Zürich – Limhamn/Malmö 4:1 (kon.) | Salzburg – Okanagan 3:1 (kon.) | Třinec – Junosť Minsk 5:4 (kon.)
Sparta Praha – Eisbären 7:1 (kon.) | Zürich – Salzburg 7:4 (kon.) | Třinec – Sparta Praha 3:1 (kon.)
ZSC Lions
4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
Limhamn & Malmö
cz Sobota 11.04.2015, 09:30 • Tipsport arena • Memoriál Jana Marka (U18)

To je z dnešního zápasu vše. U dalších duelů tohoto turnaje na shledanou. (11:46:49)

Po zápasu se strhla ještě další mela. Ta ovšem nic nezmění na tom, že v zápase uspěli Lions. Ti slaví výhru 4:1 a postup do semifinále. O osudu zápasu rozhodla už první třetina, ve které se domácí dokázali třikrát prosadit.

60:00

59:41
    Pokračuje se ve 4 proti 3. Třetinu dohrávají hosté v útoku.

59:31
    U střídačky domácího celku se strhla pořádná mela. Rozhodčí budou vylučovat.

58:43
    Björklund následně inkasuje trest za nedovolené bránění. Uvidíme tak hru ve třech na obou stránkách.

58:43
    Malmö soupeře zamklo v jeho třetině. Björklund však nedokázal v ideální pozici zakončit.

57:58
    Lions budou muset v závěru zápasu ubránit oslabení 3 proti 4. Alena míří na trestnou.

57:31
    Bude se pokračovat ve čtyřech na obou stranách. Larson a Mathew putují na trestnou.

57:25
    Z dobré pozice pálil útočník Alena. Neuspěl však ani nadvakrát.

57:00
    V závěrečné periodě zbývá odehrát poslední tři minuty. Dočká se švédský celek alespoň snížení?

56:44
    Oba celky hrají v plném počtu.

56:10
    Malmö zastavuje ofsajd.

55:09
    Larson si sjel blíže k brance. Zakončení však neprovedl ideálně. Velkou šanci zastavil gólman Meier.

54:45
    Oddechový čas pro hosty.

54:45
    Švédský celek se o šanci bojovat v přesilovce připravil sám. Virgili dostává trest za nedovolené bránění. Pokračuje přesilovka 4 proti 3.

54:18
    Velká šance pro Malmö! Hardmeier bude potrestán za sekání. Hosté budou hrát v pěti proti třem.

53:48
    Meier vyrazil střelu z modré čáry jen před sebe. Následnou dorážku pokryl lapačkou.

53:05
    Cohen oslabuje Lions. Malmö čeká dvouminutová přesilovka. Dočkájí se hosté ještě branky?

52:25
    Degonda vypálil z kruhu. Střela švihem prošla až ke gólmanovi, Jonsson musel vtáhnout parádní zákrok lapačkou.

51:38
    Tempo hry se začíná lehce zpomalovat. Zdá se, že Lions se budou soustředit především na bránění svého vedení.

50:52

50:48
    To se povedlo až v samotném závěru početní převahy. Björnklundova rána z modré však příliš nebezpečná nebyla.

49:45
    Hosté se však nemohou dostat do útoku. Meierova branka zatím nebyla ohrožena.

48:52
    Malmö bude mít šanci udeřit v početní převaze. Vonbun inkasuje trest za sekání.

48:38
    Johanson měl dobrou příležitost. Z mezikruží ale nevypálil přesně, a Meier tak mohl v klidu zasáhnout.

47:18
    Lions právě vstřelili branku!
    Zürich znovu odskakuje na rozdíl tří branek. NILS PFISTER neměl komu nahrát, a tak zkusil sám vypálit. Jeho rána švihem zapadla přesně do horní části branky.

46:57
    O kotouč u mantinelu bojují snad všichni hráči, kteří jsou na ledě. Rozhodčí nechtějí přerušit hru.

45:57

45:24
    Suter má puk za vlastní brankou, Lions se nikam moc neženou.

43:57
    Virgili inkasuje trest za nedovolené bránění. Po návratu vyloučeného borce se tak hosté budou muset znovu bránit.

43:38
    Švédský gólman musel zastavit další nahození z modré čáry. Na střelu dobře viděl.

42:48
    Hardmeier se dostal k vyraženému kotouči, z bezprostřední blízkosti ale nedokázal kotouč přehodit přes betony. Jonsson si připisuje úspěšný zákrok.

42:04
    Wolter si odsedí dvě minuty, Zürich čeká přesilovka.

42:01
    Přečíslení dvou proti jednomu zakončoval Pfister. Jeho rána však mezi tři tyče vůbec nezamířila.

