Trnava – Slovan Bratislava 0:0 (kon.) | Ružomberok – Dunajská Streda 2:1 (kon.) | Košice – Zlaté Moravce 1:2 (kon.)
MFK Ružomberok
2:1 (0:1)
DAC 1904 Dunajská Streda
Sobota 11.04.2015, 14:30 • Štadión pod Čebraťom • Niké liga

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:30.

V 25. kole Fortuna ligy si priblížime zápas medzi domácim Ružomberkom a hosťujúcou Dunajskou Stredou.

Hosťujúca Dunajská Streda odohrala minulé kolo na svojom štadióne a podľahla Spartaku Trnava 0:1, keď o všetkom rozhodol v 2. minúte Ján Vlasko. Tím z juhu Slovenska si však napravil chuť počas týždňa, kedy v prvom semifinálovom stretnutí Slovnaft Cup-u zvíťazil gólom Petra Štepanovského nad Senicou 1:0.

„S výsledkom sme spokojní. V prvom polčase sme mali veľa gólových šancí, ale nevyužili sme ich. Teraz sme však len v polčase. Vieme, že nás čaká veľmi ťažký odvetný zápas, ale od zajtra sa sústreďujeme na víkendový duel,“ vyjadril sa po pohárovom súboji pre stránku DAC-u tréner Tomislav Marić.

Dunajská Streda doteraz získala 28 bodov a s pasívnym skóre 25:31 sa nachádza na priebežnej deviatej priečke. Na 8. Košice stráca jeden bod a pred 10. Podbrezovou má trojbodový náskok. Pre upresnenie však treba dodať, že Košice odohrali o jedno stretnutie viac ako DAC a Podbrezová má jeden zápas k dobru.

Predchádzajúce zápasy v jarnej časti:

DAC Dunajská Streda – FC ViOn Zlaté Moravce 1:1
    DAC Dunajská Streda – ŽP Šport Podbrezová 1:0
    ŠK Slovan Bratislava – DAC Dunajská Streda 0:1
    AS Trenčín – DAC Dunajská Streda 3:0
    DAC Dunajská Streda – FC Spartak Trnava 0:1

Domáci Ružomberok sa v minulom kole prvýkrát počas aktuálnej jarnej časti predstavil na pôde svojho súpera. V Zlatých Moravciach zvíťazil 2:0, keď v 28. minúte otvoril skóre Ján Maslo a o sedem minút neskôr pridal vlastný gól Toni Tipurić, ktorý usmernil do siete strelu Tomáša Geráta. Radosť z víťazstva však zatienilo nepríjemné zranenie Mareka Saparu a červená karta Jána Masla.

,,Veľmi sa tešíme, že sme zo šiestich zápasov štyri vyhrali. Sme mužstvom jari a darí sa nám to potvrdzovať. Čo ma dnes veľmi mrzí, je zranenie Mareka Saparu. Dúfam, že sa ešte vráti na ihriská. Dnešné víťazstvo venujeme jemu," povedal na tlačovej konferencii po zápase so Zlatými Moravcami tréner Ivan Galád.

Ružomberok doteraz získal 30 bodov a s pasívnym skóre 31:34 sa nachádza na priebežnej šiestej priečke. Liptáci majú rovnaký bodový zisk, ako 7. Myjava a na 5. Slovan Bratislava strácajú päť bodov. Pre úplnosť musíme poznamenať, že tím spod Čebraťa odohral o jeden zápas viac ako Slovan a o dva viac ako Myjava.

MFK Ružomberok – FK Senica 2:1
    MFK Ružomberok – Spartak Myjava 2:1
    MFK Ružomberok – FK Dukla Banská Bystrica 1:1
    MFK Ružomberok – MŠK Žilina 1:1
    MFK Ružomberok – MFK Košice 1:0
    FC ViOn Zlaté Moravce – MFK Ružomberok 0:2

Oba tímy sa v tejto sezóne stretli zatiaľ dvakrát a majú vyrovnanú vzájomnú bilanciu. Súboj tretieho kola Fortuna ligy v Ružomberku a aj meranie síl štrnásteho kola v Dunajskej Strede sa skončili zhodne 1:1.

