Pardubice – Královské Vinohrady 4:3 (kon.) | Liberec – Otrokovice 6:5 (2:1 po s.n.)
Sokoli Pardubice
4:3 (2:0, 2:1, 0:2)
TJ Sokol Královské Vinohrady
cz Sobota 07.03.2015, 18:00 • Sportovní hala Dašická, Pardubice • Play-down Livesport Superligy CZ

Je dobojováno! Přestože Pardubičtí měli zápas po celý průběh pod kontrolou, v jeho závěru se museli strachovat o vedení. Na vyrovnávací branku už ovšem hostům nezbylo příliš času a Pardubice tak v prvním utkání série vítězí po dramatické koncovce 4:3. (20:00:29)

60:00

59:55
    Hosté ještě v závěru zápasu vystřelili, avšak nepřesně.

59:09
    Královské Vinohrady právě vstřelily branku!
    Hosté vstřelili kontaktní gól a o drama je tak v závěru utkání postaráno! Svou druhou branku v zápase dává JAKUB RENČÍN, který obdržel přihrávku zpoza brány a v zakončení se nemýlil. Asistence: Jan Svoboda.

58:55
    Vinohrady hrají opět bez gólmana.

58:02
    Hosté snižují, z dorážky se dvě minuty před koncem prosadil JAKUB RENČÍN. Asistence: Milan Bína.

57:15
    Přestože mají Pardubičtí zdánlivě pohodlný náskok, snaží se udržet míček na svých holích co nejdéle a šetří tak cenné vteřiny.

56:32
    Třígólovou ztrátu se pokusil snížit Mareš, svou střelu však do prostoru mezi třemi tyčemi umístit nedokázal.

55:38
    Královské Vinohrady hrají bez brankáře v šesti hráčích v poli.

54:59
    Pět minut před koncem základní hrací doby si tým TJ X3M Sokol Královské Vinohrady vyžádal oddechový čas.

52:21
    Za nedovolené vrážení byl dvěma minutami potrestán Lukáš Pilný. Hosté si tedy zahrají přesilovou hru.

51:12
    Bahník mohl navýšit vedení pardubického Sokola, když postupoval sám na gólmana, ale tváří v tvář Weissgärberovi neuspěl.

50:00
    Do konce třetí třetiny zbývá závěrečných deset minutm hosté stále ztrácejí tři góly.

48:35
    Hra v početní výhodě však hostům vůbec nevychází, Pardubičtí dokáží eliminovat útoky Vinohradů.

47:48
    Za sekání odchází na trestnou lavici pardubický Adam Šťastný.

47:31
    Oba týmy hrají v plném počtu hráčů.

46:57
    Hra čtyři proti čtyřem opět lépe svědčí hostujícím hráčům, kteří mají více prostoru pro kombinaci.

45:31
    Podruhé v zápase uvidíme hry ve čtyřech. Za hrubost putují za katr hříšníci Daniel Škeřík a Jakub Renčín.

44:39
    Stuchlík se u mantinelu odhodlal ke střele, po které míček orazítkoval tyč Levínského svatyně.

43:31
    Hosté přidali na tempu a na jejich předváděné hře je to znát.

Lukáš Jasoněk

Góly a asistencie: 1. Ďopan (Burian), 10. Zozulák (Ďopan), 22. Dlesk (Oubrecht), 32. Krajcigr (Burian) – 24. Bína (Stuchlík), 59. Renčín (Bína), 60. Renčín (Svoboda)

Sokoli Pardubice: Levínský (Vítek) – Oubrecht, Brychta, Šťastný, Ďopan – Kunt, Junek, Zozulák, Teichman, Lisa, Bahník, Dlesk, Škeřík, Krajcigr, Pilný, Němeček, Burian, Formánek
    TJ Sokol Královské Vinohrady: Weissgärber (Mrkos) – Rossi, Záň, Gragor, Š. Raiter, Houra, Beran – Mareš, Králík, Nigrin, Konečný, M. Raiter, Svoboda, Bína, Zezulka, Dolejš, O. Stuchlík, Z. Stuchlík, Renčín

Rozhodca: Hála, Kotala