Boston – Anaheim 2:3 (po pr.) | Buffalo – Arizona 3:4 (po pr.) | NY Islanders – LA Kings 2:3 (kon.)
Washington – NJ Devils 3:2 (po pr.) | Carolina – Pittsburgh 5:2 (kon.) | Detroit – San Jose 4:6 (kon.)
Ottawa – NY Rangers 1:5 (kon.) | Tampa Bay – Nashville 2:3 (kon.) | Toronto – Florida 1:4 (kon.)
Winnipeg – Montreal 5:2 (kon.) | Vancouver – Colorado 1:4 (kon.)
Detroit Red Wings
4:6 (2:3, 0:0, 2:3)
San Jose Sharks
Piatok 27.03.2015, 00:30 • Joe Louis Arena • NHL

Je dobojované. Oveľa spokojnejší môžu byť po záverečnej siréne hráči San Jose, ktorí si dnes vybojovali víťazstvom 6:4 veľmi cenné 2 body. Žraloky tak naďalej ostávajú v hre o play off. Ich strata na ôsme miesto je aktuálne 7 bodov. Detroit naopak nevyužil šancu dostať sa pred Pittsburg a klesol na siedme miesto, keď sa pred neho dostal Washington. Slovenských priaznivcov môže tešiť aspoň fakt, že v zápase sa presadili obaja slovenskí hokejisti v službách Detroitu. Ja vám ďakujem za pozornosť a tým čo vydržali do konca stretnutia prajem dobrú noc. (03:16:08)

60:00

59:51
    Necelých 10 sekúnd pred koncom ešte pálil Kronwall, ale zdramatizovať zápas sa mu nepodarilo.

59:35
    Zakázané uvoľnenie v podaní San Jose Sharks.

59:18
    Vhadzovať sa bude pred Anttim Niemim, a tak to Detroit ešte skúša v šestici.

59:18
    Oddychový čas domácich.
    MARLEAU - 4:6

58:43
    San Jose dalo gól!
    Je rozhodnuté! PATRICK MARLEAU využil chybu Niklasa Kronwalla na modrej čiare a do prázdnej brány strieľa svoj druhý dnešný gól. Stav zápasu je tak 6:4 z pohľadu San Jose Sharks. Asistencie : Tomáš Hertl a Logan Couture.

58:33
    To bola šanca! Po prihrávke Henrika Zetterberga sa dostal k zakončeniu Gustav Nyquist, ale jeho strelu dokázal Niemi reflexívne vyraziť svojou vyrážačkou.

58:20
    Petr Mrázek odchádza na hráčsku lavicu. Detroit hrá powerplay.

58:01
    Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

57:31
    Hrá sa v plnom počte na oboch stranách.

56:58
    Zakázané uvoľnenie domáceho tímu. Hra sa presťahuje do obranného pásma Detroitu Red Wings.

56:41
    Do dobrej pozície pred bránou sa dostával Pavelski, ale tiesnený obrancom napokon nedokázal zakončiť.

55:31
    Po menšej potyčke putujú za hrubosť na trestnú lavicu domáci Abdelkader, a takisto aj obranca San Jose Vlasic. Hrá sa 4 proti 4.

55:23
    Detroit sa teraz dostával do prečíslenia 2 na 1, ale prihrávka Abdelkadera na Nyquista neprešla.

54:45
    Po reklamnej prestávke sa opäť hrá. Domáci sa všemožne snažia vyrovnať, no majú na to už len niečo viac ako 5 minút. Podarí sa im to?

54:10
    Na druhej strane sa v šanci ocitol Pulkkinen, ale v páde nedokázal lepšie zakončiť.

54:04
    Krásny hokejový moment! Po strele osamoteného Tomáša Hertla vytiahol domáci brankár skvelý zákrok lapačkou, ktorý určite bude patriť k najkrajším zákrokom tohto hracieho dňa v NHL. Český minisúboj tak lepšie zvládol Petr Mrázek.

53:27
    Po ofsajde hostí sa vhadzuje v strednom pásme.

53:02
    Dokonca teraz musel zasahovať aj Petr Mrázek. Strelu jedného z hostí ale bez väčších problémov vyrazil na ochrannú sieť.

