Eibar – Sevilla 1:3 (kon.) | Real Madrid – Almería 3:0 (kon.) | Vigo – Malaga 1:0 (kon.)
Elche – La Coruña 4:0 (kon.) | Villarreal – Atlético Madrid 0:1 (kon.)
Elche CF
4:0 (2:0)
Deportivo La Coruña
Streda 29.04.2015, 22:00Španielska LaLiga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Prajem vám krásny stredajší večer a vítam vás pri sledovaní online prenosu zo zápasu Primera División, kde sa odohrá 34. kolo medzi FC Elche a Deportivo La Coruňa.

FC Elche:
    Domáci sa nachádzajú v tabuľke Primera División na 14. priečke, ale stále musia bojovať o záchranu ligy aj na budúcu sezónu. Pred zatiaľ zostupujúcou Almeriou majú náskok len troch bodov, čo im nemusí stačiť. Každý jeden bod má pre nich cenu zlata. Naposledy domáci odohrali zápas na štadióne v Atleticu Madrid, kde podľa očakávaní nestačili na domácich a podľahli im 3:0.

Deportivo La Coruňa:
    Hostia sú na tom v porovnaní s domácimi ešte horšie a v tabuľke španielskej Primera División sú až na 18. priečke. Ich účasť v najvyššej španielskej lige v budúcej sezóne je vážne ohrozená. Hráči La Coruňy si už ani nepamätajú, kedy naposledy zvíťazili. Dnes sa taktiež nedá očakávať, žeby sa im podarilo zvíťaziť nejakým ľahkým spôsobom.
    Málaga FC – Deportivo La Coruňa 1:1
    Deportivo La Coruňa – Atlético Madrid 1:2
    RS San Sebastian – Deportivo La Coruňa 2:2
    Deportivo La Coruňa – Córdoba FC 1:1
    Getafe FC – Deportivo La Coruňa 2:1

V prvom vzájomnom zápase zvíťazili hráči La Coruňy najtesnejším rozdielom 1:0.

Elche CF: Tytoń – Dam. Suárez, Roco, Lombán, Cisma – Mosquera, Pašalić – Ñíguez, Fajr, Víctor – Jonathas.
    Náhradníci: M. Herrera – Adrián González, C. Herrera, Coro, G. Rodrigues, Pelegrín, Giménez Candela.

Deportivo La Coruña: Fabri – Moreno Juanfran, Lopo, Sidnei, Luisinho – Bergantiños, Borges – Lucas, Domínguez, Cavaleiro – Riera.
    Náhradníci: Lux – Insua, Rodríguez, Laure, Salomão, Toché, Fariña..

1

1
    Úvodný výkop mali k dispozícii hostia z La Coruňy.

1
    Hneď v prvej minúte sa dostali domáci do obrovskej šance, ale ich pokus bol zblokovaný a je z toho len rohový kop.

3
    Pri lopte súčastejšie v úvode zápasu domáci hráčy Elche, ktorý už dokázali zahodiť jednu veľkú šancu.

4
    Ďalší center smeroval do šestnástky pred brankára Fabriho, ale dal si pozor a loptu vyrazil.

5
    Hráči Deportiva La Coruňy sa zatiaľ pred brankára nedostali, aj keď tam bol náznak rýchleho protiútoku, ale domáca obrana ho zastavila už skôr.

6
    Elche dalo gól!
    Nádherná individuálna akcia Damiána Suáreza, ktorý sa zbavil troch hráčov hostí, dostal sa až do šestnástky a loptu poslal priamo pred do ohňa, kde bol JONATHAS a ten presnou strelou rozvlnil sieť za brankárom hostí Fabrim.
    JONATHAS - 1:0

9
    Domáci sú aktívnejší aj naďalej a budú zahrávať priamy kop.

10
    Po priamom kope, ktorý sa odohrával z miest, kde je rohová zastávka sa do nebezpečného zakončenia dostal David Lombána, ale jeho pokus skončil mimo brány.

12
    Domáci nepošťajú hráčov La Coruňy takmer k ničomu a aj loptu im dávajú veľmi málo. Zatiaľ sú jasne lepším mužstvom.

