NY Islanders – Ottawa 1:2 (kon.) | Washington – Dallas 2:4 (kon.) | Columbus – Edmonton 5:4 (po s.n.)
Minnesota – Anaheim 1:2 (kon.) | Calgary – Toronto 6:3 (kon.) | Pittsburgh – Boston 0:2 (kon.)
Philadelphia – Detroit 7:2 (kon.) | San Jose – Chicago 2:6 (kon.)
Washington Capitals
2:4 (1:2, 0:2, 1:0)
Dallas Stars
cz Sobota 14.03.2015, 00:05 • Verizon Center, Washington • NHL

Děkuji za pozornost, dobrou noc. (02:50:18)

Československá stopa v utkání:
    Aleš Hemský (DAL) 0+2, 1 střela, čas na ledě 10:28

Tři hvězdy utkání:
    1. Aleš Hemský (DAL) 0+3
    2. Vernon Fiddler (DAL) 1+1
    3. Curtis Glencross (WSH) 1+0

Dallas vyhrává 4:2, a tak se pravděpodobně přiblíží postupovým místům pět bodů. Naopak domácí tým toho dneska moc nepředvedl, a tak prohrává.

60:00

59:40
    Dallas vyhazuje do útočného pásma, ani už nechce trefit prázdnou branku.

58:35
    Domácí znovu odvolávají brankáře a zkouší to v šesti.

58:34
    Oddechový čas pro domácí.
    Jevgenij KUZNĚTSOV - 2:4

58:34
    Washington právě vstřelil branku!
    JEVGENIJ KUZNĚTSOV překonal rychlou střelou poněkud méně koncentrovaného Kariho Lehtonena. Střela byla dobře umístěná pod horní tyčku, kam brankář nestihl dát lapačku. Asistence: Andre Burakovsky, Alexandr Ovečkin.

58:00
    Domácí to zkouší bez brankáře v době, kdy do konce zápasu zbývají dvě minuty.

57:45
    Dallas nechce žádné komplikace, a tak se stále snaží motat hlavu obráncům.

57:00
    To už běží poslední tři minuty třetí třetiny.

56:50
    Nyní se domácí dostali dostali k náznaku šance, ale Lentonen se svými obránci celou situaci zažehnali ještě dříve, než se Caps dostali do gólové pozice.

56:00
    Do konce třetí třetiny zbývají čtyři minuty a domácí ne a ne hrát aktivně v útoku, tlačit se před branku. Stars se na dnešní zápas připravili zodpovědně, zatím Ovečkina totálně "vymazali".

55:12
    Hosté v plném počtu. Ke konci přesilovky se dostali domácí ke střele, Dallas se ubránil.

54:56
    Curtis Glencross se dostal do zajímavé pozice, ale Lehtonen si s celou situací poradil.

54:10
    Ovečkin se skutečně ke střele dostal, jenže udělal to nejhůř. Trefil přes sebou stojícího Gologovského, který okamžitě posílá puk pryč z obranného pásma.

53:12
    Patrick Nemeth vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení. Teď se bude pozornost domácích fandů směřovat na Ovečkina, jakožto na hlavní střelecké přesilovkové eso.

52:33
    Domácí v plném počtu. No, že by se nějak domácí zapotili, to opravdu ne. Nyní se Washington ubránil celkem v pohodě, nicméně na jeho situaci to nemění nic.

51:40
    Oba týmu střídají, do konce oslabení Caps zbývá zhruba minuta.

50:47
    Tyler Seguin se opřel do kotouče jako vítr do plachet lodě, nicméně jeho rána byla zblokovaná.Buly v obranném pásmu domácího týmu.

50:33
    Vyloučen domácí Jevgenij Kuznětsov na dvě minuty za hákování.

50:10
    Další komerční přestávka.

50:01
    Třetina se dostává do své druhé poloviny.

49:20
    Stars rychle přistupují ke svým protihráčům, Washington v této třetině jen jednou vystřelil na Lehtonena.

