D. Moskva – Jaroslavľ 7:3 (kon.) | Helsinki – Dinamo Minsk 7:1 (kon.) | Petrohrad – Novgorod 2:0 (kon.)
Jokerit Helsinki
7:1 (3:0, 3:0, 1:1)
HC Dinamo Minsk
Štvrtok 05.03.2015, 17:30KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Prajem príjemný podvečer všetkým hokejovým fanúšikom. Dnešný deň nám prinesie tri zápasy play off KHL a ja vám sprostredkujem piaty zápas medzi Jokeritom Helsinki a Dinamom Minsk. Po prvom zápase série, keď Jokerit doma podľahol Minsku sa fínsky tím pozbieral a dokázal vyhrať tri zápasy v rade. Z toho posledné dva zápasy ukoristil na ľade Dinama.Stav je tak 3:1 pre Helsinki . Séria sa opäť preniesla do domácej arény Jokeritu a ten má k dispozícií prvý mečbol a možnosť tak ukončiť sériu už v tomto zápase. Podarí sa im to alebo sa bude Jokerit sťahovať znovu do Bieloruska? To sa dozvieme v tomto online prenose, na ktorého sledovanie Vás všetkých pozývam.

Jokerit Helsinki: Karlsson (Helenius)- Korpikari, Gunderson, Vaananen, Jaakola, Todd, Ohtamaa- Wirtanen, Aaltonen, Hagman, Huhtala, Sallinen , Poysti, Omark, Moses, Koukal, Mäki, Rita, Hahl

HC Dinamo Minsk: Haugen (Milčakov)- Goroško, Krajíček, Šinkevič, Bailen, Lisovec, Švárny, Kaznadej- Cheechoo, Materuchin, Szczechura, Linglet, Ellison, Vesce, Kulakov, Meleško, Stepanov, Drozd, Razvadovskij, Pavlovič

Rozhodca: Gofman, Olenin- Sivov, Šeljanin.

00:01

01:00
    Jokerit začal aktívnejšie a už sa nasťahoval do pásma Dinama.

02:15
    Jokerit Helsinki dáva gól!
    Domáci rýchlo otvárajú skóre zápasu. Omark čakal s pukom za bránou a pekne videl dobre postaveného STEVA MOSESA, ktorý strelou z prvej prekonáva Milčakova.
    Asistencie: Omark
    Steve MOSES - 1:0

05:25
    A Jokerit pridáva za krátku chvíľu aj druhý gól. Korpikari posunul puk TOMIMU MAKIMU a ten sa peknou índividuálnou akciou presadil, keď jeho strela prešla pod lapačkou Milčakova.
    Asistencie: Korpikari.
    Tomi MÄKI - 2:0

05:25
    Oddychový čas hostí.

07:15
    Hostia sú zatiaľ totálne vyradený z hry po dvoch rýchlych góloch, ktoré ich evidentne zaskočili a Karlsson nemá žiadnu prácu.

08:35
    Teraz sa odhodlal k strele Cheechoo, ale bola to skôr len propagačná strela, ktorá Karlssona nemohla ohroziť.

10:20
    Teraz opäť obrovská šanca Jokeritu, ale Milčakov sa tentokrát vyznamenal.

12:10
    Na opačnej strane teraz možnosť znížiť pre Lingleta s Vescem, ale Karlsson spoľahlivo podržal svoj tím.

13:40
    Na jednej strane si v útočnom pásme nerozumel Omark s Mosesom a na tej druhej Kulakov a Bailen. Hlavne hostia sa mohli dostať do výhodnej pozície.

15:35
    Sallinen teraz preveril Milčakovovu lapačku, ale tá bola dostatočne rýchla a puk v nej skončil. Bude sa vhadzovať.

16:35
    Cheechoo s Materuchinom sa postarali teraz o vzruch pred Milčakovom, ale puk za jeho chrbát neprepasírovali.

18:20
    Jokerit teraz vyčkáva za svojou bránou a zakladá postupný útok cez Hagmana.

