Bayern – Frankfurt 3:0 (kon.) | Schalke – Freiburg 0:0 (kon.) | Mönchengladbach – Dortmund 3:1 (kon.)
Mainz – Leverkusen 2:3 (kon.) | Paderborn – Augsburg 2:1 (kon.) | Hamburger – Wolfsburg 0:2 (kon.)
1. FSV Mainz 05
2:3 (0:1)
Bayer Leverkusen
Sobota 11.04.2015, 15:30 • Coface Arena, Mainz • Nemecká Bundesliga

Zápas v Mainzi sa skončil. Hostia si dnes pripisujú 3 body po výhre 3-2. V druhom polčase sme videli štyri góly, po dva na oboch stranách. Najprv sa presadili hostia zásluhou Kießlinga a Calhanoglua. Potom však prišli dve penalty Mainzu, ktoré premenil Koo, a záver zápasu bol poriadne rušný. Hosťom sa napokon podarilo ubrániť tesné víťazstvo, a zaslúžene získali tri body. V druhom polčase udelil hlavný rozhodca jednu žltú kartu, ktorú dostal Soto (Mainz).
    To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný deň. (17:23:41)

90+3

90+3
    Prebieha posledná minúta nadstaveného času. Hlavný rozhodca odpísal útočný faul Mainzu, a Leverkusen pošle loptu ďaleko dopredu.

90+2
    Tak záver zápasu bude mimoriadne rušný. Domáci dvomi penaltami znížili na 2-3 a Leverkusen musí ešte poctivo brániť aby mu neušlo cenné víťazstvo.

90+1
    V druhom polčase sa budú nadstavovať 3 minúty.
    KOO - 2:3

90
    Mainz dal gól! JA-CHEOL KOO premieňa aj druhý pokutový kop, strelou do pravej časti brány Leverkusenu.

90
    Neuveriteľné! Domáci budú kopať ďalší pokutový kop !

89
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Malli a nahradí ho Bengtsson.

89
    Castro poslal loptu vysoko nad brvno.

88
    Dnešný zápas sa pomaly končí, ale 2 minúty pred koncom uvidíme ešte priamy kop hostí z 22 metrov.

87
    Ďalší ofsajd na strane Mainzu. Tentokrát sa v ňom ocitol Brosinski.

86
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Calhanoglu a nahradí ho Brandt.

86
    Brosinski prešiel s loptou cez dvoch hráčov Leverkusenu, následne prihral Okazakimu, ale ten bol v ofsajde a jeho zakončenie už nemohlo platiť. Lopta sa však zastavila na brvne a domáci fanúšikovia to prežívali veľmi ťažko.

85
    Wendell sa snažil prejsť cez dvoch hráčov Mainzu, a nakoniec si aj vypýtal faul v strede ihriska.

84
    Domáci sa dostali pred 16ku Leverkusenu, ale Geisova strela smerovala veľmi ďaleko od pravej žrde.

83
    V závere zápasu domáci zvyšujú tempo a snažia sa dostať pred Lena, ale obávam sa, že to už bude príliš neskoro. Hostia to využívajú na rýchle protiútoky.

82
    Okazaki sa ocitol v ofsajde, a dopredu pôjdu hráči Leverkusenu.

81
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Baumgartlinger a nahradí ho Jairo.

80
    Okazaki sa ocitol v obrovskej príležitosti, a Hilbert v poslednej chvíli 5 metrov pred bránou poslal loptu na rohový kop.

78
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Kießling a nahradí ho Drmić.
    KOO - 1:3

78
    Mainz dal gól! JA-CHEOL KOO strelou k pravej žrdi znižuje na 1-3.

77
    Domáci hráči budú kopať pokutový kop !

76
    Celá akcia Mainzu skončila len odkopom od brány Leverkusenu. Domáci sa dnes naozaj nevedia presadiť, a v druhom polčase nepredviedli prakticky nič.

75
    Po treťom góle sa hostia stiahli na vlastnú polovicu, kde čakajú čo vymyslia domáci. Tí si zatiaľ nevedia vypracovať žiadne príležitosti.