47:47
    Komerční přestávka. Capitals už mnoho času nezbývá, ztrácí tři branky alespoň na vyrovnání a to by mohl být, s ohledem na současný obraz hry, úkol takřka neřešitelný. Být v roli hlavního trenéra domácího týmu není závidihodná situace.

47:14

47:14
    Peters měl co dělat, aby kryl další střelu hokejistů Dallasu. Ti už dnes při přesilovky využili.

46:40
    Washington vyhazuje přes všechny čáry, hosté tak musí útočnou akci zakládat od své vlastní branky. Celá situace se opakuje o malý moment později.

45:37
    Vyloučeni dvě minuty za hrubost Tom Wilson a Jamie Benn. Wilson navíc dvě minuty za nesportovní chování. Přesilovka tedy pro Dallas.

45:00
    Diváci jsou zatím hodně potichu, ono se jim není co divit. Že by jejich oblíbenci hráli nějak extra dobře, střelu za střelou posílali na brankáře Dallasu, to ani náhodou.

44:24
    Niskanen přišpendlil na mantinel Roussela. Byl to pořádný hit.

43:28
    Tentokrát už gólman Stars musel přikrýt kotouč před dotírajícím útočníkem Capitals.

43:14
    Zakázané uvolnění hostů, buly před brankou Lehtonena, který zasahovat nemusí, protože jeho spoluhráči vhazování zvládli lépe.

42:40
    Tyler Seguin se dostal do dobré střelecké pozice, brankář Justin Peters byl pozorný, lapačkou dokázal kotouč vytěsnit mimo branku.

42:24
    Hra je přerušena, v této třetině jsme zatím střelecký pokus neviděli.

41:55
    Aleš Hemský znovu svou kreativitou zásobuje spoluhráče přihrávkami, tentokrát to ke gólu nevedlo.

40:25
    I začátek třetí části hry je v roli hostů, na druhou stranu Dallas je druhý nejhorší tým v celé soutěži v ohledu skóre ve třetí třetině. Hvězdy inkasovaly celkem 85 branek ve třetí dvacetiminutovce, horší je jen Buffalo.

40:01

Dvě branky vstřelili hosté ve druhé třetině během přesilových her, a tak je jejich náskok již 4:1.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:48
    Alexandr Ovečkin se dostal ke střeleckému pokusu, který byl hodně snadnou prací pro Lehtonena.

39:00
    Poslední minuta této části hry. Domácí v útočném pásmu, ale ke střele se stále nemohou dostat.

37:39
    Brett Ritchie minul branku Peterse.

37:21
    Kari Lehtonen se poněkud nudí, a tak by s trochou nadsázky by mohl jít na mléčný drink. Letěly na něj jen čtyři střely za necelých osmnáct minut této periody.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

35:52
    Washington Capitals se brání, navíc je rád, že to vůbec zvládá. Myšlenky na nějaký konstruktivní útok jsou v hlavách domácích hráčů uschovány velmi hluboko.

35:00
    Druhá třetina se blíží do své závěrečné části. 24:13, poměr střel na branku vedou hosté. Jejich aktivita se odráží i ve skóre.

34:05
    Holtbyho šichta v dnešním zápase končí. Po čtyřech inkasovaných brankách přenechává prostor Petersovi.
    Vernon FIDDLER - 1:4

34:05
    Dallas právě vstřelil branku!
    Nedáš – dostaneš. John Carlson v oslabení minul branku Dallasu. No a právě hosté rychle otočili směr hry. Aleš Hemský v útočném pásmu puk přidržel, mohl vystřelit, ale udělal to báječně. Přihrál na úplně volného VERNONA FIDDLERA, který měl před sebou prázdnou branku, tu trefil s přehledem. Obrovské poděkování od střelce gólu patří Hemskému. Český hráč mu připravil gól na zlatém podnose jako chutný ovocný dezert. Asistence: Aleš Hemský.

33:36
    Holtby kryje nahození od útočné modré čáry. Snadná práce pro domácího maskovaného muže.