41:52

40:55
    Domácí sice začali v přesilové hře, soupeře však pod tlak zatím nedostali. Lions dokázali dvakrát vyhodit.

40:01

Ve druhé třetině se tempo hry lehce zpomalilo. Jedinou branku zápasu obstarali hosté, kteří se tak dočkali snížení. Do závěrečné periody tedy švédský celek nastoupí jen s dvoubrankovým mankem.

Další třetina začne přibližně v 11:07.

40:00

39:49
    Až v posledních sekundách musel Meier zasahovat. Střelu z velké dálky ale zastavil.

39:00
    Z přesilovky už uběhla jedna minuta. Hosté se však dále nemohou dostat do šance.

38:15
    Hraje se však ve střední třetině. Zürich vyhazuje.

37:52
    Malmö čeká dlouhá přesilovka. Hardmeier zahrál vysokou holí a dostává trest na 2+2 minuty.

37:05
    Po přihrávce rukou hostů se bude vhazovat ve středním pásmu.

36:10
    Po souboji ve středním pásmu zůstal na ledě ležet Andersson. Po chvilce se ale oklepal a už sedí na střídačce.

34:23
    Tým Limhamn/Malmö právě vstřelil branku!
    Švédský celek snižuje! Po velkém tlaku z modré vypálil Björklund. Jeho střelu Meier vyrazil jen před sebe, čehož využil dorážející PONTUS JOHANSON. Aistence: Axel Björklund.

34:16
    Zatím asi nejlepší přesilovka hostů. Andersson však dělovkou přestřelil.

33:26
    Suter se proháčkoval až do zakončení. Po zákroku hostujícího muže s maskou museli sudí udělit jeden trest. Müller bude dvě minuty pykat na trestné.

32:43
    Jonsson zastavil střelu z velkého úhlu. Po jeho zákroku se ještě strhla menší strkanice, která se ale obešla bez trestů.

32:26
    Oba celky poněkud bojují s rozehrávku. Nikomu se nedaří založit slibnější akci, a tak se hraje především ve střední třetině.

31:21
    Švédský celek v postupu do útoku zastavuje ofsajd.

30:45
    Vonbunovo nahození gólman Malmö bez obtíží zastavuje. Na střelu z modré čáry dobře viděl.

30:23
    Icing hostů. Následuje buly před Jonssonem.

29:30
    Andersson v dobré šanci trefuje jen brankáře Meiera. Ten zasáhl vyrážečkou.

29:06

28:44
    Suter si po individuální akci ve střední třetině vybrusli až před gólmana hostů. Zajímavou střelu ale umístil jen do středu branky.

27:48
    Malmö si ovšem v pěti také moc dlouho nezahrálo. O početní výhodu je připravil Kirchhoff, jenž si v souboji přidržel protihráče.

27:06
    Moc dlouho pasáž v pěti na obou stranách jsem neviděli. Na trestné už znovu za sekání sedí Pfister.

26:54

26:20
    Puk se znovu nachází až za gólmanem Jonssonem. Lions brání perfektně.

25:36
    Meier zatím moc práce nemá. Obránci hostů dokonce dokázali vyhodit kotouč ze třetiny.

24:54
    V početní výhodě si zahraje i Malmö. Hardmeier míří na trestnou za sekání.

24:45

24:25
    Další zákrok pro gólmana švédského celku. Jeho lapačka musel zasáhnout dvakrát po sobě.

23:54
    Widmer napřáhl na modré ke střele. Jeho pokus však nikdo netečoval a Jonsson bez obtíží zasáhl.

23:17
    Malmö začalo oslabením dobrým forčekinkem. Domácí rozehrávají za vlastní brankou.

22:45
    Olsson si odpyká trest za hákování. Následuje přesilovka Lions.

22:15
    Eklind nabral ve středím pásmu rychlost. Poté, co si obhodil obránce vyslal střelu švihem. Jonsson se štěstím zastavil.

21:08

21:00
    Po nepřesné rozehrávce Zürichu následuje icing.

20:37
    Do druhé periody vstoupili aktivněji Lions. Zatím se však nedostali k střele.

20:01

První třetinu jasně ovládli borci z Zürichu, kteří svému soupeři nasázeli tři branky. Všechny trefy obstarala formace kolem Jacka Sutera. Malmö zahrozilo především v početních převahách, kterých rozhodně v prvních dvaceti minutách nebylo málo. Na Meiera si ale nepřišli.

Další třetina začne přibližně v 10:18.

20:00

19:29
    Zajímavou šanci musel zlikvidovat Jonsson. Několik hráčů se snažil tečovat před jeho brankoviště. Švédský muž s maskou odolal.

