Chicago – Boston 2:6 (kon.) | Buffalo – Nashville 1:2 (1:2 po s.n.) | NY Islanders – Vancouver 0:4 (kon.)
Pittsburgh – Florida 5:1 (kon.) | Colorado – Tampa Bay 5:4 (kon.) | NY Rangers – Columbus 4:3 (2:1 po s.n.)
Minnesota – Dallas 6:2 (kon.)
Pittsburgh Penguins
5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
Florida Panthers
cz Pondelok 23.02.2015, 00:05 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL
    K vítězství Penguins 5:1 přispěli i dva dvougóloví střelci - Patric Hornqvist a Jevgenij Malkin.

Československá stopa
    Tomáš Fleischmann (FLA) 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:39
    Tomáš Kopecký (FLA) 0+0, 3 střely, čas na ledě 14:06 (02:45:44)

Tři hvězdy utkání:
    1. Jengenij Malkin (PIT) 2+1
    2. Patric Hornqvist (PIT) 2+1
    3. Marc-Andre Fleury (PIT) 34 zák., 1 gól, 97,1%

Dnešní utkání sledovalo 18592 diváků.

Třetí třetina už patřila domácímu Pittsburghu, který o svém vítězství definitivně rozhodl hned v jejím úvodu. V čase 40:19 tak zvýšil na 3:0 Paul Martin, a když o chvíli později přidal v přesilovce svou druhou trefou v utkání Patric Hornqvist, bylo jasné, že si Panteři již mohou nechat o bodech jen zdát. V polovině třetiny se podruhé v zápase trefil také Jevgenij Malkin. Hosté výborného Fleuryho překonali až v 53. minutě, kdy se po buly prosadil Scottie Upshall, jenž tak korigoval na konečných 5:1. Floridě nebyla nic platná velká střelecká převaha z prvních čtyřiceti minut.

Střely na branku ve 3. třetině – 10:8, celkem – 26:35.
    Souboj u mantinelu.

60:00

59:49
    Bjugstad to zkoušel bekhendem z poměrně ostrého úhlu, Fleury puk vyrazil za branku.

59:01
    Poslední minuta, zápas se již pouze dohrává.

58:07
    Do konce zápasu zbývají necelé dvě minuty.

57:24
    Ekblad za brankou zalehl Perrona a dlouho ho nechtěl pustit, vylučovat se ale nebude, místo toho byl odpískán ofsajd.

56:51
    Hornqvist touží po hattricku, ale tentokrát Montoyu nepřekonal. Vzápětí neuspěl ani dorážející Despres.

55:41
    Domácí už zápas v klidu dohrávají a zase nechávají hrát soupeře.

54:50
    Ještě jedna reklamní přestávka, o vítězství Penguins je s největší pravděpodobností rozhodnuto.

54:39
    Závar před domácí klecí. Puk se snažil dostat za čáru MacKenzie, ale Fleury byl úspěšnější.

53:43
    Florida bojuje o další korekci, Upshall ale z pravého kruhu minul.
    Scottie UPSHALL - 5:1

52:23
    Florida právě vstřelila branku!
    A Fleury má po nule! Vincent Trocheck vyhrál vhazování na SCOTTIEHO UPSHALLA a ten zametl kotouč za záda domácího gólmana. Puku ještě pomohla do sítě nešťastná teč od brusle obránce Bortuzza. Hosté se tak dočkali alespoň čestého úspěchu. Asistence: Vincent Trocheck.

52:21

51:48
    S pokusem Thorntona si poradil Fleury, který bojuje o čisté konto.

50:54
    Také Spaling to zkoušel na Montoyu bekhendem, hostující brankář tentokrát zakročil úspěšně.

50:29
    Elán Panterů, kterým se hosté prezentovali první dvě třetiny, již opadl. Domácí ve třetí třetině již třikrát skórovali a mají utkání pod kontrolou.
    Jevgenij MALKIN - 5:0

49:06
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Tučňáci jsou dnes obdivuhodně střelecky efektivní! Svůj druhý gól v utkání střílí JEVGENIJ MALKIN, který bekhendovou střelou z ostrého úhlu zaskočil Montoyu – 5:0. Asistence: Zach Sill.

