NJ Devils – NY Rangers 2:4 (kon.) | Philadelphia – NY Islanders 5:4 (kon.) | Ottawa – Pittsburgh 4:3 (po pr.)
Detroit – Carolina 3:2 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 0:1 (kon.) | Chicago – Minnesota 1:2 (kon.)
Colorado – Nashville 3:2 (kon.) | Calgary – Arizona 3:2 (kon.) | Edmonton – LA Kings 4:2 (kon.)
Philadelphia Flyers
5:4 (2:0, 1:1, 2:3)
New York Islanders
cz Streda 08.04.2015, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím všechny fanoušky toho nejlepšího hokeje! NHL se chýlí ke konci základní části a nás čekají poslední zápasy. Nyní se zaměříme na duel mezi Philadelphií Flyers a New York Islanders. Tímto mačem vás provede Karel Janeba.

PHILADELPHIA FLYERS

Domácí už nemají možnost jít do playoff, jelikož se po devětasedmdesáti zápasech nachází na jedenácté příčce východní konference. Ovšem Jakub Voráček stále může útočit na post hráče s nejvíc kanadskými body v NHL. Na prvního Sidneyho Crosbyho ztrácí 2 body, což se s přehledem dá dohnat. Uvidíme tedy, zda-li se mu to povede.

NEW YORK ISLANDERS

To hosté o postup do playoff stále bojují, proto nás jistě od nich čeká dnes velký výkon. Navíc jejich útočník John Tavares také útočí na post nejproduktivnějšího hráče. Na Crosbyho strádá 1 bod a je na třetím místě tabulky, s 80-ti body dýchá Crosbymu na záda s Alexandrem Ovečkinem. Utkání tak bude jistě zajímavé i po této stránce. New York ztrácí ale pouhý bod na Washington, který už má účast jistou. Jak tedy dnešní mač dopadne?

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Philadelphia Flyers: Mason (Emery) – Grossmann, Streit, Del Zotto, Schultz, Colaiaocovo, Manning – Raffl, Giroux, Voráček – Read, Couturier, Schenn – Rinaldo, Cousins, White – VandeVelde, Bellemare, Lecavalier

New York Islanders: Halák (Neuvirth) – Leddy, Boychuk, Strait, Hamonic, Hickey, Višňovský – Kulemin, Tavares, Grabner – Bailey, Strome, Okposo – Lee, Nelson, Kennedy – Boulton, Cizikas, McDonald

Rozhodčí: Francois St. Laurent, Dave Lewis – Steve Barton, Brian Mach.

Jak je již u NHL zvykem, utkání začne s menším zpožděním.

00:01

00:08
    Začalo utkání, Flyers podnikali první útok, pálil Raffl. Halák jeho projektil vyrazil.

00:35
    Nyní se ke střele dostal Lee, ovšem jeho bekhendový projektil letěl krapet mimo.

01:03
    Flyers se zatím drží ve třetině Islanders a hosty k ničemu nepouští, souvislejší tlak se jim ale nedaří vytvořit.

01:42
    Po křídle se protáhl Jakub Voráček, ale pálit nestihl. Následně hráči z New Yorku vyhodili na zakázané uvolnění.

02:03
    Hra se přesunula do pásma Philadelphie, ovšem u kotouče jsou stále domácí. Islanders se zatím k ničemu nedostali.

02:46
    Višňovský dlouhým pasem na Grabnera přesouvá hru do třetiny Letců. Ti se poprvé v tomto mači začínají bránit.

03:31
    Flyers založili rychlý protiútok, jenže ten ztroskotal na přesné defenzívě newyorského celku. Následně pálil Schenn, jeho projektil z levé strany kluziště Halák raději přidržel.

04:14
    Kulemin nedokázal dotlačit kotouč do odkryté klece! Zatím největší šance hostů v tomto utkání.

05:01
    Del Zotto dostal od Voráčka přesný pas a rozhodl se pálit. Jaroslav Halák jeho pokus vyrazil do ochranné sítě.

05:19
    A vidíme první bitku! Rozdali si to mezi sebou Ryan White a Eric Boulton. Hostující hráč bitku vyhrál, oba nyní míří na trestnou.

05:19
    Hosté ale mají přesilovou hru, Ryan White (PHI) dostal 2 minuty navíc.

05:51
    Hosté si jednou vystřelili a poté kotouč opustil jejich útočné pásmo. Nyní se snaží prodrat se ke svatyni Masona znova.

