Vlašim – Kladno 2:3 (0:1 po s.n.) | Třinec – Hr. Králové 1:2 (kon.) | Sudoměřice – Letohrad 0:4 (kon.)
Ústí n/L – Plzeň 6:1 (kon.) | Pardubice – Most 3:1 (kon.)
Elba DDM Ústí nad Labem
6:1 (1:0, 3:1, 2:0)
HBC Plzeň
cz Sobota 04.04.2015, 16:00 • Stadion mládeže 643/1, Ústí nad Labem-Bukov • CROSSDOCK extraliga (CZ)

Ústí nad Labem po výhře 6:1 nad Plzní bere tři body. Na vítězství Severočechů se nejvíce podílel Lukáš Soukup (3+1). Západočeský kouč Josef Kadaně dal z důvodu velké marodky příležitost osmi hráčům ze staršího dorostu, kteří se za své výkony rozhodně stydět nemusí.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (18:14:22)

Pozápasové ohlasy:

Milan Jelen (trenér Elba DDM Ústí nad Labem):
    "Utkání rozhodla naše úspěšnost v přesilových hrách. Při hře pět na pět jsme byli podle mého názoru více na balónu. Tři body jsou pro nás důležité, hrajeme stále o lepší umístění v tabulce pro play-off."

Lukáš Soukup (pravé křídlo třetí formace Elba DDM Ústí nad Labem; dnes 3+1): "V posledních zápasech jsme příliš nebodovali, před utkáním měl s námi, hráči, Jan Štěpánek pohovor o tom, že se blíží play-off, ať se kousneme, dáme do zápasu všechno a připravíme se na play-off. Nechceme narazit ve čtvrtfinále play-off na první dva týmy tabulky a umístit se chceme po základní části co nejlépe. Hattrick mě bude stát sto korun českých, ale odevzdám ho jako pokladníkovi sám sobě. Trenér mě přesunul do třetí formace, byl jsem přesto dost na míčku a sedly nám přesilovky, kdy jsem dostal ideální přihrávky od spoluhráčů."

Josef Kadaně (trenér HBC Plzeň): "Hrajeme špatně celé jaro a tento zápas to pouze potvrdil."

Martin Davídek (obránce HBC Plzeň; dnes 0+0): "O naší prohře rozhodlo špatné pokrývání hráčů, nedělali jsme to, co jsme měli. Doplatili jsme také na neproměňování šancí, a to zejména v přesilovkách. Z důvodu velké marodky a počtu zranění nastoupilo v Ústí nad Labem osm hráčů ze staršího dorostu. Pro mě osobně se jednalo o první start v extralize. Jsou to pro mě velké zkušenosti, jsem rád za každou šanci. Rozdíly spatřuji v tom, že oproti staršímu dorostu je seniorský hokejbal o dost rychlejší a tvrdší."

Statistiky utkání:

Střely na branku:
    35:25 (8:10, 14:8, 13:7).
    Vyloučení: 6:5, navíc Davídek (PLZ) TS [PODR].
    Využití: 2:1.
    V oslabení: 0:0.
    Zakázaná uvolnění: 3:4.
    Ofsajdy: 2:0.
    Vyhraná vhazování: 44:30 (16:10, 14:8, 14:12).

45:00

44:35
    Je znát, že zápas se již pouze dohrává.

43:55
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Využitá přesilovka! Jan Langthaler (dnes 0+2) přihrál na útočné modré čáře MICHALU HUBENÉMU (dnes 1+2), jehož rána po odrazu od hostujícího obránce zamířila za záda Petra Kráčiny. Asistence: Jan Langthaler (dnes 0+2), Lukáš Soukup (dnes 3+1).

43:02
    Domácí kombinují na útočné části hřiště.

42:40
    Přesilovka pro domácí. Dvě minuty za podražení náleží Michalu Slancovi (PLZ).

