Sassuolo – Turín 1:1 (kon.) | AS Rím – Bergamo 1:1 (kon.) | Palermo – CFC Janov 2:1 (kon.)
Empoli – Parma 2:2 (kon.) | Chievo – Udinese 1:1 (kon.) | Cagliari – Neapol 0:3 (kon.)
Inter – AC Miláno 1:0 (kon.)
AS Rím
1:1 (1:1)
Atalanta Bergamo
Nedeľa 19.04.2015, 15:00 • Stadio Olimpico (Rím) • Talianska Seria A

Zápas v Ríme sa skončil. Domáci sa v druhom polčase nedokázali presadiť, a tak si Atalanta odváža z hlavného mesta cenný bod za remízu 1-1. V druhom polčase boli Rimania jednoznačne lepší, neustále sa tlačili pred bránu, ale nedokázali premeniť svoje šance, a pochváliť treba aj hostí za skvelú obrannú hru. Hlavný rozhodca dnes udelil 9 žltých kariet, z toho 5 na strane hostí.
    To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný deň. (16:56:30)

90+5

90+5
    Prebieha posledná minúta nadstaveného času. Zdá sa, že hosťom sa predsa len podarí vybojovať cenný bod za remízu.

90+4
    Hostia šikovne držia loptu v strede ihriska odkopávaním za postrannú čiaru. Hráči AS Rím sa nevedia dostať do útoku.

90+3
    Prebieha tretia minúta nadstaveného času. Doumbia sa ocitol v ofsajde, a hráči Atalanty zbierajú cenné sekundy aj divadelným výkonom Carmonu. To sa nepáči kapitánovi AS Rím Tottimu, ktorý protestuje u hlavného rozhodcu.

90+2
    Pomerne veľká porcia nadstaveného času dáva ešte malú šancu Rimanom v snahe o víťazstvo v dnešnom zápase. Teraz sa však hrá v strede ihriska, ďaleko od brány Atalanty.

90+1
    V druhom polčase sa bude nadstavovať 5 minút.

90
    Ibarbo vidí žltú kartu za faul na hráča Atalanty.

90
    Sportiello chytá centrovanú loptu od Ibarba, a ďalším istým zákrokom upokojuje svojich spoluhráčov.

90
    Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času. Loptu majú hostia, ktorí si šikovne vypýtali útočný faul pred vlastnou 16kou.

89
    Totti prenikol do 16ky Atalanty a posielal center na svojich spoluhráčov, ale Rimania z tejto akcie vyťažili iba rohový kop.

88
    Florenzi pálil z 20 metrov, ale jeho pokus tesne míňa pravú žrď brány Atalanty.

87
    Ljajić predviedol peknú individuálnu akciu zakončenú strelou z 14 metrov, ale Sportiello bol na svojom mieste a loptu má vo svojich rukaviciach.

86
    Atalanta zbiera cenné sekundy tým, že sa snaží držal loptu čo najdlhšie v strede ihriska. To sa nepáči domácim, ktorí protestujú na všetky strany.

85
    Do konca riadneho hracieho času ostáva ešte 5 minút, a Rimania sa stále márne pokúšajú prekonať obranu a brankára Atalanty.

84
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Torosidis, a nahradí ho Doumbia.

83
    Stendardo vidí žltú kartu za faul na hráča AS Rím.

82
    Rimania chystajú posledné striedanie, a medzitým sa na hracej ploche pokúšajú domáci streliť vytúžený gól. V druhom polčase sa hostia dostávajú k lopte iba minimálne, ale prípadný bod za remízu by bol pre nich mimoriadne cenný, najmä v boji o záchranu.

81
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza kapitán Denis, a nahradí ho Bianchi.

80
    Ani rohový kop nepriniesol vytúžený gól, pretože Sportiello bol faulovaný pri tom ako šiel chytiť loptu do rukavíc, a hlavný rozhodca hru prerušil.

79
    Neuveriteľné čo teraz zahodili Rimania! Sportiello bol už prekonaný, a pred bránou Atalanty boli pripravený dorážať dvaja domáci hráči, ale Migliaccio v poslednej chvíli odkopol loptu na rohový kop.