48:08

47:34
    Hosté sehráli pěknou akci po ose Fleischman – Boyes, Trocheck. Posledně jmenovaný zblízka ani nadvakrát nepřekonal Fleuryho.

46:46
    Letang vyhazuje.

46:23
    Hosté musejí rozjíždět přesilovku od vlastní branky.

46:07
    Nyní Max Lapierre sekl Upshalla a odjíždí na trestnou lavici. Hosté mají šanci snížit v přesilovce.

45:40
    Upshall objel branku a pokusil se překvapit Fleuryho. Ten si ovšem svou bližší tyčku pohlídal a stále drží nulu.
    Patric HORNQVIST - 4:0

43:53
    To už je pro Pantery hodně kruté. Malkin nahrál za branku Crosbymu, který od zadního mantinelu poslal kotouč do brankoviště, kde ho PATRIC HORNQVIST bekhendem zametl do sítě. Druhý gól švédského forvarda v utkání a Tučňáci vedou už 4:0. Asistence: Sidney Crosby a Jevgenij Malkin.

43:24
    Od modré střílel Pouliot, hostující obrana srazila puk do ochranné sítě.

42:42
    Po pěkné domácí kombinaci pálil Kunitz. Montoya předvedl velmi dobrý zákrok a zastavil kotouč.

42:04
    Hostující obránce Alex Petrovic zasáhl vysokou holí Crosbyho a domácí tak budou hrát přesilovku.

41:02
    Hosté v kabině jistě probírali, jak ve třetí třetině ještě zabojovat o body. Všechny jejich plány však záhy vzaly za své, když Paul Martin upravil už na 3:0 pro Pens.
    Paul MARTIN - 3:0

40:19
    To je nástup do třetí třetiny jako hrom! Sidney Crosby našel křížnou přihrávkou najíždějícího obránce PAULA MARTINA, který se z levého kruhu trefil ke vzdálenější tyčce Montoyovy klece – 3:0. Asistence: Sidney Crosby a Patric Hornqvist.

40:01
    Po dvou třetinách vedou Tučňáci nad Floridou už 2:0. Druhý domácí gól přidal 27 sekund před koncem periody Jevgenij Malkin.

Třetí třetina začne přibližně v 1:53.

I ve druhé třetině Panteři pokračovali ve své aktivní hře, ale stále se nemohou střelecky prosadit. V brance Pittsburghu totiž stojí Marc-Andre Fleury, který dnes podává opravdu skvělý výkon. 27 sekund před druhou přestávkou tak Floridu za všechny neproměněné příležitosti potrestal Jevgenij Malkin.

Střely na branku ve 2. třetině – 8:11, celkem – 16:27.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00
    Jevgenij MALKIN - 2:0

39:33
    Přichází trest za všechny neproměněné šance Panterů! Ani tři hostující hráči nedokázali ve středním pásmu vybojovat kotouč, čehož využil JEVGENIJ MALKIN, který se dostal až před Montoyu a bekhendem jej překonal.

39:02
    Běží už poslední minuta druhé třetiny.

38:37
    Hostům není střelecky přáno! Nick Bjugstad se z levé strany řítil na Fleuryho, snažil se zamířit pod horní tyčku, ale kotouč se otřel o rameno domácího gólmana a skončil v ochranné síti.

37:41
    Domácí v postavení mimo hru.

37:28
    Kunitz sice zavezl kotouč do útočného pásma, ale tam už nic nevymyslel. Dopředu mohou Panteři.

36:35
    Domácí v závěru druhé části přeci jen přidávají. Od modré vypálil Despres, Montoya si připsal úspěšný zákrok.

35:47
    Comeau pěknou přihrávkou o mantinel vysunul Malkina. Ten zamířil pouze do klína Montoyi.

35:34
    Hosté zahráli na icing, hra se stěhuje před Montoyu.

35:15
    Do Crosbyho střely vložil hůl Kulikov. Následuje reklamní přestávka.

34:39
    Nyní se hraje prakticky jen na branku Pittsburghu. Panteři vyslali na Fleuryho už 27 ran.

34:00
    Nahození Kampfera tečoval bránící Pouliot tak, že kotouč skončil jen těsně vedle tyčky domácí svatyně.

33:24
    Tučňáci se dopustili postavení mimo hru.

33:04
    Následují další Fleuryho zákroky, Panteři by si zasloužili vyrovnat.