Vyloučení celkem v zápase: 6:5, navíc Davídek (PLZ) TS [PODR].

41:20
    Petr Kráčina vypíchl míček při zakončení z čepele Martinu Horáčkovi, trestné střílení tak zůstává neproměněno.

41:20
    Nájezdu se ujme sám poškozený, Martin Horáček.

41:20
    Za podražení Martina Davídka na Martina Horáčka bylo nařízeno trestné střílení.

Dnešní utkání sleduje 118 diváků.

40:11
    Soukup z pravé strany dnes počtvrté na hostujícího brankáře neuspěl.

39:27
    Štěpánek z rohu prověřil pozornost Kráčiny.

38:23
    Postavení mimo hru Elby (na ofsajdy 2:0).

37:30
    Na základě domluvy si oba týmy vymění strany, buly pro změnu z ruky rozhodčího Koskuby ve středovém kruhu.

37:28
    Slanec z dálky minul.

36:44
    Zakázané uvolnění hostů (na icingy 3:4).

36:32
    Kučera si z dálky na Kráčinu nepřišel.

36:16

35:32
    Závar před ústeckou brankou, vyloučeni hráči:

Radek Zákon (UNL) – menší trest za hrubost.
    Ondřej Benedikt (PLZ) – menší trest za hrubost.

Pokračovat se bude ve hře čtyř proti pěti.

Vyloučení celkem v zápase: 6:4.

35:06
    Severočeský brankář chytá pokus Pauera.

34:53
    Ondřej Benedikt z bezprostřední blízkosti Antonína Brhela nepřekonal.

34:16
    Šance na snížení pro Plzeň. David Gottfried (UNL) vyloučen na dvě minuty za držení.

Vyloučení celkem v zápase: 5:3.

33:52
    David Gottfried uviděl v předbrankovém prostoru volného LUKÁŠ SOUKUPA, který střelou do odkryté branky završuje hattrick! Asistence: David Gottfried.

32:41
    Na hrací plochu povolán zdravotník! Hanuš opouští hřiště po svých.

32:41
    Hanuš schytal od Růžičky ránu do ucha a zůstal ležet. Rozhodčí přerušují hru.

32:37
    Horáčkovu přihrávku zpoza branky Kráčina vystihl.

31:29
    Pokus Slance ústecký gólman vyrazil nad.

31:14
    Před napadajícími hostujícími hráči ukryl Brhel raději míček do lapačky.

30:39
    Souboj dvou desítek na hřišti, konkrétně Bíma a Slance, končí otevřenými vrátky od domácí trestné lavice. Sudí Koskuba přerušuje hru.

30:01
    Vhazovat bude opět Radek Šulo, zahajovací buly třetí části ovládli hosté.

30:01

Po třiceti minutách hry je stav pro domácí ještě příznivější než po první části. Dva zásahy přidal do plzeňské branky Lukáš Soukup, jednu trefu zaznamenal Miroslav Růžička. Na rozdíl tří gólů snížil z přesilové hry Martin Krch. Západočeši mají na zvrat zápasu patnáct minut.

Vyhraná vhazování: 14:8.

Další třetina začne přibližně v 17:14 hod.

30:00

29:41
    Kučera běží s míčkem za vlastní branku, kde zřejmě vyčká na druhou sirénu.

29:28

29:10
    Langthaler skluzem musel hasit akci Pejchara v oslabení, který by z levé strany šel sám na Brhela.

28:35
    Ústečtí nikam nespěchají a vyčkávají na šanci přihrávaním si na ofenzivní polovině.

27:28
    Pro změnu si v početní převaze zahrají znovu svěřenci Milana Jelena. Daniel Krásný (PLZ) míří za katr na dvě minuty za napadení.

Vyloučení celkem v zápase: 4:3.

27:06
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Využitá přesilovka! Michal Slanec zahlédl na útočné modré čáře připraveného MARTINA KRCHA, který ze zmiňovaného prostoru prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Michal Slanec.

