Chabarovsk – Barys 2:3 (kon.) | Vladivostok – Omsk 2:3 (po pr.)
Admiral Vladivostok
2:3 (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Avangard Omsk
Pondelok 16.02.2015, 11:00 • Fetisov hall • KHL

Je dobojované! Avangard Omsk nakoniec víťazí na ľade Admiralu Vladivostok 3:2 po predĺžení, keď o zisku dvoch bodov rozhodol Denis Kuljaš v úvode predĺženia. To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (13:31:47)

Denis KULJAŠ - 2:3

60:37
    Avangard Omsk dal gól!
    Na druihej strane už hostia zakončili a rozhodli o víťazstve v tomto zápase a zisku dvoch bodov do tabuľky. Po prihrávke Širokova dokázal presne zakončiť DENIS KULJAŠ. Asistencie: Sergej Širokov.

60:12
    Úvodné buly predĺženia vyhrali domáci, ale ich akcia neskončila zakončením.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V tretej tretine sa podarilo Omsku vyrovnať po teči Perežogina v 45.minúte a tak je na rade päťminútové predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:58
    Jeden zákrok ešte musel predviesť Rejzvich a bude sa vhadzovať.

59:01
    Prebieha posledná minúta tretej tretiny.

58:45
    Ešte to predsa len skúsili hostia z Omsku, ale v útočnom pásme nič nevymysleli a puk sa vrátil až k ich brankárovi.

57:55
    Už je to len o obranách a vyčkávaní na koniec tretiny a predĺženie.

56:45
    Domáci sú v posledných minútach častejšie v útočnom pásme, ale nedokážu sa tam dlho udržať.

55:05
    Začala sa posledná päťminútovka tretej tretiny a domáci obranca nepríjemne vystrelil od modrej čiary. Brankár Avangardu úspešne zasiahol.

54:30
    Už je nebezpečná každá jedná akcia, keďže času po prípadnom góle by na vyrovnanie nebolo veľa.

52:48
    Defenzíva hostí je veľmi pozorná proti domácej aktivite. Blíži sa koniec tretej tretiny.

51:54
    Presilovka Omsku nebola vôbec nebezpečná a tak sa už hrá v plnom počte a stav je stále 2:2.

50:24
    V oslabení unikol proti jednému obrancovi Zubov, ale jeho strela minula priestor bránky.

49:54
    Vjačeslav Ušenin je vylúčený na 2 minúty za podrazenie a tak je tu presilovka pre hostí.

48:40
    Omsk hrá v plnom počte.

48:23
    Vladivostok bol na istý čas v útočnom pásme, ale hostia sa už dokázali oslobodiť.

47:39
    Gyngeho zakončenie z pravej strany bolo nepresné a skončilo mimo tyčky.

46:40
    Omsk bude hrať v oslabení, keď je ich hráč vylúčený za šesť hráčov na ľade.

44:51
    Proskurjakov nahradil v bránke domácich Nalimova.
    Alexander PEREŽOGIN - 2:2

44:51
    Vyrovnané! Od modrej čiary vystrelil Kuljaš a pred bránkou puk tečoval ALEXANDER PEREŽOGIN za chrbát Nalimova. Asistencie: Denis Kuljaš, Alexander Popov.

44:48
    Heshka nenašiel rozohrávkou spoluhráča a tak aj domáci sa dopustili icingu.

43:11
    Veľká šanca pre domácich, ktorí mali prečíslenie! Lisin prihral na Makarova, ale ten pri tyčke nedokázal presne zakončiť.

42:37
    Rozohrávka hosťom nevyšla a dopustili sa zakázaného uvoľnenia.

41:50
    Hostia chcú čo najrýchlejšie vyrovnať, ale nemôžu zabúdať na na zadné vrátka.

41:02
    Omsk sa taktiež ubránil a pokúša sa pokračovať v aktivite.

40:54
    Vladivostok už hrá v plnom počte.

40:01

Druhá tretina je taktiež minulosťou. Admiral do nej vstúpil lepšie a pokračoval vo svojej aktivite, ktorá mu priniesla druhý gól. Ten vstrelil v 27.minúte Gynge. Omsk vymenil brankára a tento impulz zrejme pomohol lebo ešte v 38.minúte strelili kontaktný gól zásluhou Perežogina.

40:00

39:09
    Kalinin hákoval a tak pomohol domácim, keďže oslabenie 3 proti 4 už nie je také hrozné.

39:02
    Bude to ešte horšie. Zubov sa previnil hákovaním a taktiež odchádza na trestnú lavicu. Omsk bude hrať presilovku 5 na 3.

