Omsk – Barys 0:2 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Ufa 1:2 (kon.) | Novosibirsk – Čeljabinsk 5:2 (kon.)
Kazaň – Jekaterinburg 3:2 (po pr.)
Avangard Omsk
0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
Barys Nur-Sultan
Nedeľa 01.03.2015, 12:30 • Omsk Arena • KHL

Fanklub hostí sa v hojnom počte teší z víťazstva svojho tímu. Ten o svojej výhre rozhodol už prvej tretine, v ktorej sa presadil Upper a Poliščuk a hostia viedli 0:2. Domáci dostávali viac krát v zápase Astanu pod tlak, no tá mala v bráne skvelého Jána Laca, ktorý pokryl neskutočných 37 striel súpera a odnáša si domov čisté konto. Ďakujem, že ste nás sledovali a dúfam, že si nás zapnete aj nabudúce. Dovidenia. (15:04:51)

60:00

59:53
    Po Sobotkovej strele je závar pred Lacovov bránou! Gól to však nie je. Hra je prerušená.

59:35
    Domáci sú opäť vytlačení do stredného pásma. Astana si tak zrejme odnesie domov víťazstvo.

59:05
    Boyd vyhadzuje puk. Sekundy ubiehajú a domáci stále gól nevsietili.

58:45
    Astana vytlačila domácich do stredného pásma.

58:15
    Paršin páli z uhla. Astana sa však nemusela obávať, pretože má v bráne Laca a ten puk samozrejme chytil.

58:00
    Dve minúty do konca stretnutia! Gól sme na domácej strane stále nevideli.

57:30
    Astana je usadená v pásme a drží puk čo najďalej od Lacovej brány.

57:18
    Omsk sa dostáva do útočného pásma znova, len nahodením puku. Tam sa ho, ale opäť zmocňujú hostia.

56:19
    Sobotkov útok predvádza ako jediný, to čo nazývame hokejom. Pár krát v tomto striedaní ohrozil Laca.

56:02
    Širokov skúšal pozornosť Laca. Strela bola však slabá a Ján Laco s ňou nemal žiaden problém. Hra je opäť prerušená.

55:26
    Hra sa nám presúva z hora nadol a toto sa opakuje stále dookola. Príšerný hokej.

54:58
    Domáci sa snažili dostať do útočného pásma. Chybovali však v nahrávke a je odpískané zakázané uvoľnenie.

54:15
    Hra sa nám zmenila totálne na verejné korčuľovanie. Diváci sú už zrejme zmierení s prehrou.

53:58
    Kalinin pálil ešte zo stredného pásma. Delovka mierila presne na Laca, ktorý puk prikrýva a upokojuje hru.

53:36
    Domáci zakladajú útočnú akciu. Majú však problém s prechodom do útočného pásma a tak len nahadzujú puk za Lacovu bránu. Tam sa ho zmocňujú hostia.

53:09
    Sobotka vbehol do útočného pásma skôr, ako Gustafsson a je odpískané postavenie mimo hru. Hra je prerušená.

52:36
    Hostia zrejme zápas len dohrávajú, pretože sa vôbec nesnažia zaútočiť a v obrane sú pozorní.

52:10
    Astana vyhrala buly, no chybovala v rozohrávke a tak je odpískané zakázané uvoľnenie. Hra je opäť prerušená.

51:59
    Neprjajev pálil od modrej! Laco si s týmto pukom poradil. Hra je prerušená a bude sa vhadzovať.

51:26
    Hokej, ktorý teraz vidíme je taký nemasný, neslaný. Ozýva sa už aj piskot fanúšikov, ktorým sa tento hokej nepáči.

50:56
    Astana napáda rozohrávku domácich.

50:39
    Hostia v plnom počte.

50:25
    Sobotka pálil zatiaľ, čo Kalinin clonil pred bránou. Laco mal tak výhľad odkrytý, no s pukom si poradil. Stále si tak udržuje čisté konto.

50:00
    Polka poslednej tretiny je za nami a gól sme na domácej strane stále nevideli.

49:20
    Astana opäť vyhadzuje puk.

48:59
    Širokov nahrával na Sobotku! Ten netrafil odkrytú bránu! Tlak stále pokračuje.

48:39
    Astana vyhráva buly a vyhadzuje puk.

48:26
    Vylúčenie hostí! 5 minút si na trestnej lavici posedí Dawes. Toto je obrovská šanca vyrovnať.

47:58
    Po dlhšom čase je v útoku aj tím hostí. Puškarjov vypálil na Kostina nepríjemnú strelu, no ten si s ňou s problémami poradil.

47:25
    Astana sa stále len bráni. Je zrejme s výsledkom spokojná.

46:49
    Sobotka znova skúsil Lacovu pozornosť. V tíme domácich je toto české meno často skloňované.

