SP v alpském lyžování - sjezd mužů, Méribel Vítěz: K. Jansrud (NOR) (kon.) | SP v alpském lyžování - sjezd žen, Méribel Vítěz: L. Vonnová (USA) (kon.)
koniec udalosti
SP v alpském lyžování - sjezd žen, Méribel

Vítěz: L. Vonnová (USA)

cz Streda 18.03.2015, 11:00Zjazdové lyžovanie

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou. (12:05:37)

114. Kateřina Pauláthová (CZE) 5 bodů

Co se boje o velký křišťálový globus týče, vedoucí Anna Fenningerová (AUT) ztratila něco ze svého tenkého třicetibodového náskoku na čele, neboť dnes byla o čtyři příčky horší než Tina Mazeová (SLO). Ta už ztrátu stáhla na rozdíl pouhopouhých 12 bodů. Bude to ještě pořádný boj až do konce ve francouzském Méribelu.

Celkové pořadí – sjezd (8 z 8 závodů):

1. Lindsey Vonnová (USA) 502 bodů
    2. Anna Fenningerová (AUT) 399 bodů
    3. Tina Mazeová (SLO) 356 bodů
    4. Elisabeth Görglová (AUT) 337 bodů
    5. Elena Fanchiniová (ITA) 291 bodů
    Celkově už 66. vítězství ve světovém poháru získala Lindsey Vonnová (USA), z toho 33 z nich ve sjezdu:

Lindsey Vonnová (USA), stejně jako Jansrud v mužské části, udržela vedoucí pozici v průběžném pořadí sjezdu díky prvenství v posledním závodě sezóny a získala na své konto malý křišťálový globus za tuto královskou disciplínu. Druhá za ní skončila Elisabeth Görglová (AUT), třetí pak další rakouská závodnice Nicole Hospová (AUT).

21
    Elena Fanchiniová (ITA) také nejela vůbec špatně. Nakonec se dostala na pátou příčku, na tu první ztratila 45 setin sekundy. Italka zaznamenala také solidní výsledek.

20
    Opravdu skvělý výsledek zaznamenala Elisabeth Görglová (AUT)! A v cíli se zaradovala. Dostala se na druhou příčku, na Vonnovou ztratila 24 setin sekundy. Rakušanka může být spokojená, to tedy určitě ano.

19
    Tina Mazeová (SLO) jela okolo druhé příčky, vlastně stejně jako Hospová. Na Vonnovou dnes prostě neměla. Co je pro ní důležité, že je lepší než Fenningerová. Získá tedy víc bodů do boje o velký křišťálový globus. Připomeňme, že Slovinka je aktuálně se ztrátou 40 setin na průběžné třetí pozici.

18
    Lara Gutová (SUI) nemá úplně ideální formu, jako by se to v dnešním závodě projevilo. Ztratila na Vonnovou 1,09 sekundy a je na šesté příčce. Na startu zbývají ještě tři sjezdařky.

17
    Lindsey Vonnová (USA) jela někde na úrovni vedoucí Hospové, rozhodovaly jen setinky sekundy. Američanka, podobně jako Jansrud, si ale nakonec dojela do cíle pro křišťálový globus za sjezd tím nejlepším možným způsobem. Byla rychlejší než Hospová o tři desetiny sekundy.

16
    Jako by Anně Fenningerové (AUT) tenhle sjezd nesedl. Bude muset sledovat, jak si povedou její soupeřky v boji o malý křišťálový globus. Se ztrátou 65 setin sekundy je dokonce až na čtvrtém místě!

15
    Tina Weiratherová (LIE) načala nejlepší sedmičku závodnic a už od začátku to vypadalo, že na Hospovou mít nebude. Nebyla to úplně povedená jízda. Nakonec ztratila 81 setin sekundy a dostala se na čtvrté místo před Maďarku Miklósovou.