Vladivostok – Chabarovsk 6:0 (kon.) | Omsk – Novokuzneck 2:3 (po pr.) | Barys – Novgorod 4:2 (kon.)
Jugra Chanty-Mansijsk – Metallurg Magnitogorsk 4:3 (po pr.) | Ufa – Novosibirsk 3:2 (kon.) | Čeljabinsk – Jekaterinburg 3:2 (2:1 po s.n.)
Jaroslavľ – Čerepovec 2:1 (po pr.) | Nižnekamsk – Kazaň 0:6 (kon.) | A. Mytišči – Riga 7:2 (kon.)
D. Moskva – Dinamo Minsk 3:1 (kon.) | Soči – Togliatti 3:1 (kon.) | Viťaz – CSKA Moskva 1:2 (po pr.)
HC Slovan – Helsinki 2:3 (po pr.)
HC Salavat Julajev Ufa
3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
HC Sibir Novosibirsk
Utorok 24.02.2015, 15:00 • Ufa Arena • KHL

Tak Ufa dotiahla tento zápas do víťazného konca. Zápas rozhodol v tretej tretine Slepyšev, ktorý poslal Ufu tretíkrát do vedenia. Jedno gólové vedenie si Ufa udržala a tak sa so základnou časťou lúčia víťazstvom nad favorizovaným Novosibirskom. Ďakujem, že ste nás sledovali a my sa na vás tešíme v play off. (17:15:12)

60:00

59:57
    Ufa vyhadzuje puk a hra je prerušená. Brána hostí je opustená. Podarí sa im ešte vyrovnať?

59:41
    Novosibirsk mal na ľade 7 hráčov a tak je potrestaný 2 minútovým trestom. Je zrejme rozhodnuté.

59:21
    Skvelý Sochackyj teraz vychytal hráčov Sibiru! Ufa vyhadzuje puk!

58:54
    Tak predsa sa im to podarilo. Ufa je pod obrovský tlakom.

58:40
    Sibiru sa nedarí usadiť v útočnom pásme.

58:22
    Brána hostí je prázdna!

58:22
    Novosibirsk si berie oddychový čas!

58:21
    Sibir posiela zo stredného pásma na Sochackyja propagačnú strelu. Ten si s ňou v pohode poradil, no puk prikrýva a hra je prerušená.

58:00
    Dve minúty do konca riadnej hracej doby!

57:25
    Ufa nepúšťa Sibir ďalej ako do stredného pásma.

57:05
    Ufa jasne kontroluje hru.

56:40
    Sibir sa snaží urobiť niečo s výsledkom, no obrana Ufy je proti a zastavuje útok hostí.

56:14
    Tak dochádza už aj k pästnej výmene pri Salákovej bráne, no rozhodcovia všetko hasia. Vylučovať sa nebude.

55:30
    Nervozita stúpa a dochádza k slovnej výmene medzi súpermi.

55:28
    Gluchov páli z uhla! Salák len vyráža.

55:00
    5 minút do konca stretnutia!

54:40
    Sibir je bezmocný a oslobodzuje sa znova len vyhodením puku. Ak bude táto hra pokračovať, je dosť možné, že domáci tento zápas dotiahnú do úspešného konca.

54:05
    Hra je teraz veľmi podobná tej, ktorú sme videli v prvej tretine.

53:40
    Ufa znova usadená v útočnom pásme. Puk sa však pohybuje pri mantineloch.

53:05
    Ufa zakladá nacvičenú akciu.

52:29
    Kartikainen pálil od modrej a prekonal Saláka! Gól však nie je uznaný, údajne kvôli postavenému hráčovi v bránkovisku. Ja som ho tam, ale počas strely nevidel.

52:08
    Zaujímavosťou je, že hrá sa nám už dlho bez prerušenia hry.

51:25
    Hra sa nám upokojila a už nevidíme toľko šancí ako v druhej tretine. Domáci si strážia jedno gólový náskok.

50:45
    Sibir nahadzuje puk do útočného pásma, no tam sa ho zmocňujú domáci a zakladajú protiútok.

50:25
    Ufa má teraz problém s prechodom do útočného pásma.

50:00
    Posledných 10 minút stretnutia!