78
    Domáci sú znova na útočnej polovici a budú zahrávať rohový kop.

77
    Nainggolan potiahol loptu cez polovicu ihriska, ale pokazil rozhodujúcu prihrávku pred 16kou, a hráči Atalanty sa bez problémov ubránili odkopom na polovicu Rimanov.

76
    Torosidis sa dostal k strele z hranice 16ky, ale jeho prudkú strelu Sportiello zázračne chytil do rukavíc bez najmenšieho zaváhania. Pekný pokus Rimanov a ešte krajší zákrok brankára Atalanty.

75
    Dramé je už na nohách, a domáci pokračujú v útočnom tlaku.

74
    Dramé ostáva ležať na trávniku, po zákroku Florenziho, a domáci hráči sa veľmi hnevajú, že hlavný rozhodca si dovolil prerušiť hru.

73
    Do útoku zamierili na krátku chvíľu aj hostia, ale bola z toho iba ľahká strela na De Sanctisa. Teraz sú pri lopte znova Rimania, ktorí obliehajú pokutové územie Atalanty.

72
    Migliaccio vidí žltú kartu za faul na Tottiho v strede ihriska.

70
    Domáci síce ľahko získavajú lopty v strede ihriska, ako aj na vlastnej polovici, ale smerom dopredu je to z ich strany skôr zúfalé. Majú jasnú prevahu, tlačia sa pred bránu, ale zakončenie je stále veľmi slabé.

69
    Florenzi posielal do pokutového územia skvelú loptu, ale Totti sa k nej v sklze nedostal, a hostia sa nakoniec úspešne ubránili a poslali loptu do bezpečia.

68
    Hostia zahrávali priamy kop z 25 metrov, ale Migliaccio fauloval v 16ke Rimanov, a hostia sa tak ani nedostali do zakončenia.

67
    Mbiwa vidí žltú kartu za faul na Moraleza.

67
    Ani tentokrát sa domácim nepodarilo premeniť rohový kop na gól, a do útoku už zamierili hostia.

66
    Domáci sa znova dostali pred pokutové územia Atalanty, a vybojovali šiesty rohový kop.

65
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Emanuelson, a nahradí ho Moralez.

65
    Astori vidí žltú kartu za faul na hráča Atalanty.

64
    Florenzi posielal loptu na vzdialenejšiu žrď, ale neurobil to najlepšie, pretože lopta len preletela cez pokutové územie Atalanty, a žiadna príležitosť z toho nevznikla.

63
    Dramé vidí žltú kartu za faul na Ibarba.

63
    Ibarbo bol faulovaný Dramém, a domáci budú zahrávať priamy kop z 20 metrov. Veľmi dobrý pokus na strelenie druhého gólu.

62
    Florenzi skúsil strelu bez prípravy z viac ako 20 metrov, a urobil dobre, pretože jeho pokus narobil Sportiellovi veľké problémy. Na Stadio Olimpico v Ríme počuť po dlhých minúta potlesk.

61
    Nainggolan vypálil z 20 metrov, a Sportiello s ťažkosťami chytá jeho pokus.

60
    Do konca zápasu ostáva ešte pol hodina hry, a Rimania sa znova presunuli pred pokutové územie Atalanty.

59
    Medzi striedaniami zahrávali domáci rohový kop, ale ani ten nepriniesol vytúžený úspech v podobe gólu. Hra sa presunula do stredu ihriska, a Atalanta má outové vhadzovanie.

58
    Striedajú aj hostia. Z ihriska odchádza Baselli, a nahradí ho Migliaccio.

57
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Paredes, a nahradí ho Keita.

57
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Iturbe a nahradí ho Ibarbo.

56
    Skvelá strela Estigarribiu, ktorý z 20 metrov pálil na domácu bránu. Lopta však smerovala do stredu brány, a tak De Sanctis nemal väčšie problémy.

55
    Hráči Bergama vytlačili Rimanov do stredu ihriska, ale tí nemajú veľké ťažkosti dostať sa znovu pred pokutové územie hostí.

54
    Dokonca dvojité striedanie chystá domáci tréner García. Domáci znova a znova posielajú lopty do 16ky Atalanty, ale vždy chýba posledný dotyk s loptou, ktorý by ju nasmeroval do siete.