26:21
    Přesilová hra pro Plzeň. Za podražení si musí jít dvě minuty odsedět Ivan Kučera (UNL).

Vyloučení celkem v zápase: 4:2.

25:55
    Další souhra ústeckého tria končí v síti! Miroslav Růžička (dnes 1+1) přihrál přes prostor mezi kruhy LUKÁŠI SOUKUPOVI (dnes 2+0), který se se střelou do odkryté svatyně nemýlil. Asistence: Miroslav Růžička (dnes 1+1), Jan Langthaler.

25:50

25:15
    Ústečtí kombinují v útočné třetině a vyčkávají na šanci.

24:28
    Soukup křižnou přihrávkou adresoval míček Hubenému, na kterého zívala odkrytá branka! Posledně jmenovaný ale pálil pouze do gólmana hostů u opačné tyče!

23:50
    Druhá přesilovka pro Elbu. Daniel Pejchar (PLZ) potrestán menším trestem za nedovolené bránění.

Vyloučení celkem v zápase: 3:2.

23:35
    Kučerovu ránu zachytila defenziva Plzně.

22:29
    Přesně po minutě se domácí znovu trefují do černého! Michal Hubený (dnes 0+2) si vyměnil na útočné modré čáře míček s MIROSLAVEM RŮŽIČKOU, který nechytatelnou ránou pod břevno nedal Petru Kráčinovi šanci na nějakou reakci. Asistence: Michal Hubený (dnes 0+2).

22:20
    Icing hostů (na icingy 3:3).

21:29
    Využitá přesilovka! Pohledná souhra Elby končí gólem! Jan Štěpánek (dnes 0+2) nalezl v pravém kruhu nikým neobsazeného LUKÁŠE SOUKUPA, který střelou o levou tyč nedal brankáři Plzně šanci. Asistence: Jan Štěpánek (dnes 0+2), Michal Hubený.

21:15
    Kráčina vyrazil pokus Štěpánka.

21:06
    Hosté vyhazují k brance Brhela.

20:20
    Početní výhodu si vyzkouší také Ústí nad Labem. Ondřej Benedikt (PLZ) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

Vyloučení celkem v zápase: 3:1.

20:04
    Langthaler přestřelil.

19:46
    Gottfried nahodil míček za hostující branku a se svou formací míří střídat.

19:14
    Západočeši se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění (na icingy 3:2).

18:44
    Domácí si vytvořili tlak.

17:49
    Horáček stíhaný Slancem mířil sám na branku. Levý obránce Plzně doslova za vteřinu dvanáct vypíchl čistě míček unikajícímu ústeckému pravému křídlu, kterému zabránil v postupu směrem k plzeňské brance.

17:32
    Gřonka ze střední třetiny ozkoušel reflexy Brhela.

16:52
    Gottfried si z pravé strany na Kráčinu nepřišel.

16:22

15:40
    Plzeň pokračuje v přesilové hře z prvního dějství, ke střele se svěřenci Josefa Kadaněho zatím neodhodlali.

15:01
    Z ruky sudího Šula vyhrávají hosté na zahajovacím vhazování druhé části.

15:01

Prvních patnáct minut patřilo domácím, kteří díky přesné ráně Daniela Práška vedou nad Plzní o jeden gól. Rozdíl mohl být vyšší, pokud by včas v osmé minutě nezasáhl před Martinem Horáčkem Petr Kráčina a o šest minut později Daniel Prášek nezahodil brejkovou situaci. Hosté nezužitkovali zatím ani jednu ze tří přesilovek.

Vyhraná vhazování: 16:10.

Další třetina začne přibližně v 16:37 hod.

15:00

14:47
    Domácí vyhazují.

14:22
    Elba v pěti příliš dlouho nevydržela. Ivan Adam (UNL) vyfasoval dvě minuty za vysokou hůl.

