Breda – Cambuur 2:1 (kon.)
NAC Breda
2:1 (0:0)
SC Cambuur Leeuwarden
cz Piatok 20.02.2015, 20:00 • Rat Verlegh Stadion - Breda • Holandská Eredivisie

Pěkný páteční večer. Vítejte u dalšího kola nizozemské Eredivisie, ve kterém se zaměříme na utkání mezi NAC Bredou a SC Cambuurem. Textovým přenosem Vás bude provázet Lukáš Konvičný.

NAC Breda

Breda nezažívá příliš povedenou sezonu. V dosavadních 23 zápasech nasbírala pouze 15 bodů za 3 výhry a 6 remíz. Ze zbylých 14 utkání odešla poražena. Díky tomuto ne příliš přesvědčivému počinu se NAC nachází na předposlední 17. příčce ligové tabulky.

SC Cambuur

Hosté jsou na tom o poznání lépe. Cambuur zatím nasbíral 30 bodů za 8 výher a 6 remíz, díky čemuž se zatím nachází na 9. pozici tabulky Eredivisie. Na 7. místo zaručující předkolo Evropské ligy ztrátí Cambuur jen 4 body.

NAC Breda: ten Rouwelaar – Ligeon, Koch, Marcellis (C), van der Weg – Swerts, de Kamps, de Zeeuw – Tighadouini, Fernandez, Seuntjens.
    Náhradníci: Noppert – De Roover, Borahsasar, Matić, Falkenburg, Zschusschen, Naah.

SC Cambuur Leeuwarden: Nienhuis – Droste, Reijnen (C), Bijker, Andriuškevičius – van de Streek, Bakker, Barto – Rosheuvel, Ogbeche, Narsingh.
    Náhradníci: Zeinstra – Mac-Intosch, Dijkstra, de Ridder, Bytyqi, Hemmen, Steblecki.

Rozhodčí: E. Janssen – M. Strijker, P. Gerritsen.
    Rozcvička hráčů Cambuuru

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Obě mužstva již přicházejí na hrací plochu. Domácí pro dnešní utkání oblékli žluto-černou soupravu, zatímco hosté nastoupí v modro-žluté sadě.

1

1
    Zápas mezi Bredou a Cambuurem odstartoval. Favoritem je jednoznačně Cambuur.

2
    Hosté předvedli dobrou kombinaci, ale obrana Bredy se nakonec s přehledem ubránila.

3
    U míče je zatím nejčastěji brankář hostí Nienhuis, ke kterému míří téměř každá přihrávka.

5
    Na branku se řítil hostující Ogbeche, ale nakonec jej dobře odzbrojil obránce Koch.

8
    Breda se z čistajasna dostala do velké šance! De Zeeuw dobře uvolnil Seuntjense, který ale s křižnou střelou z úhlu na zadní tyč neuspěl.
    Dobrá šance Seuntjense

10
    Na druhé straně se do zakončení tlačil Ogbeche, kterému byl nakonec odpískán ofsajd.

11
    Domácí mají v posledních minutách velký tlak, z kterého však úvodní branka zatím nepramení.

12
    Narsingh dobře centroval před branku, ale obrana byla opět pozorná.

14
    Van De Streek rozehraje rohový kop.

16
    Cambuur rozehraje další roh. K míči se tentokrát postavil Bakker.

20
    Úvodní dvacetiminutovka nám nenabídla příliš atraktivní podívanou. Oba týmy hrají příliš opatrně a snaží se hlavně poctivě bránit.

22
    Bijker rozehrál během jedné minuty dva rohové kopy, ale ani z jednoho nevzešlo nic nebezpečného pro branku domácího celku.

23
    Narsingh se dostal do zakončení, ale branku minul.

24
    Tentokrát zakončoval na druhé straně hřiště Koch, ale Nienhuis předvedl dobrý zákrok.

26
    Bakkerova střela byla zblokována a k míči se dostali domácí.

27
    Van der Wegovo zakončení bylo nepřesné.

30
    Po rohovém kopu Bakkera se k zakončení dostal Van de Streek, ale neuspěl.

32
    Tighadouiniho střela byla zblokována obranou.

33
    Ke střele se dostal Ligeon, ale i on branku netrefil.

34
    Tighadouiniho roh nebyl pro obranu hostí nebezpečný.

37
    Seuntjens předvedl pěknou individuální akci, po které ale vyslal nepřesnou střelu, která mířila vysoko nad.

39
    A zase Seuntjens, tentokrát však na míč nedosáhl a navíc mu byl odmáván ofsajd.

41
    Breda je překvapivě lepším týmem, hraje aktivně, ale branku se jí vstřelit nedaří.

42
    Po pěkné přihrávce Seuntjense se ke střele dostal de Kamps, ale jeho dělovku vyrazil Nienhuis skvělým zákrokem na roh!
    de Kampsova rána

43
    Za zatáhnutí za dres vidí žlutou kartu domácí záložník Gill Swerts.

45
    Těsně před koncem poločasu se po rohu dostal k hlavičce Ogbeche, ale nastřelil pouze tyč!
    Ogbeche hlavičkoval po rohu do tyče

45+1

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Je za námi první půle mezi Bredou a Cambuurem. Prvních dvacet minut nám nabídlo rychlé tempo hry, ale šancí jako šafránu. Ke konci poločasu jsme se příležitostí na úvodní branku dočkali, ale de Kamps si vylámal zuby na brankáři a na druhé straně mířil Ogbeche pouze do tyče. Obě mužstva tak odešly do šaten za stavu 0:0.
    V prvním poločase jsme se úvodního gólu nedočkali

Hráči obou týmů se již seřadili na trávníku. Druhý poločas může začít.

