cz Sobota 04.04.2015, 16:00 • TatNeft Arena • Play-off KHL

Československá stopa

Petr Vrána (KZN) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:57
    Alexander Salák (SIB) 40 zákroků, 1 gól, 97,5 % (18:50:51)

PRVNÍM FINALISTOU KONTINENTÁLNÍ HOKEJOVÉ LIGY SE STÁVÁ AK BARS KAZAŇ!

Českého fanouška může těšit fakt, že ve finále KHL si zahraje útočník Petr Vrána.

Na jedné straně panuje veselí, na té druhé naopak neuvěřitelný smutek. Domácí tahali celý zápas za delší kus provazu a po právu tak vítězí a posouvají se do finále KHL.
    Alexander Salák v brance Novosibirsku dělal co mohl, ale impotence všech útočníků byla tak příšerná, že to ani on nemohl spasit.

Stav série 4:1

Michajl GLUCHOV - 1:0

66:20
    Kazaň vstřelila branku!
    Hosté si tak dlouho zahrávali, až nakonec skutečně inkasovali. Alexander Salák je nyní po právu rozezlený na svoje spoluhráče, kteří ho v tom nechali úplně osamoceného. Kotouč od levého mantinelu vyvezl MICHAJL GLUCHOV, který mohl ještě přihrávat Petru Vránovi, ale místo toho raději zvolil střelu a trefil se parádně do bližšího růžku brány. Asistence: Michajl Varnakov.

65:56
    Salákovu rozehrávku rychle napadal Kolcov, ale český brankář s hokejkou také umí.

65:10
    Medvěděvovo nahození od modré Salák jen na jistotu vyráží svými betony.

64:52
    Koskiranta dostal nabídku před Nilssonovu bránu od Kugryševa, ale nedokázal zasáhnout puk.

64:41
    Möller se hnal k Salákově brance, a Salák raději kryje kotouč. Se švédským forwardem se začíná před brankovištěm přetlačovat Gimajev.

64:07
    Hned několik hráčů se pokoušel dotlačit puk mezi jednu z tyčí a Salákovo tělo, ale český gólman byl pevný jako skála!

63:42
    U půlící čáry se vedl souboj o kotouč, ale z toho vyšli lépe domácí.

63:13
    Jakoby vymizel veškerý elán ze hry Novosibirsku, hosté nyní všechny kotouče posílají co nejdále od své brány.

62:36
    Hostující obránci začínají poněkud předržovat kotouče a z toho se nabízejí dobré možnosti domácím.

61:50
    Vereščagin dostal puk do útočné třetiny, ale nakonec tam hosté dlouho nepobyli.

61:27
    Azevedo nabral na levé straně hodně velikou rychlost a zakončil, ale Salák se v brankovišti natáhl a drží puk ve své hbité lapačce!

60:59
    Ožiganov si nechal zablokovat hůl a málem přišel o puk ve vlastním pásmu. Nakonec si za pomoci svých spoluhráčů ale poradil.

60:10
    Po dalším jistém Nilssonově zákroku získali hosté vhazování v útočném pásmu, ale na něm uspěli domácí, kteří nyní otáčejí hru.

60:04
    Rozeběhlo se nám prodloužení, u puku jsou hráči Novosibirsku.

60:01

Dnešní utkání sleduje 8508 diváků.

Alexander Salák musel zasahovat proti sedmatřiceti pokusům, zatímco jeho protějšek v brance Kazaně – Anders Nilsson – jen proti třiadvaceti.

Šedesát minut o vítězi nerozhodlo a první branky jsme se také stále nedočkali. Více práce měl během tří třetin jednoznačně Salák, ale nějaké šance si dokázali vytvořit i hosté. Nutno podotknout, že Salák dnes chytá skutečně výborně a nebýt jeho, skóre už je dávno jiné. Stav po třech třetinách je 0:0.
    Prodloužení začne přibližně v 18:33.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:46
    Těsně před Salákem tečoval Děnisovovu ránu Azevedo, ale český gólman výtečně vyráží!

59:36
    Azevedo drží puk za brankou Sibiru.