52:31
    Hostia teraz doslova kazia útočne akcie Detrotu Red Wings a každou minútou sa približujú bližšie a bližšie k cennému víťazstvu.

52:00
    Hostia v plnom počte. Vylúčený Patrick Marleau je späť na ľade. Osem minút pred koncom tak oba tímy hrajú v plnom počte.

51:45
    Do zakončenia sa dostal aj Tomáš Tatar, ale jeho pokus neohrozil brankára San Jose.

50:58
    K strele sa odhodlal Teemu Pulkkinnen, ale mám taký pocit, že len trafil pred bránou stojatého Abdelkadera.

50:18
    Domáci sa zatiaľ ale v tejto presilovke nedarí. Puk je opäť až za domácou bránkou.

49:49
    Detroit bude mať šancu vyrovnať. Dve minúty za hákovanie dostáva Patrick Marleau.

49:40
    Patrick Marleau pekne nahadzoval puk spoza brány pred Mrázka, ale napokon ani jedného zo svojich spoluhráčov nenašiel.

49:18
    Po krátkej reklamnej prestávke sa bude vhadzovať v obrannom pásme San Jose Sharks.

49:00
    Neskóroval ani Tomáš Tatar, pretože jeho strela mierila mimo priestoru hosťujúcej svätyne.

48:31
    Po strele Darrena Helma musel zasahovať Antti Niemi. Stav ostáva naďalej nezmenený.
    ZETTERBERG - 4:5

47:27
    Detroit Red Wings dal gól!
    Domáci strieľajú kontaktný gól. Po strele Ericssona sa najlepšie pred bránou Niemiho zorientoval HENRIK ZETTERBERG a s veľkou dávkou šťastia ako správny kapitán vracia svoj tím opäť do hry. Asistencie: Jonathan Ericsson a Niklas Kronwall

46:31
    Český brankár bol opäť v permanencií. Strelu Logana Coutura vyráža mimo nebezpečného priestoru.

45:42
    Na druhej strane zakončoval Stephen Weiss, ale svoj druhý gól v zápase nepridal.

45:06
    Po strele Karlssona musel opäť zasahovať Petr Mrázek, tentokrát bol úspešnejší.
    MARLEAU - 3:5

44:56
    Hostia okamžite znovu odskakujú na rozdiel dvoch gólov. PATRICK MARLEAU sa dostal po pravej strane sám pred Mrázeka a strelou popod vyrážačku nekompromisne skóruje. Asistencia: Brent Burns.
    WEISS - 3:4

43:39
    Červené krídla veľmi rýchlo odpovedajú na gól Logana Couturea. Po strele Brendana Smitha sa dostal k dorážke z tesnej blízkosti STEPHEN WEISS strelou do odkrytej brány vracia svoj tím späť do hry. Asistencie : Teemu Pulkkinen a Brendan Smith.

42:53
    Skúsený Joe Thornton teraz otestoval pozornosť Petra Mrázeka. Český brankár sa nenechal prekvapiť.

42:23
    Detroit sa v útočnej fáze nepresadil, a tak musí začínať ďalšiu útočnú akciu až z hĺbky svojho obranného pásma.

41:37
    Hra je prerušená, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

41:14
    Po inkasovanom góle si český gólman pripisuje aj úspešný zákrok po strele Scotta Hannana.
    COUTURE - 2:4

40:31
    Hostia opäť zvyšujú svoj náskok na rozdiel dvoch gólov. LOGAN COUTURE využil chybu domáceho tímu v rozohrávke a presnou strelou prekonáva Mrázeka. Stele Coutura sa ešte odrazila od pravej tyče do brány domácich – Mrázek nemal šancu. Asistencia: Patrick Marleau

40:21
    Prvú strelu na bránu vyslal v tretej tretine obranca žralokov Vlasic. Jeho strelu švihom, ale dokázal Mrázek schovať v svojej výstroji.

40:01

Máme za sebou 40 minút dnešného zápasu. Stav po prvej tretine ostal nezmenený a to zanemená, že San Jose vedie pred záverečnou tretinou 2:3. V bráne Detroitu sme zaregistrovala zmenu, keď Jimmyho Howarda vystriedal Petr Mrázek. Posledná tretina sa začne približne o 2:25 hod.