06:20
    Tohle už je nepříjemné pro domácí. Nicklas Grossmann (PHI) je vyloučen na dvě minuty za zdržování hry.

06:43
    Po kombinacích pálil Okposo, ovšem do betonu Masona. New York se stále drží v pásmu Philadelphie.

07:19
    Philadelphia už je ve čtyřech, New York dvojnásobnou početní výhodu nezužitkoval.

07:48
    Islanders stále kombinují, ke střele se ale moc nedostávají. Philadelphia jim toho moc nedovoluje.

08:19
    Okposo dostal výborný pas, ovšem pálil mimo.

08:20

08:31
    Oddechový čas pro domácí.

08:38
    Mason musel zasahovat proti střele a následně dvojité dorážce Brocka Nelsona. Nakonec jeho kotouč zkrotit zvládl a následuje komerční pauza.

08:50
    Strait stylově objel branku a snažil se zavěsit do odkryté klece! Mason se ovšem stihl přesunout včas.

09:18
    Flyers se po delší době dostali do útočícího pásma, branku zatím ale neohrozili.

09:33
    Philadelphia založila další útok, který vyvrcholil střelou Couturiera. Jeho rána mířila přesně do vyrážečky Haláka, který pustil puk ihned do hry a rázem na druhé straně pálil Okposo. I zde se činil brankář a vhazovat se bude před Masonem.

10:17
    Voráček nedokázal zpracovat kotouč. Těšit jej aspoň může výhoda pro Flyers.

10:32
    Výhoda je u konce, na dvě minuty je za držení vyloučen Thomas Hickey (NYI).

10:47
    A Philadelphia byla okamžitě vyhoštěna z pásma hostujícího celku, musí se tam prodrat znova.

11:07
    Aby si Flyers nepřipadali ukřivděný, dostali také přesilovku pět na tři a k tomu ještě delší. Za podražení jde na dvě minuty pykat Johny Boychuk (NYI).

11:18
    Voráček dlouho držel kotouč, až jej posunul na Girouxe. Ten minul, Flyers ale i nadále kombinují.

11:41
    Giroux nastřelil tyč!

12:01
    Halák jen tak tak vytěsnil střelu Voráčka, kotouč se dostal k Nelsonovi který s ním okamžitě prchá na druhou stranu.

12:32
    Giroux minul, hosté jsou již ve čtyřech. Philadelphia stále kombinuje v pásmu New Yorku.

12:54
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Tak alespoň přesilovka 5 na 4 byla využita. Streit si míchal s kotoučem na modré, přihrál jej na levou stranu kluziště na CLAUDA GIROUXE, který přesnou ranou z voleje otevírá skóre. Asistence: Mark Streit, Jakub Voráček.
    Claude GIROUX - 1:0

13:39
    New York se vzápětí snažil vyrovnat, nepovedlo se mu ovšem překonat Masona.

14:29
    Philadelphii gól nakopl a stále kombinuje v pásmu New Yorku. Hosté se nyní trochu hledají a zatím se pouze brání.

15:20
    Halák musel čelit nebezpečné střele Streita, ovšem ji vytěsnil svým ramenem. Poté šel dopředu Kulemin, ten ale trefil připraveného Masona.

16:24
    Bailey nedokázal zachytit přihrávku od Stromeho. I tak ji ale zázračným způsobem dojel a Islanders se usazují v útočném pásmu.

16:31
    Grabner si pro Masona připravil hodně tvrdou střelu. Mason ji vytěsnil jen stěží.

16:51
    Hra je přerušena, kousek černé pryže skončil mezi diváky ve Wells Fargo Centru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

17:09
    Boulton stylově zachytil rozehrávku Philadelphie, jenže co mu to bylo platné, když se následně hra přerušila pro odražený kotouč v ochranné síti.

17:44
    Tak tohle byla skutečně výstavní branka! Jakub Voráček při rozehrávání útoku posunul kotouč na Streita, ten následným pasem našel volného CLAUDA GIROUXE, který nádhernou střelou navyšuje náskok Philadelphie. Asistence: Mark Streit, Jakub Voráček.
    Claude GIROUX - 2:0

18:52
    Philadelphia se snažila útočit, ovšem ji zastavilo postavení mimo hru. Vhazování tak bude ve středním pásmu.

19:16
    V závěru první třetiny si drží kotouč Letci a pomalu přechází do pravděpodobně posledního útoku.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Je za námi první perioda tohoto duelu. Třetina byla ze začátku vyrovnaná, jenže pak si vzal slovo Claude Giroux a dvěma brankami stanovil skóre 2:0 po první třetině. Oběma brankám asistoval Jakub Voráček, čímž se dostává na hranici 81 bodů. Crosby před malým momentem skóroval a je na 82 bodech.