Vyloučení celkem v zápase: 3:0.

14:10

13:58
    Soukup vyslal do brejku Práška, který ze samostatného úniku minul.

13:27
    Slancovu střelu od útočné modré čáry zneškodnil Brhel vyrážečkou.

13:05
    Střelecký pokus Krpala zblokoval Prášek mimo hřiště.

12:10
    Antonín Brhel (UNL) vyhodil míček do boxu trestoměřičů, a tak vyfasoval menší trest za zdržování hry. Trest odpyká Karel Pilař.

Vyloučení celkem v zápase: 2:0.

11:25
    Hanuš z pravé strany nemířil přesně.

10:41
    Jedovku Smolíka z dálky gólman Plzně vyrazil.

09:31
    Závar před hostující brankou, dorážet se snažili Langthaler s Hubeným. Kráčina připraven.

09:11
    Krch z ostrého úhlu maskovaného muže domácích nepřekonal.

08:54
    Brankář Antonín Brhel vyhazuje na icing (na icingy 3:1).

08:35
    Růžička sevřel ve středním pásmu míček, ke hvizdu se tak opět dostává arbitr Koskuba.

07:59
    Zakázané uvolnění Elby (na icingy 2:1).

07:29
    Nyní mohou Západočeši děkovat svému gólmanovi! Hubený hledal u opačné tyče Horáčka, avšak Kráčina svým hbitým pohybem hokejkou vypíchl balón do bezpečí pro Plzeň.

07:05
    Postavení mimo hru Ústí nad Labem (na ofsajdy 1:0).

06:58
    Domácí v plném počtu, Plzeň nesehrála přesilovou hru podle svých představ.

06:20
    Hosté kombinují na útočné polovině, Brhel zatím nijak výrazně zasahovat nemusel.

05:44
    Přihrávku Pejchara zpoza branky směřující do mezikruží zachytil strážce ústecké branky.

05:26
    Domácí svatyně posunuta, rozhodčí Koskuba přerušuje hru.

04:58
    Početní výhoda ve prospěch hostů. David Bím (UNL) potrestán menším trestem za hákování.

Vyloučení celkem v zápase: 1:0.

04:56
    Pejcharovu dělovku vyrazil Brhel betony.

04:18
    Růžička ze střední třetiny přestřelil.

03:08
    Z přečíslení dva na jednoho domácí udeřili! David Bím nalezl za sebou v prostoru mezi kruhy volného DANIELA PRÁŠKA, který prostřelil Petra Kráčinu střelou pod lapačku. Asistence: David Bím, Jan Štěpánek.

02:43
    Štěpánek nahodil do útočného pásma, útok ale zakládají hosté.

02:24
    Krch z levého kruhu prověřil pozornost ústeckého brankáře.

01:57
    Přes všechny čáry vyhazují také Severočeši (na icingy 1:1).

01:31
    Davídkovu ránu od útočné modré čáry Brhel chytá.

01:11
    Zakázané uvolnění Plzně (na icingy 0:1).

00:35
    Poláček drží míč za vlastní brankou a vyčkává na šanci.

00:01
    Na úvodním vhazování úspěšnější hosté.

00:01

Celá jména sudích:

Radek Koskuba,
    Radek Šulo.

Elba DDM Ústí nad Labem: Brhel (Banda) – M. Růžička, Zákon, Adam, Poláček, Kučera, Smolík, připraven Obdržálek, připraven Kváš – Horáček, Langthaler, Hubený – Bím, J. Štěpánek, Prášek – L. Soukup, Šilínek, Gottfried – připraven K. Pilař. Trenér: Milan Jelen.

HBC Plzeň: Kráčina (Semera) – Hanuš, Slanec, O. Benedikt, Krpal, Davídek – Pauer, Pejchar, Krch – Krásný, Gřonka, Kunzmann – Novický, Pokorný, J. Vlasák. Trenéři: Josef Kadaně, Tomáš Semera.

