Pittsburgh – NY Islanders 1:3 (kon.) | Columbus – Buffalo 4:2 (kon.) | Philadelphia – Ottawa 1:3 (kon.)
Washington – NY Rangers 2:4 (kon.) | Winnipeg – Calgary 5:1 (kon.) | LA Kings – San Jose 4:1 (kon.)
St. Louis – Minnesota 4:2 (kon.)
Winnipeg Jets
5:1 (1:1, 0:0, 4:0)
Calgary Flames
cz Sobota 11.04.2015, 21:00 • MTS Centre, Winnipeg • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Dobrý večer. Základní část NHL se pomalu blíží ke svému konci a my se dnes budeme společně věnovat poslednímu zápasu týmů Winnipeg Jets a Calgary Flames. Přeji Vám příjemný hokejový zážitek.

Domácí můžou slavit. Poprvé od svého návratu do NHL se totiž probojovali do play off. Jets se po jednaosmdesáti odehraných zápasech nacházejí na poslední postupové, tedy osmé, příčce. Hráči Winnipehu v základní části prozatím vybojovali sedmadevadesát bodů. Výrazný podíl na vybojování postupu měl také český gólman Ondřej Pavelec, který v posledních třech zápasech vychytal vždy čisté konto. V posledním zápase padli Jets až po samostatných nájezdech s Coloradem 0:1.

1. Andrew Ladd (WPG) 81 zápasů (24+38)
    2. Blake Wheeler (WPG) 79 zápasů (26+35)
    3. Bryan Little (WPG) 70 zápasů (24+28)
    4. Mark Scheifele (WPG) 81 zápasů (15+33)
    5. Dustin Byfuglien (WPG) 68 zápasů (18+27)

I hosté můžou být s aktuální sezónou spokojení. Calgary se aktuálně nachází na příčce sedmé a postup do play off už má zajištěný. Stejně jako dnešní soupeř mají Flames na svém kontě sedmadevadesát bodů, a tak je dnes rozhodně ještě o co hrát. Flames pomohl obrovskou mírou do play off český útočník Jiří Hudler, který letos prožívá svoji životní sezónu. V posledním utkání se utkalo Calgary s Los Angeles a připsalo si důležitou výhru 3:1.

1. Jiří Hudler (CGY) 78 zápasů (31+45)
    2. Johnny Gaudreau (CGY) 80 zápasů (24+40)
    3. Sean Monahan (CGY) 81 zápasů (31+31)
    4. Dennis Wideman (CGY) 80 zápasů (15+41)
    5. Mark Giordano (CGY) 61 zápasů (11+37)

Ladislav Šmíd (CGY) 31 zápasů (0+1)

Winnipeg Jets: Hutchinson (Pavelec) – Myers, Byfuglien, Trouba, Enström, Pardy, Stuart – Frolík, Little, Ladd – Wheeler, Scheifele, Stafford – Stempniak, Lowry, Tlustý – Thorburn, Slater, Halischuk

Calgary Flames: Ortio (Hiller) – Potter, Schlemko, Engelland, Wotherspoon, Ramage, Kulak – Colborne, Bennett, Gaudreau – Shore, Backlund, Raymond – Jones, Granlund, Ferland – Poirier, Stajan, Bollig

Rozhodčí: O'Halloran, Rooney – Nansen, Shewchyk.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

00:01

00:04
    Utkání se rozeběhlo a jako první se ujímají puku domácí hráči.

00:33
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Neuvěřitelnou hrubku nyní vyrobil Hutchinson! Ten vyrazil rozehrávat za branku, ale tam se ke kotouči dostal Bennett a i když jemu zakončení ještě nevyšlo, tak baseballově doklepl kotouč do sítě MICHAEL FERLAND! Po krátké poradě s videem je branka uznána. Asistence: Sam Bennett
    Michael FERLAND - 0:1

00:48
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    To je panečku start do zápasu! Rázem máme vyrovnáno! Ortio si také nepočínal vůbec jistě, když nedokázal do lapačky ulovit nepříliš důraznou střelu DREWA STAFFORDA a puk se od horní části brankářské rukavice odrazil za brankovou čáru! Asistence: Adam Pardy.
    Drew STAFFORD - 1:1

01:40
    Hutchinson opět rozehrává za brankou, tentokráte ale ve větším klidu a bezpečí.

