Boston – Calgary 3:4 (1:2 po s.n.) | Philadelphia – St. Louis 3:1 (kon.) | Washington – Minnesota 1:2 (kon.)
Tampa Bay – Toronto 4:2 (kon.) | Florida – Dallas 3:4 (0:1 po s.n.) | Nashville – NY Islanders 3:4 (kon.)
Arizona – Vancouver 3:2 (1:0 po s.n.) | LA Kings – Montreal 4:3 (3:2 po s.n.)
Nashville Predators
3:4 (1:2, 0:0, 2:2)
New York Islanders
cz Piatok 06.03.2015, 02:10 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

V Nashvillu nepůsobí žádný český hráč.

Brankář Michal NEUVIRTH.

NASHVILLE PREDATORS
    ________________________________________

Predátory nazastihl konec února a začátek března v dobrém rozpoložení. Do té doby nejlepší tým celé NHL totiž prohrál v osmi soutěžních zápasech hned šestkrát a po skvělé vítězné sérii z počátku února jako by se slehla zem. Právě díky nepovedeným výsledkům z posledních zápasů přišel Nashville o první místo v lize a i v Západní konference, kde přepustil vedoucí příčku Anaheimu. Zezadu se navíc dotahuje St. Louis, tedy soupeř z Centrální divize, který má ztrátu čtyř bodů, ovšem k dobru dva zápasy navíc.
    Mattias Ekholm prožívá letos v dresu Predátorů nejlepší sezónu

NEW YORK ISLANDERS

Ostrované prohráli dva poslední duely, v nichž navíc inkasovali osm gólů, což je nelichotivý průměr čtyř gólů na zápas. Pro jeden z nejlepších týmů Východní konference tedy nic moc bilance. Pohled do výsledků Islanders dává navíc docela zajímavý přehled o tom, jak pravidelně se střídají porážky a výhry, vždy v počtu dvou. To znamená, že po dvou porážkách zpravidla následující dva duely Ostrované vyhrají. Při zachování stávajícího modelu by tak Islanders, po dvou porážkách z předchozích zápasů, měli dnes na ledě Nashvillu vyhrát!
    Do dnešního duelu rozhodně nenastoupí útočník Ostrovanu Matt Martin, který dostal jednozápasový distanc za faul kolenem v předchozím zápase.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Nashville Predators přivítá na svém ledě New York Islanders.

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Josi, Weber, Jones, Franson, Ekholm, Ellis – Forsberg, Ribeiro, C. Smith – Wilson, Fisher, Neal – Cullen, Jarnkrok, Santorelli – G. Bourque, Gaustad, Beck

New York Islanders: Halák (Neuvirth) – Leddy, Boychuk, Hickey, Hamonic, de Haan, Višňovský – Lee, Tavares, Bailey – Grabner, Nielsen, Clutterbuck – Kuljomin, Strome, McDonald – Boulton, Nelson, Cizikas

Rozhodčí: McCauley, Peel – Shewchyk, Morin.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

00:01

00:39
    První gólová šance zápasu, hostující gólman Halák zachránil při nájezdu Cullena!

01:09
    Halák má opět puk ve své moci a přerušuje hru.

02:08
    Cizikaz dokázal dostat puk ze třetiny, ale hosté se zatím nedostávají přes střední pásmo.

04:20
    Zápas začal ve skvělém tempu, další šanci Predátorů neproměnill Michael Santorelli.

04:37
    Jaro Halák má puk a přerušuje hru, vhazování po jeho levici.

05:06
    Po střele C. Smitha se puk dostává nad plexisklo, hra přerušena, vhazování ve třetině Islanders.

06:00
    Halák si nyní pohlídal prostor u své tyčky, kde se Calle Jarnkrok snažil dostat puk do branky, následuje komerční přestávka.

06:35
    Domácí mají v úvodu zápasu jasnou převahu, Josi zkoušel překvapit Haláka střelou z levé strany, z ostrého úhlu, slovenský gólman se nenechal zaskočit.

07:25
    Boychuk přešel s pukem na holi k modré čáře, kde ho poslušně odevzdal.

07:33
    Halák uspěl v souboji s Filipem Forsbergem, jehož nájezd vychytal.

