Detroit – Tampa Bay 3:0 (kon.) | NY Islanders – Washington 1:2 (po pr.) | Chicago – Nashville 3:2 (po pr.)
Calgary – Vancouver 3:1 (kon.)
New York Islanders
1:2 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1) Stav série: 2:2
Washington Capitals
cz Streda 22.04.2015, 01:30 • Nassau Coliseum, New York • Play-off NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Krásný pozdní večer vážené čtenářky a čtenáři. Společně dnes budeme sledovat čtvrtý zápas mezi New Yorkem Islanders a Washingtonem Capitals. Série se zatím vyvíjí lépe pro Ostrovany, kteří vedou 2:1 na zápasy.

New York Islanders v základní části
    Ostrované získali v základní části 101 bodů a do play-off postoupili z pátého místa. Měli sice stejně bodů jako Capitals, ale vinou horšího skóre začínala série ve Washingtonu. Nicméně forma v samotném závěru základní části nebyla úplně ideální. Posledních deset klání přineslo jen čtyřikrát vítěznou radost.
    Největším tahounem Islanders byl rozhodně John Tavares. Do posledních chvil sahal pro Art Ross Trophy, kterou mu ale nakonec vyfouknul neskutečným výkonem Jamie Benn z Dalllasu. Přesto je 86 bodů (38+48) fantastickou vizitkou čtyřiadvacetiletého Kanaďana.

Washington v základní části
    Hosté skončili v tabulce Východní konference na čtvrté příčce zásluhou lepšího skóre. To se zastavilo na konečné sumě 242:203. Hlavně počet obdržených branek rozhodl o lepším postavení Capitals, kteří inkasovali o téměř třicet gólů méně.
    A jak si vedl Washington v posledních zápasech základní části? Forma byla celkem slušná. Svěřenci Barryho Trotze dokázali vyhrát šest z posledních deseti zápasů, přičemž jeden prohraný proti Ottawě dotáhli alespoň do prodloužení, a z možných dvaceti bodů tak ukořistili celkem třináct. Tým z hlavního města táhla především dvojice Ovečkin – Bäckström. Dohromady uhráli tito dva borci neskutečných 159 bodů! V play-off se zatím lépe vede Bäckströmovi, který má na svém kontě již čtyři body (2+2), zatímco Ovečkin se zatím trefil jen jednou.

Vývoj série
    Přesto, že Washington vstupoval do série jako mírný favorit, hned první domácí utkání nezvládl. Již v sedmé minutě se trefil Nelson. Na jeho branku sice ještě dokázal reagovat ve 20. minutě Johannson, ale poté se již trefovali jen hosté. Vítěznou branku trefil ve 24. minutě Ryan Strome. Další góly přidali ještě Bailey a podruhé se trefil Nelson.

Ani vývoj druhého zápasu nebyl pro Capitals úplně nejlepší. Ve 24. minutě prohrávali po brankách Clutterbucka a Stroma už 0:2. Kontaktní branku přidal chvíli po polovině zápasu Alzner, ale hned tři minuty nato skóroval New Yorský Okposo. Domácí se však nepoložili. Ještě do konce druhé třetiny snížil Ovečkin. Ve 44. minutě srovnal skóre Bäckström a čtyři minuty nato dokonal obrat Jason Chimera.

První zápas v Nassau Coliseu dlouho branku nepřinesl. Na první gól se čekalo až do třiatřicáté minuty, kdy se trefil za domácí Okposo. Ani delší vývoj neznamenal zrovna brankové hody, přesto čtyři minuty před koncem zápasu srovnal skóre Bäckström. Utkání tak šlo do prodloužení. To ale trvalo jen patnáct vteřin. K dorážce Leddyho střely se dostal John Tavares a rozjásal domácí publikum.

Rozbruslení je v plném proudu.

Grubauer sice vychytal zatím jedinou výhru Caps, nicméně v bráně dnes bude stát Holtby.

New York Islanders: Halák (Neuvirth) – Leddy, Boychuk – de Haan, Strait – Hickey, Višňovský – Kuljomin, Tavares "C", Strome – Bailey, Nielsen "A", Okposo "A" – Lee, Nelson, Grabner – Martin, Cizikas, Clutterbuck.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Orpik "A", Carlson – Alzner, Niskanen – Gleason, Green – Ovečkin "C", Bäckstöm "A", Ward – Chimera, Kuzněcov, Burakovsky – Johansson, Laich, Brouwer – Beagle, Latta, Wilson.

Rozhodčí: Meier, O’Halloran – Cherrey, Driscoll.

Oba celky jsou již na hrací ploše a za malou chvíli utkání vypukne.