46:13
    Laco vychytal teraz čistý gól! Kalinin pálil z medzikružia, no Lacov betón bol proti. Domáci sa oslobodzujú znova za cenu zakázaného uvoľnenia.

45:48
    Hokej nie je teraz práve najlepší. Omsk má problém s prechodom do útočného pásma.

45:43
    Astana sa znova oslobodzuje len za cenu zakázaného uvoľnenia. Domáce publikum si pýta gól.

45:05
    Omsk sa znova predieral do útoku to Fiščenko sa ocitol v postavení mimo hru a tak je hra prerušená.

44:27
    Omsk pokračuje vo svojom tlaku z druhej tretiny a úspešné zákroky na Lacovom konte pribúdajú. Stav sa nám teda stále nezmenil.

44:06
    Ospravedlňujeme sa za technické problémy.

40:20
    Hostia urobili hneď v úvode zápasu chybu v rozohrávke a tak je odpískané zakázané uvoľnenie.

40:02
    Úvodné buly posledného dejstva vyhrala Astana.

40:01

Ján Laco má na svojom konte zatiaľ 20 úspešných zákrokov.

Tak v druhej tretine sme gól nevideli a tak tím z Kazachstanu vedie stále 0:2. Druhé dejstvo prinieslo množstvo tvrdých zákrokov, po ktorých sa muselo ošetrovať. Domáci však vyvíjali aj obrovský tlak na bránu hostí, v ktorej však stál Ján Laco, ktorý všetky strely pokryl a udržuje si čisté konto. Veríme, že sa mu to aj podarí a Astana si domov odnesie víťazstvo.

40:00

39:47
    Gustaffson páli od modrej! Laco mal výhľad zakrytý, no s pukom si poradil. Hra je prerušená.

39:46

39:00
    Minúta do konca druhej tretiny!

38:36
    Sobotka páli! Laco iba vyráža a tlak domácich pokračuje.

38:13
    Domáce publikum skanduje "ŠAJBU", tá však neprichádza. Zrejme v tomto dejstve už gól neuvidíme.

37:30
    Za bitku si posedí na trestnej lavici Puškarjov aj Neprjajev.

37:30
    A ešte pred vhadzovaním sa do seba púšťajú hráči. Je tu bitka, ktorú vyhral Puškarov.

37:30
    A ďalší tvrdý zákrok. Blokhin sa drží za tvár.

37:01
    Domáci sa, ale zatiaľ nedostali k strele. Puk sa pohybuje zväčša pri mantineloch.

36:28
    A opäť domáci v útoku. Laco bude mať dnes na konte minimálne 25 úspešných zákrokov.

35:59
    Astana nepríjemne napadá rozohrávku domácich.

35:42
    Kapitán domácich Kalinin odchádza z ľadu po vlastných. Dúfajme, že to nebude nič vážne.

35:42
    Ďalší tvrdý zákrok. Po boďíčeku zostáva ležať na ľade Kalinin.

35:20
    Astana chybovala pri prechode do útočného pásma a tak je odpískaný offside.

34:48
    Z uhla skúšal znova pozornosť Laca Musatov. ten je však bezchybný a chytá aj túto delovku. Hra je prerušená.

34:18
    Astana sa konečne dostáva z tlaku domácich. Puk však majú na hokejkách stále domáci, ktorí momentálne striedajú.

34:12
    Domáci sú už z Laca zúfalí. Vylámal si na ňom zuby znova Sobotka.

33:48
    Chomitskij pálil od modrej! Ďalší zákrok Jána Laca lapačkou. Dnes má v bráne čo robiť.

33:38
    Hostia sa znova oslobodzujú len vyhodením puku.

32:58
    Astana je neustále pod tlakom. Domáci však stále nevstietili ani gól.

32:05
    Ďalšia obrovská šanca! Pred bránou sa ocitol osamotený Kalinin, no ani ten neprekonal skvelého Laca!

31:23
    Sobotka páli z medzikružia! Laco predvádza ďalší skvelý zákrok!

30:58
    Dawes robí veľké problémy defenzíve domácich.

30:10
    Polka druhej tretiny už je za nami a zatiaľ sme v nej gól nevideli.

29:47
    Oba tímy tvrdo bránia stredné pásmo. Mnoho šancí tak nevidíme.

29:25
    V sprievode jeho dvoch spoluhráčov odchádza Puškarjov z ľadu. Zrejme už v zápase nenastúpi.

29:25
    Po zákroku jedného z hráčov Omska zostáva ležať na ľade Puškarjov.

29:09
    A ani si nesiahne. Boyd vyváža puk do stredného pásma.

28:48
    Omsk usadený v pásme. Puk si však hráči len nahrávajú a Laco si na puk zatiaľ nesiahol.