74
    V druhom polčase potvrdzuje Leverkusen úlohu favorita, a domáci majú 15 minút pred koncom už len teoretickú šancu na bodový zisk.
    CALHANOGLU - 0:3

73
    Bayer Leverkusen dal gól! HAKAN CALHANOGLU predviedol z priameho kopu výstavný kúsok, a loptu zakrútil k pravej žrdi domácej brány. Nádherný gól Leverkusenu.

72
    Díaz fauloval Calhanoglua, a hostia budú zahrávať priamy kop z cca 25 metrov.

71
    Wendell fauloval Okazakiho, ale rozhodcovia to nevideli, a tak zahrávali hostia outové vhadzovanie.

71
    Domáci zahrávali priamy kop v strede ihriska po faule Sota. Loptu však poslali len na obrancov Mainzu.

70
    Soto (Mainz) dostáva žltú kartu za faul na Calhanoglua.

69
    Wendell fauloval Okazakiho, a domáci budú zahrávať priamy kop pri postrannej čiare z cca 25 metrov.

68
    Okazaki dostal tvrdú ranu loptou do hlavy, ale zdá sa, že bude v poriadku. Hra pokračuje ďalej, loptu majú hráči Leverkusenu a idú do útoku.

67
    Domáci faulovali v strede ihriska, a hostia budú zahrávať priamy kop.

66
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza De Blasis, a nahradí ho Soto.

66
    Malli sa tlačil pred bránu hostí, ale dvojica obrancov Leverkusenu ho stihla odtlačiť od lopty.

65
    De Blasis čakal na center pred 16kou Leverkusenu, ale lopta ktorá naňho smerovala bola príliš rýchla, a končí za čiarou.

64
    Domáci sa dostali k strele z 20 metrov, ale lopta smerovala vysoko nad bránu.

63
    Kießling sa dostal do ďalej veľkej príležitosti, ale tentokrát zachraňuje Karius, ktorý vybehol na hranicu svojej 16ky.

62
    Aj po druhom góle dodržiava Leverkusen svoju hru, a vysoko atakuje rozohrávku domáceho tímu. Hráči Mainzu majú minimálny priestor.

61
    Do konca dnešného zápasu ostáva ešte pol hodina hry, a domáci už prehrávajú o dva góly. Ak chcú vybojovať aspoň remízu, budú musieť poriadne pridať.
    KIEßLING - 0:2

60
    Bayer Leverkusen dal gól! Zdá sa, že o osude dnešného zápasu je rozhodnuté. STEFAN KIEßLING dostal do 16ky Mainzu skvelú loptu, a bez problémov prekonáva Kariusa.

59
    De Blasis bol faulovaný v strede ihriska, a domáci smerujú do útoku.

58
    Malli sa v útoku nepresadil proti dvom obrancom Leverkusenu, a následnej bol faulovaný Jedvaj, takže domáci sa definitívne lúčia s útočnou polovicou.

57
    Leverkusen sa na útočnej polovici zdržal celkom dlho, ale lopta je v poslednej minúte častejšie za postrannou čiarou ako na hracej ploche. Domáci sa len ťažko dostávajú do stredu ihriska.

56
    Hostia sa veľmi rýchlo dostali k lopte a zaútočili. Našťastie pre domácich poslal Geis loptu ,,len,, na rohový kop.

55
    Po faule hostí v strede ihriska získali loptu hráči Mainzu, ale tí musia novú akciu začínať na vlastnej polovici.

54
    Pri lopte sú stále hráči Leverkusenu, ktorí na začiatku druhého polčasu pohodlne kontrolujú hru.

53
    Wendell faulovaný De Blasisom, a priamy kop pre Leverkusen v strede ihriska.

53
    Son zahodil obrovskú príležitosť keď išiel sám na bránu, ale ešte sa rozhodol prihrať spoluhráčovi, a túto prihrávku vystihol obranca Mainzu. Veľká škoda pre hostí.

52
    Nakoniec to s útočníkom Leverkusenu nebolo vážne a v hre bude pokračovať ďalej.

52
    Kießling ostáva ležať na trávniku po súboji s Bellom.

51
    Park fauloval v strede ihriska, a loptu majú znova hostia. Mainzu sa nedarí dostávať pred bránu hostí.

50
    Kießling bojoval o loptu v 16ke Mainzu, ale tá nakoniec končí v rukaviciach brankára Kariusa.

49
    Castro skúsil strelu z hranice 16ky, ale jeho pokus končí vysoko nad domácou bránou.

48
    Na začiatku druhého polčasu sa hrá prevažne v strede ihriska. Teraz sa Calhanoglu pustil do 16ky Mainzu, ale jeho center nenašiel žiadneho spoluhráča.

