Liége – Waasland-Beveren 3:2 (kon.)
Standard Liége
3:2 (1:1)
Waasland-Beveren
cz Piatok 20.02.2015, 20:30 • Stade Maurice Dufrasne • Belgická Jupiler Pro League

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek pátečního večera. (22:29:17)

Standard Lutych se tímto dočasně posouvá na druhé místo, ale soupeři ještě své zápasy budou hrát. Waasland prozatím zůstává třináctý.

Neskutečné utkání plné zvratu a naprosto nečekaných situaci je u konce. Domácí si vítězství zasloužili, vybojovali si ho ovšem v nejméně očekávaný okamžik, stejně, jako zbylé dva góly takto inkasovali. Kdo tento zápas sledoval živě, nemohl litovat.

90+3

90+3
    Waasland sice dotlačil míč do sítě, ale z ofsajdového postavení. Přes prvotní radost hostů i jejich trenéra se ale na stavu nic nemění.

90+2
    Tak už známe délku nastavení. Rozhodčí zápas prodlužuje o tři minuty.

90+2
    Střídající Jeff Louis dával kolmici na Hamada, ten ale na míč nedosáhl.

90+1
    Od branky vykopává Thuram.

90+1
    V posledních vteřinách jsou aktivnější hosté, snažící se se stavem utkání ještě něco udělat, tohle už ale Standard musí uhlídat.

90
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Carcela, přichází Ono.

88
    Střídání v týmu KV Red Star Waasland: ze hřiště odchází Corstjens, přichází Sawaneh.
    Mehdi CARCELA - 3:2

85
    Standard právě vstřelil branku!
    To je ale obrat! Neskutečné. Během dvou minut otáčí Standard Lutych skóre zápasu a jde do vedení. Tento gól jde za brankářem hostů Steppem, který neměl žádnou šanci centrovnaý míč od rohového praporku vyrazit, přesto se za ním vydal a před prázdnou brankou už měl MEHDI CARCELA jednoduchou úlohu.

83
    Trenér hostů reaguje na inkasovaný gól okamžitým (prvním) střídáním: ze hřiště odchází Emond, přichází Destorme.
    Jiloan HAMAD - 2:2

83
    Má slova se právě vyplnila. Domácí teď určitě nebyli zrovna v kdovíjakém náporu, ale po vzoru svého soupeře skórovali. Důležitou branku i s přispěním teče obránce vstřelil JILOAN HAMAD.

79
    Blíží se poslední desetiminutovka, ale domácí momentálně nevypadají, že by měli ke vstřelení gólu blízko. Možná to je ale dobře. Hosté udeřili vždy, když to vypadalo jako nejméně pravděpodobné.

77
    Exekuce se ujal De Sart, technickou střelou na zadní tyč ale nemohl Steppeho překvapit.

77
    Dobrá šance pro domácí. Standardní situace z 27 metrů.

76
    Vykopává Steppe.

75
    Trenér domácích na nic nečeká a sahá ke dvojímu střídání. Ze hřiště odešel dnes nejslabší z tria útočníků domácích Igor De Camargo, kterého zastínili jak Ezekiel, tak Mujangi Bia. Ten je druhým střídajícím hráčem.

73
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Mujangi Bia, přichází Hamad.

73
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází De Camargo, přichází Louis.

71
    Standard doplatil na nepřesnou koncovku, kdy měl v prvních 15 minutách druhé půle snad pět vyložených šancí a další menší. Nyní mají domácí problém dostat se vůbec k zakončení.

69
    Dva hráči se snažili letící míč zasáhnout, oba ale promáchli.

68
    Přeci jen ale bude Lutych zahrávat alespoň rohový kop.

68
    A po jedné nebezpečné akci za druhou v podání domácích není najednou ani vidu ani slechu. I takový dokáže být fotbal. Z naprosté pohody na samotné dno.
    Renaud EMOND - 1:2

64
    Waasland právě vstřelil branku!
    To je ale hodně krutý vývoj zápasu pro domácí tým. V době, kdy se hrálo vysloveně na jednu branku, přišel rychlý brejk, standardka z necelých dvaceti metrů a přesně zakroucený míč RENAUDA EMONDA do šibenice. Brankář Thuram si na míč sice sáhl, v cestě do sítě mu ale nezabránil.

63
    S totálním fotbalem směrem dopředu hrozí riziko pootevřených zadních vrátek, což se teď stalo Lutychu. Arslanagic fauloval těsně před šestnáctkou za pět dvanáct!

63
    Žlutou kartu za záchranný faul dostává Dino Arslanagic (Standard Lutych).