02:17
    Enström hledal svojí přihrávkou nepřesně Tlustého, ale Thorburn ještě dokázal udržet útočné pásmo.

03:10
    Hra se opět přesunula před domácí branku, ale tam výborně zapracovala obrana Jets.

03:38
    Bollig se dostal s kotoučem pouze k pravému kruhu, ale tam byl ihned napadán dvěma soupeři.

04:12
    Stempniak mířil hodně vysoko, ale tentokráte Ortiova lapačka zafungovala spolehlivě.

04:21
    Copp se nepříjemně natlačil před branku z pravé strany a Ortio musel zasahovat maskou!

04:25
    Pardyho tvrdá rána od modré čáry vyprášila pouze Ortiovy betony.

04:32
    Hosté se dostávají zpod tlaku Jets pouze za cenu zakázaného uvolnění.

05:15
    Další dlouhá rozehrávka hostím také nevyšla a hra se po dalším zakázaném uvolnění přesouvá zpět před Ortia.

05:50
    Jooris se nebezpečně vytočil v mezikruží, ale nakonec jeho střela z otočky zamířila pouze do připravených Hutchinsonových betonů.

06:19
    Potter se potřeboval rychle zbavit kotouče, a tak jeho střela od modré čáry ani nenašla branku soupeře.

06:45
    Byfuglien obkroužil branku Flames a vrátil se na modrou čáru, jenže následně přihrál hodně nepřesně.

07:22
    Hráči Flames pobyli dlouho v útočné třetině, ale nakonec se nedostali k jediné střele.

07:55
    Jets vybojovali kotouč v útočném pásmu a ke střele od levého kruhu se dostal Tlustý, proti jehož střele musel Ortio zasáhnout svojí vyrážečkou.

08:42
    Do Backlundovy střely ještě vložil hůl jeden z domácích hráčů, a kotouč tak zamířil vysoko nad Hutchinsonovu klec.

08:59
    Hutchinsonovi bylo nepříjemně cloněno, ale domácí gólman si i tak našel střelu od modré čáry.

09:33
    Tlustému se postavil do cesty Kulak, ale český forward se i tak dostal k puku.

09:39
    Brett Kulak (CGY) si ve svém prvním startu v NHL připisuje trest za hákování.

10:03
    Domácí dlouho kombinovali v útočném pásmu a nakonec se odhodlal ke střele Byfuglien, který ale nezamířil přesně.

10:43
    Podruhé se Jets už v pásmu dlouho neohřáli a hosté znovu vyhazují.

11:39

12:01
    Ferland hledal zpoza branky Backluna, ale k tomu už kotouč nedoputoval.

12:57
    Kulakova střela od modré čáry byla sražena hodně vysoko nad Hutchinsonovu bránu.

13:24
    Hosté vybojovali útočné pásmo, ale nakonec se z něj sami vyhnali řadou nepřesností.

14:01
    Raymond dokázal obejít Tlustého, ale s Pardym už si neporadil. O puk se vede lítý boj u mantinelu.

14:52
    Kulak je střelecky hodně aktivní, ale žádná z jeho střel si zatím nenašla cestu na bránu.

15:08
    Copp znovu zakončoval hodně nebezpečně, ale Ortio si našel výhled i přes hustý provoz před brankovištěm.

16:12
    Frolíkovi na středu hodně poskakoval kotouč, a český útočník tak nemohl vystřelit na Ortia.

16:57
    Byfuglien prověřil Ortiovu pozornost střelou ze středního pásma a domácí odjíždějí střídat.

17:42
    Jooris výborně vybojoval puk ve středním pásmu a následně ujížděl se svým spoluhráčem do přečíslení. Jooris vzal ale zakončení na sebe a vypálil hodně tvrdě, jenže nepřesně.

18:23
    Stajan našel chytrou křižnou přihrávkou úplně volného Ferlanda, ale ten si špatně zpracoval kotouč!

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:17
    Shore byl v útočném pásmu sám, a tak alespoň vypálil na Hutchinsona. Ten zasahuje bez problémů.

