AS Rím – Neapol 1:0 (kon.) | Cagliari – Lazio 1:3 (kon.) | Palermo – AC Miláno 1:2 (kon.)
Inter – Parma 1:1 (kon.) | Hellas Verona – Cesena 3:3 (kon.) | Sassuolo – Chievo 1:0 (kon.)
Bergamo – Turín 1:2 (kon.) | CFC Janov – Udinese 1:1 (kon.) | Fiorentina – Sampdoria 2:0 (kon.)
Juventus – Empoli 2:0 (kon.)
Cagliari Calcio
1:3 (0:1)
Lazio Rím
Sobota 04.04.2015, 15:00Talianska Seria A

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Dobrý deň. Vítam vás pri textovom prenose zápasu najvyššej talianskej futbalovej ligy. Moje meno je Denis Vaďovský a budem komentovať zápas medzi Cagliari Calcio – Lazio Rím.

CAGLIARI CALCIO:
    Domáci tím sa nachádza na nelichotivej 18. priečke tabuľky, ktorá im zaručuje zostup do nižšej ligy. Na konte majú 21 bodov za 4 výhry a 9 remíz. V poslednom zápase podľahli na trávniku AC Milána domácim 3:1.

LAZIO RÍM:
    Hostia nastupujú do tohto duelu ako jasný favorit. V tabuľke sa nachádzajú na 3. mieste. Na konte majú 52 bodov za 16 výhier a 4 remízy. V poslednom zápase si na domácom ihrisku poradili s Veronou 2:0. Lazio ťahá šnúru bez straty bodu, ktorú určite nebude chcieť prerušiť ani v tomto zápase.

Kurzy sa pohybujú okolo- Domáci 4.20, Remíza 3.60, Hostia 1.82. Môj tip na tento zápas je výhra domácich 0:2.

Hlavným arbitrom dnešného duelu bude Gianluca Rocchi.

Cagliari Calcio: Brkic- Avelar, Diakite, Rossettini, Balzano- João Pedro, Crisetig, Dessena- M'Poku, Sau, Farias.
    Náhradníci: Colombi, Cragno – González, Murru, Conti, Cossu, S. Longo, Pisano, Ekdal, Hušbauer, Capuano, Čop.

Lazio Rím: Marchetti- Braafheid, Mauricio, de Vrij, Basta- Mauri, Biglia, Parolo- Anderson, Klose, Candreva.
    Náhradníci: Berisha, Strakosha – Keita, Pereirinha, Onazi, Ledesma, Cana, Cataldi, Perea, Cavanda, Novaretti, Lulić..

1

1
    O úvodný výkop sa postaralo mužstvo domácich.

2
    Loptu však hostia strácajú a ujímajú sa jej hráči Cagliari. Hra sa presúva na polovicu rimanov.

4
    Rýchly protiútok sa snažili založiť futbalisti Lazia. Nakopávanú loptu má v moci pozorná obrana súpera.

6
    Hra sa presúva z jednej strany na druhú. K vážnejšiemu ohrozeniu brány zatiaľ neprišlo.

7
    Center domácich z ľavej strany do vápna. Lopta končí na kopačkách súpera.

9
    Strelecký pokus od M'Poku. Jeho strelu zblokoval jeden z obrancov Lazia.

10
    Strelou sa prezentuje aj súper. S Mauriho zakončením si poľahky poradil brankár domácich Brkić.

12
    Po nepresnej dlhej prihrávke hostí bude nasledovať odkop od brány Cagliari.

14
    Ofsajdová pasca hostí zaklapla. Uviazol v nej hráč Cagliari -Farias.

16
    Prvým potrestaným hráčom žltou kartou v tomto stretnutí je Marco Parolo.

18
    Hrá sa vcelku rýchlom tempe. Tímy sa však do koncovky nehrnú a skôr myslia na zadné vráta. Uvidíme, čo nám prinesie ďalší priebeh zápasu.

20
    Lopta z kopačky Avelara končí mimo hracej plochy. Rozohrávať budú hosťujúci futbalisti z hlavného mesta Talianska.

22
    Ďalšia žltá karta pre hráča hostí. Mauricio sa previnil tvrdým zákrokom v strede ihriska.

23
    Domáci rozohrávali priamy kop. Loptu si postavil Avelar, ktorého strela poriadne prevetrala schopnosti Marchettiho. Nasleduje rohový kop domácich.

23
    Center z rohovej zástavky končí na hlave de Vrija, ktorý loptu posiela do bezpečnej vzdialenosti od bránky Lazia.

25
    Mauri posiela dlhý center do vápna súpera. Loptu poľahky chytá Brkić, ktorý k nej mal najbližšie.

27
    Strelecký pokus Candrevu končí približne v 10. rade na tribúne. Candreva by mal rozhodne popracovať na presnosti.

28
    Faul odpískal hlavný rozhodca po zákroku Bolzana. Rozohrávať budú hostia.

30
    Lazio dalo gól! Hostia strhávajú vedenie na svoju stranu. Po peknej kombinácii posunul Mauri loptu MIROSLAVOVI KLOSEMU, ktorému nerobilo problém prekonať bezmocného Brkića. 0:1 pre Lazio.
    KLOSE - 0:1

32
    Pekným zákrokom sa teraz blysol brankár hostí keď sa ho prízemnou strelou snažil prekonať Dessena.

34
    Teraz útočný tandem Lazia- Klose, Candreva predviedli peknú kombináciu, ktorá však neskončila streleckým pokusom.

36
    Tvrdou strelou to skúšal Parolo. Trafil len dobre postaveného brániaceho súpera.

38
    Hráč Cagliari- Sau sa ocitol v ofsajde. Zástavka postranného rozhodcu je vztýčená.

40
    Rozhodca fúka do píšťalky! Mauricio sa previnil nedovoleným zákrokom a tak má výhodu lopty súper.

42
    Štandardka z hranice šestnástky. Loptu na bránu vyslal M'Poku. Pekným brankárskym zákrokom ale loptu vytesnil Marchetti. Stav ostáva nezmenený.