20:01

20:08
    Začala druhá třetina, Philadelphia okamžitě atakuje branku New Yorku a snaží se o založení nového útoku.

20:48
    Nikdo se zatím nedostal ke střele, oba celky si střídají puk ve středním pásmu.

21:04
    První střelu této periody vyslal Jakub Voráček. Jeho projektil zamířil přímo do Jaroslava Haláka.

21:12
    Okposo se ocitl zcela sám před Masonem, ovšem minul!

21:42
    Hamonic si sebral kotouč u levého kruhu a vyslal velmi tvrdou ránu, kterou Mason jen tak tak vyrazil.

22:35
    Boulton se odhodlal ke střele od mantinelu, ovšem absolutně netrefil klec Flyers. Posléze přešel Ryan White do útoku, kde nastřelil tyčku.

23:21
    VandeVelde zkoušel nadvakrát dorazit kotouč do sítě, jenže Halák se nedal. Vhazovat se bude před gólmanem Islanders.

23:52
    Bailey získal po kombinacích za brankou Flyers kotouč a stál sám před Masonem. V osudné chvíli ale zklamal a gól tak nevstřelil.

24:20
    Claude Giroux mohl mít hattrick! Sice se probojoval přes Leddyho s Boychukem, ovšem se probojoval bez puku.

24:34
    Následný atak Philadelphie zastavuje ofsajd. Vhazování se bude konat ve středním pásmu.

25:02
    Voráček surově objel branku a snažil se zasunout kotouč za překvapeného Haláka! Málem se mu to povedlo, stačily milimetry.

25:20
    Nelson se probojoval kolem mantinelu a nakonec vyslal lehkou pozemní střelu, kterou Mason s přehledem zastavil. Vhazovat se bude před bránou Letců.

26:00
    Islanders budou mít powerplay. V samostatném úniku Hamonice byl útočník hákován Seanem Couturierem (PHI), který si tak odpyká dvě minuty.

26:13
    A Philadelphie kotouč ze své třetiny ihned vyhazuje.

26:42
    Višňovský pálil od modré, jeho projektil vyrazil Mason jen tak tak do rohu, kde si jej sebral Strait a posunul opět na Višňovského. Obránce Islanders se ale ani tentokrát netrefil.

27:15
    Strome pálil zpoza levého kruhu, ovšem minul branku. Následně Okposo bídně přihrál a kotouč tak opouští pásmo Flyers.

27:54
    Giroux mohl jít sám, ale posunul kotouč na Reada, který se netrefil vůbec ideálně.

28:00

29:04
    Další vyloučení je na místě. Kennedyho kličku se střelou nepřiměřeně zastavil Mark Streit (PHI), který si tak jde odpočinout na 2 minuty za hákování.

29:34
    Islanders právě vstřelili branku!
    Islanders přesilovku využívají přesně po 30-ti vteřinách! Na modré čáře si kotouč sebral Leddy, posunul jej na Stromeho, který okamžitě pálil. Jeho střelu ale tečoval JOHN TAVARES, který tak snižuje náskok Flyers. Asistence: Ryan Strome, Nick Leddy.
    John TAVARES - 2:1

30:25
    A další šance na druhé straně! Colaiacovo nastřelil tyčku Halákovi branky! Následuje komerční pauza.

30:46
    Ale Letci si berou dvoubrankové vedení ihned nazpět! Vincent Lecavalier našel přesným pasem od mantinelu volného PIERREHO-EDOUARDA BELLEMAREHO, který svým šestým gólem v sezóně navyšuje náskok Flyers opět na dva góly. Asistence: Vincent Lecavalier, Nicklas Grossmann.
    Pierre-Edouard BELLEMARE - 3:1

32:29
    Lubomír Višňovský (NYI) je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

33:56
    Philadelphia dlouho kombinovala v pásmu Islanders, žádný extra nebezpečný pokus se ale nekonal.

34:29

34:58
    Flyers se nevzdávají a stále kombinují v pásmu Islanders. Ke střele se ale Letci moc nedostávají.

35:30
    Nyní šel dopředu Chris VandeVelde, jenže ho zastavil ofsajd. Následuje komerční pauza.

36:13
    Islanders přechází pomalu do pásma Flyers, ke střele se ale modro-oranžovo-bílý hosté zatím neodhodlali.