O atmosféru na tribúnach sa budú starať fanúšikovia oboch tímov. Domáci priaznivci sa pripravujú na zápas a v sektore hostí, nebudú chýbať fanúšikovia tímu z juhu Slovenska, ktorí pravidelne cestujú za svojím klubom.

Zápas dá odpovede na tieto otázky:

• Podarí sa Dunajskej Strede získať tri body?
    • Natiahne Ruža sériu bez prehry na sedem zápasov?
    • Koľko divákov si nájde cestu na štadión?

Odpovede na tieto, ale aj mnohé iné otázky sa dozviete z nášho textového prenosu na Onlajny.eu!

-17

MFK Ružomberok: Nikolič – Boszorád, Práznovský, Rosa, Daghbashyan – Nagy, Gerát, Janič, Zošák (C), A. Lovás – Masaryk.

Náhradníci: Lešňovský – Már. Almaský, Vavrík, Lupták, Gerec, Ondrek, Turčák.

FC DAC Dunajská Streda: Poláček – Michalík, Turňa, Brašeň, Majerník (C), Szabó – Ljubicić, Horváth, Sarr, Štepanovský – Černák.

Náhradníci: Pernecký – Tóth, Šnirc, Straka, Ujlaky, Sabler, Jurčo.

Rozhodca: Hrčka – Chládek, Ferenc.

-8
    Tribúny ružomberského štadióna sa postupne plnia a prítomné sú fankluby oboch tímov, ktoré už o sebe dávajú vedieť.

-3
    Hráči nastupujú na trávnik. Hostia v žlto-modrých a domáci v oranžovo-čiernych dresoch.

-2
    Hosťujúci fanúšikovia vítajú hráčov šálovačkou, domáci vlajkami a potleskom.

-1
    Oba tímy si ešte pred začiatkom vymieňajú strany. Úvodný výkop budú mať domáci.

1

2
    Domáci hráči sú zatiaľ pri lopte. Hostia sa pokúsili zaútočiť, ale ich snaha im nevychádza.

2
    DAC získal priamy kop.

3
    Štandardnú situáciu zahral Turňa len prihrávkou na najbližšie stojaceho Horvátha a ten odcentroval do šestnástky, kde si nabiehal Brašeň, ale domáca obrana ho postrážila.

4
    Boszorád potiahol útok po pravej strane a následne odcentroval do šestnástky, kde sa lopty zmocnili hostia.

5
    Hostia sa dopúšťajú faulu v strede ihriska a nasleduje štandardná situácia pre Ružu.

5
    Janičov center odvrátili hostia, ale neboli pri tom moc dôrazný, loptu vracal do pokutového územia Daghbashyan, ale hosťujúci gólman si ju postrážil.

7
    Útočná akcia hostí neslávila úspech a tak išli dopredu domáci. Janič potiahol útok po pravej strane a prihrával do veľkého vápna, kde si nabiehal Masaryk, ale Polaček dobre prečítal situáciu a bol pri lopte skôr ako domáci útočník.

8
    Liptáci nezužitkovali veľkú šancu! Boszorád dostal loptu prakticky na biely bod, no nikým nestrážený svojou strelou minul brvno.

9
    Dunajská Streda sa dopúšťa faulu v strede ihriska, lopta pre Ružomberok.

10
    Hostia sa ubránili a okamžite hľadali dlhou loptou nabiehajúceho Černáka, ale Nikolič mal k lopte bližšie a vrátil ju na útočnú polovici, kde si hostia znova počínali nedovolene.

11
    Janičova lopta zo stredu ihriska letela do pokutového územia Dunajskej Stredy, ale tam si domáci počínajú nedovolene a strácajú loptu.

