Ak Bars Kazaň
1:6 (0:4, 1:1, 0:1)
SKA Petrohrad
cz Nedeľa 19.04.2015, 16:00 • TatNeft Arena • Play-off KHL

Krásné nedělní odpoledne! Vážení fanoušci, vítáme vás u sledování online přenosu z pátého finálového utkání KHL! V něm se střetnou celky Ak Bars Kazaň a SKA Petrohrad. Utkání začíná v kazaňské TatNeft Areně v 16:00.

Stačí už jen zápas!

Petrohrad má finálovou sérii rozjetou opravdu velmi dobře a již v tomto zápase může rozhodnout, vede totiž 3:1. Petrohrad je však favoritem i pro tento zápas. Předešlé totiž zvládl poměrně jistě, jediný zápas, který prohrál, se rozhodl až čtyři minuty před koncem. Vše tedy bude velmi zajímavé, na dost možná rozhodující utkání se bude dívat také vyprodané aréna.

Zápasy série

1. zápas: Kazaň – Petrohrad 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
    Branky a nahrávky:
    51. Azevedo (Mirnov, Moller), 58. Zacaharčuk (Varnakov, Gluchov) – 17. Panarin (Kovalčuk), 21. Thoresen (Kovalčuk, Bělov A.), 22. Dadonov (Šipačjov), 46. Šipačjov (Panarin)

2. zápas: Kazaň – Petrohrad 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
    20. Burdasov (Rukavišnikov)

3. zápas: Petrohrad – Kazaň 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
    15. Martensson (Čudinov) – 47. Medveděv (Azevedo, Möller), 56. Svitov (Kolcov, Zacharčuk)

4. zápas: Petrohrad – Kazaň 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
    1. Thoresen (Kovalčuk), 34. Ericsson (Kovalčuk, Koskinen), 41. Panarin (Kovalčuk) – 30. Möller (Azevedo, Nikulin), 60. Azevedo (Zacharčuk, Lukojanov)

Petr Vrána – 3 body (0+3)
    Připomeňte si v sestřihu čtvrté finálové utkání.

Missed Game 4 of the finals? Here's a quick look at it with commentary in English!

Posted by KHL on 17. duben 2015

Ak Bars Kazaň: Nilsson (Garipov) – Nikulin, Kornějev, Zacharčuk, Rylov, Denisov, Medvěděv, Musin, Paigin – Varnakov, Möller, Azevedo – Svitov (C), Kolcov, Lukojanov – Mirnov, Gluchov, Vrána – Obuchov, Burmistrov, Petrov. Trenér: Zinetula Biljaletdinov

SKA Petrohrad: Koskinen (Ježov) – Čudinov, A. Bělov, N. Bělov, Kutějkin, Chafizullin, Rukavišnikov, Judin – Martensson, Kovalčuk (C), Thoresen – Dadonov, Panarin, Šipačjov – Burdasov, Ericsson, Červenka – ablukov, Ponikarovskij, Barabanov – Chochrjakov. Trenér: Vjačeslav Bykov

Rozhodčí: Antonín Jeřábek, Konstantin Olenin – Alexandr Zacharenkov, Sergej Šeljanin.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Hráči obou celků již nastupují na hrací plochu.

Hráči stojí na modrých čarách, na řadu přichází ruská státní hymna.

Všechny sloky hymny nám již dozněly, brankáři se staví před své klece, nějaké poklepání a rituály a jde se na to!

00:01

00:07
    Úvodní vhazován vyhráli domácí hokejisté, puk si zavezli za vlastní bránu, odkud se vydávají do prvního útoku.

00:31
    Ačkoliv se Kazaň musela dostávat do útočného pásma na dva pokusy, nakonec se i dostala ke střele, Avšak Koskinen byl pozorný a kotouč vyrazil.

01:13
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Tak to je je úvod jako blázen! Krásná akce Petrohradu, přímočará, kdy se k puku dostal JIMMIE ERICSSON, zavezl jej za modrou čáru a prudce vypálil. Ačkoliv na něj Nilsson dobře viděl, tak nestihl sevřít betony a kotouč mu mezi nimi propadl až do sítě – 0:1!
    Jimmie ERICSSON - 0:1

01:45
    Hosté si zahrají přesilovou hru, na dvě minuty je vyloučen Petrov (KZN), jelikož domácí hráli v příliš mnoha hráčích.

02:27
    Domácí se ale bráni velmi dobře, s pukem se dokonce dostávají až za branku SKA. Takto se šetří cenné vteřiny.