19:00
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:37
    A domáci zakončujú výbornú prvú tretinu tretím gólom. JERE SALLINEN sa dostal k puku po akcií Koukala a prekonal bezradného Milčakova.
    Asistencie: Koukal a Ohtamaa.
    Jere SALLINEN - 3:0

20:00

Je tu koniec prvej tretiny, ktorú viacmenej ovládol Jokerit a strelil v nej tri góly. Hosťom nemožno uprieť snahu, ale Karlsson podal stabilne výborný výkon a Dinamo to tak bude mať veľmi ťažké, ak bude chcieť niečo robiť s výsledkom tohto zápasu a tým pádom aj celej série. Druhá tretina sa začne približne o 18:20.

Do brány Dinama sa postavil po prvej tretine Haugen miesto Milčakova.

20:01

21:47
    Sallinen ide na 2min. za podrazenie aj e tu prvá presilovka pre hostí.

22:15
    A hneď tu bola aj strela Bailena, ale Karlsson s ňou nemal veľa roboty.

23:47
    Jokerit v plnom počte a prečkal tak prvé oslabenie.

24:05
    A hneď je tu presilovka pre Jokerit. Bailen si ide oddýchnuť na 2min. za hru so zdvihnutou hokejkou.

25:30
    Jokerit teraz pálil na Haugena z každej pozície, ale nakoniec aj keď s námahou sa hostia oslobodili

26:05
    Oslabenie prečkali aj hostia a hrajú v plnom počte.

28:52
    A Sallinen je opäť na trestnej lavici. Teraz dostal 2min. za nedovolené bránenie.

30:35
    Dinamo teraz s viacerými strelami, ale najväčšiu šancu mal Bailen po sóle Cheechooho, ale Karlsson včas roztiahol betóny.

30:52
    Jokerit to zvládol a Sallinen je na ľade.

32:25
    Jokerit v tejto tretine nepredvádza taký hokej ako v tej prvej a akoby sa trošku s výsledkom uspokojil.

33:00
    Šinkevič to skúsil strelou od modrej, ale jeho pokus bol zblokovaný a končí na ochrannej sieti.

33:20
    Vaananen našiel Hahla, ten si nakorčuľoval do priestoru pravého kruhu, ale Haugen mu zmenšil strelecký uhol a puk má na svojej výstroji.

34:19
    Jokerit si zahrá presilovku, lebo Vesce dostáva 2min. za seknutie.

35:01
    A budú hrať 5 na 3. Švárny už odchádza na trestnú lavicu za zdržovanie hry.

35:15
    Hneď po buly sa ale Dinamu podarilo vyhodiť puk až ku Karlssonovi.

35:55
    Haugen teraz ani nevedel, že sa puk po strele odrazil od jeho hornej žrdky. Teraz je to veľký kolotoč.

37:04
    Po obrovskom tlaku sa Jokerit dočkal. Tesne po skončení presilovky ešte využil tlak a po presnej Omarkovej prihrávke dáva svoj druhý gól dnes STEVE MOSES a po Milčakovovi prekonáva aj Haugena.
    Asistencie: Omark a Gunderson.
    Steve MOSES - 4:0

38:05
    Kaznadej ide na trestnú lavicu za hru so zdvihnutou hokejkou na 2min.

39:14
    Tak toto už hostia asi nerozdýchajú. Jokerit využíva presilovku po tom ako JUHAMATTI AALTONEN dostal príliš veľa priestoru a prestrelil prízemnou strlou Haugena.
    Asistencie: Gunderson.
    Juhamatti AALTONEN - 5:0

39:59
    Sekundu pred koncom druhej tretiny ako symbolický klinec do rakvy dáva ešte TOMMI HUHTALA gól, keď zúžitkoval výbornú krížnu prihrávku od Sallinena.
    Asistencie: Sallinen
    Tommi HUHTALA - 6:0

40:00

A je tu koniec druhej tretiny. Dinamo je už zrelé na uterák. Domáci ich priklincovali ďalšími tromi gólmi v sieti tentokrát už Haugena. Tento zápas sa už len dohrá, ale otázka je stále, že s akým skóre. Tretia tretina sa začne približne o 19:13.