49:15
    Sibir konečne vytláča puk aspoň do stredného pásma.

47:58
    Višnevskij páli od modrej! Salák mal výhľad zakrytý, no puk chytil a hra je prerušená.

47:27
    Sibir znova počas oslabenia útočí! Sochackyj má veľa práce.

47:05
    Sibir sa zmocňuje puku a ihneď ho vyhadzuje cez všetky čiary.

46:41
    Ufa vyhrala buly a roztáča presilovkový kolotoč.

46:37
    Vylúčenie hostí! Bobrov si za seknutie posedí na trestnej lavici 2 minúty.

46:13
    Novosibirsk sa snaží s výsledkom niečo urobiť, no pri ich útočení sa puk pohybuje len popri mantineloch.

46:01
    V tejto presilovke sme videli množstvo šancí. Až dva krát sa mohol stav stretnutia meniť. Vidíme, že Salák si dnes žrde postavil dobre.

45:55

45:28
    Strela od modrej! Žrď! Salák mal teraz šťastie.

44:56
    Ufa znova usadená v útočnom pásme.

44:19
    Hráč Novosobirsku sa dostal do samostatného úniku! Sochackyj ho skvelo vychytal. Nie je to gól.

44:05
    Ufa rozbieha presilovkový kolotoč.

43:53
    Za hákovanie si pôjde posedieť 2 minúty na trestnú lavicu Koskiranta. Zbytočný faul.

43:25
    Ufa rozbieha akciu spoza brány. Bude sa vylučovať, no zatiaľ sú pri puku domáci.
    SLEPYŠEV - 3:2

42:57
    Ufa sa po tretí krát dostáva do vedenia! Gluchov našiel pred bránou presnou prihrávkou SLEPYŠEVA, ktorý nemal problém zakončiť do odkrytej brány. Asistencia: Gluchov

42:36
    Hrá sa znova takmer bez prerušenia.

42:08
    Sibir sa prvý krát v tejto tretine pokúsil zaútočiť. K strele však nedošlo.

41:57
    Sibir sa znova oslobodzuje za cenu zakázaného uvoľnenia. Hosťom zrejme nerozhodný stav vyhovuje.

41:15
    Ufa znova útočí. Prišla aj strela, ktorá však mieri mimo a puk sa dostáva až za Sochackyjovu bránu.

40:50
    Sibir vyhadzuje puk. Ufa sa k strele zatiaľ nedostala.

40:33
    Ufa usadená v útočnom pásme. Puk sa však pohybuje len popri mantineloch.

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny vyhral Sibir.

40:01

Hráči už sú pripravení, tretina sa nám o chvíľu začne.

Tak v druhej tretine sme videl dva góly! Ufa v druhom dejstva dvakrát viedla, no Sibir dokázal vyrovnať a tak je stav po druhej tretine 2:2. Hra sa nám oproti prvému dejstvu úplne zmenila a vidíme atraktívny hokej.

40:00

39:21
    Tretina sa dohráva v pokojnom tempe. Zrejme skončí nerozhodne.

39:00
    Minúta do konca druhého dejstva!

38:25
    Tretina sa nám chýli ku koncu. Uvidíme ešte nejaký gól?
    BOBROV - 2:2

38:05
    Tak hostia predsa využili tlak. Nahodený puk od modrej dorazil do brány BOBROV a tak je stav vyrovnaný 2:2. Asistencie: Kopejkin, Ožiganov

37:41
    Tlak Sibiru stále neustál.

37:19
    Enlund pálil z prvej! Nie je to gól!

37:03
    Sibir vyhráva buly a roztáča presilovkový kolotoč.

36:59
    Vylúčenie na domácej strane! Na konci tretiny teda uvidíme presilovku hostí.

36:40
    Sibir útočí. Gól si chce zopakovať.

36:14
    Videl som dobre. Gól neplatí!

36:14
    Z opakovaného záznamu to vyzerá, že puk sa odrazil od vysokej hokejky. Zrejme gól nebude uznaný.

36:14
    Tak bol, alebo nebol to gól? Ide sa telefonovať!

35:48
    Sibir sa znova oslobodzuje len vyhodením puku.

