D. Moskva – Jaroslavľ 7:3 (kon.) | Helsinki – Dinamo Minsk 7:1 (kon.) | Petrohrad – Novgorod 2:0 (kon.)
Dynamo Moskva
7:3 (2:1, 4:0, 1:2)
Lokomotiv Jaroslavľ
Štvrtok 05.03.2015, 17:30 • Lužniki Palace of Sports • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Prajem vám príjemný podvečer pri sledovaní dnešného online prenosu.

V dnešnom prenose sa zameriame na Play off KHL medzi Dinamo Moskva a Lokomotovi Jaroslavľ.

Dinamo Moskva sú v tejto sérií favoritom, ale majú proti sebe zdatného súpera. Séria je vzácne vyrovnaná a tak sú šance na postup ďalej úplne otvorené. Domáce Dinamo skončilo po základnej časti na 3. mieste Západnej konferencie so ziskom 123 bodov a skóre 172:120. Dinamo mmá opäť vynikajúcu sezónu a sú veľkým favoritom na ziska Gagarinovho pohára. Podarí sa im to?

Lokomotvi Jaroslavľ hostia minulý rok Dinamo tiež v prvom kole vyradilo a o podobný kúsok sa chcú pokúsiť aj tento rok. Lokomotiv skončil v tejto sezóne na 6. priečke Západnej konferencie so ziskom 97 bodov a skóre 155:143. Hostia majú tak isto veľké ambície a ak by sa im poradilo vyradiť silné Dinamo môžu ísť veľmi ďaleko. Podarí sa hosťom podobný husársky kúsok a vyradia favorita?

Očakávam naozaj boj o každý centimeter ľadu a kľudne sa môžme dočkať predĺženia.

Zápasy Play off 2014/2015 KHL
    Dinamo Moskva : Lokomotiv Jaroslavľ 3:1
    Dinamo Moskva : Lokomotiv Jaroslavľ 1:2
    Lokomotiv Jaroslavľ : Dinamo Moskva 2:1pp
    Lokomotiv Jaroslavľ : Dinamo Moskva 0:3

Dinamo Moskva: Lazušin (Šaryčenkov) – Novák, Robinson, Bryjukvin, Volkov, Daugavinš – Solovjov, Jalasvaara, Karpov, Cvetkov, Karsums – Mironov, Osipov, Kokarev(A), Tereščenko, Pestuško – Višnevsky, Sopin, Sojin(A), Babenko(C)

Lokomotiv Jaroslavľ: Sanford (Kolesnik) – Kronwall, Jakovlev, Plotnikov, Loktjonov, Averin(A) – Holos, Vasljev, Thornberg, Novotný(A), Galimov – Ljubuškin, Gorochov(C), Platt, Kontiola, Konkov – Pašnin, Gavrikov, Apalkov, Gračyjov, Kapustin

Rozhodca: Odinš, Jeřábek – Lazarev, Šichanov.

00:01

00:01
    Úvodné buly vyhrali domáci hokejisti.

00:20
    Domáci začali aktívnejšie a nasťahovali sa hneď pred Sanforda.

1:11
    Zatiaľ vidíme boj v strednom pásme. Očakávam takticky zápas.

2:10
    Hráči Dinama majú puk na hokejkách a snažia sa niečo vymyslieť v pásme hostí.

3:04
    Lokomotív teraz zviera domácich v ich pásme, ale do šancí sa nedostávajú.

3:59
    Daugavinš hľadal pred bránou Volkova, ale toho dobre odstavil Jakovlel a tak z akcie domácich nič nebolo.

4:21
    Dinamo si pri prechode do útoku nerozumelo a tak tu máme zakázané uvoľnenie.

4:57
    Prvý zývar pred Lazušinom. Apalkov zakombinoval s Loktjonovom, ale Lazušin zasahovať nemusel.

5:06
    Ofsajd domáceho mužstva.

5:57
    Dinamo poriadne zviera Lokomotiv v pásme, a Sanford sa teraz musí poriadne obrscať po strele Solovjova a Mironova. Stáv sa nám, ale nemení.

6:10
    Dobrá šanca domácich! Karsums našiel pred bránou Karpova, ktorého vychytal Sanford!