63
    Hraje se prakticky na jednu branku.

63
    Ezekiela v roli nejaktivnějšího hráče nahrazuje Mujangi Bia, ani on ale ve své třetí šanci úspěšný nebyl, obránci odvrátili míč na další roh.

62
    Rohový kop pro Lutych.

61
    Znovu pálil Mujangi Bia, tentokrát napříč pokutovým územím na zadní tyč. Míči v cestě do sítě zabránil pouze skvělým reflexivním zákrokem ve skoku brankář Steppe.

60
    Na takový fotbal v podání domácích se rozhodně dá dívat. Užívají si ho (ač za remízového stavu) i domácí příznivci, z jejichž kotle stoupá dým z pyrotechniky.
    Jedna z mnoha šancí Standardu. Mujangi Bia míří nepřesně.

57
    Tlak Standardu je neskutečný. Prakticky co minuta, to střela. Tentokrát mířil minimálně tři metry mimo branku Mujangi Bia po krásné individuální akci Carcely, který vykoupal obránce a pak s přispěním dalšího hráče dostal míč na Biu.

56
    A dotřetice Ezekiel! Vypadá to, že Standard hraje po přestávce směrem dopředu pouze na jednoho hráče. Z rohu malého čtverce zůstal Ezekiel věrný své přesnosti ze dvou předešlých střel a „věnoval“ míč fanouškům.

55
    Ezekiel se ve druhé půli zatím zastřeluje. Ani v této poměrně dobré střelecké pozici branku vůbec netrefil!

52
    Imoh Ezekiel měl na kopačce druhý gól, míč dostal jako na zlatém podnosu před prázdnou branku, tu ale z pár metrů zcela přestřelil. Mírně polehčujícím faktorem mu může být dotírající obránce.

51
    Prakticky ihned se mění tým, který zahrává standardku.

51
    Žlutou kartu za přidržení unikajícího soupeře dostává Mehdi Carcela (Standard Lutych).

49
    Důležitý zákrok si připsal Thuram, který proti střele na vzdálenější tyč vytasil skvělý zákrok. Následuje roh pro hosty.

49
    Po nepřesné rozehrávce Waaslandu mohli zahrozit domácí, Carcela ale zprava neodcentroval přesně.

46
    První akci Lutychu po přestávce uťal zdvižený praporek čárového sudího.

46

Druhý poločas za malý okamžik začne.

Druhý poločas začne přibližně v 21.36.

Do zápasu vstoupili lépe domácí, ale svou územní převahu nedokázali promítnout do skóre. To se z ojedinělé šance povedlo Waaslandu, který si vedení udržel čtvrt hodiny. Ve 33. minutě srovnal Ezekiel. Po vyrovnání ale výkonnost Standardu upadla a do šancí se dostávali hosté. Žádnou neproměnili, proto je o poločase stav nerozhodný 1:1.

45+1

45+1
    Rozhodčí nastavuje jednu minutu.

45
    Ani z této dvacetimetrové vzdálenosti domácí netrefili branku Waaslandu.

44
    Žlutou kartu za faul dostává Jonathan Wilmet (KV Red Star Waasland).

44
    Komibační hrou okolo šestnáctky Waaslandu o sobě teď dávají vědět i domácí.

43
    Po inkasovaném gólu se hosté probrali a v závěru prvního poločasu jsou aktivnějším týmem.

38
    Domácí se dožadují penalty za hru rukou, rozhodčí ale situaci posoudil opačně a kopat se bude z šestnáctky proti brance Lutychu.

37
    Žlutou kartu dostává Corstjens (KV Red Star Waasland).
    Imoh EZEKIEL - 1:1

33
    Jen jsem to dořekl, už je srovnáno. I při atakování třemi obránci se dokázal IMOH EZEKIEL prodrat do zakončení a míč z úhlu poslat do šibenice. 1:1.

33
    V nasazení v osobních soubojích ale hráči nepolevují, píská se faul proti Waaslandu.

33
    V posledních minutách tempo hry nepatrně opadlo.

31
    Na polovině Lutychu vhazují hráči Rudé hvězdy.

30
    V solidním počtu tří hráčů teď byli domácí v šestnáctce soupeře, zdlouhavým jednáním o míč ale přišli bez zakončení.

28
    Střelecký pokus Emonda zpoza šestnáctky prolétl nejméně dva metry od pravé tyče Thuramovy branky.

25
    Od rohového praporku dneska příliš nebezpečné míče nelétají. Alespoň prozatím...

24
    A stejný typ výhody i pro domácí celek.

23
    Po přímém kopu následuje rohový kop hostů.

23
    Nyní musí být v pohotovosti Thuram.

21
    Domácí tým znovu obléhá šestnáctku Waaslandu, který hru nyní asi ještě více uzavře a bude spoléhat čistě na brejky.