38:54
    Enver Lisin oslavuje domácich pred koncom druhej tretiny a hostia majú šancu na vyrovnanie.
    Alexander PEREŽOGIN - 2:1

37:04
    Ale hosťom sa predsa len podarilo streliť kontaktný gól. Popov našiel pred bránkou ALEXANDRA PEREŽOGINA a ten bez problémov prekonal Nalimova. Asistencie: Alexander Popov, Chad Kolarik.

36:53
    Nepríjemná kombinácia prvej formácia Admiralu sa tretím gólom neskončila a tak môžu rozohrávať hostia.

35:25
    Už sme vstúpili do poslednej päťminútovky druhej časti a stále si domáci pohodlne držia svoj náskok.

34:42
    Kombinácia dnes hosťom nefunguje ako by si predstavovali a tak veľmi často lacno odovzdávajú puk súperovi.

33:54
    Avangard sa v presilovke nepresadil a už sa hrá v plnom počte na oboch stranách.

33:14
    Táto presilovka je v podaní hostí ešte horšia ako predošlá, nedokážu sa udržať v útočnom pásme.

32:37
    Domáci sa rýchlo oslobodili a puk vyjhodili cez všetky čiary.

31:54
    Vjačeslav Ušenin dostáva 2 minúty za držanie a je tu ďalšia presilovka pre hostí.

30:25
    Vladivostok bez problémov ustál oslabenie a už hrá v plnom počte.

29:45
    Hostia sa však nevedia dostať do šance počas svojej presilovky a robia zbytočné chyby.

28:25
    Makarov dostáva 2 minúty za nedovolené bránenie a tak je tu presilovka hostí.

27:46
    Gončarov dostal 10 minútový osobný trest za nešportové správanie.

27:25
    Individuálne sa do zakončenia dostal domáci Ivanov, ale Rejzvicha nedokázal prekonať.

26:18
    Kostin bol vystriedaný Rejzvichom. Tréner hostí chce zrejme dať impulz svojmu tímu.
    Richard GYNGE - 2:0

26:18
    Vladivostok dal gól!
    Nahodený puk na zadný mantinel sa odrazil pred bránku hostí, kde ho dostihol RICHARD GYNGE a hneď na to dokázal prekonať Kostina. Asistencie: Ilja Zubov, Shaun Heshka.

25:20
    Gončarov dostáva 2 minúty za podrazenie a tak budú hrať domáci presilovku.

24:59
    Na druhej strane sa dostal do zakončenie individuálne Bergfors, ale jeho strela bola nepresná.

24:26
    Omsk je stále viac a viac dôraznejší a Nalimov má oveľa viac práce.

23:38
    Od modrej sa dostal k strele Chomitskij, ale je Nalimov dokázal hru prerušiť.

22:55
    Avangard ako keby cítil šancu a snaží sa to všetko strieľať smer Nalimov, ale ten je stále pozorný.

22:05
    Vo veľkej šanci sa ocitol jeden z hráčov Omsku, ale tentokrát sa predviedol Nalimov skvelým zákrokom.

21:44
    Zakázané uvoľnenie hostí, vhadzuje sa pred Kostinom.

20:58
    Prvá minúta druhej tretiny je za nami a môžme konštatovať, že domáci boli v nej aktívnejší.

20:01

Prvá tretina je za nami. Priniesla viacero šancí a väčšiu aktivitu domáceho celku. Admiral bojuje o playoff a podľa toho aj vstúpil do tohto zápasu. Dlho však nedokázal nájsť recept na perfektného Kostina v bránke hostí. Podarilo sa to až v 17.minúte, keď našiel odrazený puk Lisinia a ten sa nemýlil.

20:00

19:50
    Predsa sme sa pred koncom dočkali ešte nepríjemnej strely. Kolář preveril Kostina, ale ten bol pripravený.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:13
    Po icingu domáceho tímu sa vhadzuje pred Nalimovom.

17:40
    Po strelenom góle domácich sa hra upokojila a zrejme sa už len čaká na koniec prvej tretiny, prípadne na odpoveď hostí.
    Enver LISIN - 1:0

16:18
    Teraz sa to už konečne podarilo a domáci sa ujímajú zaslúžene vedenia. Odrazený puk pred bránkou našiel hokejku ENVERA LISINA a ten zakončil presne k tyčke, Kostin nemal nárok. Asistencie: Tom Wandell, Denis Osipov.

15:30
    Rozbehla sa už posledná päťminútovka prvej tretiny a je poznať, že Vladivostok by chcel do prestávky streliť vytúžený gól.

14:56
    Ďalšia strela Gyngeho sa skončila mimo bránky, ale švédsky útočník to myslel dobre.

13:35
    Chýba možno moment prekvapenia. Domáci sú stále aktívnejší a boli bližšie ku gólu.

12:40
    Fanúšikovia Admiralu neúnavne povzbudzujú svojich miláčikov, ktorí hrajú veľmi sympaticky a chcú bojovať o play-off.