03:38
    Tato přesilovka není ta z nejlepších, jakou kdy Petrohrad zahrál, Kazaň se opět osvobozuje.

03:45
    No a nyní již hrají domácí opět v plném počtu, ubránili se poměrně v klidu.

04:36
    Před brankou Koskinena vznikla skrumáž hráčů, avšak nikdo nedokázal dorazit kotouč za zmateného brankáře.

05:02
    Další přesilovka pro hosty, Rylov (KZN) dostává dvě minuty za hákování.

05:51
    Petrohrad je usazen v útočném pásmu, avšak chybí tomu nějaké svižná akce, zatím spíše vyčkávají.

06:15
    Vyčkávání se jim nevyplatilo, domácí se osvobozují.

06:26
    Tak to byla krásná přesilovková kombinace! Zpoza brány se dostal kotouč na vrchol kruhů, kde již byl napřažený kapitán ILJA KOVALČUK, jenž se do puku opřel vší silou a trefil se přesně k síti, Nilsson neměl šanci – 0:2! Asistence: Artěmij Panarin, Vadim Šipačjov
    Ilja KOVALČUK - 0:2

07:22
    Je tu další vyloučení, na držení protihráče si odsedí dvě minuty Martensson (PET). Domácí tak mají možnost na snížení.

07:51
    Medvěděv dvakrát vypálil tvrdě od modré čáry, jednou musel zasáhnout Koskinen, podruhé kotouč zblokovali obětaví obránci.

08:34
    Petrohrad v obranném pásmu získal kotouč, chvilinku vyčkal a následně jej vyhodil přes celé kluziště.

08:57
    Domácí se snaží, střílí z každé pozice, avšak většina střel je nepřesné a míří mimo bránu.

09:22
    Rylov vystřelil z levého kruhu, Lukojanov se ještě snažil kotouč dorazit, avšak místo puku jemně trefil brankáře. Následně se před brankou strhla poměrně veliká strkanice, avšak vylučovat se pravděpodobně nebude, rozhodčí vše vyřeší domluvou.

09:31
    Hosté hrají již opět v plném počtu, hra se přerušuje, jelikož kotouč opustil hrací plochu. Vhazovat se bude v obranném pásmu Petrohradu.

10:01
    Kazaňští se snaží využít tlaku z předchozí přesilové hry a derou se s kotoučem do útočného pásma, avšak hosté velmi dobře brání modrou čáru, a domácí tak do obranného pásma nepouští.

10:37
    Tak tohle už s domácími vypadá špatně! JEVGENIJ DADONOV ve středním pásmu ukradl svým protihráčům kotouč, vydal se na dlouhý, téměř samostatný nájezd a ačkoliv byl při zakončení tísněn obránci, tak se mu podařilo kotouč za Nilssona dostat – 0:3! Bez asistence.
    Jevgenij DADONOV - 0:3

11:39
    Domácí sice v posledních minutách na soupeře tlačili, ten jim ale dává řádnou lekci z produktivity. Takto se bojuje o Gagarinův pohár, Petrohrad jasně míří za svou premiérovou trofejí.

12:09
    Kazaňští mají kotouč ve svém moci, nemohou se ale pořádně dostat z obranného pásma, aby založili nějakou úspěšnou útočnou akci.

12:36
    Místo nich se do útoku vydávají domácí a ihned ohrožují Nilssona. Střelou z první v oblastí pravého kruhu pro vhazování se předvedl Panarin, mířil však těsně vedle tyče.

13:26
    Hosté se nikam neženou a vyčkávají až co udělají domácí. Na nich je vidět obrovská nervozita.

13:48
    Tak tohle už je neuvěřitelné! Další chyba ve středním pásmu, kde kotouč získal Bělov, od něj si ho půjčil Chochrjakov, pěknou zadovkou přihrál na najíždějícího ALEXEJE PONIKAROVSKÉHO, který na jedné noze zamířil a trefil se mezi Nilssonovy betony – 0:4! Asistence: Chochrjakov, Anton Bělov
    Alexej PONIKAROVSKIJ - 0:4

14:55
    Zdá se, že toto utkání už je téměř rozhodnuté. Hosté se stále nikam netlačí, pouze vyčkávají a skórují.

15:23
    Ošklivý faul předvedl u mantinelu Zacharčuk (KZN), a je tak vyloučen na dvě minuty. Další dvě minuty obav pro domácí celek. Za úder do oblasti hlavy a krku navíc dostává osobní desetiminutový trest.

