Buffalo – Chicago 3:4 (kon.) | NJ Devils – Montreal 3:2 (2:0 po s.n.) | Dallas – St. Louis 5:7 (kon.)
Anaheim – Colorado 2:4 (kon.) | San Jose – Arizona 3:1 (kon.) | Carolina – Philadelphia 3:2 (2:1 po s.n.)
Columbus – Pittsburgh 5:3 (kon.) | Winnipeg – Vancouver 5:4 (kon.)
Buffalo Sabres
3:4 (0:2, 1:0, 2:2)
Chicago Blackhawks
cz Sobota 04.04.2015, 01:00 • First Niagara Center, Buffalo • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Příjemné takto brzké ranní hodiny u sledování NHL. Zámořská soutěž už pomalu vyhlíží konec základní části a všechny celky se tak snaží vylepšit svou výchozí pozici, co nejlépe.

Na vyřazovací boje se mohou těšit Jestřábi ze Chicaga, kteří mají po 77 odehraných zápasech rovných 100 bodů, což je sice řadí na průběžné 4. místo na západě, ale na postup do Stanley cupu to pohodlně stačí.

S play off naopak od začátku sezony nepočítali v Buffalu. Švale jsou nejhorším týmem od začátku soutěže až v posledních zápasech se přiblížili předposlední Arizoně alespoň na dva body. Bodový zisk Buffala se doposud zastavil na hranici 52, což je hodně málo a v případě NHL to platí dvojnásob.

Vzhledem k odlišnému geografickému rozestavení obou celků se oba týmy potkaly letos pouze jednou. Chicago dokázalo na svém ledě zvítězit hladce 6:2 . O svém vítězství rozhodli ale až ve 3. třetině, kdy čtyřmi brankami v závěrečných dvaceti minutách zlomili vyrovnané utkání na svou stranu.

Další fakt, který hraje pro Chicago je ten, že nad Buffalem dokázalo vyhrát posledních šest zápasů a všechny v základní hrací době.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Buffalo Sabres: Linback (Makarov) – Strachan, Bogosian, Meszároš, Ristolainen, Benoit, Zadorov – Ennis, Larsson, MGionta (C) – Deslauriers, Grigorenko, Foligno – Dalpe, Varone, Hodgson – Kaleta, Ellis, Schaller. Trenér: Ted Nolan.

Chicago Blackhawks: Darling (Crawford) – Seabrook, Timonen, Rundblad, Keith, Hjalmarsson, Oduya – Hossa, Toews (C), Versteeg – Vermette, Richards, Sharp – Saad, Shaw, Bickell – Teravainen, Kruger, Desjardins. Trenér: Joel Quenneville

Rozhodčí: Peel, St. Pierre – Brisebois, Cvik.

00:01

00:39
    Ennis zajel s kotoučem do pásma, kde ho přenechal Giontovi, jeho střela byla ale nepřesná.

00:53
    Zakázané uvolnění Chicaga.

01:13
    Vermettovo nahození raději Lindback uschoval do lapačky.

02:15
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Nyní už domácí gólman kapituluje. Saad našel na modré čáře volného DUNCANA KEITHA, jehož střela příklepem zapadla přesně k tyči. Asistence: Brandon Saad, Andrew Shaw.
    DUNCAN KEITH - 0:1

03:45
    Podobně jako Keith to zkoušel Hjalmarsson, ale jeho pokus skončil sražen v rohu.

04:42
    Jestřábi jsou nadále aktivnější a hraje se zejména před Lindbackem.

05:09
    Ten již podruhé málem kapituloval, ale Richards netrefil trestuhodně poloodkrytou klec.

06:02
    Shawovo nahození od modré, vyrazil Lindback do bezpečné vzdálenosti betonem.

06:30
    Stejným způsobem si domácí gólman poradil se střelou Krugera.

07:13
    Icing Blackhawks.

08:07
    Buffalo se pokoušelo dostat do útoku, ale zabrzdil jej ofsajd.

08:36
    Hosté však odskakují na rozdíl dvou branek. PATRICK SHARP si s kotoučem najel na osu hřiště, dokud prostřelil Lindbacka. Domácí gólman sice betony zbrzdil rychlost kotouče, ten si i tak ale dostal přes čáru. Asistence: David Rundblad, Brad Richards.
    PATRICK SHARP - 0:2

10:00
    Chicago se samo vyhnalo z pásma vyhozením kotouče do ochranné sítě.