19
    Standard bude chtít co nejrychleji odpovědět. Teď má další standardku z přibližně 25 metrů.
    Jonathan ROWELL - 0:1

17
    Střelu z brankové čáry dokázal brankář Thuram pouze vyrazit do prostoru před sebe, kde k osamocenému míči přiběhl JONATHAN ROWELL a pohotovou střelou ho umístil do sítě. S ohledem na dosavadní průběh zápasu je to překvapivý vývoj skóre.

16
    Znovu byl domácí hráč, tentokrát Mehdi Carcela, přichycen v ofsajdové pasti.

14
    Je za námi téměř čtvrt hodina hry, takže můžeme dělat první soudy. Převážně je u míče Standard, prozatím si ale (nepočítáme-li ofsajdovou dorážku do branky) nikterak nebezpečnou šanci nevypracoval. Waasland se o útočení také snaží, ale spíše jen v době, kdy si domácí chtějí směrem dopředu na chvíli vydechnout.

13
    Ani v tomto případě z toho žádné velké ohrožení branky nebylo.

12
    Přímý kop na druhé straně. Exekuce se ujímá Mehdi Carcela.

11
    Hezky si míč okolo několika beků navedl do středu hřiště Aboubakar Oumarou, poté ale atakován dalším hráčem vystřelil prach bídně nepřesně.

10
    Tentokrát Standard rohový kop nevybojoval, bude se vykopávat od svatyně hostů.

9
    Centrovaný míč ukryl do náruče Steppe.

9
    Po neúspěšné standardce tu máme brejk domácích.

7
    Standard nenechává nikoho na pochybách, kdo že by měl utkání řídit. Po rohovém kopu ale přichází velmi nepřesné zakončení.

5
    U míče zůstává domácí celek.

4
    De Camargo sice z dorážky dopravil míč za Steppeho záda, v době střely stál ovšem v ofsajdu!

4
    Naopak na druhé straně dostává výhodu standardní situace ze vzdálenosti 28 metrů Lutych.

3
    První střelu si ale připisují hosté, s Emondovou střelou z úhlu ale Thuram neměl potíže.

1
    Míč si vzali na své kopačky červeno-bílí a kombinují na půlící čáře.

1
    Utkání právě začalo!

-1
    Domácí Standard bude v prvním poločase útočit na branku po levé straně, Waasland se postará o úvodní výkop.

-2
    Hráči obou klubů vedení sudím už vstoupili na hřiště, utkání za malou chvilku začne.

Hostující celek nastupuje ve žluto-modrých dresech, domácí Lutych ve tradiční červeno-bílé kombinaci.

Standard Lutych: Thuram – Milec, Arslanagic, Scholz, Andrade, Carcela, Trebel, De Sart, Mujangi Bia, Ezekiel, De Camargo
    Náhradníci: Kawashima – Faty, Hamad, Ono, Louis, Van Damme, Lumanza

KV Red Star Waasland: Steppe – Corstjens, Robson, Addy, Maric, Oumarou, Rowell, Emond, D'Ulivo, Wilmet, Bourabia
    Náhradníci: Coosemans – Cale, Hubert, Henkens, Sawaneh, Destorme, Blondelle

Rozhodčí: Laurent Colemont – Waroux, Plumes.

Red Star Waasland má oproti tomu zcela vyrovnanou bilancí z posledních utkání, přičemž narazil na Genk a překvapení ročníku Kortrijk. Waasland není zvyklý sbírat příliš vítězství a podle všeho z Lutychu neodjede ani s bodem. Nebo se postaví předpokladům a připraví Standard o druhé body v řadě? Sledujte dnes od 20.30.

Standard Lutych v posledním kole zaváhal na půdě Zulte Waregem, kde uhrál pouze remízu 1:1, s o to větším nasazením do zápasu půjde. Řeči o výpadcích formy zde nejsou na místě, předešlé tři klání Lutych ovládl. S ohledem na své ambice však dostává nemálo gólů, ve 26 zápasech jich dostal hned 36, což je na celek se čtyřbodovou ztrátou na druhé místo až příliš.

V tomto onlajnu se zaměříme na utkání 27. kola belgické Jupiler Pro League, v němž se střetnou dva celky se zcela odlišným postavením v tabulce. Zatímco Standard bojuje o příčky nejvyšší, Waasland bude mít co dělat se záchranou. Navíc se hraje v Lutychu, takže favorit klání je více než zřejmý.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.