27:55
    Hrá sa nám štýlom hore dole, veľa striel však nevidíme.

27:20
    Gustafsson je dnes veľmi nebezpečný. Znova ohrozil delovkou Laca.

26:48
    Sobotka páli od modrej! Laco predviedol skvelý zákrok lapačkou.

26:40

26:19
    Gustafsson páli! Nie je to gól. Spoluhráči sa pokúšali ešte o dorážku, no Laco bol pozorný.

26:02
    Omsk usadený opäť v pásme.

25:39
    Polka presilovky je už za nami. Gól sme zatiaľ nevideli.

25:22
    Astana konečne vyhadzuje puk.

25:09
    Omsk usadený v pásme. Lacova brána je ostrelovaná z každej strany.

24:40
    Astana je potrestaná 2 minútovým trestom. Domáci si zahrajú presilovku.

24:21
    Kalinin z uhla skúša Lacovu pozornosť. Ten si zatiaľ drží čisté konto a puk prikrýva. Hra je prerušená.

23:49
    Perežogin mal teraz pred sebou prázdnu bránu! Skvelú nahrávku však netrafil. Laco bol už prekonaný, no puk sa do jeho bránkoviska nedostal.

23:14
    Astana chybovala v rozohrávke a tak sa puk dostáva až za Kostinovu bránu.

22:58
    Opakuje sa nám situácia z predošlého zápasu. Zatiaľ vyzerá druhá tretina skôr ako verejné korčuľovanie.

22:38
    Tak predsa je len hra prerušená. Gluchov nenašiel nahrávkou svojho spoluhráča a je odpískané zakázané uvoľnenie.

22:14
    Hrá sa nám už pomerne dlho bez prerušenia.

21:55
    Šance sa nám teraz striedajú v pravidelno tempe na oboch stranách.

21:18
    Antropov skoro prekonal Kostina. Ten jeho blafák vytesnil špičkou betóna!

20:49
    Sobotka posiela na Laca propragačnú strelu a ten ju prikrýva. Hra je prerušená a hráči sa začali postrkovať. Vylučovať sa, ale nebude

20:23
    Hostia sa aj ihneď vrhajú do útoku, no Dawesa oberá o puk Gluchov.

20:02
    Úvodné buly druhej tretiny vyhrala Astana.

20:01

Tak prvá tretina sa nám skončila výsledkom 0:2 pre Astanu. Už pred zápasom som avizoval, že sa nesmieme nechať omámiť kurzami, ktoré hovorili, že je jasným favoritom domáci tím. Astana včera odohrala skvelý zápas a dva góly inkasovala do prázdnej brány, takže prehra 5:2 nesvedčila o ničom. Dnes hrajú hostia s takým istým nasadením a vsietili už dva góly a tak zaslúžene vedú. Je možné, že si do Kazachstanu odvezú jedno víťazstvo z Omska.

20:00

19:19
    Puk sa pohybuje popri mantineloch. Gól pri takejto hre už zrejme neuvidíme.

19:00
    Minúta do konca úvodného dejstva!

18:46
    Tretina sa dohráva v pokojnom tempe.

17:57
    Z modrej páli Popov! Laco len vyráža, no puku sa zmocňujú hostia.

17:12
    Dawes robí v útočnom pásme znova zmätok. Jednoznačne môžeme tento útok označiť za najlepší útok Astany.

16:39
    Prvá tretina sa nám pomaly končí. Podarí sa domácim ešte do konca úvodného dejstva vyrovnať?

16:19
    Polisčuk skoro zvýšil náskok. Kostin si však s jeho strelou poradil.

15:55
    Barulina strieda v bráne Kostin!

15:25
    Domáci sa prebudili a vytvárajú na Astanu neskutočný tlak. Laco zatiaľ situáciu zvláda.

14:15
    Astana dáva gól! Z pravej strany ihriska nahrával pred bránu Žajlauov. V spleti hokejok sa zorientoval najlepšie Poliščuk, ktorý posiela Astanu do dvoj gólového vedenia! Asistencia: Žajlauov

13:09
    Tlak Astany stále pokračuje. Lundin páli! Vedľa. Puk sa dostáva z útočného pásma hostí.

12:38
    Hru diriguje znova prvý útok Astany. Vážne problémy domácej defenzíve robí Boyd.

12:28
    Kalinin sa dostal k nebezpečnej strele. Tá mierila medzi betóny Laca. Ten je však v skvelej forme a s touto strelou si poradil.

11:38
    Na ľade vidíme množstvo nepresností. Je odpískaný ďalší offside.

11:19
    Puškarjov preveril strelou ťaháčikom Barulina. Ten puk iba vyráža.

10:47
    Omsk má problém s prechodom do útočného pásma. Jeden z hráčov sa ocitol v postavení mimo hru a tak je hra prerušená.

