristensen, J. B. Jensen, Bödker, M. Lauridsen, Uldall – Madsen, Jakobsen, Hardt – Storm, J. Jensen, Björkstrand – Green, Spelling, Hansen – Starkov, Poulsen, Hansen
    Fínsko: Rinne (Saros) – Lepistö, Hietanen, Lindell, Salmela, Othamaa, Jaakola, Jokipakka, Mäntylä – T. Ruutu, Kontiola, Aaltonen – Barkov, J. Jokinen, Donskoi – Pihlström, Immonen, Komarov – Louhivaara, Pesonen, Kemppainen

Diváci: 8 353