35:08
    Ufa mieri do protiútoku. Útočiaci hráči však nevystrelili a usadili sa v útočnom pásme.

34:30
    Tretina sa nám pomaly, ale isto končí.

33:48
    Druhá tretina je oproti prvej úplne iná. Šance sa nám striedajú v pravidelnom tempe a zmizlo už aj množstvo chýb.

33:18
    Videli sme skoro ďalší gól! Pihlström však netrafil odkrytú bránu a Sibir vyhadzuje puk.

32:40
    A znova Sibir len vyhadzuje puk. Hostia sú bezmocní.

32:05
    Sibir je pod veľkým tlakom. Znova sa oslobodzuje len vyhodením puku.

31:33
    Skačov pálil na Saláka! Ten si puk podržal a hra je prerušená. Pekná strela.

31:03
    Salák dostáva teraz zabrať, pretože Ufa znova nabudená gólom útočí.
    HARTIKAINEN - 2:1

29:44
    Nerozhodný stav dlho nevydržal! Spoza brány dostal nahrávku od Gluchova HARTIKAINEN, ktorý prekonal bezmocného Saláka. Ufa je tak opäť vo vedení. Asistencia: Gluchov
    ŠUMAKOV - 1:1

28:20
    A je vyrovnané! Domáci chybovali v rozohrávke na modrej a do protiútoku sa vydali hráči hostí! ŠUMAKOV dostal skvelú nahrávku od Sannikova, z ktorej nemal problém zakončiť do odkrytej Sochackyjovej brány. Asistencia: Sannikov

27:40
    Tak hra sa nám konečne prerušila. Z ľadu nám však v bolestiach odchádza Manja. Vyzerá to na zranenie nohy. Uvidíme, či ho ešte dnes uvidíme hrať.

27:19
    Šance sa nám striedajú často v pravudelnom tempe. Ufa má však herne navrch.

27:02
    Hrá sa takmer bez prerušenia.

26:22
    Stepanov nepríjemne napadá rozohrávku hostí. Získava puk a strieľa! Mimo! To bola rana. Hra pokračuje.

25:33
    Ufa útočí! Nahrávka v útočnom pásme však nenašla smerovateľa a tak sa puku zhosťuje Sibir.

24:37
    Ufa sa vrhla do útoku, no jeden hráč sa ocitol v offside, čo nezostalo bez povšimnutia a hra je prerušená.

24:15
    Hra sa nám ihneď zmenila.

23:43
    Sibir sa snaží ihneď vyrovnať! Sochackyj je však dnes pozorný.
    MARESKIN - 1:0

23:18
    Ufa sa dostáva do vedenia! MARESKIN dostal skvelú nahrávku a triafa odkrytú bránu! Asistencie: Dubrovskij, Stepanov

23:05
    Kulda páli od modrej! Salák len vyráža. Tlak pokračuje.

22:35
    Ufa znova chybovala na modrej čiare a puk dostávajú zadarmo hráči Sibiru.

22:10
    Sibir útočí! Enlund prekvapil strelou z uhla Saláka a ten s obrovskými problémami puk chytá.

21:57
    Na ľade vidíme ležať otraseného Kajgorodova. Ten sa zdvíha z ľadu a s bolesťami odchádza na striedačku.

21:19
    Prvé minúty druhej tretiny sú sprevádzané v podobnom tempe ako v prvej tretine. Chcelo by to gól, ktorý by hru nakopol.

20:45
    Ufa usadená v útočnom pásme. Puk sa však pohybuje popri mantinely. Následne puk získava Sibir, ktorý puk vyhadzuje cez všetky čiary a hra je kvôli zakázanému uvoľneniu prerušená.

20:01
    Úvodné buly druhého dejstva vyhral domáci celok.

20:01

Stav na strely je 9-9.

Tak v prvej tretine sme gól nevideli. Oba tímy hrajú s obrovským nasadením a každý súboj sa dohráva veľmi tvrdo. Bohužiaľ vidíme na oboch stranách aj množstvo nepresností a vďaka tomu je stav bezgólový 0:0.

20:00

19:25
    Prvá tretina sa už len dohráva. Zrejme sa gólu už nedočkáme.

19:00
    Minúta do konca prvého dejstva.