16:20
    Hosté jsou usazení v útočném pásmu, snaží se vytvořit si opravdu dobrou pozici pro střelu, což se jim zatím nevyplácí. Jedna z nich totiž byla nakonec zblokována do ochranné sítě.

16:49
    Panarin dostal dobrou přihrávku, jeho střel z první ale měla namířeno pouze do přesouvajícího Nilssona, který si tak alespoň trochu zvedl sebevědomí.

17:23
    Domácí toto oslabení nakonec ustáli a opět hrají v plném počtu.

18:09
    A ihned s kotouče dere Kazaň do útoku, kde se snaží vykřesat alespoň nějakou naději brankou do šatny.

18:29
    Hra se přerušuje ve středním pásmu, vypadalo to na ofsajd. Vhazuje se před střídačkou hostujícího celku.

19:03
    Probíhá nám už poslední minuta první třetiny, kotouč mají stále v moci domácí hokejisté, kteří se všemi silami tlačí do útočného pásma.

19:41
    Hosté se ale brání velmi dobře a v klidu, nedělají chyby a vyhazují kotouč obloučky do středního pásma.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Třetina hrůzy, tak se asi zapsala tato dvacetiminutovka do paměti domácích hokejistů a fanoušků. Kazaň měla několik šancí, ani jednu ale nevyužila a navíc mnohokrát chybovala. Toho dokázali hosté z Petrohradu perfektně využít, spadlo jim tam prakticky vše, a proto se po první třetině radují z vedení 4:0.

Hráči již se pomalu vrací na ledovou plochu, uvidíme, jaký průběh bude mít druhá třetina.

20:01

20:36
    Začátek druhé třetiny ukázal, že se domácí ještě nevzdávají a snaží se s utkáním něco udělat.

20:59
    Jimmie Ercsson si v útočném pásmu stáhl ze vzduchu kotouč, zpracoval si ho a rychle vystřelil, Nilsson ale kryje.

21:18
    Kazaň vstřelila branku!
    Domácí fanoušci jásají, jejich oblíbenci právě vstřelil branku! MICHAIL GLUCHOV vzal celou akci na sebe , z rohu vyrazil s kotoučem před branku, udělal si prostor a svižně vystřelil bekhendem. Puk si to namířil přímo mezi Koskinenovy betony a dostal se až do brány – 1:4! Asistence: Petr Vrána, Jevgenij Medvěděv
    Michail GLUCHOV - 1:4

22:13
    Bleskurychlá odpověď ze strany hostujícího celku, tomu říkám začátek třetiny jak se patří! U mantinelu chybovali hráči Kazaně, kupředu se vydal ILJA KOVALČUK, všem hráčům ujel a Nilssona bez větších problém překonal prudkou střelou – 1:5! Asistence: Patrick Thoresen
    Ilja KOVALČUK - 1:5

23:06
    Už to vypadalo málem na další branku, avšak Koskinen udržel puk ještě před brankovou čarou! V současné době dochází ke střídání brankářů v domácím týmu, Nilssona nahradí Garipov!

23:33
    Pokud by to mělo pokračovat dále, tak nyní jsou na tahu opět domácí. Jejich cesta za titulem se jim pomalu vzdaluje, ještě mají co dohánět.

24:04
    Rychlá akce Petrohradu, kdy Kovalčuk našel zpoza brány mezi kruhy Thoresena, jeho střelu ale Garipov zlikvidoval.

24:24
    Další povedený zákrok Garipova, tentokráte polapil střelu Panarina. Ačkoliv puk uviděl až na poslední chvíli, stihl velmi rychle zareagovat.

24:46
    Své umění musel ukázat také Koskinen, jenž vyrukoval se skvělým zákrokem proti střele Rylova.

25:01
    Kazaň na svého soupeře stále tlačí, avšak chybí jim ta trocha štěstí. Nyní ihned po buly pálil Lukojanov, jeho střelu tečoval Kolcov, avšak moc vysoko, jen těsně minula horní tyčku.

26:07
    První útoční formace domácích si také vytvořila slibnou šanci, Möller zavezl kotouč do útočného pásma, zadovkou našel Azeveda, ten však bránu svou střelou ale netrefil.

27:04
    Hra se přelévá ze strany na stranu, oba celky pálí co to jde, brankáři ale předvádí dobré zákroky. Rozhodčí nemá důvod přerušovat a hra krásně plyne.