11
    Domáci hľadali dlhou prihrávkou Zošáka, ale postranný rozhodca signalizuje ofsajd.

12
    Dunajská Streda získala roh.

13
    Szabóv center hlavou odvracia Práznovský, lopta smeruje na Štepanovského, ktorého pokus končí na Nagyovi. Domáci išli do následného nebezpečne vyzerajúceho protiútoku, ale Zošákovi nevychádza finálna prihrávka.

14
    Štepanovský fauluje v strede ihriska Lovása, lopta pre domácich.

15
    Tí okamžite posielajú dlhú loptu dopredu, ale v pokutovom území si hostia dávajú pozor.

15
    Ďalší faul v strede ihriska a štandardná situácia pre domácich hráčov.

16
    Janič našiel dlhým centrom Rosu, ktorý sa snažil v šestnástke loptu hlavou posunúť Masarykovi, ale hosťujúci obranca ju odvracia do bezpečia,

17
    Janič si na útočnej polovici počínal nedovolene a tak môžu ísť dopredu hostia.

18
    Súboj dvoch dvadsaťjednotiek sa končí pádom Brašeňa tesne pred domácou šestnástkou, hrá sa ďalej.

19
    Dunajská Streda dala gól!
    ROLAND ČERNÁK dostáva výbornú prihrávku na hranicu pokutového územia, kde si preberá loptu a zoči-voči Miloradovi Nikoličovi už nemá problém otvoriť skóre stretnutia!

21
    Janič zvádzal súboje na ľavej strane útočnej polovice a hoci s jeho centrom ostatní hráči v oranžových dresoch nenaložili celkom podľa svojich predstáv, napokon získali roh.

22
    Z rohu sa domácim nepodarilo ohroziť bránu.

24
    Rosa posiela zo stredu ihriska dlhú loptu na pravé krídlo, kde si nabieha Zošák, ale staronový ružomberský kapitán nestíha dobehnúť jeho prihrávku a dotýka sa lopty až za čiarou.

25
    Lovás spracoval loptu na hranici šestnástky svojho súpera a prihral Masarykovi, ktorý si to namieril na bránu, no napokon tiesnený protihráčom končí na trávniku.

26
    Lovás sa dopúšťa útočného faulu.

27
    Hostia hľadali dlhou loptou Štepanovského, ale ten sa v presile domácich hráčov nedokázal uvoľniť.

27
    Ružomberok získal priamy kop.

27
    Janičov center odvracia hosťujúca obrana. Liptáci sa museli uspokojiť s vhadzovaním, no ani po ňom výraznejšie nepohrozili.

28
    Útok hostí. Brašeňovi sa nepodarilo prestrčiť loptu do šestnástky, následne ešte z väčšej vzdialenosti páli Ljubičić, ale triafa len pred ním stojaceho obrancu.

30
    Práznovský fauluje Čenráka a Dunajská Streda bude zahrávať priamy kop.

31
    Po centri z priameho kopu sa hosťujúci hráč v šestnástke dostal k hlavičke a posiela loptu tesne vedľa brány.

32
    V týchto minútach hostia prebrali iniciatívu, ale Brašeň sa v presile domácich hráčov nedokázal realizovať, po jeho snahe ešte nasleduje strela z väčšej vzdialenosti, ktorý v pohode kryje Nikolič.

32
    V tej istej minúte dostal na druhej strane výbornú prihrávku na hranicu šestnástky Masaryk a jeho strelu z prvej vyráža Polaček.

33
    Hosita zahrávlai priamy kop, ale vpredu neuspeli a tak sa domáci dostali do protiútoku, ktorý v strede ihriska zastavuje za cenu žltej karty Peter Štepanovský.

34

35
    Dvadsaťpäť metrov od hosťujúcej brány sa k lopte postavil Janič. Vyslal priamu strelu a tá tesne míňa brvno.

36
    Ružomberčania našli prihrávkou Masaryka, ale ten stál mimo hry.

37
    Hostia si vpredu nepočínali o moc lepšie, ako pred chvíľou domáci hráči a dopustili sa faulu.

38
    Hosťujúci Matúš Turňa dostáva žltú kartu za faul. Z následného Janičovho priameho kopu domáci nič neťažia.

40
    Domáci fanúšikovia pre nezhody s SBS opúšťajú svoj sektor. Je to škoda, nakoľko sa doteraz hralo vo veľmi dobrej atmosfére.