18:30
    Každý súboj sa dohráva veľmi tvrdo. Nasadenie v zápase je naozaj veľké a pripomína play off.

17:38
    Na oboch stranách vidíme množstvo chýb. Alexeev nezachytil nahrávku na modrej a puk sa ocitol až za Salákovou bránou.

16:49
    Ufa chybovala v rozohrávke a puk získavajú zadarmo hostia.

16:11
    Skachkov páli z uhla! Salák mal výhľad odkrytý a tak si s pukom bez väčších problémov poradil. Hra je prerušená.

15:25
    Ufa usadená v pásme. O puk sa však znova bojuje pri mantinely. Nakoniec ho získavajú hostia a zakladajú protiútok.

14:35
    Ufa má problém s prechodom do útočného pásma a tak len nahadzuje puk. Toho sa však zmocňujú hostia.

14:00
    Hra nie je pre diváka zatiaľ atraktívna. Puk sa väčšinou nachádza pri mantineloch a oba kluby bránia tvrdo stredné pásmo. Veľmi taktický boj.

13:37
    Enlund páli od modrej! S touto delovkou si Sokhatsky poradil. Hra je prerušená.

12:39
    Domáci zakladajú nacvičenú akciu. Puk však za bránou Saláka strácajú.

12:10
    Zatiaľ sme viacej vážnejších šancí nevideli. Tretina na sa nám pomaly chýli ku koncu.

11:39
    Domáci v plnom počte.

11:24
    Chybná nahrávka na modrej a domáci vyhadzujú puk.

10:52
    Hostia sa znova usadili v útočnom pásme. Vymieňajú si puk, no k strele nedochádza.

10:24
    Domáci vyhadzujú puk.

09:55
    Novosibirsk usadený v útočnom pásme.

09:40
    Vylúčenie domácich! Za hákovanie si posedí 2 minúty na trestnej Skachkov.

09:00
    Sannikov napáda rozohrávku domácich a tí majú problém rozohrať.

08:30
    Domáci sú pod tlakom a už druhý krát sa oslobodzujú len vyhodením puku.

07:45
    Hostia útočia! Od modrej sa napriahol Vereshagin, no strela mierila vedľa.

07:25
    Ufa sa vrhla do útoku, no jeden z útočiacich hráčov sa ocitol v postavení mimo hru a tak je hra prerušená.

06:48
    Novosibirsk je zatiaľ aktívnejším mužstvom.

06:20
    A máme tu bitku! Hráč Ufy zvalil hráča Novosibirsku na zem, no stále mu darováva štedré rany a rozhodcom sa nedarí ich od seba oddeliť.

06:20

05:05
    Ufe sa nedarí usadiť v pásme. Sibir opäť vyhadzuje puk.

04:46
    Chybná rozohrávka domácich! Sibir vyhadzuje puk.

04:25

04:18
    Vylúčenie hostí! 2 minúty dostal za seknutie Salák. Jeho trest si ide odsedieť na trestnú jeho spoluhráč Vereshagin.

03:40
    Ufa sa snažila zaútočiť, no puk sa pohyboval len popri mantineloch. Puku sa zmocnil Bobrov, ktorý mieri do protiútoku, no jeho strela bola skôr propagačná. Sokhatsky prikrýva a hra je prerušená.

03:15
    Oba kluby bránia stredné pásmo.

02:43
    Novosibirsk nepríjemne napáda rozohrávku domácich.

02:28
    Dubrovsky sa dostal do úniku! Pálil medzi betóny Saláka, no ten si s pukom poradil a hra je prerušená.

02:02
    Nvosibirsk je znova usadený v útočnom pásme. Strelu sme ešte nevideli.

01:01
    Útočí aj domáca Ufa. Na puk si už siahol aj Salák.

00:33
    Enlund sa vydal ku Sokhatskemu, na ktorého následne páli. Brankár domácich vyráža.

00:01

Práve odznieva Ruská hymna. Zápas sa nám o chvíľu začne.

Tribúny v Ufe zatiaľ zívajú prázdnotou.