27:46
    Až nyní dochází po dlouhé době k přerušení potí, co Garipov schoval v lapačce střelu Rukavišnikova.

28:17
    Kazaň je opět na puku, jak už tomu ale bylo v první třetině, hosté z Petrohradu výborně brání modrou čáru, domácím dělá problémy dostat se do útočného pásma.

28:54
    Nyní, když už se tam konečně probojovali, tak se vlastní chybou, nepřesnou přihrávkou zpět na modrou čáru, dostali z pásma opět ven.

29:45
    Červenka od levého mantinelu adresoval perfektní přihrávku před bránu na Burdasova, kterému chvíli trvalo zorientovat se, a tak střílel až když měl puk pod nohami. Podle toho také vypadala ona střela, který skončila vysoko nad bránou.

30:08
    Hala je zaplněná do posledního místečka a jak bojují hráči na ledě, tak bojují i fanoušci v hledišti, tedy alespoň obrazně. Každopádně hlasivky mají v Rusku opravdu silně, atmosféra je od bou táborů ohlušující.

30:57
    Ale zpět k dění na ledové ploše, akorát byla k vidění akce domácích. Do útočného pásma se protáhl Denisov, jeho střele ale neměla dostatek razance, a tak s ní neměl Koskinen žádný větší problém.

31:26
    Hosté měli nyní poměrně veliké problémy s tlakem Kazaně, a tak se nakonec rozhodli pouze pro vyhození kotouče. Ten se naštěstí pro ně šikovně stočil a nemuselo se pískat zakázané uvolnění.

32:12
    Domácí se ale i nadále derou do útočného pásma a stále se snaží o vstřelení kontaktní branky. Zatím to ale na to moc nevypadá, většina puků končí v rozích, v lepším případě u mantinelu z brankou.

32:59
    Nemohoucnost se nyní projevila i na rozehrávce domácích, kdy se jim nepodařilo zachytit kotouč ve středním pásmo, a tak jim rozhodčí musejí odpískat zakázané uvolnění.

33:27
    Hned po vyhraném buly se ale domácí doslova prorvali do útočného pásma, ale stejně jako tomu bylo v předešlých akcích, puk si cestu do Koskinenovy svatyně nenašel.

34:15
    Naopak na druhé straně se opět mohli radovat hokejisté SKA, jen kdyby nebylo kvalitního zákroku Garipova. Od jeho příchodu na hřiště se hra Kazaně trochu změnila, jsou si pravděpodobně o něco jistější.

35:09
    Bude se vylučovat, domácím se nepodařilo střídání a hráli v šesti. Dvě minuty odsedí Varnakov (KZN).

35:18
    Málem jsme viděli branku v oslabení! Dopředu se totiž znenadání prodral Kolcov a bleskurychle zpoza modré čáry vystřelil, jemně tečovaný kotouč skončil těsně vedle tyčky!

35:58
    Petrohrad se snaží usadit v útočném pásmu, to mu ale dělá poměrně problémy. Domácí totiž velmi aktivně napadají, už nemají prakticky co ztratit.

36:37
    Kazaňští se nyní s ukořištěným kotoučem vydali až do útočného pásma, kde chvíli operoval, ušetřili vteřinky a vydali se střídat.

36:53
    Garipov předvedl v krátké době několik perfektních zákroků! Nejprve zlikvidoval střelu Martenssona z blízka, poté ránu od modré od Bělova a v dalším střídání i opravdovou pumelici od Kutějkina!

37:31
    Avšak i na druhé straně se ukazuje brankářská kvalita. Na Koskinena sice nelétají puky závratnou rychlostí a tvrdostí, avšak dost často mění směr těsně před ním, ale ani to pro něj není problém.

38:04
    Petrohrad rozjel útočnou akci zpoza vlastní brána a na dvě přihrávky se dostal až před Garipova, ten ale neměl se slabším bekhendovým zakončením žádný problém.

39:02
    Rozběhla se poslední minuta druhé třetiny, zdá se, že se dohraje v obranném pásmu domácích, ti se totiž nemohou vymanit zpod tlaku Petrohradu.