40:00

39:27
    Od modrej čiary sa tvrdou strelou prezentoval Danny DeKeyser, ale fínsky brankár San Jose bol na svojom mieste.

39:01
    Nasleduje posledná minúta druhej tretiny.

38:28
    Antti Niemi následne chytá aj strelu kapitána Henrika Zetterberga. V druhej tretine uvidíme ešte jednu reklamnú prestávku.

37:55
    Justin Abdelkader sa dostal do šance. Jeho zakončenia z medzi kruhov, ale trafilo iba mierne vybehnutého Anttiho Niemiho.

37:00
    Útoky sa striedajú z jednej strany na druhú. Jediné čo druhej tretine chýba sú góly.

36:24
    V poradí 22. úspešný zákrok si pripisuje Antti Niemi, ktorý zlikvidoval strelu Joakima Anderssona.

35:54
    Detroit nahadzuje puk do útočného pásma. Oba tímy striedajú počas hry.

35:12
    Prebieha záverečná päťminútovka druhej tretiny.

34:53
    Veľká šanca Detroitu! Pri pravom kruhu na vhadzovanie sa ocitol úplne voľný Marek Židlický, ale jeho tvrdá strela si cestu so siete nenašla.

34:22
    Od modrej čiary strieľal Brendan Smith, ale jeho strele nebola dostatočne dôrazná.

34:06
    V priebehu niekoľkých sekúnd sa domáci dvakrát previnili voči pravidlám zakázaným uvoľnením.

33:35
    V dobrej pozícii sa ocitol Helm. Domáci útočník ale príliš dlho váhal s koncovkou. a nakoniec o puk prišiel.

33:04
    Domáci sa nasťahovali do útočného pásma, ale zatiaľ tomu chýba väčšia početnosť streľby.

32:29
    Po strele Thorntona si na svoje konto pripisuje ďalší úspešný zákrok Petr Mrázek. Nasleduje ďalšia reklamná prestávka.

31:15
    Do zakončenia sa predral Tomiš Tatar. Z ťažkého uhla už ale nedokázal zakončiť dostatočne presne.

30:44
    Máme za sebou viac ako polovicu zápasu. San Jose zatiaľ pomerne prekvapivo vedie na ľade Detroitu 3:2.

30:18
    Brent Burns teraz tvrdo odstavil od puku Nyquista. Hlavný rozhodca ostáva pokojný.

29:50
    Domáci v plnom počte. Vylúčený Židlický sa vrátil späť na ľad.

28:55
    Z ľavej strany sa prezentoval strelou švihom Logan Couture, ale napokon bránu domáceho tímu netrafil.

28:16
    Detroit sa úvodnému tlaku hostí ubránil a Luke Glendening vyhadzuje puk cez všetky čiary.

27:50
    Prvú presilovku si zahrá aj San Jose. Za krosček putuje na trestnú lavicu Marek Židlický.

27:33
    Na druhej strane si pripisuje zákrok Petr Mrázek. Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať v obrannom pásme Detroitu,

27:10
    Tomáš Tatar sa ocitol v súboji 1 na 1 s Brentom Burnsom. Rodák z Ilavy sa predsa len dostal do zakončenia, ale jeho beckhendové zakončenie nebolo presné.

26:35
    Riley Sheahan sa nakoniec predral do koncovky, ale jeho strelu napokon Antti Niemi vyráža do bezpečia.

25:59
    Ďalší zákrok Petra Mrázka. Tentokrát si pripisuje úspešný zákrok po strele Patricka Marleaua.

25:30
    Na druhej strane sa po ľavej strane pekne natlačil Jurčo, ale jeho pokus netrafil bránu.

25:12
    Prvý úspešný zákrok si pripisuje aj Petr Mrázek, ktorý po prvej tretine vystriedal dnešného smutného oslávenca Jimmyho Howarda.

24:02
    Po ofsajde hostí sa bude vhadzovať v strednom pásme.

23:27
    Tomáš Tatar sa snažil predrať do zakončenia, ale jeho snahu v poslednej chvíli zastavil jeden z hosťuhúcich obrancov.