09:09
    Vhazování ve středovém kruhu, úspěšnější hosté.

10:03
    Po nepřesné střele Travise Hamonice následuje komerční přestávka.

10:35
    Jaro Halák je od úvodního hvizdu v permanenci, nyní zasahuje proti G. Bourgemu.

10:47
    Rychlý výpad hostů, Franson se prohnal po pravém křídle kolem bránícího Ribeira a zakončil, Rinne vyráží vysoko nad branku.

11:24
    Islanders právě vstřelili branku!
    Rinne zaváhal, nepohlídal si za brankou JOHNA TAVARESE, který ho překvapil výjezdem zpoza branky a následnou střelou z úhlu, kdy puk prošel kolem levé tyčky do branky. Asistence: Josh Bailey a Lubomír Višňovský.
    John TAVARES - 0:1

11:49
    Co je domácím platná převaha z úvodu zápasu, když gól vstřelili hosté.

13:30
    Fisher zavezl puk do útočného pásma.

13:49
    Domácí se ale nedostali ke střele a puk opět získávají hosté.

14:09
    Hra přerušena ve třetině Nashvillu, následuje komerční přestávka.

14:29
    Akci Nashvillu přerušuje odpískaný ofsajd na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

14:43
    Forsbeg netrefuje z levé strany branku soupeře.

15:47
    Puk míří za branku Nashvillu, není to icing, domácí musí hrát.

16:46
    Grabner se nedostal ve třetině Nashvillu k puku, přesto se domácí nemohou vymanit.

17:10
    Hosté mají na ledě stále svou elitní formaci, která točila soupeře před jeho vlastní brankou, ale bylo to bez střel.

17:44
    Bourque s Višňovským zaváží puk do útočné třetiny, byly tam i nějaké střely, Halák si se všemi poradil.

18:03
    Paul Gaustad dostává dvouminutový trest za krošček, hosté si zahrají přesilovou hru.

18:30
    Nick Leddy pálí od modré, z pravé strany, před brankou Rinneho tečuje puk ANDERS LEE, který poté doklouzal podél pravého betonu gólmana Nashvillu do branky, využitá přesilová hra. Asistence: Nick Leddy a John Tavares.
    Anders LEE - 0:2

19:00
    Posledních šedesát sekund první třetiny.

19:34
    Franson odstavil Cizikase od puku za vlastní brankou.

19:59
    Nashville právě vstřelil branku!
    To se dějí věci! Dvě desetiny před koncem první třetiny snižuje náskok Islanders domácí COLIN WILSON, který dokázal Haláka překonat napotřetí, kdy nikdo z obránců Ostrovanů nebyl schopný odpálit puk z prostoru před vlastní brankou! Asistence: Mike Fisher.
    Colin WILSON - 1:2

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Skončila první třetina, v níž jsme sledovali velmi dobrý hokej. Je vidět, že se dnes utkaly dva týmy, které mají velkou kvalitu. Hosté byli v úvodu zápasu pod velkým tlakem, ale všechny šance Predátorů pochytal Jaro Halák, což neplatilo na druhé straně pro Rinneho. Ten v první části inkasoval dvakrát a nebýt možná trochu šťastného gólu domácích dvě desetiny před koncem první třetiny, šli by Ostrované do kabin s dvoubrankovým náskokem.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Nashville Predators: 15

New York Islanders: 5

Další třetina začne přibližně v 3:02.

20:01

20:51
    Boychuk nahazuje puk za branku Predátorů.

21:11
    Hrají však domácí, kteří se dostávají do útočného pásma, puk však posléze putuje do středního pásma.

21:50
    Rinne pomohl svou rozehrávkou zpoza branky defenzivě.

22:11
    Josi nabral puk na hůl a bekhendem ho vyhodil až na zakázané uvolnění.

22:54
    Až nyní se domácí vymanili z vlastní třetiny.

23:18
    Jones čeká za vlastní brankou na dostřídání svého týmu.

23:54
    Po střele Fransona, od modré, musí Halák zasahovat, puk má kdesi ve výstroji, hra přerušena.

24:22
    Snadnou střelu Boychuka Rinne v pohodě vyráží, domácí získávají puk.

24:39
    Jenže zasahovat musí opět gólman Nashvillu, který tentokrát přerušuje hru.