59:08
    Kugryšev střílel výborně z první a Nilsson i s trochou štěstí vyráží ramenem!

58:57
    Domácí se provinili zakázaným uvolněním.

58:48
    Švédský gólman znovu raději přidržel puk a bude se vhazovat po jeho levici.

58:24
    Nilsson Monjovo nahození z otočky příliš neviděl, ale nakonec včas přikryl kotouč na své hrudi.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:33
    Koskiranta poslal puk alespoň do střední třetiny a unavení hosté mohou konečně vystřídat.

57:09
    Medvěděv zachytil skákavý puk na modré čáře a hosté už skutečně sotva pletou nohama.

56:45
    Hosté jsou pod tlakem, potřebovali by se dostat z pásma a vystřídat.

56:31
    Hosté nastřelují kotouč na jistotu na zakázané uvolnění.

56:25
    Gimajev za brankou rozehrál přímo na hole hráčů Kazaně a mohl být rád, že oni si následně neporozuměli.

55:44
    Proti tvrdé střele z první se Salák dokázal přesunout, ale kotouč se od jeho plastronu odrazil přímo před brankoviště, kde se pokoušel dorážet v pádu jeden z domácích, ale neuspěl! Salák dnes skutečně drží naděje Novosibirsku.

55:32
    Petrov dostal krásnou dlouhou přihrávku na pravou stranu, ale jeho střela byla sražena jedním z obránců a Saláka následně kryje puk. Následuje menší strkanice mezi oběma týmy.

54:43
    Šumakov nastřelil kotouč na Nilssona a získal vhazování v útočném pásmu pro Novosibirsk.

53:49
    Oscar Möller si výborně vybruslil na střed a vypálil, jenže Salák se přesunul a zasahuje! Následná Děnisovova dělová rána končí sražena v ochranné síti.

53:31
    Alexejev dostal kotouč mezi brusle a podle toho také jeho střela vypadala.

53:26
    Nahození ze středního pásma musel Nilsson přidržet, protože se k němu hnala hned dvojice hostí.

52:33
    Hosté mají dnes opravdu smůlu. Gubin měl dost prostoru na středu a rozhodl se vystřelit, ale zasáhl jen chrániče před sebou stojícího obránce.

52:20
    Následně vyhazují hosté puk až na zakázané uvolnění.

52:11
    Domácí znovu pospíchali do výborné pozice, ale Gluchov dostal puk hodně na paty a poté celou akci překombinoval!

50:37
    Meňšikov si počínal hodně ostře v jednom ze soubojů u mantinelu, ale rozhodčí nechává hru pokračovat.

49:55
    Panečku, to byla dvouminutovka. Stav je ale stále bezbrankový.

48:41
    A vzápětí ujížděl na Saláka sám Varnakov, ale český brankář mu výborně zmenšil střelecký úhel a připisuje si další úspěšný zákrok!

48:35
    Nilsson se ocitl v naprosto špatné pozici mimo branku a jeden z útočících hráčů vracel puk zpoza brány před odkrytou klec! Tam se kotouč málem odrazil od kolene jednoho z obránců do klece, ale nakonec obrana Kazaně zasahuje!

48:04
    Trochu šťastně se kotouč odrazil od modré čáry až k jedné z tyčí, kde stál Šumakov, kterému ale obětavě sáhl do střely obránce Kazaně a puk tak končí mimo. Ani z následného tlaku do branky už nic není.

47:33
    Ihned po buly střílel Kopejkin, ale že by se dalo říct, že byla jeho střela nebezpečná, to opravdu ne.

47:28
    Kugryševova rána ještě zasáhla hůl jednoho z bránících hráčů Kazaně a kotouč tak ještě mírně změnil směr. Nilsson se ale nenechal zaskočit a zasahuje.

46:53
    Medvěděvova střela na bránu končí na Salákově hrudi a český gólman dává svým spoluhráčům příležitost k vystřídání.

46:37
    Burmistrov drží puk za Salákovou bránou, domácí mají nyní obrovský tlak.

45:26
    Petr Vrána se snažil ještě pokračovat v akci Kazaně, ale byl mu odpískán ofsajd.