53
    Na domácej lavičke sa chystá prvé striedanie. Medzitým na hracej ploche pokračuje snaha Rimanov o druhý gól. Atalanta je stiahnutá pred vlastnou 16kou, a čaká čo domáci vymyslia.

52
    Domáci s loptou na kopačkách obliehajú pokutové územie Atalanty. Nainggolan bol pred bránou príliš dôrazný, a fauloval Stendarda.

51
    Atalanta na začiatku druhého polčasu len bráni, ale treba povedať, že to robí veľmi dobre. Rimania zatiaľ márne hľadajú cestičky k bráne, a k druhému gólu.

50
    Z rohového kopu si domáci nevypracovali žiadnu šancu, ale znova sa tlačia pred pokutové územie Atalanty.

49
    Znova akcia domáceho tímu, a Rimania vybojovali aspoň rohový kop.

48
    Paredes vidí žltú kartu po tom, ako potiahol za dres prenikajúceho Emanuelsona.

47
    Začiatok druhého polčasu patrí súbojom o loptu v strede ihriska.

46

Prvý polčas v Ríme sa skončil. Videli sme v ňom dva góly z pokutových kopov. Už v tretej minúte išli do vedenia domáci, keď penaltu premenil kapitán Totti. V 23. minúte však pokutový kop zahrávali aj hostia, a Denis vyrovnal na 1-1. V prvom polčase mali prevahu Rimania, ale z vytvorených príležitostí nedokázali skórovať, a do šatní ich vyprevádzal piskot fanúšikov. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začne už o 15 minút.

45

45
    Prebieha posledná minúta prvého polčasu. Rimania obliehajú pokutové územie Atalanty.

44
    Rimania vymysleli peknú akciu na konci ktorej bol Ljajić, ale hráč domáceho tímu sa v 16ke Atalanty nevedel zorientovať, a obrancovia loptu odkopli do bezpečia.

43
    Ljajić sa vrátil do hry, a loptu má vo svojich rukaviciach brankár De Sanctis, ktorý ju prihráva svojim spoluhráčom v obrane.

42
    Priamy kop rozohral sám faulovaný Ljajić, ale lopta končí vysoko nad bránou. Diváci ho za tento počin odmenili búrlivým piskotom. Následne sa Ljajić presunul za postrannú čiaru, pretože pri svojom nevydarenom priamom kope utrpel nejaké svalové zranenie.

41
    Benalouane vidí žltú kartu za faul na Ljajića tesne pokutovým územím Atalanty.

41
    Priamy kop hosťom vôbec nevyšiel, pretože lopta len preletela pokutové územie domácich. Do útoku už smerujú Rimania.

40
    Emanuelson bol faulovaný na polovici AS Rím, a hostia tak budú zahrávať priamy kop z cca 25 metrov.

40
    Rimania sa snažia v závere prvého polčasu streliť gól, ale Atalanta sa zatiaľ skvele bráni.

39
    Pekná strela, ktorú na bránu Atalanty vyslal Iturbe, ale lopta tesne míňa pravú žrď brány hostí. Sportiello loptu iba kontroloval, a nemusel zasahovať.

38
    Nainggolan skúsil strelu bez prípravy z 20 metrov, ale jeho pokus bol mimoriadne nepresný. Následne sa v ofsajde ocitol Totti, a celá akcia Rimanov sa tak končí bez úspechu.

37
    Iturbe fauloval v strede ihriska, a hostia stále držia loptu na svojich kopačkách.

36
    Z rohového kopu si hráči Atalanty nevypracovali žiadnu príležitosť, a hra sa presunula do stredu ihriska. Publikum znova píska.

35
    Gómez sa takmer dostal do obrovskej príležitosti v 16ke domáceho tímu, ale naštastie pre Rimanov mu Astori vložil nohu do strely a hostia tak budú zahrávať iba rohový kop.

34
    Posledné minúty prinášajú množstvo nepresností na oboch stranách, a domáce publikom túto hru odmeňuje piskotom.

33
    Nainggolan nedokázal odcentrovať do 16ky Atalanty, a do útoku môžu ísť hostia. Tí zatiaľ v Ríme držia prijateľnú remízu 1-1.

32
    Flonrezi skúsil strelu z cca 30 metrov, ale jeho pokus nebol presný, a lopta končí ďaleko od ľavej žrde brány Atalanty.