37:12
    Voráček si najížděl a mohl skórovat! Halák jeho pokus vytěsnil.

37:35
    Giroux jel spolu s Voráčkem a Boychukem sami na Haláka. A právě Boychukovi Giroux přihrál, což byla chyba. Celá akce je tak u konce.

38:17
    Couturier kombinoval za brankou Islanders a nakonec přihrává mezi zadáky Flyers. Ti nadále kombinují ve třetině New Yorku.

39:00
    Zbývá poslední minuta prostřední periody. Uvidíme ještě nějaký gól? Momentálně k němu mají blíže hosté, vhazuje se totiž v pásmu Flyers.

39:20
    Voráček vystihl pas Tavarese a šel dopředu, jenže kotouč ztratil u červené čáry a New York se tak opět nastěhoval do jejich pásma.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Tak je za námi i druhá třetina, po které Philadelphia vede nad New Yorkem Islanders 3:1. Po deseti minutách druhé třetiny jsme byli svědky branky, když se prosadil stylovým tečováním John Tavares. Stačila minuta a pár vteřin a rázem nalezla Philadelphia na gól odpověď tím nejlepším možným stylem – gólem. Ve 31. minutě se prosadil Pierre-Edouard Bellemare a rázem to bylo opět o dva góly. Utkání je velmi vyrovnané a nás čeká zajímavá poslední třetina. Pokud chce mít New York jistý postup do play off, musí toto utkání vyhrát.

40:01

40:08
    Začala poslední třetina, kotouče se ujal New York a zahajuje první útočnou akci.

41:28
    Philadelphia se natlačila do pásma New Yorku, avšak se k žádné střele nedostala. Oba celky se nyní střídají u kotouče a ani jeden si nevytvoří souvislejší tlak.

41:42
    Giroux to zkoušel příklepem od modré, mířil však přesně do betonu Haláka.

42:11
    Před Halákem se po střelách VandeVeldeho a Bellemareho strhl velký zával. Ani dorážky Lecavaliereho nepomohly, Halák kotouč držel pod sebou.

42:20
    New York Islanders zkoušel založit útok. Jejich snažení ale skončilo ofsajdem.

42:45
    Tohle už bude New York hůře otáčet. Zac Rinaldo doslova ukradl kotouč soupeřovi, zajel s ním k mantinelu a zde si všiml zcela volného CARLA COLAIACOVA, který obdržel pas a přesnou ranou posílá Philadelphii do tříbrankového náskoku. Asistence: Zac Rinaldo.
    Carlo COLAIACOVO - 4:1

43:29
    New York se ale přímého postupu do playoff vzdát nechce, ne v tomto utkání. Srdnatě bojuje a snaží se. Philadelphia ale zatím jeho nátlaku odolává.

44:32
    Okposo nedokázal nadvakrát prorazit beton Masona. I nadále se ale New York drží u kotouče v pásmu Philadelphie.

45:09
    Halák schytal padajícího Girouxe při útočné akci a později musel hned čelit střele Schenna. Se vším si ale poradil a vhazovat se bude po jeho levici.

45:48
    Letci kombinují v pásmu Ostrovanů, ovšem do žádné větší akce se momentálně nedostávají. Ostrované se snaží bránit.

46:26
    A opět pálil Schenn, i tentokrát vykryl pokus domácího útočníka Jaroslav Halák.

46:57
    Leddy se snažil vyvést kotouč do útočné třetiny, jenže mu byl odcizen. Philadelphia se tak stěhuje dopředu.

47:21
    Couturier se dostal až k zakončení před Haláka. Jeho projektil stačil slovenský brankář zachytit. Nyní nastává komerční pauza.

48:21
    Že by se nám schylovalo k dramatu? Josh Bailey zavezl kotouč až za branku, odkud jej poslal přímo před klec Masona. Zde se kotouče ujal ANDERS LEE a přesnou střelou vykřesává Ostrovanům jiskřičku naděje. Asistence: Josh Bailey, Lubomír Višňovský.
    Anders LEE - 4:2

49:36
    Strome si všiml poskakujícího volné kotouče před brankou soupeře a snažil se jej dorazit za záda Masona, bohužel pro hosty jej však netrefil.

50:02
    Okposo pálil ihned po vhazování do ramene překvapeného Masona.

50:41
    Bellemare si najel až k Halákovi a rozhodl se pro střelu. Slovenský gólman ve službách Islanders jeho projektil vychytal. Čeká nás komerční pauza.

51:14
    New York se dere dopředu a začíná s kombinacemi. Nyní bude mít dobrou příležitost, jelikož se Letci provinili zakázaným uvolněním.