45:15
    Stejně tak nemohla být nebezpečná nynější Koskirantova střela pro Nilssona.

44:52
    Svitovovo nahození ze středního pásma končí bezpečně v lapačce hostujícího gólmana. Vhazovat se bude v obranném pásmu Novosibirsku.

44:12
    Domácí byli vcelku dlouho usazeni v útočném pásmu, ale díky napadání hostů nedokázali nic vymyslet.

42:53
    Enlund ujížděl sám proti jedinému obránci, ale vyřešil celou situaci nejhůře jak mohl a přišel o puk.

42:34
    Lukojanov svojí střelou znovu zasáhl masku Saláka a ten si ji nyní pěkně rozzlobeně sundavá.

42:17
    Ignatovič už útočné pásmo neudržel a hosté se musejí rychle vracet.

41:42
    Gimajev vystartoval hned z trestné lavice do útoku a pokusil se bekhendem zasunout kotouč k bližší tyčce, jenže tu měl Nilsson dobře pokrytou.

41:32

40:51
    Kornějev střílel z mezikruží z otočky a Salák viděl jeho střelu až na poslední chvíli. S trochou štěstí hostující brankář zasahuje.

40:33
    Domácí se usadili v útočném pásmu, ale Medvěděvovu ránu Salák vyráží bez problému.

40:07
    Kotouč rychle směřuje za branku domácí Kazaně.

40:01

Druhá třetina nám opět přinesla krásný hokej, ale branky žádné. Po většinu třetiny řídili hru domácí, kteří stále vedou na vytvořené šance, ale ke konci periody začali hrozit pro změnu i hosté. Ti nakonec mohli málem být potrestáni za svůj faul, když měl zatím největší příležitost Oscar Möller, ale ten tváří v tvář odkryté brance zamířil vedle! Stav po druhé třetině 0:0.
    Třetí třetina začne přibližně v 17:43.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:42
    Sannikov se prodral s pukem až za branku domácích a drží puk v rohu kluziště i proti přesile.

39:32
    Před Oscarem Möllerem zírala úplně odkrytá klec, ale výborně se k němu stáhl Bobrov, který mu svým důrazem nedal možnost zakončit přesně!

39:32
    Domácí měli k dispozici dlouhou výhodu, ve které si vytvořili hned několik šancí! Sergej Gimajev je vyloučen za držení.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:55
    Burmistrov nabil svému spoluhráči na střed, ale jeho střelu dokázal Salák vyrazit a následně už se nabízela skoro odkrytá branka dalšímu hráči domácích, jenže tne nezamířil přesně!

38:27
    Monja zakončoval na kolenou zády k brance, ale jeho střela ani nedošla k Nilssonovi.

37:50
    Koskiranta nahazuje kotouč do útočného pásma. V posledních minutách hosté hodně přidali na tempu.

36:53
    Mirnov dostal parádní přihrávku přímo na hůl přes celé kluziště, ale vzápětí mu byl kotouč vypíchnutý.

36:45
    Po dalším jistém Nilssonově zákroku se bude vhazovat v obranném pásmu domácího celku.

36:29
    Pobyt hostí v útočném pásmu žádný výrazný úspěch nepřinesl, ale hráči Novosibirsku zůstávají u puku.

35:31
    Ilja Nikulin (KZN) je vyloučen na čtyři minuty za hrubost. Stejně tak na druhé straně Maxim Ignatovič (SIB). Oba jsou vyloučeni zaslouženě, v celé šarvátce si počínali nejaktivněji.

35:31
    Nilsson musel zasahovat proti hodně dobré střele od modré čáry a následně se ještě hosté hnali aktivně do brány, což se nelíbí domácím, kteří se s nimi pouští do pěkně ostré šarvátky. Tohle už se bez trestů neobejde.

35:19
    Ignatovič dostal nabito na střelu z první, ale v mezikruží mu sjel kotouč z hole!

35:00
    Před brankou Kazaně se nyní utvořil pořádný zmatek, ale hosté toho nedokázali využít. Kotouč končí pod lapačkou Nilssona.

34:42
    Do střelecké pozice se dral Archipov, ale obětavá obrana Sibiru ho připravila o puk.