14
    V týchto chvíľach domáci loptu síce držia vo svojej moci, ale dopredu sa im moc nechce. Alebo skôr by som povedal, že sa nevedia presadiť.

17
    Hostia z La Coruňy len behajú po ihrisku a naháňaju loptu, ktorú zo svojej moci nepustia domáci hráči Elche. Kombinujú skôr v strede ihriska a na svojej polovici.

19
    Bola nariadená penalta.
    Domáci zahrali priamy kop do šestnástky, kde spadol jeden z domácich a rozhodca odpískal penaltu. No neviem, či to bol faul.

20
    Loptu si na biely bod postavil DAVID LOMBÁN a dobre spravil. Namieril presne do stredu brány, zatiaľ čo sa Fabri hodil doprava. Domáci tak zvyšujú svoje vedenie.
    David LOMBÁN - 2:0

22
    Prvýkrát sa pred bránu dostali aj hostia, ale iba pomocou rohového kopu. Rohový kop bol zahratý celkom dobre, no k zakončeniu sa La Coruňa nedostala.

25
    Hostia po druhom inkasovanom góle ožili, no v útočnej fáze sú bezradný a absolútne sa nevedia dostať k zakončeniu.

27
    Hra sa nám odvíja medzi oboma šestnástkami, čo nie je veľmi atraktívne pre divákov.

29
    Nie príliš zaujímavá časť hry, keď domáci kontrolujú priebeh zápasu a kombinujú loptu skôr na svojej polovici.

30
    Po dlhom čase sa k zakončeniu dostali hostia, ale zakončenie hlavou im úspech neprinieslo.

33
    Jonathas si ľahol na útočnej polovici a vyzerá to tak, že bude musieť byť ošetrený.

34
    Domingo Cisma vo veľkej šanci, presný center z priameho kopu a Domingo Cisma hlavou zakončil. Fabri jeho pokus pokryl a môže rozohrať rýchly protiútok.

37
    Rýchly protiútok domácich zastavil Alberto Lopo tesne pred šestnástkou a vyslúžil si zato žltú kartu od rozhodcu. Priamy kop z veľmi dobrej pozície pre Elche.

38
    David Lombán z priameho kopu poslal loptu priamo na bránu, strela bola veľmi dobrá, len malá jednu chybu. Išla tesne, ale veľmi tesne ľavej žrdi.

41
    Prebieha 41. minúta zápasu, ale hostia sa doteraz nezmohli takmer na nič. Domáci sú jasne lepší, aj keď útočia iba občas, ale loptu vo svojej moci majú takmer stále.

43
    Druhým potrestaným hráčom zápasu je opäť hráč La Coruňy, Luisinho dostal žltú kartu za faul. Úpne zaslúžene.

45
    Center domácich do šestnástky dokázala hosťujúca obrana pokryť a odvrátiť hroziace nebezpečenstvo.

45+1

V prvom polčase sme videli na ihrisku len jendo mužstvo a to domácich, ktorý otvorili skóre stretnutia pomerne skoro a potom pridali druhý gól z penalty.

46

46
    Po prvom polčase nedošlo k žiadnym striedaniám a tak, aj v druhom polčase vybehli na trávnik rovnaké zostavy ako na začiatku zápasu.

47
    Rozvijajúcu akciu domácich zastavil čiarový rozhodca pre postavenie mimo hry, ale riadne sa zmýli, lebo toto ofsajd ani zďaleka nebol.

48
    Konečene prišla nejaká akcia domácich, ktorú zakončil spoza šestnástky Lucas, no veľmi nepresne. Hostia však vstúpili do druhého polčasu lepšie.

49
    Luisinho dostal výbornu prihrávku do šestnástky, posielal center na druhú stranu šestnástky kde hlavou zakončil Riera a lopta skončila tesne mimo brány.

