Detroit – Washington 1:2 (kon.) | Florida – Montreal 1:4 (kon.) | Toronto – Ottawa 3:2 (2:1 po s.n.)
Chicago – St. Louis 1:2 (kon.)
Chicago Blackhawks
1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
St. Louis Blues
cz Pondelok 06.04.2015, 01:30 • United Center, Chicago • NHL

Ode mě je to vše, u dalších online přenosů z NHL se budu těšit na počtenou! (04:13:30)

Dnešní utkání v United Center sledovalo 22 017 diváků.

3. Corey Crawford (CHI) 31 zákroků, 2 obdržené góly, 93,9 %

Utkání je u konce. Blues nakonec poráží svého soupeře poměrem 2:1 a po zisku dvou bodů předstihují Nashville a dostávají se na první místo Centrální divize. Skóre otevřel v patnácté minutě domácí Versteeg, jenž těžil z přesně přihrávky Mariána Hossy. Ve druhé třetině však byli lepším týmem Bluesmani a zásluhou Backese a Jokinena otočili vývoj duelu. Ve třetí třetině se Hawks snažili o vyrovnání, ale dnes to nebyl jejich den, v koncovce jim scházel především klid. Hráčem utkání je jednoznačně Jake Allen, který podal parádní výkon a byl hlavním klíčem k velmi cennému a důležitému vítězství St. Louis.

60:00

59:55
    Oshie opět z dobré pozice netrefuje odkrytou klec, ale mrzet ho to už nemusí.

59:25
    Tentokrát si oddechový čas vyžádal Ken Hitchcock.

59:25
    Allen má znovu puk ve své moci. Mladý brankář dnes svůj tým opravdu drží.

59:15
    Oddechový čas pro domácí.

59:15
    Hossa na útočné modré přišel o kotouč. T.J. Oshie však prázdnou branku o pár centimetrů minul!

59:00
    Začíná poslední minuta třetí třetiny.

58:45
    Crawford míří na střídačku!

58:23
    Saad se zkusil obtočit kolem svatyně Blues, ale jeho sóloakce nedopadla nijak valně.

58:19
    Kotouč se ocitl mezi diváky, vhazovat se bude po Allenově levici.

58:01
    Versteeg po souboji na hraně pravidel získal kotouč, posunul ho na Keitha, avšak ten, jak už je dnes vlastně zvykem, trefil prvního hráče před sebou.

57:19
    Versteegova střela neprošla, proti byl blokující Zbyněk Michálek.

57:13
    A aby toho nebylo málo, tak je tu třetí icing.

57:01
    A další zakázané uvolnění St. Louis.

Vojtěch Tůma

Góly a asistencie: 15. Versteeg (Hossa) – 27. Backes (Schwartz, Shattenkirk), 36. Jokinen (Rattie, Pietrangelo)

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Timonen, Seabrook, Keith, Rozsíval, Oduya, Hjalmarsson – Versteeg, Toews, Hossa – Sharp, Richards, Vermette – Bickell, Shaw, Saad – Desjardins, Kruger, Teravainen
    St. Louis Blues: Allen (Elliott) – Shattenkirk, Pietrangelo, Michálek, Bouwmeester, Jackman, Bortuzzo – Schwartz, Stastny, Oshie – Jaškin, Backes, Berglund – Jokinen, Lehterä, Rattie – Ott, Goc, Reaves

Rozhodca: Chris Lee, Tom Kowal – Ryan Galloway, Scott Driscoll

Diváci: 22017 (vyprodáno)