11:20
    Hra se nyní uklidnila a Blackhawks hrají s kotoučem za Darlingem.

12:36
    Hra je plná nepřesností, což ukázal nyní Kaleta, jenž dezorientovaný nyní odpálil kotouč na střídačku Buffala.

13:07
    Darling musel předvést první ostřejší zákrok proti Folignovi.

13:26
    Prvním vyloučeným v zápase je Kruger (CHI) za sekání.

14:42
    Domácímu celku se ale přesilová hra příliš nedaří a nemůže se vůbec dostat do útočné třetiny.

15:26
    Hosté přežili první oslabení bez větších útrap.

17:05
    Po delší době se odhodlal ke střele jeden z hráčů. Hjalmarsson ale Lindbacka nepřekvapil.

18:30
    Teravainen se dostal až před domácího gólmana. LIndback ale na útočníka hostů vyzrál svou lapačkou.

19:01
    Poslední minuta 1. třetiny.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Chicago potvrzuje roli favorita a po dvaceti minutách vede 2:0. Hra po druhém gólu ale hodně opadla a ani jeden z týmů se poté nedostal moc ke střelbě, byť skóre střel je téměř vyrovnané 11:12. Buffalu nepomohla ke vstřelení gólu ani zatím jediná přesilovka zápasu. 2. třetina začne ve 2:03.

20:00
    Současně se začátkem druhé třetiny je vyloučen Larsson (BUF) za vražení na hrazení.

20:01

21:13
    Ovšem také Chicagu se jeho první přesilovka vůbec nedaří.

21:55
    Lindback musel zasahovat až nyní.

22:00
    Domácí jsou kompletní.

22:48
    Seabrook přízemní střelou prověřil Lindbacka.

23:01
    Z protiútoku vyzkoušel Darlinga Varone.
    Kaleta si počkal na Shawa

24:45
    Oba týmy jakoby odpočívali, poněvadž hrají s pukem za svou brankou, když drží puk.

26:12
    Rundbladův pokus z ostrého úhlu vůbec neohrozil Lindbacka.

26:19
    Domácí gólman se nyní vytáhl proti Saadovi, kterému zlikvidoval jeho střelu z první.

26:51
    Strachan (BUF) je vyloučen za zdržování hry – vyhození kotouče.

27:37
    Hossovu střelu zablokovala obranná čtveřice, jež následně poslal kotouč přes všechny čáry.

28:16
    Opět je kotouč až za brankou Darlinga.

28:51
    Buffalo je v plném počtu hráčů.

29:45
    Hodgson se prokličkoval mezi hostující třemi hráči. K ohrožení Darlinga z jeho strany, ale nedošlo.

31:00
    Hra nyní hodně plyne a už dlouho se hraje bez přerušení.

31:34
    Vyznamenal se i Darling, který zlikvidoval pokus Deslaurierse z mezikruží.

32:16
    Máme tu první bitku v zápase. Ze které vyšel vítězně Strachan (BUF) nad Desjardinsem (CHI). Oba posléze vyfasovali pětiminutový trest.

33:10
    Sabres právě vstřelili branku!
    Ristolainen od modré trefil pouze před brankou MARCUSE FOLIGNA, jenž vytřepal kotouč z výstroje a poté poslal puk přes ležícího Darlinga do branky. Asistence: Rasmus Ristolainen.
    MARCUS FOLIGNO - 1:2

34:13
    Za podražení nyní dostane dvě minuty nepodmíněně Shaw (CHI).

34:55
    Chicago se ale dokázalo vysvobodit z tlaku domácího celku.

35:20
    Lindback musel navíc úspěšně čelit nájezdu Versteega.

36:13
    Chicago je opět v plné síle.

37:30
    Přesilovku si vyzkouší tentokrát Jestřábi. Za sekání putuje na trestnou lavici Zadorov (BUF).

39:01
    Poslední minuta 2. třetiny.