23:03
    Hostia v plnom počte.

22:48
    Fínsky mladík tentokrát pálil presnejšie, ale svojho krajana v bráne San Jose sa mu nepodarilo prekonať.

22:00
    Po prechode do útočného pásma to skúšal Pulkkinen, ale jeho strela nemala potrebné gólové parametre.

21:44
    Hostia sa oslobodzujú a vyvážajú puk do stredného pásma.

21:25
    Od modrej čiary sa snažil prekonať Anttiho Niemiho švédsky obranca Niklas Kronwall, ale fínsky brankár jeho strelu vyráža.

21:03
    Detroit si zahrá tretiu presilovú hru v zápase. Dve minúty za podrazenie dostáva opäť Joe Thornton.

20:32
    V úvode druhej tretiny vidíme množstvo nepresností na oboch stranách.

20:01

Máme za sebou prvú tretinu, ktorá priniesla poriadne gólové hody. Hostia sa už po 19 sekundách dostali zásluhou Vlasica do vedenia a v 10. minúte zásluhou Nieta viedli už 0:2. Detroit to ale nepoložilo a v priebehu 100 sekúnd vyrovnal. V drese červených krídel sa zapísali do streleckej listiny Tomáš Jurčo a následne aj Tomáš Tatar. Posledné slovo ale mali hostia, ktorí zásluhou šťastného gólu Tierneya sa dostali do opätovného vedenia.

20:00

19:37
    V závere tretiny ešte strieľal Tatar, následne dorážal Sheahan, ale nakoniec ani jeden z domácich hráčov neuspel.

19:01
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

18:49
    Teemu Pulkkinen mohol vyrovnať! Po prihrávke od Kronwalla sa poriadne oprel do puku, no jeho strela trafila iba ľavú žrď Niemiho brány.

18:29
    Detroit zatiaľ presilová hra vôbec nevychádza...

17:56
    San Jose bude hrať po druhýkrát v zápase v oslabení. Za hákovanie odchádza na trestnú lavicu Joe Pavelski.

17:30
    Po zakázanom uvoľnení hostí sa hra presťahuje pred Anttiho Niemiho.

17:07
    Zvýšiť náskok San Jose mohol Scott Hannan, ale napokon netrafil bránu.

16:33
    Domáci sa tak dlho z vyrovnania netešili. Opäť musia doháňať jednogólový náskok súpera.
    TIERNEY - 2:3

16:02
    San Jose sa opäť dostáva do vedenia. Spoza brány nahadzoval puk pred bránu CHRIS TIERNEY. Jeho strieľanú prihrávku nešťastne tečoval Joakim Andersson a nechtiac tak prekonal vlastného brankára – 2:3. Asistencie: Tommy Wingels a Mirco Mueller.

15:08
    Od modrej čiary to skúšal hsoťujúci obranca Brent Burns, ale jeho pokus bol zrazený a k Howardovi sa nedostal.

14:40
    Joe Thornton previl Howardovu pozornosť strelou ešte zo stredného pásma. Samozrejme, s takouto strelou nemal americký brankár žiadne problémy.

14:05
    Hrá sa dlhší časový úsek bez prerušenia. Obe mužstvá tak striedajú aj počas hry.

13:30
    Na druhej strane pálil Gustav Nyquist, ale strela švédskeho útočníka minula priestor troch žrdí.

13:07
    Jimmy Howard si po dlhšej dobe opäť siahol na puk. Na svoje konto si pripisuje 7. úspešný zákrok po ktorom sa bude vhadzovať v útočnom pásme San Jose.

12:38
    Brendan Dillon sa dostal v dobrej pozícii do zakončenia, ale jeho strela tesne minula bránu.

12:23
    Brána Detroitu je posunutá, a tak musí byť hra logicky prerušená.
    TATAR - 2:2

11:46
    Gólové dostihy v prvej tretine pokračujú. Od modrej čiary tvrdo vystrelil Danny DeKeyser, vo vzduchu je strelu ešte vynikajúco tečoval TOMÁŠ TATAR a svojim 27. gólom v sezóne vyrovnáva stav stretnutia na 2:2. Asistencia: Danny DeKeyser

11:10
    Joe Thornton sa snažil dostať cez Niklasa Kronwalla, ale švédsky obranca sa nenechal prekvapiť a puk mu vypichol.