32:12
    Střelu Bjugstada Fleury vyrazil jen před sebe, kde byl Hayes. Jeho dorážku však domácí brankář ještě stačil vytěsnit betonem vedle tyčky. Fleury dnes chytá parádně!

31:25
    Puk nyní opustil hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

30:48
    Dalekonosnou střelu Suttera lapil Montoya. Následuje reklamní přestávka.

30:04
    Od modré nahazoval Martin, Montoya vyrazil do rohu.

29:42

28:51
    Z levého kruhu střílel Malkin, trefil jen dobře postaveného Montoyu.

28:27
    Malkin se protlačil přes svého strážce, ale už nedokázal ohrozit Montoyu.

28:04
    Kopeckému se povedlo vyhodit.

27:41
    Brian Campbell vyloučen a domácí si zahrají přesilovku.

27:14
    Přečíslení 2 na 1 řešil Upshall střelou, kterou vyrazil Fleury. Oba týmy hrály i včera, ale pokud se na někom projevuje únava, tak spíše jen na hráčích Pens.

26:43
    Fleischmann a po něm ani Kulikov netrefili domácí branku.

25:44
    Další dobrou možnost měl Barkov, jeho projektil skončil vedle.

24:58
    Hosté pokračují v sympatickém výkonu, jejich bruslení dělá soupeři velké problémy.

23:21
    Comeau ve druhé třetině vůbec poprvé zaměstnal Montoyu. Ten kotouč vyrazil.

22:44
    Hosté, již po skončení přesilovky, předvedli pěknou kombinaci, kterou zakončoval střelou z levé strany Campbell. Fleury byl opět na místě.

22:08
    Fleischmann se ocitl před domácí brankou, ale puk za záda Fleuryho nedostal. Pens následně vyhazují.

21:37
    Panteři zahráli v přesilovce na icing.

21:21
    Střelu Huberdeaua zneškodnil Fleury vyrážečkou.

20:51
    Ekblad od modré netrefil domácí klec.

20:37
    David Perron vyloučen za držení, přesilovka pro Panthers.

20:01
    Tato fanynka Penguins slaví své 90. narozeniny na dnešním zápase.

Další třetina začne přibližně v 1:02.

První třetina herně patřila Floridě, která Tučňáky dvojnásobně přestřílela. Hostům to však nebylo nic platné, brankář Fleury všechny jejich příležitosti pochytal a jediný gól tak padl na druhé straně. V 10. minutě potrestal zaváhání Kopeckého Patric Hornqvist a Pens tak po úvodní dvacetiminutovce vedou 1:0.

Střely na branku v 1. třetině – 6:16.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:57
    První třetina se dohrává před brankou Pens, gól už ale zřejmě nepadne.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

18:28
    Campbell nahazoval kotouč před branku, kde se Barkov k teči nedostal.

17:36
    Comeau vyslal z pravé strany velmi jedovatou střelu, která mířila ke vzdálenější tyčce. Montoya ji vytěsnil vyrážečkou.

17:16
    Proti střele Kopeckého zakročil Fleury lapačkou.

16:53
    V samém závěru přesilové hry ještě dvakrát pálil Huberdeau, nyní už jsou Tučňáci kompletní.

16:17
    Domácí v oslabení zahrozili. Spaling poslal kotouč do jízdy Sutterovi, který pálil na branku Floridy z pravé strany. Montoya se však zaskočit nenechal a schoval kotouč někde na svém těle.

15:38
    Bjugstad našel Huberdeaua, který měl na levém kruhu dost času k zamíření. Fleury však jeho střelu vyrazil.

15:12

14:51
    Přesilovou hru si vyzkoušejí také hosté. Simon Despres je potrestán za zákrok na Hayese – vysoká hůl.

14:20
    Panteři v plném počtu.

14:07
    Po střele Perrona už Montoya chytil kotouč do lapačky a přerušil hru.

13:59
    Od modré střílel Pouliot, Montoya vyráží.

13:27
    Pittsburghu odpískán ofsajd.

12:53
    Velká šance domácích, Crosby však z dorážky těsně minul!

12:19
    Tučňáci budou hrát přesilovku! Vyloučen je Vincent Trocheck, který za domácí brankou naprosto zbytečně fauloval obránce Bortuzza.