Už jen státní hymny a jde se na to!

00:01

00:10
    Nepřesná rozehrávka hostů znamená ofsajd.

00:50
    Johansson se tlačil do zakončení, ale obránci Isles mu na poslední chvíli kotouč sebrali.

01:21
    Holtby si připisuje úspěšný zákrok proti tečované střele Tavarese.

01:58
    Halák neudržel střelu Ovečkina, ale v záplavě těl ztratili rozhodčí puk z dohledu a přerušili hru.

03:11
    Burakovsky zachytil rozehrávku New Yorku na útočné modré, ale jeho následná střela cíl nenašla.

03:35
    Zakázané uvolnění Islanders.

03:38
    Bäckström se hned po buly dostal ke střele a Halák musel zasahovat.

04:14
    Orpik srazil střelu Tavarese nad tvrzené sklo.

04:47
    Tavares se mezi dvěma obránci Caps do zakončení neprotáhl.

04:53
    Nelson posla puk do Holtbyho.

05:17
    Další zákrok kanadského gólmana proti střele Straita.

05:54
    Martin jako první dojel nahozený puk a zabránil tak icingu.

06:08
    Holtby v pohodě kryje střelu od mantinelu. Následuje komerční přestávka.

06:23
    Leddy trefil od modré beton gólmana Caps.

06:50
    Bäckström získal puk v pásmu soupeře, vyjel si mezi kruhy, ale Halák jeho pokus zlikvidoval.

07:24
    Okposo vzal na sebe zakončení při brejku dvou na jednoho, ale Holtby ramenem střelu vytěsnil.

07:38
    Hickey si od modré na Holtbyho nepřišel.

07:59
    Nelson padá po souboji s Orpikem, který si hodně pomohl hokejkou a hodně se diví, že rozhodčí nebudou vylučovat. Stejně jako celé Nassau Coliseum.

08:41
    Ofsajd New Yorku.

09:08
    De Haan od modré minul bránu.

09:29
    Straitovo nahození bylo sraženo do hlediště.

09:50
    Hraje se při signalizovaném vyloučení Capitals.

10:21
    Ovečkin (WSH) si odsedí dvě minuty za podražení svého krajana Kuljomina.

Islanders jsou posledním týmem v play-off, který ještě nedal gól z přesilovky.

10:53
    Tavaresova dorážka po střele od modré neprošla.

11:35
    Tavares míří od mantinelu mimo a jeho střela se od mantinelu odrazila až do pásma Islanders.

12:14
    Holtby si poradil s tečovanou střelou de Haana.

12:21

13:00
    Nástřel Ovečkina v pohodě kryje Halák.

13:06
    Washington právě vstřelil branku!
    Hosté se dostávají do vedení. John Carlson lehce nahodil puk od modré na bránu. Halák měl však zakrytý výhled a střelu navíc za letu tečoval ALEXANDER OVEČKIN. Asistence: John Carlson, Nicklas Bäckström.
    Alexandr OVEČKIN - 0:1

14:10
    Kuzněcov vyjel s pukem zpoza brány, vystřelil z otočky, ale minul bránu.

14:36
    I další pokus Kuzněcova letí mimo.

14:55
    Halák neudržel střelu Carlsona, Ovečkin se dostal k dorážce, ale slovenského gólmana nepřekonal.

16:30
    Podražení de Haana se nepíská a domácí se opět dost zlobí.

17:11
    Okposo se zmocnil rozehrávky Caps, ale z kruhu nedokázal Holtbyho překonat.

18:04
    Strait rozehrál hodně mizerně a je to zakázané uvolnění Isles.

18:34
    Domácím se nedaří založit útočnou akci.

18:53
    Po střele Tavares se snažil dorážet Kuljomin, ale k puku se nedostal.

18:57
    Orpik se před bránou srazil s jedním ze spoluhráčů a s krví v obličeji mizí v útrobách stadiónu.

19:48
    Islanders právě vstřelili branku!
    Domácí srovnávají dvanáct vteřin před koncem. Cal Clutterbuck si vzal puk ve středním pásmu. Nádherně se prokličkoval až mezi kruhy. Jeho bekhendový pokus Holtby vyrazil přímo na hůl CASEY CIZIKASE, pro kterého již nebyl problém doklepnou kotouč do odkryté brány. Asistence: Cal Clutterbuck, Nick Leddy.
    Casey CIZIKAS - 1:1

20:00

Úvodní dvacetiminutovka je již minulostí a vyrovnaný stav bychom asi mohli označit za celkem spravedlivý. I když o něco málo více ze hry měli Islanders. Paradoxně to však byli oni, kteří jako první inkasovali. Carlson pod tlakem na modré nahodil puk na bránu, který za letu dokázal tečovat Ovečkin. Za domácí srovnal pouhých dvanáct vteřin před koncem Cizikas, který dorazil puk do prázdné brány po skvělé individuální akci Clutterbucka. Druhá třetina začne přibližně v 02:38.