51:28
    Boychuk nastřelil tyč! A z následné dorážky také nic moc nevzešlo.

52:21
    Read za brankou vybojoval kotouč a přihrával jej Couturieremu, který bohužel pro domácí kotouč netrefil. Následně se Flyers provinili zakázaným uvolněním.

53:23
    Hra se nyní hodně přelévá ze strany na stranu, ani jeden celek si nedokáže vytvořit souvislejší tlak.

53:26
    Za hrubost si jde na dvě minuty sednout Michael Raffl (PHI).

53:34
    A domácí ihned vyhazují kotouč z vápna a nechávají New York pokusit se proniknout znova.

54:24
    Po delších kombinacích pálil Okposo, ovšem vedle. Následně Philadelphia vyhodila kotouč a vystřídala.

55:26

55:40
    Flyers okamžitě nahazují kotouč do útočného pásma a pokouší se navýšit rozdíl v gólovém účtu.

56:23
    New York se nyní ocitá ve třetině Philadelphie, ovšem kotouč na holích nemá.

57:03
    Philadelphia rozjíždí další útočnou akci s jediným cílem. Upevnit se vedení.

57:21
    New York Islanders jde do šesti! Halák je na střídačce.

58:01
    Voráček si najel špatně a nedokázal trefit odkrytou klec. Hra se následně přestěhovala před Masona.

58:12
    New York bude mít ještě příležitost, Philadelphia se provinila zakázaným uvolněním a vhazovat se bude po levici Masona.

58:16
    Tak tady to začíná být hodně zajímavé! John Tavares vyhrál vhazování a do volného kotouče pouze křápl JOHNNY BOYCHUK. Puk si již cestu za záda Masona našel. Asistence: John Tavares.
    Johnny BOYCHUK - 4:3

58:43
    Islanders opět v šesti! A stále v pásmu Philadelphie.

58:58
    Oddechový čas pro hosty.

59:01
    New York vyhrál buly a okamžitě se přesouvá do pásma Letců.

59:30
    Ostrovanům se nedaří usadit, Letcům zase vyhodit tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.

59:32
    Tak to je neuvěřitelné! John Tavares opět vyhrál buly a přesným pasem našel ANDERSE LEE, který z bezprostřední blízkosti Masona prostřelil podruhé v dnešním utkání. Asistence: John Tavares.
    Anders LEE - 4:4

59:58
    Tak tohle je teprve neskutečné! Po mantinelu si vyjel BRAYDEN SCHENN a ranou zápěstím ukončuje obrovskou euforii na straně Ostrovanů. Jaroslav Halák si tento gól za rámeček rozhodně nedá. Asistence: Sean Couturier, Mark Streit
    Brayden SCHENN - 5:4

60:00

No, tak tohle byl opravdu neskutečný závěr. Ve třetí třetině padlo celkem 5 gólů, ten první dal ve 43. minutě Carlo Colaiacovo a bylo to 4:1. Islanders pak ale předvedli něco neuvěřitelného. Sice ve 49. minutě snížil na 4:2 Anders Lee, ovšem pak se dlouho nic nedělo. Ale minutu a půl před koncem snížil na 4:3 Johnny Boychuk a začalo se schylovat na pořádné drama, které vyvrcholilo o minutu později, když 28 sekund před koncem prostřelil Masona počtvrté znovu Anders Lee. Celá Philadelphia se připravovala na prodloužení, jenže se stalo něco neskutečného. Dvě sekundy před koncem prostřelil Haláka Brayden Schenn a ve Philadelphii bylo rázem veseleji, zato na straně New Yorku o dost tišeji. Z pohledu nestranného fanouška to byl krásný a vyrovnaný zápas a rozhodně se bylo na co dívat. Philadelphia 5 New York 4.

Dnešní utkání sledovalo 17 927 diváků!

Toto je ode mě z tohoto napínavého utkání vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne. (03:57:07)

Karel Janeba

Góly a asistencie: 13. Giroux (Streit, Voráček), 18. Giroux (Streit, Voráček), 31. Bellemare (Lecavalier, Grossmann), 43. Colaiacovo (Rinaldo), 60. Schenn (Couturier, Streit) – 30. Tavares (Strome, Leddy), 49. Lee (Bailey, Višňovský), 59. Boychuk (Tavares), 60. Lee (Tavares)

Rozhodca: Francois St. Laurent, Dave Lewis – Steve Barton, Brian Mach

Diváci: 17 927