6:56
    Dinamo stupňuje svoj tlak! Daugavinš dobre obkrúžil bránu Lokomotivu, našiel pred bránou Volkova, ale jeho strela končí len na betónoch Sanforda.

7:22
    Vasiljev si pohral s domácih obrancov nahodil puk na domácu bránu, Lazušin puk vyrazil pred seba, puk odpratali do bezpečia domáci obráncovia.

8:23
    Domáci sú lepším mužstvom. Babenko pekne zaviezol puk do pásme hostí, ale Kokarev sa k strele po prihrávke prvého menovaného nedostal.

9:11
    Ljubuškin zaviezol puk do útočného pásma, hľadal pred bránou Gorochova, ale ten bol dobre strážený.

10:04
    Keď je Dinamo v pásme Lokomotivu je veľmi nebezpečné. Jalasvaara vybojoval puk v roku klziska, ale jeho spoluhráči boli dobre bránení.

10:45
    Veľká šanca hostí! Pašnin obkrúžil bránu Dinama a dostal sa až pred Lazušina! Ten jeho strelu vyrazil a tak podržal svoje mužstvo!

11:10
    Dobrá strela domáceho Dinama, ale Sanford chytá veľmi spoľahlivo.

11:11
    Vylúčenie hostí! Na trestnú lavicu si sadá za príliš veľa hráčov na ľade Grachyjov

11:34
    Lokomotiv sa dobre bráni a vyhadzuje puk cez všetky čiary.

11:56
    Domáci sú už nasťahovaní v útočnom pásme a hľadajú si priestor na zakončenie.

12:21
    Výborná strela do modrej čiary od Nováka, ale Sanford puk vyrazil a Kronwall ho odpálil cez všetky čiary.

13:11
    Hostia sa dobre bránili a už hrajä v pätici.

13:56
    Domáci vyhrali buly a hneď po buly vypálil domáci obránca. Sanford vytiahol dobrý zákrok.

13:57
    Dinamo Moskva dalo gól!
    Domáci otvárajú skóre dnešného zápasu! Domáci hráč strielal od modrej čiary, tesne pred Sanfordom puk niekto zrazil, ten sa dostal k voľnému SERGEJOVI SOJINOVI, ktorý prekonáva Sanforda!
    Asistencie: Juri Babenko
    SOJIN - 1:0

14:50
    Lokomotiv Jaroslavľ dal gól!
    Blesková odpoveď hostí! Hostia zavreli v tretine domáce Dinamo! Pekne zakombinovali k puku sa dostal JIŘÍ NOVOTNÝ, ktorý prestrelil bezmecného Lazušina.
    Asistencie: Eugen Grachyjov
    NOVOTNÝ - 1:1

16:58
    Domáci sa ujímajú opäť vedenia! zmätok pred brankárom využil najlepšie ako mohol domáci strelec ALEX CVETKOV, ktorý sa dostal k odrezenému puku a nedal Sanfordovi žiadnu šancu!
    Asistencie: Maxim Karpov
    CVETKOV - 2:1

17:45
    Domáci sú na koni a v ďalšej šanci sa ocitol Mironov, ktorý netriafa bránu!

18:59
    Hosťujúci Plotnikov dostáva 2 minúty a tak majú domáci k dispozícií presilovú hru.

19:01
    Posledná minúta prvej tretiny.

19:50
    Hostia sa výborne bránia a domácich k ničomu nepúšťajú.

20:00

Máme za sebou prvú tretinu, ktorú vyhrali domáci hokejisti 2:1 a treba uznať, že úplne zaslúžene. Sú aktívnejší a mali viac príležitostí. Ako dopadne tento atraktívny zápas? Sledujte ho spolu s nami. Druhá tretina začne o 15 minút.

Hráči sú už na ľadovej ploche a druhá tretina nám za chvíľku začne.

20:01

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny pre hosťujúcich hokejistov.

20:30
    Domáci sú už pri puku a zvierajú hostí v ich tretine.

20:59
    Hostia v plnom počte.

21:22
    Veľmi pekná akcia domácich. Daugavinš sa po krídle pekne predral, pred bránou našiel Volkova, ktorý, ale Sanforda neprekonal.