25:50
    Kuljomin nahazuje puk do třetiny Nashvillu, domácí rozehrávají.

27:09
    Po přihrávce Hickeyho pálí od modré Višňovský, ale puk se odráží od některého z bránících hráčů Nashvillu.

27:40
    Tentokrát Hickey místo přihrávky pálí, ovšem puk končí nad plexisklem, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

28:59
    Strome si najíždí z levé strany před branku, Kuljomin však jeho úmysl nepochopil a neadresoval mu přihrávku.

29:30
    Rinne měl nyní velké štěstí, Nelson obkroužil branku a nebýt toho, že se puk odrazil od tyčky a poté ven z brankoviště, mohl to být znovu gól!

29:55
    Vylučuje se, na trestnou lavici zamíří domácí Ekholm za hraní vysokou holí, přesilová hra Islanders.

30:05
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny dnešního zápasu, využijí hosté i druhou přesilovou hru?

30:27
    Zatím tomu nic nenasvědčuje, puk opouští třetinu Predators.

30:49
    Rinne vyráží střelu Leddy od modré.

30:59
    Střelu Leeho z pravé strany již Rinne chytá a přerušuje hru.

31:55

32:50
    Tavares parádně prošel s pukem na holi ze středního pásma až před Rinneho, ale již nezakončil.

33:25
    Leddy netrefil branku, to je škoda pro Ostrovany, Rinne nebyl na svém místě.

34:24
    Puk ve středním pásmu, domácí ho dostávají za branku soupeře, ale to je asi tak vše.

35:32
    Puk míří do třetiny Islanders, ale domácí nehrají, hosté tak mohou zaútočit.

36:10
    Až elitní formace Predátorů se odvážila k útoku, Josi tam dvakrát prověřil Haláka v brance Islanders.

37:18
    Puk ve středním pásmu, domácí útočí po levé straně, konkrétně Josi.

37:38
    Mike Fisher ještě bojuje o puk s přesilou tří obránců Islanders, ale ostatní spoluhráči mu, celkem nepochopitelně, odešli střídat.

38:08
    Hosté mají na ledě svou elitní formaci proti čtvrté domácí.

38:16
    A je z toho vyloučení, ovšem na straně hostů, Tavares držel Becka a dostává dvouminutový trest, přesilová hra Nashvillu.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, po přihrávce Ekholma mohl zakončit do odkryté části branky Fisher, ale obránce Boychuk mu skvěle přidržel hokejku!

39:14
    Hra přerušena, strkanice ve třetině Islanders, ale nebude se vylučovat.

39:43
    Puk míří ze třetiny Islanders, hosté se zřejmě ubrání v závěrečných vteřinách druhé třetiny.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Je to tak, Islanders se ubránili i v oslabení a oba týmy tak odchází do kabin za stejného stavu, jako po první třetině. Hosté vedou 2:1 a tento náskok budou ještě v úvodu třetí třetiny hájit při vlastním oslabení.

41:25
    Souboj o puk ve středním pásmu, puk míří za branku Nashvillu.

41:34
    Domácí přešli do útoku, který ale záhy končí odpískaným ofsajdem.

42:19
    Forsberg zkouší z levé strany překvapit Haláka a puk se nakonec odráží od brankové konstrukce, to nebyl vůbec marný pokus!

43:39
    Nasvillu se vydařil vstup do třetí třetiny, pomohl i zbytek přesilové hry.

44:07
    Ofsajd Nasvillu, Santorelli byl příliš rychlý při přechodu přes útočnou modrou.

44:55
    Střelu Grabnera vyráží Rinne za branku, hosté se snaží získat puk zpět.

45:45
    Bekhendový pokus Baileyho z pravé strany, Rinne vyráží.

46:16
    Ostrované se sami připravují o útočné pásmo nepřesným pasem na Tavarese.

46:54
    Tavares odpálil puk z vlastní třetiny a oba týmy mohou střídat.

47:45
    Hra přerušena, bude se vhazovat ve třetině Nashvillu.