46

47
    U balonu jsou v úvodu druhé půle hosté, kteří kombinují zejména na vlastní polovině.

48
    Ogbechemu byl odpískán ofsajd. Opakované záběry však ukazují, že se nigerijský útočník v postavení mimo hru nenacházel.

50
    Za ofsajdovou linii se dostal tentokrát útočník domácích Fernandez.

52
    Tighadouini rozehraje přímý kop z velice dobré vzdálenosti.

53
    Nizozemský křídelník to z dálky zkusil, ale střela mu vůbec nevyšla. Z tribun se ozývá hlasitý pískot.

55
    Breda je aktivnější i v druhém poločase, ale branky jsme se zatím stále nedočkali.

55
    Za faul uprostřed hřiště vidí žlutou kartu domácích záložník de Kamps.

57
    Cambuur provedl první střídání. Ze hřiště odešel Rosheuvel, kterého na place nahradil Bytyqi.

58
    Po rohu se k odraženému míči dostal Bijker, ale jeho střela z voleje neohrozila ten Rouwelaarovu svatyni.

60
    Breda založila rychlý protiútok, který zakončil Tighadouini. Jeho rána však těsně minula šibenici Nienhuisovy branky.
    Pěkná střela Tighadouiniho skončila těsně vedle

61
    Hra má teď velice svižné tempo. Obě mužstva evidentně touží po 3 bodech.

64
    Breda právě vstřelila branku!
    Domácí se zaslouženě dostávají do vedení! de Kamps vybojoval dobrým skluzem míč, který se postupně dostal až k ADNANU TIGHADOUINIMU, který pohlednou kombinaci s přehledem zakončil – 1:0!
    Adnane TIGHADOUINI - 1:0

65
    Vystřídala i Breda. Fernandeze nahradil Borahsasar.

67
    Domácí hráči jsou i po vstřelené brance lepším týmem a nepouštějí Leeuwarden příliš do hry.

69
    Hráči i fanoušci Bredy se po souboji ve vápně dožadovali faulu, ale rozhodčí zůstává v klidu a nechává hru plynout dál.

70
    Kenny van der Weg po rohu hlavičkoval nad.

72
    Cambuur se dostal do velice dobré šance, ale Bytiqi ve finální fázi poslal nepřesnou střelu.

73
    Po rohu hostí si málem dal vlastní gól Swerts, ale namířil pouze do tyče.

74
    Narsinghovu tvrdou ránu vyrazil ten Rouwelaar na roh.

74
    Hosté podruhé vystřídali. Trávník opustil van de Streek, kterého nahradil Hemmen.

75
    Trenér hostí Henk de Jong tímto střídáním pochopitelně posílil své útočné řady, které by měly v poslední čtvrt hodině alespoň vyrovnat.

77
    Vypadá to, že de Kamps je zraněn a nebude moci pokračovat ve hře.

79
    Je to tak. De Kamps trávník opustil a vyměnil jej Uroš Matić.

80
    Cambuur se začal více tlačit dopředu a místy dostává Bredu pod tlak.

82
    Leeuwarden provedl poslední střídání. Drosteho nahradil de Ridder.

83
    Na standardku si naskočil Andriuškevičius, ale jeho hlavička mířila pouze do míst, kde se nacházel připravený brankář ten Rouwelaar.
    Hlavička Andriuškevičiuse

85
    Cambuur je aktivní, ale čas se mu krátí. Uvidíme, zda si domácí dokáží náskok udržet a zda získají velice důležité 3 body.

86
    Tak tohle mělo být 2:0 pro Bredu! De Zeeuw vyslal fantastickou přihrávkou za obranu Ligeona, který si míč nachystal, ale jeho střela levačkou těsně minula cíl.
    Ligeonova šance

86
    Střídání v týmu NAC Breda: ze hřiště odchází Demy de Zeeuw, přichází Erik Falkenburg.

87
    NAC se dostává již do dvoubrankového vedení! Swerts vyslal za obranu velice povedený pas, který našel ADNANA TIGHADOUINIHO, který se ani podruhé dnes nemýlil a technickou střelou na zadní tyč zvyšuje na 2:0!
    Adnane TIGHADOUINI - 2:0

90
    Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny 3 minuty.

90+2
    Cambuur právě vstřelil branku!
    Máme tady drama! Narsingh viděl ve vápně BARTHOLOMEWA OGBECHEHO, který si odskočil a střelou k tyči nedal brankáři šanci – 2:1!
    Bartholomew OGBECHE - 2:1

90+2
    Nigerijský útočník vstřelil již 12. branku v této sezoně.

90+3

Je dobojováno! Breda dnes předvedla velice dobrý výkon a díky dvěma brankám Tighadouiniho zvítězila 2:1. NAC si připsal teprve 4. výhru v sezoně a díky tomu se pomalu dotahuje na 16. Heracles. Cambuur i po této prohře zůstává na 9. příčce ligové tabulky.