39:29
    Teď se ale nepodařilo hostům zachytit kotouč ještě na modré čáře, kotouč už byl kousíček za ní, a je jim tak odpískán ofsajd.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Druhá třetina je již také minulostí, skóre se nám nepatrně změnilo. Domácí do této periody opravdu vlétli a po krátké době se radovali ze snížení, na kterém se asistencí podílel i Petr Vrána. Ihned poté ale vzal osud do svých rukou kapitán Petrohradu Kovalčuk a vsítil pátou branku svého týmu. Domácí se rozhodli pro výměnu brankářů a od té doby je tým mnohem lepší, zuby si ale láme na skvělém Koskinenovi. Kazani už zbývá jen pouhých dvacet minut, aby vstřelila alespoň čtyři branky a dovedla utkání do prodloužení. Kdežto pro Petrohrad to bude strašně dlouhých dvacet minut, první trofej za šestileté působení v KHL je na dosah.

40:01

40:15
    Poslední třetina tohoto zápasu nám právě začala, uvidíme, kolik sil hráčům zůstalo.

40:41
    Jeden z domácích hráčů se snažil přihrát svém spoluhráči takovým obloučkem, avšak to přehnal s razancí a puk si to namířil až do sítě.

41:01
    Hostujícím hokejistům se nepodařilo rozehrát, a tak je jim odpískáno zakázané uvolnění. Následně se ale rozhodčí opravují, pravděpodobně uznali nějakou teč, a tak se vhazuje ve středovém kruhu.

41:39
    Domácí jsou poněkud pasivní, nechtějí sice chybovat, avšak tímto stylem těch pět branek asi moc rychle nevstřelí.

42:10
    Hokejisté Kazaně mají sice stále kotouč, ale stále se nemají k tomu se s ním dostat do útočného pásma, jen si s ním přihrávají na vlastní polovině.

42:51
    Když už se k tomu odhodlali, tak hne druhou přihrávku pokazili, o kotouč přišli a musejí zpět ke své bráně, aby svého soupeře ubránili.

43:55
    Hodně nepřesností na domácí straně, takto to asi nepůjde. Hosté se ale ani v tomto nikam zvlášť neženou, spíše opravdu vyčkávají na ty chyby, které se ve hře Kazaně vyskytují.

44:43
    Nepřesní střela od modré čáry, kotouč za bránou Koskinena. Oba celky střídají, domácí vůbec nenapadají, a tak hosté s rozehrávkou tedy opravdu nepospíchají.

45:15
    Domácí fanoušci už také nemají moc náladu, a tak se o veškerou atmosféru stará početný kotel fandů Petrohradu, kteří bez přestání zpívají jeden chorál za druhým.

45:48
    Souboje za brankou, v rozích – toto hostujícímu celku v pohodě stačí. Hra se navíc téměř nepřerušuje, a tak čas utíká velmi rychle.

46:40
    Oba brankáři se ve třetí třetině zatím asi poměrně dost nudí, jedinou střelu na bránu si zatím připsali domácí. To vše za osm minut hry.

47:44
    Je trochu škoda, že domácí hráči nedávají hře trochu více. Dost možná se jedná o úplně poslední zápas, a tak by tomu slušelo i trochu více akčnosti.

48:42
    Souhlasí se mnou i fanoušci, kteří nyní na své hráče mohutně pískají a bučí. Není to sice to nejlepší, avšak možná alespoň tohle pomůže.

48:47
    Jedna z možností, jak se mohou domácí dostat do útočného pásma, byla po zakázaném uvolnění, ale následné vhazování nezvládli a museli se opět bránit.

49:23
    Po dalším icingu SKA sice domácí získali kotouč, ale byli s ním vytlačení až za jejich vlastní bránu. Tam následně dojeli napadající hráči Petrohradu, a donutili tak Garipova kotouč schovat do lapačky.

50:16
    Třetí třetina se nám přehoupla do své druhé poloviny, branku jsme zatím neviděli, nějakou zajímavou akci také asi ne. Domácí se sice stále snaží o snížení, avšak hosté perfektně brání.

51:13
    Domácí se usadili v útočném pásmu a vynutili si faul, jedna z posledních šancí.

51:33
    Judin (PET) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

52:05
    Möller si dirigoval své spoluhráče, všechny si je rozestavil, avšak výsledkem jeho plánů byl pouze kotouč v lapačce Koskinena.

52:29
    Domácí se sice stále drží v útočném pásmu, ale zatím spíše honí kotouče po mantinelech, než že by vytvářeli nějaké super akce s přesným zakončením.

53:16
    Hosté se osvobozují, kotouč míří až na Garipova, a tak mohou v klidu vystřídat a poslat na led čerstvé hráče.

53:47
    Hosté jsou již opět v plném počtu, dokonce se dostávají ihned do útočného pásma, avšak jen nahodí kotouč a střídají.