48:39
    Nielsen parádním pasem z pravé strany našel na levé zcela volného NICKA LEDDYHO, k němuž se již dvojice obránců Nashvillu nestihla přesunout, obránce pak přesnou střelou překonal Rinneho a hosté vedou již o dva góly. Asistence: Frans Nielsen a Johnny Boychuk.
    Nick LEDDY - 1:3

49:23
    Josi neudržel útočné pásmo, domácí se musí bleskově zformovat do obrany.

50:00
    Posledních deset minut třetí třetiny, Nashville potřebuje alespoň dvakrát skórovat.

50:16
    A Predátoři slaví první ze dvou "povinných" gólů! Ryan Ellis pálí od modré, z pravé strany, puk tečuje MIKE RIBEIRO a překonává tak Jaro Haláka, kterému tam zřejmě puk propadl do branky pod lapačkou. Na obranu slovenského gólmana třeba dodat, že měl zakrytý výhled. Asistence: Ryan Ellis a Roman Josi.
    Mike RIBEIRO - 2:3

50:16
    Gól ještě muselo potvrdit videcentrum, rozhodčí se chtěli přesvědčit, že tam nebylo hraní vysokou holí.

50:47
    Tak to bylo hodně rychlé! Predátoři smazali dvoubrankový náskok soupeře během pár vteřiny, Forsberg získal puk ve vlastním pásmu, po levém křídle prchl do útočného pásma, kde nahrál na pravou stranu volnému CRAIGU SMITHOVI, jenž nastavil hůl a nasměroval puk za záda Haláka. Asistence: Filip Forsberg.
    C. SMITH - 3:3

51:58
    Hráči Nashvillu jsou při chuti a nyní drží svého soupeře před jeho brankou.

52:35
    Ostrované se osvobozují pouze za cenu vyhození puku ze třetiny.

53:52
    To se dějí věci! Domácí střídali a nechali tak více prostoru soupeři, z levé strany se dostal do zakončení Grabner, jehož dělovku ještě Rinne vyrazil, ale pouze před sebe, kde úspěšně doráží BROCK NELSON. Asistence: Michael Grabner a Johnny Boychuk.
    Brock NELSON - 3:4

54:54
    Puk ve středním pásmu, domácí se snaží jakýmkoliv způsobem dostat před Haláka.

55:24
    Forsberg to zkouší bekhendem, ale Višňovský zachycuje puk a vrací ho do středního pásma.

55:53
    Hra přerušena, bude se vhazovat po pravici Haláka, ale až po komerční přestávce.

56:47
    Višňovský zachytil puk na vlastní modré a založil útočnou akci Ostrovanů.

57:05
    Anders Lee odchází střídat a ještě posouvá puk do třetiny soupeře.

57:43
    Puk končí nad plexisklem, za zády Haláka, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

57:43
    Branka Predátorů zůstává prázdná, Rinne na střídačce!

58:10
    Domácím se zatím nedaří přejít do útočného pásma.

58:27
    Hamonic posouvá puk ze třetiny, ale tak šikovně, aby to nebylo zakázané uvolnění.

59:00
    Poslední minuta řádné hrací doby, Forsberg nezavezl puk do útočného pásma.

59:15
    Ne, hosté se skvěle brání a nepouští soupeře do vlastní třetiny!

59:40
    Zatím hodně dobře zvládnutý závěr zápasu (nebo třetí třetiny?) v podání Ostrovanů.

60:00

Predátoři nezvládli závěr třetí třetiny a byť hráli přes dvě minuty v šesti, v podstatě ani nevystřelili na branku Islanders. Hosté tak potvrzují svou bilanci, kdy po dvou porážkách následuje vždy výhra. Nejinak tomu je i nyní, Ostrované vítězí na ledě Nashvillu 4:3 a připisují si cenné body z ledu silného soupeře. Pro Predátory je to další nepříjemná porážka, díky níž se znovu sníží odstup od pronásledovatelů.

Dnešní utkání sledovalo 17 113 diváků.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (04:37:43)

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 20. Wilson (Fisher), 51. Ribeiro (Ellis, Josi), 51. C. Smith (Forsberg) – 12. Tavares (Bailey, Višňovský), 19. Lee (Leddy, Tavares), 49. Leddy (Nielsen, Boychuk), 54. Nelson (Grabner, Boychuk)

Rozhodca: McCauley, Peel – Shewchyk, Morin

Diváci: 17 113