39:30
    Ani hosté ale nedokázali využít druhou přesilovku v zápase.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Ve druhé třetině jsme viděli pouze jediný gól a to domácího celku, který vrátil do hry pohotovou střelou z hranice brankoviště Foligno. Chicago tak čeká ještě těžká cesta za povinnými dvěma body. 3. třetina začne ve 3:01.

40:01

41:22
    Mohlo být srovnáno, to by ale Larsson musel nejprve trefit puk na brankovišti.

43:01
    Schaller se pokoušel skórovat objetím branky, ale Darling přimáčkl svůj beton k tyčce včas.

44:21
    Timonen (CHI) dostává dvě minuty za podražení.

45:29
    Prvním týmem, který dokázal využít přesilovou hru, je Buffalo. JOHAN LARSSON dokázal nadzvednout přízemní Ristolainenovu střelu tak dokonale, že Darling neměl šanci zareagovat. Asistence: Rasums Ristolainen, Tyler Ennis.
    JOHAN LARSSON - 2:2

46:38
    Domácí jsou pochopitelně nažhaveni a Desaluriers nyní protáhl Darlinga.

47:18
    Na druhé straně se pokoušel vrátit Jestřábům vedení Toews.

48:57
    Lindback znovu v pohotovosti, tentokrát proti Vermettovi.

50:31
    Toews se opět pokusil o zakončení, ale domácí obrana ho zpacifikovala včas.

51:14
    Ve stejném čase jsou vyloučeni Bogosian (BUF) za krosček a Verseteeg (CHI) za sekání.

52:20
    Hra ve čtyřech svědčí lépe Chicagu. Střela Seabrooka z ostrého úhlu ale Lindback viděl.

52:42
    Buffalo dokonale otáčí vývoj utkání, když se po přihrávce Gionty dokázal dnes podruhé prosadit MARCUS FOLIGNO. Asistence: Brian Gionta, Rasmus Ristolainen.
    MARCUS FOLIGNO - 3:2

53:14
    Oba týmy jsou kompletní.

55:00
    Chicagu zbývá na vyrovnání posledních pět minut.

56:17
    Hosté už jsou nastěhováni v útočném pásmu. K ohrožení Lindbacka ale nedochází.

58:01
    Poslední dvě minuty 3. třetiny.

58:17
    Černý Jestřáb ale nebyl definitivně sestřelen. Hosty zachraňuje jako správný kapitán z blamáže JONATHAN TOEWS, když dorazil do branky Keithovu střelu. Asistence: Duncan Keith.
    JONATHAN TOEWS - 3:3

59:06
    JONATHAN TOEWS napodruhé. Vůdce Jestřábů využil tentokrát toho, že mu přenechal Saad puk a přesnou střelou k tyči přiblížil svůj tým ne k jednomu ale ke dvěma bodům z dnešního utkání. Assitence: Brandon Saad, Marián Hossa.
    JONATHAN TOEWS - 3:4

60:00

Už se zdálo, že Chicago prohospodaří svůj náskok a nechá Buffalo dokonat obrat, jež se Šavlím povedl v průběhu třetí třetiny, ale v tu chvíli se probudil Jonathan Toews, jenž v závěru během 47 vteřin vrátil opět Chicagu vedení svými dvěma góly. Jestřábi tak nakonec berou povinné dva body z dnešního utkání a nad Buffalem prodloužili sérii bez porážky na sedm zápasů, byť to dnes bylo za minutu celá.

Tři hvězdy utkání:
    1. Jonathan Toewsí (CHI) 2+0
    2. Marcus Foligno (BUF) 2+0
    3. Rasmus Ristolainen (BUF) 0+3

Slovenská stopa v utkání:
    Marián Hossa (CHI) 0+1, 2 střely, čas na ledě 19:25
    Andrej Meszároší (BUF) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:13 (03:46:09)

Ondřej Jícha

Góly a asistencie: 34. Foligno (Ristolainen), 46. Larsson (Ristolainen, Ennis), 53. Foligno (Gionta, Ristolainen) – 3. Keith (Saad, Shaw), 9. Sharp (Rundblad, Richards), 59. Toews (Keith), 60. Toews (Saad, Hossa)

Rozhodca: Peel, St. Pierre – Brisebois, Cvik

Diváci: 19 070