11:24
    Veľká šanca domácich! Na ľavej strane dostal puk Enver Lisin a potom ho potiahol až pred bránku, kde chcel z bekhendu oklamať Kostina, ale ten nastavil svoj betón.

10:55
    Admiral upokojil situáciu a pokojne rozohrávka spoza vlastnej bránky.

09:42
    Po čase mal prácu aj Nalimov, ktorý ustál niekoľko striel hostí, ktorí sa na dlhšie usadili v pásme.

08:51
    Domácim fanúšikom sa zatiaľ tento zápas musí páčiť, keďže sa hrá veľmi rýchlo a zo strany na stranu.

07:55
    Už sa hrá v plnom počte na oboch stranách.

07:23
    Predsa sa len domáci Bergfors dostal k strele zo strany, ale Kostina nemohla prekvapiť.

06:35
    Ani jedno mužstvo sa nevie pri hre 4 na 4 udržať na dlhší čas v pásme.

05:55
    Vylučuje sa na oboch stranách. Lisin dostal 2 minúty za podrazenie a na druhej strane Paršin za nafilmovaný pád.

05:21
    Aj po presilovke sa dokázali hráči v modrom udržať v útočnom pásme, ale ani rýchla kombinácia sa neskončila gólom. Kostin vychytal Bergforsa.

05:06
    Kalinin je späť na ľade a už sa hrá v plnom počte.

04:28
    Túto presilovku hrajú domáci veľmi dobre, ale Kostin je v bránke súpera proste ako stena.

03:50
    Vladivostok sa rozostavil v útočnom pásme a nepríjemne kombinuje. Kostin už musel vytiahnuť náročné zákroky.

03:06
    Sergej Kalinin dostáva 2 minúty za podrazenie.

02:55
    Nalimov musel zakročiť pri tyčke proti zakončeniu Perežogina, ktorý chcel brankára domácich prekvapiť spoza bránky.

02:22
    Admiral vstúpil do tohto zápasu s odhodlaním a všemožne sa pokúša zatlačiť hostí.

01:30
    Teraz bol aktívny tretí útok Omsku, ale Paršinovu strelu defenzíva súpera zblokovala mimo klziska.

00:45
    Avšak ako prví sa k strele dostali domáci, keď Lisin preveril pozorného Kostina.

00:10
    Úvodné buly ukoristili hostia a snažia sa okamžite zaútočiť.

00:01

Príjemné dopoludnie všetkým fanúšikom kvalitného hokeja. Dnes nám KHL ponúka len 2 zápasy. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať súbojom medzi Admiralom Vladivostok a Avangardom Omsk. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 11:00 SEČ.

Domácim chýba na postupovú ôsmu priečku už len jeden bod. Admiralu patrí v tabuľke Východnej konferencie 9.miesto so ziskom 73 bodov pri skóre 152:168. Z posledných piatich zápasov získal 9 bodov za 3 víťazstvá. V poslednom kole dokázali doma zdolať práve Omsk 3:1. Najproduktívnejším hráčom tímu je Niklas Bergfors, ktorý nazbieral 42 kanadských bodov za 19 gólov a 23 asistencií.

Hostia si počas celej sezóny držia konštantné výkony. Avangardu patrí v tabuľke Východnej konferencie 4.miesto so ziskom 102 bodov pri skóre 164:134. Z posledných piatich zápasov získali 9 bodov za 3 víťazstvá. Včera však vo Fetisov Hall prehrali 1:3 a dnes sa budú chcieť revanšovať. Najproduktívnejším hráčom tímu je Denis Paršin, ktorý nazbieral 55 kanadských bodov za 25 gólov a 30 asistencií.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:00.

Martin Platko

Góly a asistencie: 17. Lisin (Wandell, Osipov), 27. Gynge (Zubov, Heshka) – 38. Perežogin (Popov, Kolarik), 45. Perežogin (Kuljaš, Popov), 61. Kuljaš (Širokov)

Admiral Vladivostok: Nalimov (Proskurjakov) – Heshka, Osipov, Zemčjonok, Glazkov, Kolář, Lisov, Volodin – Bergfors, Gynge, Zubov – Lisin, Makarov, Wandell – Ugarov, Ušenin Vl., Ušenin Vj. – Sokolov, Sigarev, Kunecov – Ivanov
    Avangard Omsk: Rejzvich(Kostin) – Kulik, Gončarov, Blaťák, Gustafsson, Chomitskij, Kuljaš, Ljamin, Gluchov – Pervušin, Fisčenko, Semjonov – Popov, Perežogin, Kolarik – Širokov, Paršin, Kalinin – Musatov, Kurjanov, Neprjajev

Rozhodca: Gofman, Ronn – Parfjonov, Tomilov