54:23
    Nahození kotouče volí také domácí hokejisté, Koskinena ale ničím nepřekvapili. Jejich nápor se sice o něco stupňuje, na vstřelení branky je to ale málo.

55:01
    Už to vypadalo, že bude Petrov zakončovat do prázdné brány, v tom ale Koskinen předvedl fantastický zákrok, natáhl se a puk těsně před ním vyrazil!

55:23
    V sektoru hostující fanoušků už propukají mistrovské oslavy, Petrohrad je opravdu blízko.

55:27
    Ještě před tím se ale budou muset hosté bránit. Když ne díky bodům, tak se Roman Červenka zapíše do zápisu alespoň pomocí dvou trestných minut za držení.

55:59
    Svitov hledal svým nahozením spoluhráče před bankou, avšak jako první se k puku dostal Koskinen a puk schoval ve své lapačce.

56:13
    Hosté se osvobozují a domácí musí pro kotouč až za branku Garipova.

56:38
    Po souboji u hrazení se k puku dostal jeden z hostujících hokejistů a vyhazuje jej až na druhou stranu hřiště.

57:03
    Za ohlušujícího povzbuzování hostujících fanoušků chytá Koskinen kotouč do své lapačky, následně se občerstvuje a s úsměvem sleduje své fanoušky.

57:27
    Roma Červenka se vrací na led, Petrohrad je v plné sestavě.

58:00
    Byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, u puku jsou domácích a marně se snaží dostat do útočného pásma.

58:40
    Kazaňští se navíc s kotoučem dostávají pod tlak a musejí se bránit.

58:54
    Tak přeci uvidíme českého hokejistu mezi střelci! Minutu před koncem stál ROMAN ČERVENKA na tom správném místě, před Garipovem se štěstím dorazil poskakující kotouč a už se může jen a jen radovat. Asistence: Artěmij Panarin, Anton Bělov
    Roman ČERVENKA - 1:6

59:45
    Poslední vteřinky letošní sezony, hraje se v obranném pásmu hostů..

60:00

Obrovská radost propuká na ledě kazaňské TatNeft Areny, radují se ale hokejisté SKA Petrohrad vedení velezkušeným koučem Vjačeslavem Bykovem! Těm se poprvé v historii KHL podařilo vybojovat Gagarinův pohár, konečně se tak tomuto celku splnil jeho sen.

Petrohrad si to opravdu zaslouží, každý rok má ty nejvyšší cíle, ale splnily se až letos. V základní části skončil na druhém místě za neskutečným CSKA, kterému to ale vrátil následně v play-off. Postupně se celkem pohodlně dostali hokejisté SKA přes Novgorod, Dynamo Moskca, CSKA Moskva, se kterým prohrávali už 0:3 na zápasy, a následně i přes Kazaň.

Na ledě nyní probíhá předávání medailí pro druhý tým KHL, Ak Bars Kazaň. Tento velmi cenný úspěch si připisuje do své historie také český zástupce, Petr Vrána.

Na řadu už ale přichází ceremoniál pro držitele Gagarinova poháru, tým SKA Petrohrad! Mezi nimi také najdeme českého zástupce, střelce poslední branky letošního ročníku KHL, Roman Červenka!

Kapitán ILJA KOVALČUK už ale nyní zvedá nad hlavu Gagarinův pohár a raduje se společně se svými spoluhráči!
    Ilja Kovalčuk měl ohromnou radost.

Ode mě je to už pro dnešek vše. Děkuji vám za sledování tohoto krásné utkání na našem serveru, budu se na vás těšit u dalších zápasů. Na počtenou. (18:36:51)

Tomáš Hála

Góly a asistencie: 22. Gluchov (Vrána, Medvěděv) – 2. Ericsson, 7. Kovalčuk (Panarin, Šipačjov), 11. Dadonov, 14. Ponikarovskij (Chochrjakov, A. Bělov), 23. Kovalčuk (Thoresen), 59. Červenka (Panarin, A. Bělov)

Ak Bars Kazaň: Nilsson (od 24. Garipov) – Nikulin, Kornějev, Zacharčuk, Rylov, Denisov, Medvěděv, Musin, Paigin – Varnakov, Möller, Azevedo – Svitov (C), Kolcov, Lukojanov – Mirnov, Gluchov, Vrána – Obuchov, Burmistrov, Petrov. Trenér: Zinetula Biljaletdinov

Rozhodca: Antonín Jeřábek, Konstantin Olenin – Alexandr Zacharenkov, Sergej Šeljanin