47
    Do druhého polčasu prichádza Leverkusen s jednou zmenou, a bude sa snažiť o udržanie vedenia. Domáci sa naopak musia pokúsiť o strelenie gólu, ak chcú dnes pomýšľať na bodový zisk.

46
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Bellarabi a nahradí ho Rolfes.

46

Prvý polčas v Mainze sa skončil. Hráči Leverkusenu ho vyhrali 1-0 zásluhou gólu z 29. minúty, ktorý zaznamenal Son. Hra je pomerne vyrovnaná, hoci mierne lepším tímom sú hostia. Domáci sa po góle snažili o vyrovnanie, ale do veľkých šancí sa nedostali. V prvom polčase udelil hlavný rozhodca 2 žlté karty, obe na strane hostí. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začne už o 15 minút.

45+2

45+2
    Útočný faul posiela domácich na vlastnú polovicu. Viac sa už v prvom polčase nestane.

45+2
    Prebieha druhá minúta nadstaveného času. Domáci sa snažia tlačiť pred pokutové územie Leverkusenu, ale chýba im aj trochu šťastia, pretože vždy zlyhajú v poslednej fáze akcie.

45+1
    V prvom polčase sa budú nadstavovať 2 minúty.

45
    Tak nakoniec sa k lopte dostali hráči Leverkusenu, ale Karius nemusel riešiť žiadnu vážnu situáciu.

45
    Prebieha posledná minúta prvého polčasu. Loptu majú domáci, a na vlastnej polovici sa snažia vymyslieť poslednú akciu.

44
    Bellarabi sa ťažko dvíhal z trávnika po útočnom faule Díaza. Leno bude zahrávať priamy kop Leverkusenu.

43
    Lopta nebezpečne poletovala vo vzduchu pred 16kou Leverkusenu, ale domáci ju nedokázali skrotiť, a hostia ju posielajú za postrannú čiaru.

42
    De Blasis sa z ľavej strany dostával do 16ky hostí, ale Hilbert mu loptu stihol odkopnúť. Následne sa domáci previnili útočným faulom, a loptu majú hostia.

41
    Malli si v strede ihriska neporadil proti dvom hráčom Leverkusenu, a hoci majú domáci stále loptu na svojich kopačkách, sú príliš ďaleko od brány Leverkusenu.

40
    Pri lopte sú domáci, ale hráči Leverkusenu sú v obrane dobre rozostavení, a domácich do ničoho nepúšťajú.

39
    Kießling sa ocitol v ofsajde, po tom ako sa hostia pokúsili o rýchly protiútok. Prvý polčas sa pomaly končí, a zdá sa, že Leverkusen v ňom dokáže zvíťaziť.

39
    Po priamom kope nasledoval rohový kop, ale ani ten nepriniesol domácim vyrovnanie. Hostia sa pokojne bránia, a nemusia riešiť žiadne vážne situácie.

38
    Jedvaj je už v poriadku a hra pokračuje ďalej. Dopredu postupujú domáci, a po faule Bellarabiho budú zahrávať priamy kop z 30 metrov.

37
    Jedvaj sa ťažko dvíha z trávnika, a má nejaké problémy s nohou. Ťažko povedať o čo ide, pretože réžia neponúkla žiadne opakované zábery.

36
    Do konca prvého polčasu ostáva necelých 10 minút. Domáci sa teraz dostávali do 16ky hostí, ale trochu zbytočne celú akciu prekombinovali a nakoniec o loptu prišli.

35
    Jedvaj vidí žltú kartu za faul na hráča Mainzu.

34
    De Blasis predviedol skvelú prácu s loptou keď obišiel troch hráčov Leverkusenu, ale následne Koo loptu stratil, a v snahe získať ju sa dopustil útočného faulu.

33
    Dopredu už idú hostia, ale tí sa príliš neponáhľajú a snažia sa loptu udržať najmä v strede ihriska na svojich kopačkách.