21:59
    Domáce Dinamo je aktívnejšie aj v druhej tretine.

23:21
    Hostia sa snažia založiť útok spoza svojej brány.

24:00
    Sojin nahodil puk na Sanforda, domáci vybojovali pásmo a o puk bojujú v rohu klziska.

24:45
    Lokomotiv začína poriadne kúsať. Novotný si pekne nakorčuloval medzi kruhy, jeho strelu Lazušin vyrazil, k dorážke sa dostal Konkov, Lazušin so šťastím poslal puk mimo bránu.

25:11
    Hrá sa naozaj rýchly hokej s minimom prerušovania. Kapustin vypálil na Lazušina, ten jeho strelu chytil.

26:11
    Fans hostí si tento zápas užívajú. Korjagin si poradil s brániacim obrancom, poslal tvrdú ranu na Sanforda, ten však jeho strelu bez problémov vyrazil.

27:10
    Hra sa hore, dole, vidíme svižný a naozaj rýchly hokej.

27:52
    Domáci hráči hrajú výborne pozične a nedovoľujpú hosťom založiť akciu.

27:54
    Domáci si zahrajú presilovú hru! Na trestnú lavicu si sadne Averin za sekanie.

28:10
    Domáci sú v útočnom pásme a zvierajú hostí!

28:45
    Dinamo obstreluje Sanforda, ale ten chytá výborne a drží Lokomotiv nad vodou.

29:54
    Domáci si vytvorili obrovský tlak! Domáci obranca strielal od modrej čiary! Pred Sanfordom sa strhol veľký závar v ktorom sa najlepšie zorientoval JANNE JALASVAARA, ktorý prepasíroval puk za chrbát Sanforda!
    Asistencie: Martins Karsums
    JALASVAARA - 3:1

31:03
    Lokomotiv zavraldomácich v pásme, k strele sa dostal Apalkov, ale Lazušin puk vyrazil, domáci odpaľujú na zakázané uvoľnenie.

32:04
    Hostia sa pokúšajú o kontaktný gól, ale domáci fantasticky blokujú strely Lokomotivu a tak má Lazušin podstatne menej roboty.

32:45
    Dinamo si stráži svoju modrú čiaru a čaká na chyby hostí.

33:11
    Galimov nahodil puk na Lazušina, ktorý ho pokryl a tak hostia získali pásmo. Vhadzovať sa bude po pravici domáceho brankára.

33:57
    Domáci vedú už o tri góly! Hosťujúci obránca chyboval na modrej čiare, puk mu vypichol MARTINS KARSUMS, ktorý sa dostal do samostatného úniku, ktorý s prehľadom premenil.
    Bez asistencie
    KARSUMS - 4:1

35:07
    Krásna akcia domáceho mužstva! Dinamo by mohlo touto akciou vyučovať! Denis Kokarev zaviezol puk do pásme Lokomotivu, našiel na pravej strane Pestuška, ktorý dával z prvej na ALEXANDRA TEREŠČENKA, ktorý nedal šancu Sanfordovi!
    Asistencie: Maxim Pestuško, Denis Kokarev.
    TEREŠČENKO - 5:1

37:58
    Zápas sa nám mení na exhibíciu! MATT ROBINSON prevzal puk medzi kruhmi, vypálil a prestrelil všetko čo mu stálo v ceste!
    Asistencie: Denis Kokarev, Sergej Sojin
    ROBINSON - 6:1

38:42
    Domáci Kaspars Daugavinš fauloval a tak dáva hosťom šancu na presilovú hru.

39:01
    Posledná minúta druhej tretiny.

40:00

Skončila sa nám druhá tretina, ktorú jednoznačne vyhrali domáci hokejisti. Hráči Dinama ju vyhrali 4:0 a pravdepodobne tým rozhodli tento zápas. Tretia tretina sa nám začne o 15 minút. Pozývam vás ju s nami sledovať.

40:01

40:01
    Hostia do tretej tretiny nasadili druhé brankára! Sanforda strieda Kolesnik.

40:42
    Domáci hráči v plnom počte. Musia sa však stále brániť. Lokomotiv ich zamkol v pásme.