34:00
    Hra se nyní přelévá od branky k brance. V útoku se nyní nacházejí hosté.

33:24
    Azevedo skryl svoji střelu mezi brusle jednoho z bránících hráčů, ale nezamířil vůbec přesně.

32:37
    Burmistrov dostal puk u jedné z tyčí, ale v okamžiku střely mu podjela jedna z bruslí a podle toho také zakončení vypadalo.

31:56
    Kugryšev dostal chytrou přihrávku od jednoho z obránců Sibiru, ale následně zvolil místo střely raději přihrávku, která ovšem nenašla svého adresáta.

31:20
    Meňšikovovi vložil do střely hůl Kolcov a puk končí vysoko v ochranné síti.

30:49
    Kopejkin předvedl své rychlé nohy, byl u kotouče jako první a díky němu hosté získávají útočné pásmo.

30:25
    Domácím utekl puk a ujímá se jej u mantinelu Ullström.

29:45
    Azevedovu tvrdou střelu viděl Salák až na poslední chvíli, a jen se štěstím ji tak vytěsnil betonem mimo tři tyče.

29:00
    Petrov si mezi dvěma obránci Sibiru projel až na levou stranu, odkud zamířil k bližší tyče Salákovy branky, ale český gólman vyráží betonem do rohu kluziště.

28:40

27:56
    Kugryšev byl strefen kotoučem, který směřoval po hrazení, a zůstává ležet u ledu.

27:53
    Gimajev se snažil zachytit puk ještě v útočné třetině, ale nakonec přihrál Ignatovičovi do ofsajdu.

27:29
    Šalunovovu tvrdou ránu z první kryje Nilsson bez větších obtíží.

27:14
    Nyní se hosté usazují v útočné třetině a začínají kombinovat.

26:47
    Ignatovič nezachytil puk na modré čáře a domácí se osvobozují.

26:40
    Salák pokryl kotouč a následně se domácí ještě pokoušeli dorážet, což se nelíbí hostím, kteří se s nimi nyní pouští do křížku. Vladimir Děnisov (KZN) je vyloučen za sekání.

26:26
    Alexejev padl obětavě do Zacharčukovovy střely, ale domácí drží nadále pásmo.

25:54
    Po dalších zmatcích v obraně Novosibirsku nakonec ujížděl do útoku Koskiranta, ale ten z dobré pozice zamířil příliš vysoko.

25:16
    Domácí ujížděli ve třech na Saláka a obrana hostí nebyla zrovna ideálně postavená, jenže český gólman v klidu vyráží.

24:27
    Ožiganov uspěl za vlastní bránou, získal puk a hosté startují po delší době do útoku.

23:51
    Puk směřuje přes všechny čáry až na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před brankou Sibiru.

23:39
    Medvěděvova střela se po průletu chumlem těl odrazila od Saláka, ale naštěstí pro hosty se nikdo k dorážce nedostal.

22:53
    Rylovovi sjel na modré čáře puk z hole a domácí bek mohl být rád, že jej ještě zachytil, neboť hosté by jinak ujížděli ve dvou na Nilssona!

22:21
    Möller využil napadání svých spoluhráčů a dostal se s pukem až do střelecké pozice, jenže už nedokázal zakončit.

21:55
    Hosté se provinili icingem, ale následně vyhráli buly a můžou postupovat směrem vpřed.

21:29
    Lukojanovovu tvrdou střelu z levé strany vyráží Salák opět jen svojí maskou.

21:23

20:45
    Až nyní zavezl puk Svitov a hráči Kazaně kombinují v útočném pásmu.

20:20
    Přesilová hra, kterou si domácí přinesli z první třetiny, se jim zatím vůbec nedaří.

20:06
    Hosté uspěli i na druhém úvodním buly a rychle vyhazují kotouč pryč od své brány.