09:29
    Astana je znova usadená v útočnom pásme. Tlak diriguje prvá legionárska formácia hostí.

09:14
    Agresivita stúpa a do potyčky sa dostáva Sobotka. Všetko však hasí rozhodca. Vylučovať sa nebude.

08:57
    Domáci v plnom počte.

08:27
    Presilovka sa nám pomaly končí a Astana zatiaľ svoj náskok nezvýšila.

05:38
    Shutz bodol špičkou hokejky svojho spoluhráča a tak dostáva 5 minútový trest plus 10 minútový osobný trest.

05:38
    Tak Astana predsa len využíva presilovú hru! Upper si nakorčuľoval do pravého kruhu pre vhadzovanie, odkiaľ vypálil delovku. Tá mierila presne a tak Astana vedie 0:1. Asistencia: Svčenko, Rudenko

04:58
    Omsk opäť vyhadzuje puk. Astana presilovku vôbec nezvláda.

04:27
    Domáci už vo štvorici. Presilovka stále pokračuje.

03:54
    Omsk je opäť potrestaný a uvidíme presilovku o dvoch hráčov.

03:29
    Presilovka Astany je zatiaľ príšerná, pretože viac striel sme videli na strane domácich, ako na strane hostí.

02:45
    Astana chybovala na modrej čiare a tak Omsk vyhadzuje puk.

02:28
    Chomitskij dostal 2 minúty a tak uvidíme v tomto zápase prvú presilovku.

01:28
    Kalinin vypálil na Laca delovku, no ten si s ňou poradil. Hra je prerušená.

00:46
    Omsk začína zápas útokom. Astana sa, ale jednoducho oslobodzuje. Je odpískané zakázané uvoľnenie.

00:01

Avangard Omsk: Barulin (Kostin) – Gustafsson, Blaťák, Gluchov, Kuljaš, Ljamin, Chomitskij, Kulik – Semjonov, Fisčenko, Gončarov – Širokov, Paršin, Kalinin – Sobotka, Musatov, Schutz – Popov, Perežogin, Kolarik – Neprjajev

HC Barys Astana: Laco (Poluetkov) – Dallman, Lundin, Svčenko, Litviněnko, Semjonov, Bartulis, Lakiza, Ryspajev – Dawes, Bochenski, Boyd – Rudenko, Starčenko, Antropov – Žajlauov, Upper, Puškarjov – Michailis, Kvaša, Romanov.

2. zápas play off Avangard Omsk – HC Barys Astana

Druhý zápas play off série medzi Avangardom Omsk a HC Barysom Astana sa začne u nás netradične o 12:30. V prvom súboji štvrtého s piatym sme videli až sedem gólov. Vrece s gólmi sa však roztrhlo až v tretej tretine. Zápas sa začal veľmi svižne a po šiestich minútach hostia viedli zásluhou Puškariova o jeden gól. O desať minút neskôr však zavelil na obrat Kuľaš. V úvodnom dejstve sme už, ale gól nevideli a tretina sa nám skončila 1:1. Druhá tretina začala, taktiež svižno a v dvadsiatej tretej Laco druhý krát inkasoval z hokejky Shutza. Po tomto góle sa však začalo verejné korčuľovanie a nevideli sme ani jednu poriadnú akciu. Druhé dejstvo sa tak skončilo výsledkom 2:1. Posledná tretina sa začala v tempe, v akom skončila v druhom dejstve. Prebudenie však prišlo v štyridsiatej siedmej minúte, kedy Sobotka delovkou prekonal znova Laca. Po tomto góle sa začal skvelý hokej, no góly nepadali. Prišla však posledná minúta zápasu a hostia odvolali brankára. Prázdnu bránu z celého ihriska trafil Chomiskij. Vyzeralo to, že je rozhodnuté, no Astana znova znížila na rozdiel dvoch gólov zásluhou Puškariova. Tréner hostí sa tak znova rozhodol odvolať Laca, no Omsk trafil prázdnu bránu znova presne. V poslednej minúte sme tak videli 3 góly a zápas skončil 5:2. Výsledok však rozhodne nezodpovedá výkonu hostí, ktorí boli viac než rovnocenným súperom. V bráne tak isto skvelo zachytal Ján Laco, vďaka ktorému nedostali hostia debakel. Fanúšikovia sa tešili z dobrého hokeja, radosť z hokeja pokazila len hluchá dvadsať minútovka. V druhom zápase tejto série je tak všetko otvorené a môžeme kľudne očakávať aj víťazstvo Astany. Stávkové kancelárie uvádzajú ako favorita zápasu Omsk, no nenechajte sa oklamať, pretože Astana je schopná určite víťazstva a dnešný výsledok neznamená vôbec nič. Ja sa na vás teším pri zápase a dúfam, že uvidíme skvelý hokej.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:30.