33
    Geis skúsil priamu strelu na bránu, ale lopta letela vysoko nad brvno.

32
    Tak teraz domáci vymysleli skvelú akciu, a Bender musel faulovať tesne pred 16kou aby zastavil postup domácich hráčov. Nasleduje priamy kop Mainzu z 20 metrov.

31
    Hostia vysoko napádajú, a hráči Mainzu nemajú čas pokojne rozohrať. Zo strany hostí je to skvelá taktika, pretože domáci kopia chyby a len veľmi ťažko prechádzajú cez stred ihriska.

30
    Domáci zahrávali priamy kop z pomerne dobrej pozície pri postrannej čiare, ale ani z tejto štandardky sa väčšia šanca nezrodila.

29
    Žltá karta pre hráča Leverkusenu. Vidí ju Wendell za faul na De Blasisa.

28
    Loptu majú domáci, ktorí sú na vlastnej polovici a Leverkusen sa snaží napádať ich rozohrávku.

27
    Leverkusen zatiaľ pokojne bráni svoje tesné vedenie. Domáci sa nevedia dostať do šancí, a brankár hostí Leno nemá veľa práce.

26
    Bellarabi je už v poriadku a takmer sa dostal do šance po dobrej prihrávke pred pokutové územie Mainzu. Lopta mu však ušla až za čiaru, a bude z toho iba odkop od domácej brány.

25
    Bellarabi ostáva ležať na trávniku po súboji s Mallim. Zdá sa, že bude v poriadku ale pri dopade na trávnik utrpel menšie zranenie.

24
    Z priameho kopu sa žiadna šanca nezrodila, pretože hostia loptu odvrátili na rohový kop.

23
    Ďalší faul Leverkusenu, a priamy kop domáceho tímu. Tentokrát pri postrannej čiare asi 30 metrov od brány.

22
    Calhanoglu fauloval v strede ihriska, a loptu majú domáci.

21
    Malli padá po súboji s Hilbertom v 16ke Leverkusenu a domáci si pýtajú pokutový kop. Hlavný rozhodca však ukazuje, že žiadny faul Hilberta nevidel.

20
    Máme za sebou prvých 20 minút dnešného zápasu, v ktorom Leverkusen vyhráva nad Mainzom po góle Sona 1-0. Teraz majú loptu domáci, ale novú akciu musia začínať na vlastnej polovici.

19
    Domáci sa po inkasovanom góle nedokážu dostať do tlaku, a Leverkusen zatiaľ kontroluje hru.

18
    Strela z priameho kopu mierila iba do stredu brány, kde bol pripravený brankár Karius. Dopredu tak môžu ísť hráči Mainzu.

17
    Tak hostia sa ujali vedenia nádherným gólom, a teraz sú na rade domáci. Díaz však fauloval Kießlinga, a Leverkusen bude zahrávať priamy kop z 25 metrov.
    SON - 0:1

15
    Bayer Leverkusen dal gól! Nádherná akcia zakončená nádherným gólom ! Calhanoglu poslal do 16ky Mainzu skvelý center, a HEUNG MIN SON tvrdou strelou bez prípravy prekonáva domáceho brankára.

15
    Rýchla akcia Sona, zakončená strelou na bránu, ale lopta smerovala tesne vedľa pravej žrde domácej brány.

14
    Na opačnej strane strela De Blasisa, ktorá smerovala niekoľko metrov vedľa pravej žrde brány Leverkusenu.

13
    V obrovskej príležitosti sa ocitol kapitán hostí Bender, ktorý hlavou preveril brankára Mainzu. Karius skvele zasiahol, a vyrazil loptu, ktorá smerovala k ľavej žrdi.

12
    Z rohového kopu si hráči Leverkusenu nevypracovali žiadnu šancu, a Calhanoglu loptu nešikovne poslal za postrannú čiaru, takže vhadzovať budú domáci.

11
    Calhanoglu chcel skvele vysunúť Sona, ale obranca Mainzu loptu odkopol v poslednej chvíli tesne pred bránou. Nasleduje rohový kop Leverkusenu.