19:52
    Hosté drží puk za vlastní bránou a už se příliš nikam neženou.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První minuta dnešního zápasu rozhodně nepatřila gólmanům, kteří jakoby zaspali začátek. Hned ve třiatřicáté vteřině vyrazil za branku riskantně rozehrávat Hutchinson, jehož neuvážený výjezd potrestal Michael Ferland. Vedení však Flames dlouho nevydrželo, neboť v osmačtyřicáté vteřině vypadla Ortiovi z lapačky střela Drewa Stafforda. Následně jsme se už žádných branek nedočkali, ale viděli jsme vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách. Stav po první třetině je 1:1.
    Druhá třetina začne přibližně ve 22:02.

20:01

20:03
    Na úvodním buly druhé třetiny si opět počínali lépe domácí, kteří startují vpřed.

20:23
    Jako první ale střílel na druhé straně Ferland, který ale zamířil o dobrý metr vedle.

20:53
    Shore dostal hodně prostoru na levé straně a rázem už stál přímo před Hutchinsonem, jenže nedokázal zvednout puk a trefil pouze připravený beton!

21:19
    Colborne se prosmýkl až do úniku, ale beci Winnipegu se k němu rychle stáhli.

22:02
    Po Ferlandově zakončení ještě dorážel z druhé strany Bollig, ale Hutchinson se dobře přesunul.

22:30
    Ve druhé periodě jsou zatím aktivnější jednoznačně hosté a domácí jen posouvají kotouč do středního pásma.

22:54
    Až nyní posílají Flames kotouč na zakázané uvolnění.

23:10
    Ferlandovu tvrdou střelu z levé strany Hutchinson vyrazil a následně už se k dorážce nikdo nedostal.

23:18
    Do protiútoku ihned spěchal Jiří Tlustý, jenže tomu v moment střely sjel puk z hole.

24:04
    David Schlemko (CGY) je vyloučen za hru vysokou holí.

24:10
    Hosté se ihned po rozehrání osvobozují a vyhazují kotouč.

24:39
    Už už to vypadalo, že se Jets usadí v útočné třetině, ale kotouč opět putuje na jejich polovinu.

25:01
    Byfuglienovu tvrdou ránu vyrazil Ortio jen nad sebe, ale Scheifele už se k dorážce nedostal, protože obrana Flames odpaluje puk do bezpečí.

26:04

26:42
    Bennett byl u mantinelu tvrdě sražený Harrisonem, ale rozhodčí zůstává v klidu.

27:10
    Backlund schytal tvrdou střelu a nyní kulhá na střídačku.

28:04
    Peluso clonil před brankou, ale Enströmova střela nezamířila mezi tři tyče.

28:54
    Tlustý se prodral mezi dvěma obránci Flames, ale kotouč pozapomněl za sebou.

29:41
    Colbornea se ujal u mantinelu Ellerby a hostující útočník se tak daleko nedostal.

30:21
    Backlundovi sjel puk z čepele a zasáhl jen obránce Winnipegu Ellerbyho.

30:54
    Halischuk při svém pokusu o objetí branky skončil na zemi, ale jednalo se o nezaviněný pád.

31:46
    Byfuglien svojí první střelou zasáhl pouze Scheifeleho, ale ten mu kotouč následně vrátil a obrovitý obránce tak mohl vypálit znovu. Dělová rána ale mířila příliš vysoko.

33:01
    Jiří Tlustý vybojoval kotouč pro Enströma, ale švédský obránce už dlouho útočnou třetinu neuhájil.

33:56
    Josh Jooris (CGY) je vyloučen za nedovolené bránění.

34:18
    Frolík zády k brance nemohl zakončovat, a tak jen posunul puk na modrou čáru Byfuglienovi, který si připravil parádní dělovku, jenže Ortio se štěstím jeho ostrý projektil vyrazil!

34:53
    Ortio už zůstával natažený na zemi a Frolíkovi se odkrývala čtvrtka branky, jenže český útočník neumístil bekhendem kotouč do volného místečka!

35:54

36:01
    Stempniakova střela byla ve vzduchu nad brankovištěm, ale ani pozorný Copp ji nedokázal dotlačit za brankáře Hutchinsona!