20:01

První třetina je minulostí, branky jsme se v ní nedočkali. V úvodu třetiny byli aktivnější hosté, kteří si ale nevytvořili žádné vyložené šance a později naopak převzali iniciativu domácí. Ti dostali k dispozici několik přesilových her a dokázali si vytvořit i několik velikých šancí, ale Novosibirsk zatím drží Alexander Salák. Jestli budou chtít hosté navrátit sérii zpět na svůj domácí led, budou muset ještě hodně zabojovat. Stav po první třetině je 0:0.
    Druhá třetina začne přibližně v 16:53.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:49
    Kotouč je za brankou Nilssona a v této třetině se branky už asi nedočkáme.

19:23
    Oleg Gubin (SIB) je vyloučen za sekání.

19:23
    Azevedovu střelu vyrazil Salák jen před sebe k Medvěděvovi, ale ten napálil opět jen připraveného českého brankáře!

19:13
    Burmistrov vystřelil hodně tvrdě zpoza svého spoluhráče a Salák vyráží svojí maskou!

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:54

18:39
    Puk směřuje z obranného pásma domácích až za Saláka a nyní už se domácí asi ubrání.

18:29
    Ožiganov se odhodlal k tvrdé ráně z první, jenže ta zaplula jen do výstroje připraveného Nilssona.

18:10
    Hosté si rychle vyměňují puk kolem Nilssonovi brány, ale nemají se k zakončení.

17:28
    Gimajev střílel z pravé strany z první, ale střela mu příliš nesedla a Nilsson zasahuje lapačkou.

16:54
    Dmitrij Archipov (KZN) je vyloučen za vražení na hrazení.

16:48
    Archipov si parádně obhodil Mamaševa a následně zakončoval k bližší tyči, ale Salák zasahuje betonem!

16:24
    Ullström zaváží kotouč a hosté se pokusí trochu otupit tlak Kazaně.

15:50

15:26
    Vrána se nechal u mantinelu obrat o kotouč a hosté rychle vyvážejí puk co nejdále od Saláka.

15:18
    Hosté se nyní hodně aktivně jali bránit svého brankáře, do kterého šel ostře dorážet Möller.

14:53
    Na dorážku Medvěděvovi střely číhal Möller, ale Salák vyráží mimo jeho dosah.

14:15
    Mirnov zakončoval z bezprostřední blízkosti a puk se od Salákových betonů odrazil k Medvěděvovi, který přestřelil!

13:59
    Azevedo si sjel do dobré střelecké pozice v mezikruží, ale Salák máchl lapačkou a zasahuje!

13:50
    Střídačka hostí dostává trest za příliš mnoho hráčů na ledě. To bylo poněkud sporně posouzeno, protože v ten samý okamžik bylo na ledě i šest hráčů Kazaně.

13:33
    Hosté se po delší době podívali do útočného pásma, ale dlouho tam nepobyli.

12:39
    Petrov si vyjel zpoza brány před klec Sibiru a pokusil se zasunout kotouč k bližší tyčce, jenže u té byl včas namáčknutý Alexander Salák.

12:10
    Lukojanov naznačil zakončení, obkroužil Salákovu bránu a následně nabil do skvělé pozice Děnisovovi, ale ten nezamířil přesně, a český gólman tak byl bez práce!

11:48
    Gluchov schytal tvrdý bodyček u mantinelu, ale i přesto se prosadil do útočného pásma.

11:21

10:58
    Domácí znovu hezky překombinovali obranu hostí, ale kotouč v rozhodující chvíli přeskočil čepel hokejky jednoho z hráčů Kazaně.

10:40
    Azevedo dostal kotouč do výborné pozice na levé straně, ale místo střely zvolil raději ještě přihrávku na střed na Mirnova, který ale přestřelil! Nutno říct, že proti této kombinaci byla obrana hostí bezmocná.

10:05
    Zacharčuk se natahoval po vysokém puku, ale ten přeci jen opustil obranné pásmo Sibiru.

09:52
    Domácí se usadili v útočné třetině a již kombinují.

09:21
    Vitalij Meňšikov (SIB) je vyloučen za krosček.

09:02
    Möller se přes dvojici obránců prosadil před branku a dokázal nadvakrát zakončit, jenže oba jeho pokusy vyrazil Salák a následnou dorážku nasměroval Medvěděv mimo!

08:33
    Mirnov se snažil založit další útok domácích, ale v mžiku u něj byla dvojice soupeřů, kteří mu nedali čas.

