Novosibirsk – Metallurg Magnitogorsk 3:2 (kon.) | Kazaň – Omsk 4:0 (kon.)
cz Sobota 14.03.2015, 15:00 • TatNeft Arena • Play-off KHL

To je z KHL pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek pátečního večera. (17:28:54)

Československá stopa
    Petr Vrána (KZN) 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:56

Domácí nakonec zvládli odvetu za včerejší porážku v prodloužení a radují se z výhry 4:0. Po gólech Kolcova, Zacharčuka, Mirnova a Lukojanova srovnávají stav série na 1:1.

60:00

59:06
    Utkání se dohrává za brankou Nilssona, který je blízko první čtvrtfinálové nuly.

57:13
    Kombinace domácího týmu byla ukončena odrazen puku do hlediště, které jásá a raduje se. Výhra Barsu je stále blíž a blíž.

56:03
    Medvěděv nechává vystřídat všechny své spoluhráče a následně posílá puk do útočné třetiny Kazaně.

55:00
    O osudu duelu je definitivně rozhodnuto, další útok domácího týmu končí ofsajdem.
    LUKOJANOV - 4:0

53:22
    Kazaň vstřelila branku!
    Domácí dávají definitivní razítko na dnešní vítězství! Svitov vymyslel parádní přihrávku na najíždějící ARŤOMA LUKOJANOVA, který před prázdnou brankou pouze nastavil hokejku a uklidil puk do odkryté sítě – 4:0! Asistence: Alexander Svitov a Jakov Rylov.

52:39
    Při hře v pěti je Avangard přece jen o trochu nebezpečnější, obrana Kazaně však pracuje velmi svědomitě.

51:50
    Nepřesná rozehrávka Omsku navíc přináší další zakázané uvolnění.

51:47
    Ani tuto početní výhodu Omsk nezužitkoval, vyloučený Lukojanov se vrací z trestné lavice na ledovou plochu.

50:48
    Příliš se jim však nedaří, domácí následně odpalují kotouč daleko od vlastní svatyně.

50:04
    Avangard se usadil v útočné třetině a branku Kazaně ostřeluje prakticky ze všech stran.

49:47
    Nyní se domácí hráči budou potit ještě více, Omsk dostane k dispozici přesilovou hru. Arťom Lukojanov (KZN) si vysloužil menší trest za vražení na hrazení.

48:45
    Hostům se ale nedaří pevně se usadit v útočné třetině, čas do konce zápasu se přitom krátí velmi rychle.

47:45
    Domácí po přechodu útočné modré čáry nahodili puk za branku a snaží se atakovat rozehrávku soupeřova týmu.

46:56
    Tlak Avangardu se každou minutou, brankář Kostin si zatím připsal pouze jediný zákrok.

45:25
    Následně vyhazují domácí hokejisté přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

Petr Dejnožka

Góly a asistencie: 3. Kolcov (Svitov, Nikulin), 19. Zacharčuk (Kolcov, Lukojanov), 34. Mirnov (Azevedo, Nikulin), 54. Lukojanov (Svitov, Rylov)

Ak Bars Kazaň: Nilsson (Garipov) – Denisov, Medvěděv, Zacharčuk, Rylov, Nikulin, Kornějev, Musin, Pajgin – M. Gluchov, Vrána, Kosticyn – Svitov, Kolcov, Lukojanov – Möller, Azevedo, Mirnov – Petrov, Tkačjov, Archilov. Trenér: Zinetula Biljaletdinov
    Avangard Omsk: Kostin (Barulin) – Kulik, Gustafsson, Gončarov, Chomickij, Ljamin, N. Gluchov, Kuljaš – Popov, Kolarik, Pěrežogin – Rasskazov, Širokov, Schütz – Semjonov, Fisčenko, Berdnikov – Musatov, Pervušin, Volkov – Kazakov. Trenér: Raimo Summanen

Rozhodca: Gašilov, Soin – Sivov, Šeljanin