33:19
    Stars kombinují v útočném pásmu, ke střele se ale nemohou dostat.

32:21
    A bude se vylučovat. Tom Wilson vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. Přesilovka Dallasu.

31:26
    Domácí tým se po delší době dostal ke střele, Nicklas Bäckström si na Lehtonena nepřišel.

30:40
    Komerční přestávka v době, kdy máme za sebou polovinu zápasu.

30:29
    Dlouhá přesilovka hostů končí výsledkem jedna vstřelená branka. Mnoho dalších šancí si Hvězdy nevytvořily, že by je to mrzelo, to se napsat nedá.
    Tyler SEGUIN - 1:3

27:21
    "Dej mi puk, já dám gól," něco takového dost možná křikl TYLER SEGUIN na spoluhráče, který mu přihrál puk. Seguin měl před sebou posekaný palouček, kterým s klidem probruslil, napřáhl se a střelou na teploměr se prosazuje. Asistence: Jamie Benn, Alex Goligovski.

26:29
    Vyloučen Joel Ward na dvě plus dvě minuty za hru vysokou holí.

25:28
    Alex Goligovski zaznamenal další střelecké pokus Hvězd. Washington, možná trochu nečekaně, tahá za kratší konec pomyslného provazu.

25:00
    Dallas je znovu aktivnější, Antoine Roussel střelou zápěstím znovu připravil Holtbymu práci. Domácí jsou tedy pod tlakem, ze kterého se nemůže dostat ani první formace.

23:35
    Joel Ward to nemyslel vůbec špatně, mohl ještě kolmou přihrávkou vylepšit střeleckou pozici pro spoluhráče, nicméně se rozhodl pro střelu, což nebylo špatné řešení, nicméně branku minul.

23:29
    Burakovsky nedokázal rychlou střelou překonat Lehtonena. Finský brankář následně překazil gólovou radost Laichovi ukázkovým samaforem, tedy zákrokem zdviženou lapačkou.

22:01
    Buly ve středním pásmu, puk získávají hosté, kteří rychle míří do útočného pásma. Po chvilce rozjímání u branky Caps však o kotouč přišli.

21:03
    Brett Ritchie nedokázal překonat brankáře Holtbyho mezi třemi tyčemi Capitals.

20:15
    Jan Carlson trefuje tyčku, to už byl Dallas v plném počtu. Hosté nyní měli velkou porci štěstí, domácí smůly.

20:11

20:01

První třetina přinesla velmi pěkný a útočný hokej. Zaznamenali jsme tři branky, a tak vedou hosté 2:1. Střelecky jsou rovněž Hvězdy aktivnější – 12:9.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:33
    Alexandr Ovečkin ze své oblíbené přesilovkové pozice volný kus branky netrefil.

18:57
    V oslabení Patrick Eaves vystřelil zápěstím, brankář domácího týmu připraven.

18:31
    Nicklas Bäckström to zkoušel v přesilovce rychlou střelou, neuspěl.

18:11
    Vyloučen hostující Jamie Benn na dvě minuty za nedovolené bránění.
    Colton SCEVIOUR - 1:2

16:55
    Nádherně a velmi stylově si teď poradil COLTON SCEVIOUR s domácí pěticí hráčů. Polovinu pásma obkroužil – za takový pohyb by se nemusela stydět ani družice na oběžné dráze – a rychlou střelou zápěstím z horní hranice kruhu posílá Dallas do vedení. Holtby neměl nárok zareagovat. Asistence: Vernon Fidder, Patrik Nemeth.

16:31
    Jason Spezza se dostal do postavení mimo hru, hra je tak přerušena, buly ve středním pásmu.

15:28
    Tyler Seguin to zkoušel individuálně, nicméně byl o lepší střeleckou pozici připraven drobným háčkem.

15:00
    První třetina se dostává do své finální fáze, sledujeme útočný hokej, který nabídl už dvě branky. Po jedné na každé straně.