31
    Iturbe bol faulovaný v strede ihriska, a domáci zahrávajú priamy kop. Do konca prvého polčasu ostáva ešte necelých 15 minút.

30
    Estigarribia vyskúšal strelu z 25 metrov, ale jeho pokus smerovala vysoko nad domácu bránu.

29
    Z rohového kopu si domáci nevypracovali žiadnu príležitosť, a dopredu už smerujú hostia.

28
    Rimania vymysleli skvelú akciu a po chybe Carmonu vo vlastnej 16ke sa Totti dostal do veľkej príležitosti, ale Sportiello skvele vybehol, a loptu zblokoval na rohový kop.

27
    Domáci držia loptu na svojich kopačkách, ale zatiaľ sú len v strede ihriska, ďaleko od brány Atalanty.

25
    Domáci zahrávali priamy kop, ale vyriešili to iba rozohrávkou na krátko. Totti sa dostal do dobrej príležitosti tesne pred bránou Atalanty po centrovanej lopte od Nainggolana, ale loptu netrafil a tá smeruje za čiaru. Veľká škoda pre domáci tím, pretože takéto príležitosti často neprichádzajú.

24
    Baselli fauloval Nainggolana v strede ihriska, a vidí prvú žltú kartu v dnešnom zápase.
    DENIS - 1:1

23
    Atalanta dala gól! GERMÁN DENIS podobným spôsobom ako Totti prekonáva gólmana strelou do pravej časti brány. De Sanctis nemal najmenšiu šancu zasiahnuť.

23
    Astori fauloval v 16ke Emanuelsona a hlavný rozhodca nariadil druhú penaltu v dnešnom zápase!

22
    Penalta pre Atalantu!

22
    Z rohového kopu smerovala do 16ky Atalanty skvelá lopta, ale našťastie pre hostí ju nikto z domácich hráčov nezasiahol.

21
    Gómez hľadal Denisa pred 16kou Rimanov, ale domáca obrana skvele zapracovala, a následne sa zrodila rýchla akcia domáceho tímu, ktorá pokračuje rohový kopom.

20
    Totti sa previnil faulom v strede ihriska, a hostia budú zahrávať priamy kop.

19
    Nepresná prihrávka ukončila pobyt Atalanty na útočnej polovici, a teraz sa musia hostia znova brániť pred vlastným pokutovým územím.

18
    Hostia sa teraz pomerne dlho držia pred 16kou Rimanov, ale žiadna vážna situácia z toho nevznikla.

17
    Hostia na chvíľu získali loptu a pokúšali sa vymyslieť rýchlu akciu, ale lopta skončila za čiarou a bol z toho odkop od domácej brány.

16
    Hostia sú zatiaľ úplne bezzubí. Domáci sa snažia tvoriť a tlačiť pred bránu Atalanty, ale zatiaľ sa hosťom darí brániť si vlastné pokutové územie.

15
    Rimania sa dostali pred 16ku hostí, Ljajić prihrával pred bránu Florenzimu, ale lopta bola príliš prudká, a Florenzi už nemohol strieľať priamo na bránu. Následne sa obrana hostí sformovala, a celá akcia domáceho tímu sa skončila neúspešne.

14
    Rimania zahrávali rohový kop, ale s loptou smerujúcou do pokutového územia si poradil brankár Sportiello.

13
    Kapitán Denis dostával dobrú loptu do 16ky AS Rím, ale brankár De Sanctis bol rýchlejší, a loptu má vo svojich rukaviciach.

12
    Estigarribia proti Astorimu nevybojoval rohový kop pre svoj tím, a tak sa akcia Atalanty končí odkopom od domácej brány.

11
    Lopta sa postupne dostala až k brankárovi Atalanty, ktorý začína novú akciu svojho tímu. Po úvodnom góle sa hra upokojila, a oba tímy bojujú v strede ihriska.

10
    Máme za sebou úvodných 10 minút dnešného zápasu. Rimania vyhrávajú po góle z pokutového kopu 1-0, a zatiaľ sú jasne lepším tímom.

9
    Z priameho kopu smerovala lopta do 16ky domáceho tímu, kde si s ňou bez problémov poradil brankár De Sanctis.

8
    Do útoku zamierili aj hostia a po faule Paredesa na Gómeza budú hráči Atalanty zahrávať priamy kop z cca 25 metrov.