43
    Na trávniku sa medzi časom domáci hráči snažili niečo vymyslieť útokom po pravom krídle, ale ich snaha sa končí len odkopom hosťujúceho gólmana.

44
    Dunajská Streda získala priamy kop.

45
    Center z priameho kopu hlavou odvracia Práznovský. Následne sa domáci snažili zaútočiť, ale k dlhej lopte mal bližšie Polaček a odkopáva ju do bezpečia.

45

Po prvom polčase vyhráva Dunajská Streda v Ružomberku gólom Rolanda Stančáka z 19. minúty 0:1.

46

46
    Ružomberok cez prestávku vystriedal: Do hry už nezasiahne Andrej Lovás, miesto neho bude hrať Boris Turčák.

47
    Daghbashyan ťahal útok po pravej strane, ale center do šestnástky mu nevyšiel podľa predstáv. Napokon sa dostal k ešte jednému centru, ten chytá Polaček.

49
    Po domácej snahe sa o slovo prihlásili aj hostia, ktorý hľadali dlhou loptou Černáka, ale k lopte mal bližšie Nikolič.

51
    Liptáci posielajú do šestnástky svojho súpera dlhú loptu, ale píska sa ofsajd.

52

53
    Domácim sa center z priameho kopu na dvakrát napokon podarilo odvrátiť.

54
    Pape Macou Sarr si počína nedovolene a vidí žltú kartu. Z následného Janičovho priameho kopu domáci neohrozili bránu.

55
    Na druhej strane dostal prihrávku Černák a už sa pomaly dostával do nájazdu, keď ho rýchlym vybehnutím pripravil o šancu Nikolič.

56
    Dnešné stretnutie sleduje 1927 divákov.

57
    Turčák vyskakuje v šestnástke na center z ľavej strany, ale tiesnenému mu hlavička veľmi nevychádza a tak hostia odvracajú loptu.

59
    Daghbashyan zvádzal súboje na útočnej polovici, ale v presile hráčov v žlto-modrých dresoch napokon nebol úspešný.

61
    Pavol Masaryk dostal prihrávku v šestnástke, kde sa na neho zavesil hosťujúci hráč. Ružomberský útočník končí na trávniku, ale nepíska sa. Následne prichádza center z ľavého krídla a Gerátova hlavička zo stredu pokutového územia, ktorú chytá Polaček.

62
    Duznajská Streda strieda: Odchádza Erik Ujlaky a prichádza Peter Štepanovský.

64
    Antonín Rosa zastavuje útok Dunajskej Stredy len za cenu faulu a žltej karty. Nasleduje priamy kop DAC-u.

65
    Hostia vyskúšali priamu strelu, ale tú berie do náručia Nikolič.

66
    Hráči Dunajskej Stredy si v šestnástke pomohli rukou, napriek tomu sa Masaryk dostal k strele a tá ide od ruky hosťujúceho obrancu mimo brány na roh. Domácim sa teraz pochopiteľne rohový kop máli.

67
    Z rohu domáci hráči nič nevyťažili.

69
    Domáci hráči sa naďalej snažia o vyrovnanie, hostia sa bránia.

69
    Dunajská Streda strieda: Odchádza strelec zatiaľ jediného dnešného gólu Roland Černák, miesto neho prichádza Pavol Jurčo.

69
    Domáci hráč, Martin Boszorád, vidí žltú kartu za faul.

71
    Ružomberok dal gól!
    Boris Turčák potiahol loptu po pravej strane do šestnástky, kde nahral dozadu na dobiehajúceho PAVLA MASARYKA a ten strelou z prvej vyrovnáva na 1:1!

73
    Liptáci sa dostali do rýchleho protiútoku. Turčák je tesne pred šestnástkou faulovaný Petrom Majerníkom, ktorý vidí žltú kartu a nasleduje priamy kop Ružomberka.