10
    Priamy kop Mainzu nepriniesol žiadne ohrozenie brány, a hra sa znova presunula do stredu ihriska.

9
    Malli je veľmi aktívny a snaží sa prebíjať cez niekoľko hráčov Leverkusenu. Zatiaľ sa mu príliš nedarí, a vždy stroskotá na pozornej obrane hostí. Domáci si teraz vypýtali faul, a budú zahrávať priamy kop z cca 30 metrov.

8
    Domáci sa takmer dostali do veľkej šance, ale obrana Leverkusenu zachránila situáciu v poslednej chvíli tesne pred vlastnou 16kou.

7
    Teraz sú pri lopte domáci, ktorí zahrávajú outové vhadzovanie na vlastnej polovici.

6
    Ani po 6 minútach sme sa žiadnej šance nedočkali. Prevládajú iba súboje v strede ihriska s niekoľkými pokusmi o rýchle vysunutie útočníkov na oboch stranách, ktoré ale končia neúspešne.

5
    Domáci si pri rozohrávke príliš nerozumeli a Díaz takmer stratil nebezpečnú loptu tesne pred vlastnou 16kou. Pre domácich však táto situácia dopadla dobre, a Leverkusen si žiadnu príležitosť nevypracoval.

4
    Hráči Mainzu v útoku nič mimoriadne nevymysleli, a lopta len doletela k brankárovi Leverkusenu, ktorý bude vykopávať dopredu.

3
    Kießling dostal loptou do nosa, ale zdá sa, že bude v poriadku. V hre sa pokračuje ďalej, dopredu idú domáci.

2
    K lopte sa už dostali hostia, ale ani oni sa nedostali ďalej ako za polovicu ihriska. Prvé dve minúty patria súbojom v strede poľa.

1
    Zápas v Mainzi sa začal. Domáci dnes nastúpili v červených dresoch, a hostia z Leverkusenu v čiernych. V úvode majú loptu domáci, a snažia sa založiť prvú akciu.

1

Hráči oboch tímov už prichádzajú na hraciu plochu. O malú chvíľu sa začne zápas 1. FSV Mainz 05 – Bayer Leverkusen.

1. FSV Mainz 05: L.Karius- S.Bell, D.Brosinski, J.Díaz, J.Park, J.Geis, Y.Malli, J.Koo, J.Baumgartlinger, P.De Blasis, S.Okazaki

Náhradníci: S.Kapino, N.Noveski, P.Bengtsson, Ch.Moritz, Jairo, E.Soto, S.Alagui

Bayer Leverkusen: B.Leno- R.Hilbert, T.Jedvaj, Wendell, O.Toprak, L.Bender, H.Calhanoglu, G.Castro, K.Bellarabi, H.Son, S.Kießling

Náhradníci: D.Krešić, S.Boenisch, G.Donati, S.Reinartz, S.Rolfes, J.Brandt, J.Drmić

Rozhodca: Guido Winkmann- Ch.Bandurski, A.Blos.

Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu nemeckej Bundesligy medzi 1. FSV Mainz 05 a Bayer Leverkusen.

1.FSV Mainz 05

Hráčom Mainzu sa v doterajšom priebehu sezóny nedarí podľa predstáv, ale záchranárskym prácam sa zrejme vyhnú. Po 27 kolách majú na svojom konte 31 bodov, a v tabuľke nemeckej Bundesligy sídlia na 12. mieste. Od začiatku marca sa Mainzu darí vyhýbať sa prehrám, no štyri remízy a jedna výhra ich v tabuľke veľmi vysoko neposunuli. V poslednom zápase remizoval 1.FSV Mainz 05 s Werderom Brémy 0-0.

Do Mainzu dnes pricestuje Bayer Leverkusen, ktorý bojuje o účasť v LM. V doterajšom priebehu sezóny nazbierali hráči Leverkusenu 48 bodov, a to stačí na momentálne štvrté miesto. Na piatom mieste je aktuálne Schalke, ktoré na Leverkusen stráca 8 bodov, a vyzerá to tak, že Leverkusen si zahrá v LM aj budúcu sezónu. Bayer ťahá skvelú sériu piatich víťazstiev, a dnes proti Mainzu bude jasným favoritom. V posledom zápase si hráči Leverkusenu poradili s Hamburgerom SV, ktorý zdolali presvedčivo 4-0.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne Coface Arena v Mainzi, ktorý má kapacitu 34 034 divákov.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.