53
    Po úvodných šanciach hostí v druhom polčase sa k svojej hre dostávaju opäť domáci, ktorá sa už nikam neponahľajú.

54
    Domáci sa z ničoho nič dostali do šance. Báječnú prihrávku dostal za obranu Jonathas, ktorý však trafil loptu do brankára, od ktorého lopta smerovala na bránu, tam loptu dobehol MARIO PAŠALIČ a zvyšuje vedenie domáceho Elche.
    Mario PAŠALIĆ - 3:0

54
    Striedanie v tíme Deportivo La Coruña: z ihriska odchádza Juan Domínguez, prichádza Diogo Salomão.

57
    Domáci Fajr zahral rohový kop, na ktorý si obrana La Coruňy dala pozor.

58
    V Elche výborna atmosféra, domácimi tribunámi sa valí mexická vlna. Určite ani diváci nečakali takýto ľahký priebeh.

60
    Ale aj hostia sa dostali do šance z ničoho nič, ale narozdiel do domácich, svoju šancu nevyužili a skóre sa tak nemení.

62
    Ivan Cavalierko mohol ako prvý z hostí skórovať, ale nepochodil pred domácim brankárom, ktorý dnes chytá fantastický.

63
    Striedanie v tíme Deportivo La Coruña: z ihriska odchádza Lucas, prichádza Luis Fariña.

65
    Hostia začínajú postupný útok od svojho brankára.

67
    Tak ako aj v prvom polčase, tak aj v druhom. Tempo hry sa nám po góle zvoľnilo.

69
    Striedanie v tíme Deportivo La Coruña: z ihriska odchádza Ivan Cavaleiro, prichádza Toché.

69
    Striedanie v tíme Elche CF: z ihriska odchádza Aarón Ñíguez, prichádza Adrián González.

70
    Do konca zápasu nám ostáva dvadsať minút a ani jedno z mužstiev sa nenáhli dopredu. Hra sa odvíja medzi oboma šestnástkami. Na ihrisku sa nedeje nič zaujímavé.

74
    Domáci boli v rýchlom protiútoku, ale Jonathas sa sám zamotal a jeho nahrávka bola veľmi nepresná.

76
    Domáci sa nikam neponáhľajú a skôr kontrolujú loptu a na hostia zasa nie sú schopný smerom dopredu nič vymyslieť a tak si viete predstaviť, ako to na ihrisku vyzerá.

79
    Raz domáci a raz hostia sa snažia ísť dopredu, ale obe mužstvá hrajú momentálne s pozornou obranou a tak nevidíme žiadne šance.

79
    Konečne trošku vzruchu, o čo sa postarali domáci hráči, z rýchleho protiútoku pohrozili, ale ani na dvakrát vo veľmi dobrých pozíciach neprekonali Fabriho.
    Fabri

80
    A hneď z rohového kopu mohli zvýšiť domáci svoje vedenia, ale na priamu strelu z rohového kopu si Fabri dal pozor a vyrazil loptu do bezpečia.

82
    Domáci hráč sa trošku pohral v šestnástke s obrancami hostí, ale nakoniec poslal malú domov Fabrimu.

84
    Striedanie v tíme Elche CF: z ihriska odchádza Víctor, prichádza Garry Mendes Rodrigues.

85
    Žltú kartu dostáva Damián Suárez (Elche CF).

87
    Ani tentokrát hostia nestrelili vytúžený gól, keď Toche po krásnej samostatnej akcii zakončil, ale domáci brankár sa nenechal prekvapiť.

88
    Striedanie v tíme Elche CF: z ihriska odchádza Fayçal Fajr, prichádza Coro.

89
    Hra sa nám už len kúskuje a dohráva.

90+1
    V nadstavenom čase majú hostia ešte rohový kop.

90+1
    Po rohovom kope hostí, ktorý mali mať výhodu a pokúsiť sa o strelenie gólu, tak sa stál pravý opak. GARRY MENDES RODRIGUES al loptu na svojej polovici a prešiel si sám celú polovicu súpera, až sa pred šestnástkou zbavil obrancu a po zemi vystrelil, čo mu prinieslo štvrtý gól svojho tímu.
    Garry Mendes RODRIGUES - 4:0

90+3

Domáci si v druhom polčase poistili víťazstvo ďalšími dvoma gólmi a dá sa povedať, že spravili dôležitý krok k záchrane.

Ďakujem vám za pozornosť a teším sa na ďalšie prenosy. (23:49:35)