13:34
    Vermon Fiddler střelou zápěstím pořádně protáhl brankáře Holtbyho.

13:20
    Hvězdy jsou po inkasované brance znovu aktivnější. Je to právě Dallas, kdo tvoří hru a je častěji na kotouči.
    Curtis GLENCROSS - 1:1

11:24
    Šestá střela na branku Lehtonena končí gólem. CURTIS GLENCROSS dorazil vlastní střelu, a tak domácí vyrovnávají stav zápasu. První střela byla přes obránce, od kterého se puk odrazil, a tak mohl hráč Washingtonu ještě dorážet. Asistence: Jevgenij Kuznětsov, Troy Brouwer.

11:02
    Tuto přestávku využijme k tomu, abychom si řekli jeden historický moment, kterého bychom se dnes mohli dočkat. Domácí Bäckström má v dresu Capitals 418 asistencí. Jedna gólová přihrávka mu tedy chybí k utvoření nového klubového rekordu.

11:02
    Ledaři opravují uvolněný plát plexiskla. Hra je tedy přerušena. Dochází k jeho výměně. Pěkně jde práce chlapcům od ruky.

10:38
    4:7, takový je poměr střel na branku. Aktivita Stars z úvodu zápasu se vyplatila, hosté totiž vedou o jednu branku.

10:02
    Komerční přestávka po střele Toma Wilsona.

09:50
    Další zákrok brankáře Strars. Caps se přesilovka opravdu nepovedla, žádný tlak či střely Ovečkina, nýbrž lehkovážné pojetí početní výhody domácími hokejisty.

09:20
    První střela na branku, kterou vyslali domácí hokejisté na branku Lehtonena. Kuzvětsov byl autorem střely přes obránce. Gólman toho moc neviděl, ale dokázal zasáhnout.

08:35
    Hosté se s tím nepárají, prostě a jednoduše jakmile mají možnost, okamžitě pálí puk z obranného pásma.

07:56
    Dallas vyhazuje přes všechny čáry.

07:51
    Vyloučen hostující Curtis McKenzie na dvě minuty za hákování. Přesilovku si zahrají i domácí.

07:09
    Zakázané uvolnění domácího celku, buly po levé ruce Holtbyho. Capitals se k puku dostali, ale znovu se píská icing proti Washingtonu.

06:25
    Fiddler to zkoušel podél mantinelu, kotouč se mu nepodařilo přehodit do lepší pozice pro spoluhráče.

05:45
    Střelecky se úvod zápasu výrazně povedl Hvězdám, které jsou střelecky aktivnější. 5:0 hovoří tato statistika ve prospěch Dallasu.

04:50
    Aleš Hemský, český hračička, to zkoušel individuální akcí, o puk byl připraven za soupeřovo brankou.
    Shaw HORCOFF - 0:1

03:25
    Přesilovka se Dallasu nedařila, ale nakonec ji využívá. SHAW HORCOFF vystřelil z horní hranice kruhu, jeho střelu bruslí tečoval domácí obránce. Hostující celek tak jde do vedení. Asistence: Aleš Hemský, Jason Demers.

03:10
    Hostující tým se zatím nemůže dostat do útočného pásma.

02:24
    Vyloučen domácí tým za hru v šesti. Trest odsedí MarcusJohansson.

01:32
    Jason Spezza střelou příklepem prověřil připravenost brankáře Capitals.

00:23
    Cody Eakin si připsal první střelu na branku, Holtby to neměl vůbec snadné, kotouč nepříjemně poskakovat. Brankář domácího týmu s tím však poradil.

00:01

Utkání brzy začne.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Do sestavy Capitals se vrací Mike Green. Tento hráč vynechal jedno utkání vinou zranění v horní části těla. "Cítím se dobře. Na ranním tréninku jsem byl v pohodě, těším se na zápas," řekl pro stránky nhl.com.

Československá stopa

Aleš Hemský (DAL) – 62 odehraných zápasů, 26 bodů (9+17)