HC Salavat Julajev Ufa: Sokhatsky- Koltsov, Kutozov, Kulda, Vishnevskiy, Zubarev, Heikkinen, Vasilevskj, Slepyshev-Glukhov-Hartikainen, Khlystov-Syomin-Skachkov, Golovanov-Kaigorodov-Pihlstrom, Stepanov-Mereskin-Dubrovsky

HK Sibir Novosibirsk: Salak- Hersley, Alexeev, Vereshagin, Ozhiganov, Ignatovich, Gimayev, Belov, Shumakov-Koskiranta-Enlund, Monya-Bobrov-Kopeikin, Voroshilo-Gubin-Sannikov, Butuzov-Fefelov-Shalunov.

HK Sibir Novosibirsk

Novosibirsk odohráva zatiaľ svoju zrejme najlepšiu sezónu, pretože sa vo východnej konferencii so 111 bodmi sa nachádza na 3. mieste. Za povšimnutie stojí, že Sibir sa môže túto sezónu pýšiť skvelou defenzívou, ktorá za svoj chrbát pustila len 122 gólov. Vďaka týmto faktom je Sibir miernym favoritom zápasu. Novosibirsku to v posledných troch zápasoch nešlo, pretože v nich získali len 3 body a vsietili len 4 góly. Najprv si Novosibirsk zmeral doma sily s Ufou, ktorú zdolal 4:2, no po odlete na trip prišli katastrofálne výsledky. Vonkajší trip začal zápasom v Omsku. V tom nedokázal Sibir vsietiť ani gól a inkasoval 3, takže zápas skončil jednoznačne 3:0. Z Omska sa presunul Sibir do Astany, kde prišiel ďalší nešťastný výkon, pretože domácej Astane podľahol 1:0. Sibir teda už 124 minút nevsietil gól a ťahá tak nelichotivú sériu, ktorú bude chcieť proti Ufe prelomiť. Myslím, že môžeme očakávať taktický boj, v ktorom bude mať víťaz zápasu na konte maximálne 3 góly.

Milionársky klub z Ufy je na hranici play off, čo určite nie je to, čo si majitelia klubu pred sezónou určite nepredstavovali. Momentálna sa Salavat nachádza vo východnej konferencii s 83 bodmi na 7. mieste. Ufe to nejde túto sezónu ani v defenzíve, keďže pustila za svoj chrbát až 171 gólov. Aj napriek týmto faktom bude Ufa v play off určite vyrovnaným celkom. Forma domáceho celku v posledných troch zápasoch nie je najlepšia, pretože v nich získali len 3 body. Najprv sa Ufa predstavila na ľade Novokuznecka, od ktorého dostala cennú lekciu v podobe prehry 5:2. Trip pokračoval a Salavat sa predstavil na ľade Novosibirsku, ktorému taktiež podľahli výsledkom 4:2. Ufa sa z tripu vrátila do domáceho prostredia a v ňom sa im podarilo zdolať Novokuzneck 4:1. Teraz je pred pred Ufou súper, proti ktorému nedávno prehrali. Pred domácim publikom to však Ufe ide a určite bude chcieť Novosibirsku oplatiť prehru spred pár dní. Vďaka tomu môžeme aj očakávať kvalitný zápas.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Ján Vojtaššák

Góly a asistencie: 24. Mareskin (Dubrovskij, Stepanov), 30. Hartikainen (Gluchov), 43. Slepyšev (Gluchov) – 29. Šumakov (Sannikov), 39. Bobrov (Kopejkin, Ožiganov)

HC Salavat Julajev Ufa: Sochackyj (Irving) – Kolcov, Kutuzov, Kulda, Višnevskij, Zubarev, Heikkinen, Vasilevskij – Slepyšev, Gluchov (A), Hartikainen – Chlystov, Sjomin, Skačov – Golovanov, Kajgorodov (C), Pihlström – Stepanov, Mareskin, Dubrovskij.
    HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Hersley, Alaxejev, Verešagin, Ožiganov, Ignatovič, Gimajev, Belov – Šumakov, Koskiranta, Enlund (A) – Manja, Bobrov, Kopejkin (C) – Vorošilo, Gubin (A), Sannikov – Butuzov, Fefelov, Šulanov – Jefimanko.

Rozhodca: Gusev, Safjullov – Gordenko, Palej