7
    Loptu majú stále domáci, ale všetko sa odohráva v strede ihriska.

6
    Rimania si prihrávajú v strede ihriska, pretože hráči Atalanty ich vysoko napádajú, a nepúšťajú pred svoju 16ku.

5
    Domáci sa pokúšali znova dostať pred pokutové územie Atalanty, ale hostia sa tentokrát dobre rozostavili a Rimanov postupne vytlačili do stredu ihriska.

4
    Iturbe sa rútil do 16ky Atalanty, ale loptu si posunul príliš ďaleko, a Sportiello mu ju stihol ,,ukradnúť,,.
    TOTTI - 1:0

3
    AS Rím dal gól!
    FRANCESCO TOTTI tvrdou strelou do pravej časti brány nedal šancu brankárovi Atalanty. Rýchly úvodný gól domáceho tímu.

2
    Stendardo sa v 16ke pri sklze dotkol lopty rukou, a hlavný rozhodca ukázal na biely bod!

2
    Penalta pre AS Rím!

1
    Zápas v Ríme sa začal. Domáci dnes nastúpili v tradičných tmavo-červených dresoch, a hostia z Bergama v bielych. V úvode zápasu majú loptu hostia, ktorí sa snažia založiť prvú akciu.

1

Hráči oboch tímov už prichádzajú na hraciu plochu. O malú chvíľu sa začne zápas AS Rím- Atalanta Bergamo.

AS Rím: M.De Sanctis- M.Mbiwa, D.Astori, J.Holebas, V.Torosidis, R.Nainggolan, A.Florenzi, L.Paredes, J.Iturbe, A.Ljajić, F.Totti

Náhradníci: L.Skorupski, A.Cole, Maicon, N.Spolli, F.Balzaretti, M.Pjanić, S.Keita, S.Ucan, L.Pellegrini, Gervinho, D.Verde, S.Doumbia

Atalanta Bergamo: M.Sportiello- G.Stendardo, A.Masiello, G.Biava, D.Zappacosta, U.Emanuelson, B.Dramé, A.Gómez, D.Baselli, C.Carmona, G.Denis

Náhradníci: V.Avramov, G.Frezzolini, C.Del Grosso, L.Scaloni, M.D´Alessandro, G.Migliaccio, M.Moralez, M.Estigaribia, R.Bianchi, V.Rosseti, Y.Boakye

Rozhodca: Andrea Gervasoni- R.Bianchi, M.Musolino.

Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu talianskej Serie A medzi AS Rím a Atalantou Bergamo.

AS Rím

Rimanom nevychádza tento rok podľa predstáv, a po dlhých mesiacoch museli minulý týždeň opustiť druhú priečku v tabuľke Serie A. V 30 zápasoch nazbierali hráči AS Rím 57 bodov, a na svojho mestského rivala Lazio, ktoré je na druhej pozícii strácajú jeden bod. Zdá sa, že účasť v Lige majstrov (treťom predkole) už majú zaistenú, pretože pred štvrtým Neapolom majú 7 bodový náskok, no v prípade Rimanov to nemusí byť pravda. Po vyhratých zápasoch s Cesenou a Neapolom sa zdalo, že by sa vlci mohli vrátiť na víťaznú vlnu, no v minulom zápase remizovali s Turínom 1-1, a konkurenčné Lazio ich predstihlo o jeden bod.

Do hlavného mesta Talianska zavíta Atalanta Bergamo, ktorá má v závere sezóny problémy so záchranou v najvyššej talianskej súťaži. V doterajšom priebehu sezóny nazbierali hráči Atalanty 29 bodov, a to stačí na momentálne 17. miesto. O záchranu bude bojovať s Cesenou, ktorá je na 18. mieste so ziskom 22 bodov. Pre hráčov z Bergama má teda každý bod cenu zlata, a dnes sa na Stadio Olimpico pobijú minimálne o bodík za remízu. Atalanta od 1. februára striedala remízy a prehry, ale minulý týždeň v zápase so Sassuolom sa jej konečne podarilo zvíťaziť po výsledku 2-1.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne Stadio Olimpico v Ríme, ktorý má kapacitu 70 634 divákov.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.