Ondřej Kejř (16 zápasů; 3+5)

Ústecký Jan Langthaler je v kanadském bodování celé soutěže na první pozici.

V dnešní bitvě o další tři body se střetne šestý celek tabulky se čtvrtým aneb do Ústí nad Labem přicestuje Plzeň.

Elba se bude snažit o reputaci a bude chtít zapomenout na poslední ligový zápas. V devatenáctém kole CCM extraligy hokejbalu nestačili svěřenci Milana Jelena na Kladno a prohráli vysokým poměrem 1:6 (výsledek z pohledu Ústí nad Labem).

Západočeši se budou snažit vrátit domácím porážku z podzimu, kdy doma padli těsně 2:3 a upevnit si čtvrtou příčku v tabulce zajišťující před vyřazovacími boji začínání čtvrtfinálové série play-off v domácím prostředí.

Poslední vzájemný duel (9. kolo, 25. 10. 2014):

HBC Plzeň – Elba DDM Ústí nad Labem

2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
    Branky: 20. O. Kejř (A. Vágner, Malý), 34. J. Benedikt (O. Kejř) – 8. Prášek (Bím, Poláček), 17. M. Růžička (J. Štěpánek, Langthaler), 44. J. Štěpánek (Langthaler, L. Soukup).

6:1 (2:1, 3:0, 1:0)
    Branky: 5. a 14. Pražák (Nosek), 19. Štěpáník (Hnízdil, Pospíšil), 26. M. Špaček (Pospíšil, Kudela), 26. Nosek (Šrámek, R. Soukup), 37. Pražák (R. Soukup, Šrámek) – 6. J. Štěpánek (Horáček).

5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
    Branky: 9. Slanec (Pauer, Pejchar), 28. A. Vágner (Gronka), 39. Pauer (Pejchar), 43. Krásný (Polívka, Benedikt), 44. Kunzmann (Vít) – 6. Krůček (Rozenberg, Myslivec).
    Vyloučení: 7:9.
    Diváci: 90.
    Střely na branku: 29:16.

Porovnání v sezóně 2014/2015:

19 zápasů: 6 výher, 4 výhry po základní hrací době, 1 prohra po základní hrací době, 8 porážek; skóre 51:51; 27 bodů; v tabulce 6. místo.

HBC Plzeň:
    19 zápasů: 11 výher, 1 prohra po základní hrací době, 7 porážek; skóre 48:32; 34 body; v tabulce 4. místo.

Příjemné sobotní odpoledne z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho svedou bitvu v rámci 20. kola CCM extraligy hokejbalu celky Elba DDM Ústí nad Labem a HBC Plzeň.

Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 16:00 hod.

Stadion:
    Stadion mládeže 643/1, Ústí nad Labem-Bukov.

Zdeněk Kamínek ml.

Góly a asistencie: 4. Prášek (Bím, Štěpánek), 22. Soukup (Štěpánek, Hubený), 23. Růžička (Hubený), 26. Soukup (Růžička, Langthaler), 34. Soukup (Gottfried), 44. Hubený (Langthaler, Soukup) – 28. Krch (Slanec)

Elba DDM Ústí nad Labem: Brhel (Banda) – M. Růžička, Zákon, Adam, Poláček, Kučera, Smolík, připraven Obdržálek, připraven Kváš – Horáček, Langthaler, Hubený – Bím, J. Štěpánek, Prášek – L. Soukup, Šilínek, Gottfried – od 13. K. Pilař. Trenér: Milan Jelen.
    HBC Plzeň: Kráčina (Semera) – do 33. Hanuš, Slanec, O. Benedikt, Krpal, Davídek – Pauer, Pejchar, Krch – Krásný, Gřonka, Kunzmann – Novický, Pokorný, J. Vlasák. Trenéři: Josef Kadaně, Tomáš Semera.

Rozhodca: Koskuba, Šulo