10:42
    Od modrej čiary pálil Brendan Smith a okamžite sa snažil vyrovnať. Jeho strelu ale fínsky brankár videl a bez väčších problémov zneškodnil.
    JURČO - 1:2

10:04
    Detroit veľmi rýchlo znižuje náskok svojho súpera. Po obrovskom závere pred Niemim sa nakoniec najlepšie zorientoval TOMÁŠ JURČO a prekonal fínskeho brankára v službách San Jose Sharks. Asistencie: Drew Miller a Danny DeKeyser.

9:41
    Samozrejme, po druhom inkasovanom góle sa domáci prebrali a okamžite sa snažia znížiť stav stretnutia.
    NIETO - 0:2

9:14
    Hostia vedú po necelých 10 minútach už 2:0. MATTHEW NIETO dostal peknú prihrávku spoza brány od Chrisa Tierneyho a z tesnej blízkosti pretlačil puk za Howardov chrbát. Asistencie: Chris Tierney a Justin Braun.

8:45
    O niekoľko sekúnd pálil aj Darren Helm, ale ani on nebol úspešný.

8:15
    Do zakončenia sa dostával Gustav Nyquist, ale pri jeho snahe zakončiť zlomil hokejku.

7:44
    V Joe Louis Arene nasleduje krátka reklamná prestávka.

7:27
    Na druhej strane strieľal Logan Couture, ale jeho pokus nemieril do priestoru brány.

6:58
    Ďalší zákrok si pripisuje Antti Niemi. Fínsky brankár tentokrát vyráža strelu Lukea Glendeninga.

6:26
    Zápas sa hrá od začiatku vo veľkom tempe. Oba tímy striedajú počas hry.

6:00
    Z ťažkého uhla skúšal šťastie Justin Abdelkader, ale treba povedať, že jeho strela nemala veľkú nádej na úspech.

5:41
    Hostia v plnom počte. Joe Thornton je opäť na ľade.

5:11
    San Jose zaútočilo aj v početnej nevýhode. Z medzi kruhov pálil Matthew Nieto, ale jeho strela našla iba pripraveného Jimmyho Howarda.

4:44
    Detroit sa nedokázal usadiť v útočnom pásme, a tak musí začínať opäť odznova.

4:11
    Detroit sa na začiatku presilovky prezentoval niekoľkými nepresnými pokusmi. Následne hostia vyhadzujú puk cez všetky čiary.

3:41
    Po faule na Henrika Zetterberga bude hrať Detroit presilovú hru. Na lavicu hanby putuje za podrazenie Joe Thortnton.

3:29
    Antti Niemi si pripísal na svoje konte prvé dva úspešné zákroky. Najprv vyrazil strelu Zetterberga a následne chytá pokus DeKeysera.

2:43
    Hostia opäť zavreli svojho súpera do obrannej tretiny, ale nakoniec sa domáci ubránili.

1:59
    Červeným krídlám v úvode zápasu viazne rozohrávka. Po jednej z množstva nepresností sa domáci previnili zakázaným uvoľnením.

1:25
    Opäť bol v akcii domáci brankár. Po jeho zákroku sa bude vhadzovať v obrannom pásme Detroitu.

1:02
    Prvý úspešný zákrok si na svoje konto pripisuje Jimmy Howard, ktorý chytá strelu Scotta Hannana.
    VLASIC - 0:1

0:19
    Fantastický úvod v podaní hostí. Od modrej čiary nahodil puk na bránu MARC-EDOUARD VLASIC a presnou strelou otvára po 19 sekundách skóre dnešného zápasu. Výbornú prácu odviedol aj Joe Pavelski, ktorý bránil vo výhľade americkému brankárovi. Asistencia: Melker Karlsson.

00:01

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Ericsson (A), Kronwall, DeKeyser, Quincey, Židlický, Smith – Nyquist, Zetterberg (C), Abdelkader – Tatar, Sheahan, Helm – Jurčo, Glendening, Miller – Pulkkinen, Andersson, Weiss.