11:57
    Zakázané uvolnění domácích.

11:40
    Další reklamní přestávka, hosté vedou na střely 4:10.

11:23
    Marc-Andre Fleury drží svůj tým! Nejprve vychytal Huberdeaua, který byl před ním již úplně sám a o chvíli později vyřešil i nepříjemný závar po ráně Kulikova. Fleury nyní sklízí zasloužené ovace publika.

10:57
    Dobře bruslící Panthers pokračují v náporu.

10:20
    Střela Jokinena z pravého kruhu skončila ve Fleuryho lapačce.

09:40
    Máme tu reklamní přestávku. Hosté sice zahájili zápas aktivněji, ale vedoucí gól zaznamenali Penguins.
    Patric HORNQVIST - 1:0

09:18
    Chybu Tomáše Kopeckého trestá PATRIC HORNQVIST! Slovenský útočník se u mantinelu nechal obrat o kotouč Letangem, který ho následně předložil před branku Hornqvistovi a ten z bezprostřední blízkosti překonává Ala Montoyu. Asistence: Kris Letang.

08:37
    Hraje se už hodně dlouho bez přerušení.

07:57
    Rychlý kontr Floridy zakončoval Upshall, Fleury v rozkleku vyráží.

06:16
    Střelu obránce Kulikova likviduje pozorný Fleury. Ten se má v úvodu utkání co ohánět.

05:27
    Tučňáci se stále především brání, Panteři je zaskočili svou aktivitou.

04:33
    Ránu Fleischmanna vyrazil brankář Pens Fleury.

04:13
    Domácí v přečíslení 2 na 1, přihrávku Crosbyho stačil zblokovat Campbell.

03:45
    Sidney Crosby v nebezpečném kontru. Domácí kapitán dojel na levý kruh, odkud prověřil Montoyu. Ten má puk ve výstroji.

03:05
    Hosté hrají hodně aktivně. Jejich tlak zakončil střelou od modré Gudbranson a Fleury má na kontě již pět zákroků.

01:36
    V dobré pozici se ocitl Sill, hostující klec ale netrefil.

01:02
    Fleury si připsal první zákrok, vyrážel střelu Huberdeaua.

00:34
    Hornqvist posílal z rohu kotouč před branku, jeho přihrávku zblokoval Jokinen.

00:01

Vše je připraveno k zahájení zápasu.
    Prohnutá hůl obránce Pens Derricka Pouliota.

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Letang, Martin, Bortuzzo, Pouliot, Despres, Scuderi – Hornqvist, Crosby (C), Perron – Comeau, Malkin (A), Kunitz (A) – Bennett, Sutter, Sill – Downie, Lapierre, Spaling. Trenér: Mike Johnston

Florida Panthers: Montoya (Luongo) – Ekblad, Campbell (A), Gudbranson, Kampfer, Petrovic, Kulikov – Hayes, Bjugstad, Jokinen – Boyes, Barkov, Huberdeau – Upshall, Trocheck, Fleischmann – Thornton (A), MacKenzie (A), Kopecký. Trenér: Gerard Gallant

Rozhodčí: Skilliter, Sutherland – Devorski, Sericolo.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Jednou bych chtěl být generálním manažerem v NHL, hlásí Fjodorov

Československá stopa:
    Tomáš Fleischmann (FLA) – 49 zápasů, 20 bodů (7+13)
    Tomáš Kopecký (FLA) – 51 zápasů, 7 bodů (2+5)

Vzájemné zápasy:
    21.12. 14: Pittsburgh – Florida 3:1
    23.12. 14: Florida – Pittsburgh 4:3 po sn.

Pittsburgh Penguins:
    Tučňáci patří každoročně k největším aspirantům na zisk Stanley Cupu, ale letos neprožívají úplně nejjednodušší sezónu. V posledním týdnu si připsali dokonce tři porážky v řadě a ve vyrovnané tabulce Východní konference klesli až na sedmé místo. Ze svých výkonů trochu ubral i kapitán Sidney Crosby, kolem kterého se vinou zdravotních problémů často točí křídla. Dnes v noci však Pens naznačili své kvality, když si připsali výhru 4:2 na ledě velmi silného St. Louis. O postup do play-off se celek Pittsburghu zatím nemusí třást, na devátou Floridu má desetibodový náskok.