08:00
    Kopejkin se svou přihrávkou dlouho váhal, ale nakonec nabil jen soupeři.

07:37
    Enlund už nabíral rychlost k dalšímu útoku, ale je mu pískán ofsajd.

07:03
    Skákavý kotouč od modré čáry zamířil před Nilssonovo brankoviště, ale pozorná obrana Kazaně jej rychle posílá do bezpečí.

06:30
    Vorošilo nabízel zadovkou puk před bránu, ale Gubin obránce nepřetlačil a nedokázal se dostat k zakončení.

05:53
    Medvěděv svoji střelu dobře schoval za projíždějícího hráče, ale kotouč i tak končí bezpečně v Salákově moci.

05:25
    Na druhé straně pálil z pravého křídla Kopejkin, ale ten si neseřídil mířidla přesně.

05:07
    Lukojanov se hnal za pukem, ale hned u něj byli dva beci, kteří mu nedovolili zakončit.

04:46
    Burmistrov zachytil rozehrávku hostí a zakládá další útočnou akci Kazaně.

04:20
    Bobrov nakonec opouští kluziště po svých, za což si vyslechl hlasitý potlesk.

04:20
    Za brankou Nilssona zůstává ležet Bobrov, a hra je tedy přerušena. S hostující útočníkem to po tvrdém střetu s vlastním spoluhráčem nevypadá vůbec dobře.

04:03
    Mamašev měl hodně času na přípravu střely, ale nakonec se mu do ní vrhl Azevedo.

03:42
    Vorošilo se z pravé strany natlačil až před Nilssona, ale nedokázal zakončit, protože měl na zádech obránce.

03:18
    Vrána si sjížděl k zakončení k pravému kruhu, ale v poslední chvíli mu byl puk vypíchnut.

02:56
    Atmosféra v TatNeft Areně je hned od úvodu dnešního mače bouřlivá.

02:29
    Ullström díky své bojovnosti chvíli udržel útočné pásmo, ale nyní už se ženou vpřed domácí.

01:39
    Burmistrov prověřil Saláka další nepříjemnou střelou z pravé strany, ale Salák znovu zasahuje.

00:59
    Oscar Möller ujel hostující obraně a už stál tváří v tvář Salákovi, jenže český gólman jeho brankář srazil za bránu! Nutno říct, že Möller byl dost možná hákovaný.

00:46
    Kopejkin byl hodně ostře poslaný k ledu Děnisovem, ale rozhodčí zůstává v klidu, přestože se jednalo o zákrok na hranici pravidel.

00:26
    Nilsson musím být hned v úvodu pozorný, neboť hráči Novosibirsku se usadili u jeho branky.

00:04
    Úvodní buly bylo vhozeno a jako první vyrážejí do útoku hosté.

00:01

Ak Bars Kazaň: Nilsson (Garipov) – Zacharčuk, Rylov, Nikulin "A", Kornějev "A", Děnisov, Medvěděv, Mušin, Paigin – Svitov "C", Kolcov, Lukojanov – Mirnov, Möller, Azevedo – Gluchov, Varnakov, Vrána – Burmistrov, Petrov, Archipov

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Ignatovič, Ožiganov, Alexejev, Mamašev, Menšikov, Vereščagin, Gimajev, Šumakov – Monja, Enlund "A", Ullström – Kugryšev, Kopejkin "C", Koskiranta – Gubin "A", Sannikov, Vorošilo – Bobrov, Butuzov, Šalunov

Rozhodčí: Gofman, Ravodin – Gorděnko, Dědjulja.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Alexander Salák (SIB) 13 zápasů, 93,9%, 1,63 gólu na zápas
    Petr Vrána (KZN) 14 zápasů (0+3)

Dosavadní průběh série

Tato semifinálová série nám zatím žádné divoké přestřelky nepřinesla. První dva domácí zápasy si hráči Kazaně dokázali pohlídat a díky výhrám 2:0 a 2:1 se dostali do vedení v sérii 2:0. Novosibirští se ale nevzdali a na své domácí pudě zabojovali a snížili díky výhře 2:1. Poslední zápas byl zatím nejvyrovnanější a vítěze muselo určit až prodloužení. V tom se mohli radovat hosté z Kazaně, kteří získali těsnou výhru 1:0 po prodloužení a mečbol, který navíc můžou využít již dnes a to na domácí půdě. Dokáží domácí ukončit sérii již dnes nebo se semifinále vrátí zpět na Sibiř?