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Braun, Vlasic (A), Burns, Hannan, Mueller, Dillon – Karlsson, Thornton (A), Pavelski – Wingels, Couture, Nieto – Hertl, Tierney, Marleau (A) – Goodrow, Smith, Tarasov.

Vážení hokejoví priaznivci, vítam vás pri sledovaní online priameho prenosu z kanadsko-americkej NHL. Dnes sa spolu pozrieme na zápas, ktorý sa odohrá v Joe Louis Arene, kde domáci Detroit Red Wings privíta San Jose Sharks. Zápas sa začína krátko po 0:30 SEČ.

Detroit Red Wings sa aktuálne nachádza v tabuľke Východnej konferencie na 6. mieste. Deväť zápasov pred koncom základnej časti má na deviaty Boston náskok 6 bodov, a navyše o jeden odohratý zápas menej. Detroit má tak veľkú šancu dostať sa do play off, no v posledných zápasoch musí svoju pozíciu obhájiť. Na druhej strane, červené krídla strácajú na piaty Pittsburgh iba jeden bod, a tak by prípadnou dnešnou výhrou svojho rivala v tabuľke preskočili.

V posledných 10 zápasoch prišla na zverencov Mikea Babcocka mierna kríza, keď vyhrali len 3-krát. Napriek tomu v domácom prostredí patria medzi najlepšie tímy, keď z 35 duelov získali 48 bodov a celkovo sa tešili z víťazstva až 20-krát. Najproduktívnejším hráčom tímu je kapitán Henrik Zetterberg, ktorý nazbieral 62 kanadských bodov. Najlepším strelcom naďalej ostáva Tomáš Tatar, ktorý zaťažil konto súperových brankárov už 26-krát. V dnešnom zápase by mohol nastúpiť aj Niklas Kronwall, ktorý sa už pomaly doliečil zo svojho zranenia.

San Jose Sharks v tejto sezóne jednozančne zaostáva za očakávaniami. V tabuľke Západnej konferencie patrí žralokom až 11. miesto a ich šanca na play-off je pomerne malá. So ziskom 78 bodov strácajú na ôsme Calgary už 9 bodov. Na ľade súperov vyhrali z 35 zápasov 18-krát a celkovo získali 39 bodov. V zápasoch vonku má teda San Jose síce pozitívnu zápasovú bilanciu, no v závere základnej časti je im to zatiaľ málo platné.

V posledných piatich zápasoch prehrali zverenci Todda McLeana až 4-krát, keď postupne nestačili na Chicago, Winnipeg, Montreal a ani na Ottawu. Lídrom produktivity je zatiaľ 66- bodový Joe Pavelski, ktorý v sezóne nazbieral 66 bodov s bilanciou 35 gólov a 31 asistencií. Americký útočník je tak zároveň aj nalepším strelcom svojho tímu. V tesnom závese mu sekunduje aj skúsený Joe Thorton, ktorý získal o 4 body menej ako Pavelski.

Vzájomné zápasy
    27.02.15 San Jose Sharks – Detroit Red Wings 2:3
    10.01.14 San Jose Sharks – Detroit Red Wings 4:1
    22.10.13 Detroit Red Wings – San Jose Sharks 0:1pp
    12.04.13 Detroit Red Wings – San Jose Sharks 2:3pp
    29.03.13 San Jose Sharks – Detroit Red Wings 2:0

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 00:30.

Miroslav Kováčik

Góly a asistencie: 11. Jurčo (Miller, DeKeyser), 12. Tatar (DeKeyser), 44. Weiss (Pulkkinen, Smith), 48. Zetterberg (Ericsson, Kronwall) – 1. Vlasic (Karlsson), 10. Nieto (Tierney, Braun), 17. Tierney (Wingels, Mueller), 41. Couture (Marleau), 45. Marleau (Burns), 59. Marleau (Hertl, Couture)

Detroit Red Wings: Howard (21. Mrázek) – Ericsson (A), Kronwall, DeKeyser, Quincey, Židlický, Smith – Nyquist, Zetterberg (C), Abdelkader – Tatar, Sheahan, Helm – Jurčo, Glendening, Miller – Pulkkinen, Andersson, Weiss.

Rozhodca: O’Halloran, St. Pierre – Galloway, Heyer