23:32
    Wilson (WSH) je hodně nespokojený, ale i tak si bude muset odsedět dvě minuty za faul kolenem.

23:43
    Hosté se osvobozují.

24:19
    Leddyho rána k Holtbymu neprošla.

24:42
    Tavares si vyjel od mantinelu, ale trefil jen Holtbyho.

24:53
    Caps vyhazují přes všechny čáry.

25:09
    A další puk letí přes celé hřiště do pásma Islanders.

25:22
    Holtby vyrazil střelu Baileyho do ochranné sítě.

25:34

25:54
    Wilson (WSH) sestřelil za bránou Višňovského a opět míří na trestnou.

26:03
    Lee byl zcela sám před odkrytou bránou, ale rychlou přihrávku nedokázal trefit.

26:42
    Leddy udržel útočné pásmo.

26:52
    Holtby zlikvidoval střelu Tavarese a hosté se osvobozují.

27:22
    Caps opět vyhazují.

27:54

28:04
    Ward pálil z otočky nepřesně.

28:36
    Puk se odrazil zpoza brány přímo mezi kruhy na volného Cizikase, ten ale trefil jen Holtbyho.

28:44
    A je tady další přesilovka pro Islanders. Mike Greene (WSH) poslal puk přes tvrzené sklo, za což si dvě minuty odpočine na trestné lavici.

28:49
    Holtby si lapačkou našel střelu Leddyho.

28:53
    Boychuk nepříjemně trefil Wilsona do kolene.

29:30
    Hosté vyhazují puk do pásma Isles.

30:23
    Domácí hráči si na modré neporozuměli a přišli o pásmo.

31:50
    Okposo se protáhl kolem mantinelu do zakončení, ale Holtby v pohodě kryje.

32:22
    De Haan zastavil u mantinelu Chimeru, ale poté vyhodil na zakázané uvolnění.

32:30
    Z mezikruží pálil Laich, avšak jen do Haláka.

33:54
    Leddyho pokus sražen vysoko nad.

34:12
    Halákovu rozehrávku zachytil Latta, ale jeho následná střela šla mimo.

34:51
    Boychuk od modré těsně minul bránu hostů.

35:25
    Brejk tři na dva zakončoval Tavares, ale od masky Holtbyho se puk odrazil do ochranné sítě.

35:51
    Ovečkinův pokus sražen mimo.

36:06
    Nyní již musel Halák vytáhnout rychlý zákrok lapačkou proti dělovce Ovečkina.

36:15
    Holtby se nyní dokázal rychle přesunout a Bailey zakončoval po parádní přihrávce Nielsena jen do jeho betonu.

37:20
    Hra probíhá především ve středním pásmu.

37:44
    Lee poslal puk do výstroje Holtbyho.

37:58
    Boychuk složil čistě u mantinelu Ovečkina.

38:19
    Ward pálil v dobré pozici mimo bránu.

38:56
    Brouwer nyní i bez helmy clonil před Halákem, ale střela od modré byla sražena do ochranné sítě.

39:05
    Niskanen od modré netrefil bránu.

39:27
    U mantinelu se složil Okposo, ale vylučovat se nebude. V Nassau Coliseu dnes panuje parádní bouřlivá atmosféra, ale rozhodčí si udržují nadhled.

39:55
    Přihrávka od Ovečkina na Warda byla nepřesná.

40:00

Druhá třetina branku nepřinesla! A smutnější mohou rozhodně být domácí hokejisté. Ti měli v druhé části k dispozici hned tři přesilovky, ale nadále zůstávají posledním týmem, který ještě v play-off nevyužil ani jednu početní výhodu. Islanders svého soupeře přestříleli téměř trojnásobně, ale ani taková převaha branku nepřinesla. Pokud mohu přidat svůj skromný názor, tak to dnes vypadá, že další branka rozhodne. Ale nikde není psáno, že to musí být v základní hrací době. Možná poslední dvacetiminutovka začne přibližně v 03:30.

Střely v druhé třetině – 15:6
    Střely celkem – 28:16

40:01

40:30
    Caps se dostali s pukem do pásma, ale Haláka neprověřili.

40:55
    Tavares ani nadvakrát Holtbyho nepřekonal.

41:10
    Střela Ovečkina sražena do ochranné sítě.