36:23
    Až nyní se podařilo hráčům Flames vyhnat domácí z vlastního pásma.

37:03
    Hutchinson musel po delší době zasahovat proti Granlundově střele z pravé strany, ale ta pro něj byla spíše jen takový bonbónek.

37:08
    To střela od modré čáry po vhazování už nadělala Hutchinsonovi větší potíže a domácí gólman měl štěstí, že stihl zareagovat betonem!

38:10
    Frolík přispěchal do rohu na pomoc Scheifelemu a společnými silami vybojovali kotouč.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:24
    Thorburn přihrál na střed Slaterovi, ale ten byl těsně bráněný a nemohl zakončovat.

39:47
    Pardyho ránu od modré čáry obětavě zblokoval Ferland.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Ve druhé třetině jsme se žádné branky nedočkali a i nadále byla k vidění velmi vyrovnaná hra. Šance se urodili na straně Winnipegu převážně při vyloučení Joorise, ale pro změnu hráči Calgary byli střelecky aktivnější. Stav po druhé třetině je 1:1.
    Třetí třetina začne přibližně ve 22:52.

40:01

40:05
    Domácí se po úvodním buly třetí třetiny dostali k puku, ale rychle jej poslali pouze na soupeřovu polovinu.

40:47
    MICHAEL FROLÍK nejprve parádně zahrál v defenzivě a poté vystartoval po pravé straně do útoku. V útočném pásmu dostal milimetrovou křižnou přihrávku od Sheifeleho a poté už měl snadnou úlohu se vstřelením puku do odkryté sítě! Asistence: Mark Scheifele.
    Michael FROLÍK - 2:1

41:44
    Hosté se dostali do útočné třetiny, ale dlouho se tam neohřáli, protože Copp obstál proti dvěma soupeřům a vyhodil.

42:36
    Bennett vypálil zpoza obránce, ale kotouč zaplul pouze do výstroje připraveného Hutchinsona.

43:04
    David Schlemko (CGY) je vyloučen za hákování.

43:27
    Byfuglien znovu střílel na branku, ale kotouče se zmocnila obrana Flames, která vyhazuje.

43:46
    Toby Enström (WPG) je vyloučen za nedovolené bránění.

44:04
    Při hře ve čtyřech na obou stranách se zatím daří držet u kotouče hostím.

44:17
    Hutchinson raději přikryl kotouč a přerušuje hru.

44:48
    Pardy našel luxusní přihrávkou Scheifeleho, ale ten se ještě rozhodl pro zpětnou přihrávku, která už nevyšla!

45:03
    Colborne bleskově obkroužil branku Jets a pokusil se zasunout kotouč do odkryté klece, ale puk vylétl do vzduchu a nepochopitelně nezamířil do brány!

46:48
    Domácí odskakují do dvoubrankového vedení! LEE STEMPNIAK obdržel po vybojování kotouče přihrávku do jízdy a svojí střelou ke vzdálenější tyči nedal Ortiovi šanci. Copp si připisuje první bod v NHL! Asistence: Andrew Copp.
    Lee STEMPNIAK - 3:1

47:17
    Thorburn se krásně prosmýkl mezi dvojicí obránců a zakončil, jenže Hutchinson vyrazil kotouč jen k Slaterovi, který ale ani z bezprostřední blízkosti hostujícího gólmana nepřekonal!

47:46
    Domácí se skutečně rozjeli! Do další akce se rozjel ADAM LOWRY, který využil chyby Kulaka v rozehrávce, ujal se puku a přesnou střelou mezi Ortiovy betony zvyšuje již na rozdíl tří branek! Bez asistence.
    Adam LOWRY - 4:1

48:17
    Zaplněné tribuny MTS Centre skandují pokřik "We want the Cup!", což v překladu znamená "My chceme Pohár!". Fanoušci Jets mají letos veliká očekávání!

49:06
    Domácí jsou rychlými brankami nabuzení a nadále kombinují v třetině soupeře.

49:36
    Halischuk znovu nepříjemně clonil Ortiovi, ale následně už se k dorážce nedostal.

50:21
    Hutchinson měl po delší době opět práci, když musel zasahovat proti střele Schlemka.