41:32
    Domáci dávajú ďalší gól po peknej akcií. Daugavinš poslal peknú prihrávku za obranu hostí na VLADIMIRA BRYJUKVINA, ktorý prekonáva Kolesnika.
    Asistencie: Kaspars Daugavinš
    BRYJUKVIN - 7:1

42:31
    Domáci absolútne ovládli tento zápas. Kontrolujú dianie na ľadovej ploche a fanúšikovia si tento zápas užívajú.

44:17
    Hostia znižujú! DANIIL APALKOV sa krásne zbavil svojho strážcu dostal sa až pred LAzušina, ktorého pohotovo prekonal!
    Asistencie: Sergej Konkov, Ilja Gorochov
    APALKOV - 7:2

45:11
    Tempo hry trošku upadlo. Domáci nahodili puk do pásma Lokomotivu a snažia sa ho vybojovať v rohu klziska.

46:57
    Domáci Osipov dostáva 2 minúty za faul a tak si hostia zahrajú presilovú hru.

47:21
    Lokomotiv roztočil kolotoč pred Lazušinom, ale domáci brankár zlikvidoval niekoľko dobrých šancí hostí!

48:40
    Hostia využívajú presilovú hru! MARTIN THORNBERG prestrelil všetko čo mu stálo v ceste!
    Asistencie: Jonas Holos
    THORNBERG - 7:3

50:00
    Lokomotiv ožil a opäť sa tlačí dopredu. Domáci musia byť stále v strehu.

51:02
    Dinamo trošku spomalilo a uspokojilo sa, môže si to dovoliť, ale treba hrať 60 minút.

53:21
    Hostia sú teraz veľmi nepríjemní, Averin sa natlačil pred Lazušina, ale jeho strela sa neujala.

54:03
    Lokomotiv prebral iniciatívu, posielajú jednu strelu za druhou na Lazušina a ten si teraz poridne zachytal.

54:54
    Kontiola si pekne nakorčuloval pred domáceho brankára. Jeho strela končí v lapačka Lazušina.

55:21
    Novotný sa doslova predral do pásma domácich, poslal štipľavú strelu na Lazušina a ten ju s problémami chytil.

56:23
    Domáci kontrolujú hru. Majú puk na svojích hokejkách a čakajú na koniec zápasu.

58:00
    Posledné dve minúty tretej tretiny a aj zápasu.

58:30
    Po icingu domácich sa vhadzuje v obrannom pásme.

59:01
    Prebieha posledná minúta zápasu.

59:10
    Domáci fanúšikovia už oslavujú víťazstvo sovjích hráčov v tomto zápase.

60:00

Máme za sebou výborný zápas s množstvom gólov a gólových príležitostí. Domáce Dinamo zvíťazilo zaslúžene a ujíma sa vedenia v sérií 3:2. Dúfam, že sa opäť stretnem pri online prenose. Dovidenia. (19:41:48)

Lissko

Góly a asistencie: 14. Sojin (Babenko), 17. Cvetkov (Karpov), 30. Jalasvaara (Karsums), 34. Karsums, 36. Tereščenko (Pestuško, Kokarev), 38. Robinson (Kokarev, Sojin), 42. Bryjukvin (Daugavinš) – 15. Novotný (Grachyjov), 45. Apalkov (Konkov, Gorochov), 49. Thornberg (Holos)

Dynamo Moskva: Lazušin (Šaryčenkov) – Novák, Robinson, Bryjukvin, Volkov, Daugavinš – Solovjov, Jalasvaara, Karpov, Cvetkov, Karsums – Mironov, Osipov, Kokarev(A), Tereščenko, Pestuško – Višnevsky, Sopin, Sojin(A), Babenko(C)
    Lokomotiv Jaroslavľ: Sanford (od 40.Kolesnik) – Kronwall, Jakovlev, Plotnikov, Loktjonov, Averin(A) – Holos, Vasljev, Thornberg, Novotný(A), Galimov – Ljubuškin, Gorochov(C), Platt, Kontiola, Konkov – Pašnin, Gavrikov, Apalkov, Gračyjov, Kapustin

Rozhodca: Odinš, Jeřábek – Lazarev, Šichanov