Olomouc – Slavia 2:1 (kon.) | Motor ČB – Chomutov 0:4 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
0:4 (0:0, 0:1, 0:3)
Piráti Chomutov
cz Nedeľa 12.04.2015, 17:00 • Budvar aréna • Baráž o ELH (CZ)

Dnešní duel dospěl do svého závěru. I když výsledek vypadá jednoznačně, v Budvar aréně se hrál vyrovnaný zápas. Ten rozhodl gól v polovině utkání, který byl hodně sporný. Piráti se do tlaku dostali díky řadě přesilovek, které následovaly po několika sporných zákrocích. Motor se pak dostal pod deku, ze které se nedokázal dostat. Jihočeši tak de facto ztratili reálnou šanci na postup do extraligy, naopak Chomutov se nejvyšší soutěži zase o trošku přiblížil. Ode mne je to pro dnešek vše, hezký zbytek večera. (19:22:10)

60:00

59:34
    "My vám, hoši, stejně děkujem," skandují domácí fanoušci a tleskají svým miláčkům.

59:03
    Rýgl je na ledě, Piráti jsou ve čtyřech.

58:51
    Ani ve dvojnásobné početní výhodě to nejde, hosté vyhazují.

58:07
    Milan Toman (CHM) – 2 minuty za sekání. A je to na vyloučení jenom 6:5... Motor bude hrát skoro minutu pět na tři.

57:50
    Jihočechům se přesilovka moc nedaří, Vráblíkovu ránu Kopřiva nejistě vyrazil do rohu.

57:03
    Martin Rýgl (CHM) – 2 minuty za krosček. Rozhodčí kosmeticky upravují poměr vyloučení, ale tento trest toho moc neřeší.

57:03
    Dnešní utkání sleduje 6018 diváků.

56:55
    Motor se snaží alespoň o čestný úspěch, ale není mu dnes přáno.

56:00
    Se Švihálkem se nechce prát ani Dušek. Chudák kluk...
    Vladimír RŮŽIČKA - 0:4

55:24
    Piráti právě vstřelili branku!
    Další krutá rána pro domácí. Do úniku se dostal VLADIMÍR RŮŽIČKA a střelou pod víko přidává čtvrtý gól. Asistence: Jan Rutta.

54:39
    Švihálek si vybral pro pěstní souboj urostlého Šagáta, který ale trošku zbaběle odjel na střídačku a výzvu odmítl.

53:31
    Hřebejk je na ledě.

53:13
    Hovorka ušetřil v útočném pásmu drahocenné vteřiny a pak rychle mazal střídat.

52:32
    Kopřiva ustál těžkou situaci, Vráblík ho nepropálil.

51:31
    Štěpán Hřebejk (CHM) – 2 minuty za faul loktem. Hostující štírek sice zůstal po souboji s Robem na ledě, ale za faul jde pykat on.

50:58
    Švihálkova rána od modré znamenala pro Kopřivu pouze takové lehké polechtání.

50:14
    Pro domácí je to hodně kruté. Prezentují se sympatickým výkonem, ale kvůli řadě sporných vyloučení se dostali pod tlak, ze kterého pramenily branky Pirátů.

Pavel Kortus ml.

Góly a asistencie: 31. Gajovský (Hovorka), 48. D. Květoň (Vl. Růžička, Drtina), 49. O. Kaše (Vl. Růžička, Rýgl), 56. Vl. Růžička ml. (Rutta)

Banes Motor České Budějovice: Gába (Bláha) – Punčochář, Žovinec, Suchánek, Vráblík, Mucha, Semrád, D. Růžička – Přibyl, Pajič, Švihálek – Nouza, J. Straka, Kuchejda – Vaniš, Rob, Boháč – Marek, Trummer, Pašek – Švec.
    Piráti Chomutov: Kopřiva (Hanuljak) – Skinner, Rutta, Drtina, Rýgl, Toman, Šulák – Hřebejk, Kämpf, Hovorka – Gajovský, Vl. Růžička, O. Kaše – L. Květoň, Dušek, D. Květoň – Šagát, Chlouba, McGregor – Račuk, Veselý.

Rozhodca: Homola, Pešina – Charvát, Svoboda