40:01

40:28
    Hneď v úvode je tu presilovka pre Dinamo, keď Korpikari dostáva 2min. za držanie.

41:30
    Jokerit sa ale v pohode bráni a Minsk neznamená pre bránu Karlssona nebezpečenstvo.

42:28
    Korpikari už na ľade a Jokerit hrá v plnom počte.

44:45
    Prvá vážnejšia strela od domácich, keď Jaakola vystrelil tvrdo od modrej, ale Haugen si so strelou poradil.

45:19
    Materuchin odchádza na trestnú lavicu za podrazenie a oslabuje svoj tím na 2min.

46:30
    Tak to, čo si teraz dovolil Omark svedčí o jeho pohode aj pohode celého tímu. Puk si zobral za bránou na čepeľ a chcel Haugena od chrbta prekvapiť, ale puk sa od neho odrazil len na vrchnú sieť na bráne. Potom tam ešte trošku zbytočne štuchol do Haugena a už ho riešili hráči Dinama.

50:01
    Začalo sa zrejme posledných desať minút tohto ročníka KHL pre Dinamo Minsk.

50:27
    Domáci fanúšikovia už v stoji tlieskajú svojim hráčom. Vedia, že Jokerit postúpi do ďalšieho kola.

52:40
    Bailen sa teraz snažil niečo vymyslieť, aby hostia zaznamenali aspoň čestný gól v tomto ich poslednom zápase.

54:54
    Ale Materuchin si počínal nedovolene a ide na 2min. na trestnú lavicu za nedovolené bránenie.

55:00
    Ale domáci hráči dávajú na súpera, čo sa do nich vojde. Využívajú ďalšiu presilovku a pridavajú už 7gól. Moses vystrelil na Haugena, ale ten mu hetrik nedoprial, ale jeho strelu len vyrazil presne pred PETRA KOUKALA, ktorý sa už nemohol mýliť a doklepol puk do prázdnej brány.
    Asistencie: Moses a Gunderson.
    Petr KOUKAL - 7:0

57:01
    Dinamo Minsk dal gól!

Tak predsa! Aj hostia strieľajú čestný gól, keď sa k puku dostal CHARLES LINGLET a po jeho bekhende sa puk dostal za chrbát Karlssona a ten si teda čisté konto nepripíše.
    Asistencie: Vesce a Bailen.
    Charles LINGLET - 7:1

59:00
    Začala sa posledná minúta zápasu a máme tu stále standing ovation pre domáci tím.

60:00

Je tu koniec zápasu a aj celej série. Jokerit sa síce pomalšie rozbiehal, ale po prvom prehratom zápase zapol na vyššie obrátky a posledným zápasom ukázal, že môže konkurovať aj ruským veľkoklubom. Sériu teda vyhráva v pomere 4:1. Ďakujem za sledovanie tohto online prenosu a teším sa na ďalšie zápasy. (19:42:12)

Michal Geľhoš

Góly a asistencie: 3. Moses (Omark), 6. Mäki (Korpikari), 20. Sallinen (Koukal, Ohtamaa), 38. Moses (Omark, Gunderson), 40. Aaltonen (Gunderson), 40. Huhtala (Sallinen), 55. Koukal (Moses, Gunderson) – 58. Linglet (Vesce, Bailen)

HC Dinamo Minsk: Milčakov (Haugen)- Goroško, Krajíček, Šinkevič, Bailen, Lisovec, Švárny, Kaznadej- Cheechoo, Materuchin, Szczechura, Linglet, Ellison, Vesce, Kulakov, Meleško, Stepanov, Drozd, Razvadovskij, Pavlovič

Rozhodca: Gofman, Olenin- Sivov, Šeljanin