44
    Zostáva posledná minúta do konca riadnej hracej doby prvého polčasu. Pri lopte sú domáci, ktorí sa snažia o vsietenie vyrovnávajúceho gólu.

45
    Nastavený čas v prvom polčase sú 2 minúty.

45+1
    Posledné sekundy sa odohrávajú zväčša v strede ihriska.

45+2

V prvom polčase sme nevideli veľa príležitostí na skórovanie. Hostí do vedenia poslal v 30. minúte Klose, na čo súper nedokázal odpovedať. Uvidíme, či sa domácim v druhom polčase podarí vyrovnať alebo či si 3 body z tohto zápasu odnesú hostia.

46

46
    K lopte v stredovom kruhu sa postavili útočníci Lazia. Druhý polčas začína.

48
    Pri lopte domáci. Oba celky začali druhú časť hry aktívne.

50
    Cagliari dalo gól! A je vyrovnané! Krásnym oblúčikom sa podarilo prekonať Marchettiho domácemu útočníkovi MARCOVI SAUOVI, ktorý sa s loptou prepracoval až do šestnástky. 1:1.
    SAU - 1:1

52
    Gól domácich nakopol skôr Lazio, ktoré je momentálne pri lopte na polovici súpera. Domáci hrajú vcelku pasívne.

54
    Žltú kartu vidí ďalší hráč hostí. Previnilcom je Basta.

56
    João Pedro zahral na súpera prehnane tvrdo. Rozhodca odpískal nedovolený zákrok. Rozohrávať bude Lazio.

57
    Na trávniku ostáva po súboji ležať Basta. Už k nemu smeruje lekár.

58
    Hra pokračuje. Zapojil sa do nej už aj Basta.

59
    Prichádza prvé striedanie domácich. Z trávniku odchádza Dessena. Nahradí ho Ekdal.

60
    Striedajú aj hostia z Rímu. Mauriho nahradí Cataldi.

60
    Druhé striedanie hostí. Candreva odchádza z ihriska. Na jeho miesto nastupuje Keita.

61
    Faul Crisetiga v pokutovom území na Kloseho. Rozhodca nariaďuje pokutový kop. Domáci sú s jeho rozhodnutím nespokojní.

61
    Lazio dalo gól! Na pokutový bod si loptu postavil LUCAS BIGLIA. Brankár skákal na druhú stranu ako smerovala lopta z kopačky strelca. 1:2 pre Lazio.
    BIGLIA - 1:2

63
    Teraz Brkić ukázal aký má prehľad v hre, keď vybehol proti Andersonovi, ktorý sa rútil do jasnej gólovej šance.

65
    Ďalšiu žltú kartu pre domáci tím vidí Rossettini. Rozohrávať bude súper.

68
    Domáci dohrajú zápas v oslabení. Červenú kartu po ďalšom faule v pokutovom území vidí Diakite.

69
    Biglia svoju druhú penaltu v zápase nepremieňa. Stav ostáva nezmenený.

71
    Prichádza druhé striedanie na strane domácich. Pod sprchy sa porúča Farias, ktorého nahradí Capuano.

73
    V postavení mimo hru sa ocitá Sau. Rozohrávať budú hostia z Lazia.

75
    Pri lopte hostia, ktorí hrajú v početnej výhode. Domáci sa snažia perfektne brániť a spoliehajú sa na rýchle protiútoky.

78
    Žltú kartu tentokrát vidí domáci hráč M'Poku. Pri lopte hostia.

80
    Domáci tréner využíva aj posledné možné striedanie. Sau odchádza z ihriska. Nahradí ho Čop.

82
    Tretie striedanie využívajú aj hostia. Lulić nahradí Kloseho.

84
    V druhom polčase prestrielalo mužstvo hostí súpera v pomere 5:4. Tak isto vedú v štatistike držania lopty v pomere 55%-45%.

86
    Na záver stretnutia sa rozhodca rozhodol rozdať ešte jednu žltú kartu. Previnilcom je Keita.

88
    Faul domácich! Potrestaný bol zákrok Avelara. Pri lopte znovu hostia.

90
    Nad rámec hry sa odohrá 5 minút.

90+2
    Domáci obranca vidí v druhej minúte nadstaveného času žltú kartu. Rozohráva Lazio.

90+3
    Lazio dalo gól! Definitívnu bodku za dnešným zápasom dáva MARCO PAROLO, ktorý sa presadil po rýchlom zahranom priamom kope hostí. 1:3 pre hostí.
    PAROLO - 1:3

90+4
    Zápas sa už len dohráva. Hostia sa snažia nespraviť chybu a udržať skóre, ktoré momentálne svieti na výsledkovej tabuli.

90+6

Zápas skončil výsledkom 1:3 pre Lazio. Hostia boli počas zápasu aktívnejším tímom čo sa premietlo aj na výsledku. V druhom polčase sa presadili 50. Sau – 61. Biglia, 90+3 Parolo. Pri ďalšom sledovaní onlajnov DOVIDENIA. (16:59:04)