75
    K lopte sa postavil LUKÁŠ JANIČ a priamou strelu otáča skóre stretnutia!

77
    DAC reaguje na nepriaznivý stav a natlačil sa na útočnú polovicu. Domáci sa bránia.

78
    Masaryk je faulovaný Brašeňom a Ružomberok bude zahrávať priamy kop.

79
    Jeho center končí v náručí hosťujúceho gólmana.

79
    Dunajská Streda strieda: Odchádza Vojtech Horváth a prichádza Roman Sabler.

81
    Hostia sa pri svojej ofenzívnej snahe dopúšťajú útočného faulu a tak nasleduje Nikoličov odkop.

82
    Boszorád si poradil s hosťujúcim obrancom a preštrikoval sa k hranici šestnástky, no odtiaľ centroval veľmi nepresne.

82
    Ružomberok strieda: Odchádza Lukáš Janič a prichádza Juraj Vavrík.

82
    Domáci hráč, Štefan Zošák, vidí žltú kartu.

83
    Strelecký pokus hostí letí nepresne.

85
    Domáci majú loptu na svojich kopačkách a veľmi sa neponáhľajú.

86
    Teraz poslali prihrávku na nabiehajúceho Masaryka, ale rozhodca signalizuje ofsajd.

86

87
    Na center z rohu vybieha Nikolič a boxuje loptu, následne sa hostia dopustili útočného faulu.

87
    Ružomberok strieda: Odchádza Štefan Zošák, prichádza Lukáš Lupták.

88
    Štandardná situácia pre Ružomberok.

89
    Boszorádov center neohrozil bránu, následne sa znova dostal k lopte a nahral Turčákovi, ten už v šestnástke nenašiel spoluhráčov a tak idú dopredu hostia.

89
    Hostia to skúšali po ľavej strane, tam ich odzbrojil domáci obranca.

90
    Nadstavovať sa budú 2 minúty.

90+1
    Hosťujúci hráč, Marin Ľjubičić sa dopustil faulu a vidí žltú kartu.

90+2

Ružomberok v druhom polčase otočil skóre gólmi Pavla Masaryka a Lukáša Janiča a tak sa teší z víťazstva 2:1. Ešte vám prinesieme hodnotenia oboch trénerov.

Ivan Galád (tréner Ružomberka): „Toto víťazstvo je zo všetkých jarných najcennejšie, pretože sme zdolali kvalitného súpera a hlavne, že sme ho zdolali tak, ako sme si predstavovali. To znamená, vedeli sme, že po sedemdesiatej minúte budeme mať priestor na to, aby sme ten zápas rozhodli. Dunajskej Strede závidím fanúšikov, prajem trénerovi, aby sa mu u nás páčilo a bol to asi najkrajší darček, ktorý mi hráči dali k tomu peknému dňu, ktorý som mal včera. Takže je to vážne mužstvo, ktoré vediem a trošku sa z toho teším.“

Tomislav Marić (tréner Dunajskej Stredy): „Gratulujem Ružomberku k víťazstvu. Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas, Ružomberok je mužstvo, ktoré v každom zápase investuje veľmi veľa energie, stále sú nebezpeční na súperovu bránu. Myslím, že sedemdesiat minút sme hrali dobre. V tej fáze zápasu nám trošku chýbali sily, ktoré sme stratili či už pohárovom zápase so Senicou alebo v ťažkom zápase s Trnavou. Po druhom góle, ktorý sme dostali z priameho kopu, naše mužstvo skúsilo všetko. Nemám svojmu mužstvu čo vyčítať, pretože aj po druhom inkasovanom góle sme sa snažili aspoň vyrovnať, ale hlava chcela, no nohy už neposlúchali. Prajem Ružomberku do budúcnosti veľa šťastia.“

To je už od nás všetko. Ďakujeme za pozornosť a tešíme sa na vás pri ďalších textových prenosoch. (17:03:03)