Stav série před dnešním zápasem 3:1

HK Sibir Novosibirsk

Hosté také prožívají povedenou sezónu a vypadá to, že do prvních problémů zabředají až nyní v sérii s Kazaní. Hráči Sibiru postoupili do play off z druhé příčky Východní konference.

Osmifinále s Traktor Čeljabinsk

Hráči Sibiru byli hned v úvodním zápase na svém ledě poněkud zaskočeni Traktorem, a připsali si tak první prohru v sérii 1:4. Druhý zápas už si ale dnešní hosté pohlídali a vítězstvím 5:2 srovnali stav osmifinále. První zápas na ledě Čeljabinsku nám přinesl zajímavou přestřelku, ve které se radovali nakonec hosté 7:3. Třetí zápas byl mnohem opatrnější a Novosibirsk v něm nedokázal uspět a připsal si prohru 1:2 v prodloužení. Následující dva zápasy už ale Novosibirští zvládli a po vítězstvích 3:1 a 2:1 se mohli radovat z postupu.

HK Sibir Novosibirsk – Traktor Čeljabinsk 4:2

Čtvrtfinále s Metallurg Magnitogorsk

Hráči Sibiru dokázali hned v úvodu udělat důležitý krok k postupu, když zvítězili v obou domácích zápasech, konkrétně 2:0 a 3:2. Na ledě soupeře si pak připsali jedinou prohru série 2:5, po které už ale žádné nepříjemnosti nepřipustili a díky výhrám 3:2 po prodloužení a 3:1 postoupili až do finále Východní konference.

HK Sibir Novosibirsk – Metallurg Magnitogorsk 4:1

Nejproduktivnější hráči hostí v play off

1. Patrik Hersley (SIB) 15 zápasů (3+6)
    2. Dmitrij Kugryšev (SIB) 15 zápasů (2+6)
    3. Jonas Enlund (SIB) 15 zápasů (1+7)

Domácí prožívají výtečnou sezónu, když v základní části dokázali ovládnout rovnou první příčku Východní konference a v play off si počínají zatím také hodně suverénně.

Osmifinále s Avtomobilist Jekatěrinburg

Vstup do osmifinále neměli hráči Kazaně vůbec jistý, ale nakonec po vyrovnaných bitvách dokázali zvládnout domácí zápasy v prodloužení. Dva shodné výsledky 3:2 po prodloužení znamenali, že se první tým Východu dostal do vedení 2:0 na zápasy. Na domácí půdě se ale dařilo Jekatěrinburgu. Kazaň utrpěla porážku2:0, ale následně se zvedla a po vítězstvích 2:1 a 3:2 se dostala do čtvrtfinále.

Ak Bars Kazaň – Avtomobilist Jekatěrinburg 4:1

Čtvrtfinále s Avangard Omsk

V úvodním utkání nedokázali hráči Kazaně využít domácího prostředí a po vyrovnané bitvě si připsali prohru 3:4 po prodloužení. Druhý zápas už byl ale v režii domácích a Kazaň srovnala stav série výsledkem 4:0. Venkovní zápasy už poté dnešní domácí ovládli a po výsledcích 2:0 a 3:1 se probojovali až do semifinále nebo také Finále Východní konference.

Ak Bars Kazaň – Avangard Omsk 4:1

Nejproduktivnější hráči domácích v play off

1. Oscar Möller (KZN) 14 zápasů (8+1)
    2. Alexandr Svitov (KZN) 14 zápasů (3+4)
    2. Justin Azevedo (KZN) 14 zápasů (3+4)

Dobré odpoledne. Vítám Vás u sledování dnešního semifinálového utkání mezi Ak Bars Kazaň a HK Sibir Novosibirsk. Přeji Vám příjemný hokejový zážitek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.