50:42
    Wolfovi se na vteřinku utvořilo za brankou hodně prostoru, ale právě v ten okamžik mu sjel puk z hole.

51:11
    Stajanova střela od pravého mantinelu nenadělala žádné potíže Hutchinsonovi, který nyní sklízí potlesk od publika.

52:25
    Frolíkova formace si znovu vytvořila několik dobrých pozic, ale žádná střela nakonec nepřišla.

52:46
    Stempniak nabil na středu volnému Coppovi, ale jeho tvrdá dělovka z první zasáhla jen gólmana Ortiu!

54:03
    Hráči Jets kontrolují kotouč a aktuálně jej drží u vlastní brány.

54:21
    Kulak byl hned ze dvou stran napadaný hráči Winnipegu, ale i tak si poradil se svojí rozehrávkou zkušeně.

54:55
    Michael Ferland si zpoza brány vybruslil před klec a zamířil ke vzdálenější tyči, jenže jeho střela prošla o dobrého půl metru od ní.

55:46
    Kotouč se od zadního mantinelu odrážel nepříjemně před brankoviště, a tak Hutchinson raději přerušil hru.

56:14
    Harrisonova střela od modré čáry končí sražená v ochranné síti nad Ortiovou bránou.

56:22
    Pardy vypálil z kruhu pro vhazování, ale jeho slibná střela se mezi tři tyče nevešla.

56:43
    Hosté nyní dobře vybojovali kotouč a ke střele z mezikruží se dostal ještě Ferland, jenže jeho ránu obětavě zblokovala obrana Jets.

57:21
    Tlustý poslal šikovným způsobem puk přes celé hřiště tak, aby se nejednalo o icing.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:43
    Domácí drží kotouč ve své moci a kombinují kolem vlastní brány, zatímco tribuny povstávají.

58:59
    Tak přeci jen tu máme ještě jednu trefu! Stempniak si sjel po levé straně a parádní přihrávkou pobídl k tečování k bližší tyči MATTA HALISCHUKA, který už se nemýlil. Asistence: Lee Stempniak a Keaton Ellerby.
    Matt HALISCHUK - 5:1

59:40
    Do konce zápasu zbývá dvacet vteřin a Hutchinson ještě přerušuje hru. Všichni fanoušci Jets jsou na nohou a atmosféra je skutečně parádní!

59:40
    Dustin Byfuglien (WPG) je vyloučen za sekání.

60:00

Domácí ve třetí třetině zahráli skutečně parádně a díky čtyřem trefám ve třetí dvacetiminutovce vítězí a posouvají se v tabulce před svého dnešního soupeře. Ve třetí třetině se dokázali střelecky prosadit postupně Michael Frolík, Lee Stempniak, Adam Lowry a Matt Halischuk.
    Hráči Winnipegu se tak v prvním kole play off utkají se St. Louis.
    Hráči Calgary se v prvním kole budou muset potýkat s Vancouverem.

Hvězdy utkání

1. Drew Stafford (WPG) 1+0
    2. Lee Stempniak (WPG) 1+1
    3. Andrew Copp (WPG) 0+1

Československá stopa v utkání

Michael Frolík (WPG) 1+0, 1 střela, čas na ledě 17:14
    Jiří Tlustý (WPG) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:37 (23:36:39)

Filip Ardon

Góly a asistencie: 1. Stafford (Pardy), 41. Frolík (Scheifele), 47. Stempniak (Copp), 48. Lowry, 59. Halischuk (Stempniak, Ellerby) – 1. Ferland (Bennett)

Winnipeg Jets: Hutchinson (Hellebuyck) – Byfuglien "A", Chiarot, Pardy, Enström, Harrison, Ellerby – Frolík, Scheifele "A", Stafford – Stempniak, Copp, Halischuk – Thorburn, Slater, Tlustý – Peluso, Lowry "A", Galiardi
    Calgary Flames: Ortio (Hiller) – Engelland "A", Wotherspoon, Potter, Schlemko, Ramage, Kulak – Colborne, Backlund "A", Raymond – Poirier, Stajan "A", Ferland – Jooris, Granlund, Bollig – Shore, Bennett, Wolf

Rozhodca: O'Halloran, Rooney – Nansen, Shewchyk