19:08
    Onsmar do přehnal s nasazením a u mantinelu srazil spoluhráče. Dvě minuty si za to posedí na trestné lavici.

18:17
    Vyloučení borci jsou již na ledě. Pokračuje přesilovka 5 proti 4.

17:41
    Švédskému týmu se však nedaří usadit se v útoku. Zürich už dvakrát vyhodil.

17:15
    Uvidíme přesilovku 4 na 3, kterou si zahraje Malmö. Vonbun dostává trest za sekání.

16:17
    Hauser a Johanson se začali postrkovat, což neuniklo rozhodčím. Oba míří za katr.

15:37
    Domácí se dostávají do tříbrankového vedení. Po kombinaci snad celé formace se prosazuje SIMON WETTSTEIN. Švédský tým bude mít co dělat, aby zápas ještě zdramatizoval.

14:39
    Sledujeme hru ve střední třetině, jelikož oba celky jen těžce přecházejí přes útočnou modrou. Tempo hry se lehce zpomalilo.

13:54
    Virgili dostal kotouč ideálně před branku. Z bezprostřední blízkosti nedokázal přestřelit Meierovy betony.

12:39
    Andersson dostal nabito na modré čáře. Jeho střelu však obránci zablokovali a kotouč odskákal do rohu.

12:39
    Oba týmy hraj v plném počtu.

11:17
    Malmö vyhazuje. Kotouč putuje až za Jonssonovu branku.

10:28
    Dvojnásobné oslabení borci v červených dresech ubránili. Soupeře pustili k jediné střele, kterou Jonsson zlikvidoval.

09:39
    Malmö se bude bránit ve třech! Hosté inkasují trest pro příliš mnoho hráčů na ledě.

09:05
    Suter v další slibné příležitosti neuspěl. Jonsson si připisuje úspěšný zákrok.

08:39
    Onsmar míří na trestnou za hru vysokou holí. Malmö se tak samo připravilo o přesilovku.

08:02
    Tuto početní převahu už hrají hosté v lepším tempu. Nicméně k nebezpečné střele se stále nedostali.

06:39
    Lions ukořistili kotouč v útočné třetině a dostali se do slušné šance. Alenovi nezbývalo nic jiného, než použít nedovolený zákrok. Dvě minuty bude pykat za sekání.

06:26
    Zürich se ihned po ubráněném oslabení prosazuje! JACK SUTER dostal ideální pas, po kterém znovu prostřeluje švédského gólaman. Asistence: Ramon Hauser.

06:08

05:51
    Hraje se ve středním pásmu, Meier nemusel vůbec zasahovat.

04:58
    Bránící čtveřice vyhazuje puk a míří na střídačku. Švédským hokejistům se přesilovka příliš nedaří.

04:08
    Šance pro hosty vyrovnat v přesilovce. Wettstein si odsedí dvě minuty za hákování.

03:59
    Brankář švédského Malmö zastavil střelu z velkého úhlu. Následuje buly v útoku Lions.

03:08
    Švýcarští hokejisté pokračují v náporu. Jonsson musel zastavit sérii dorážek, neuspěl ani Pfister, jenž zakončoval z dobré pozice.

02:12
    První přesnou trefu zápasu obstarali Lions z Zürichu. JACK SUTER dostal před branku dostatek prostoru a z první prostřelil gólmana Jonssona.

01:49
    Přes útočnou modrou přešli i mladíci z Malmö, ke střele se ale nepropracovali.

00:57
    První zákrok pro švédského gólmana. Zürich se natlačil do útočné třetiny a Vonbun se dostal do zakončení. Jeho rána z modré čáry skončila v lapačce.

00:01

ZSC Lions: Meier (Zumbühl) – Hauser, Andersson, Vonbun, Degonda, Widmer, Breiter, Cohen – Hardmeier, Suter, L. Müller, Alena, Wettstein, Puntus, Oeggerli, Mathew, Müller, Pfister, Tschudi, Noll, Sigrist.

Limhamn & Malmö: Jonsson (Svensson) – Johanson, Ljung, Björnklund, Onsmar, Wolter, Petersen – Eklind, Andersson, Olsson, Larson, Johanson, Persson, Staafgärd, Virgili, Kirchhoff..

Přeji příjemné ráno! Memoriál Jana Marka už dospěl do vyzařovací části. V prvním čtvrtfinálovém utkání se prosti sobě utkají ZSC Lions z Zürichu a mladíci ze švédského Malmö.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:30.

David Soumar

Góly a asistencie: 3. Suter, 7. Suter (Hauser), 16. Wettstein, 48. Pfister – 35. Johanson (Björklund)