Chabarovsk – Barys 2:3 (kon.) | Vladivostok – Omsk 2:3 (po pr.)
Amur Chabarovsk
2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
Barys Nur-Sultan
Pondelok 16.02.2015, 10:00 • Platinum Arena Zolotoj • KHL

Stretnutie sa skončilo. Napokon sa domácim podarilo zmierniť svoju prehru, keď v záverečnej tretine stiahli výsledok stretnutia na 2:3. (12:15:19)

60:00

59:55
    Oddychový čas Chabarovska.
    MIKLÍK - 2:3

59:55
    Chabarovsk dal gól!

Domácim sa v power play podarilo znížiť keď sa päť sekúnd pred koncom zápasu presadil MICHEL MIKLÍK.
    Asistencie: Denis Ježov, Grigorij Safigulin.

59:20
    Domáci stiahli brankára a hrajú v šestici.

58:15
    Astana vyhodila ďalší puk len za cenu zakázaného uvoľnenia.

57:42
    Peretjaginová strela skončila len na obrancovi. Následne hostia sa oslobodili.

56:50
    Amur je v útočnom pásme. Do konca zápasu zostávajú tri minúty.

55:20
    Amur nahadzuje puk po stredného pásma,kde ho získali hráči Barysu.

54:37
    Puk je znovu pri bráne domáceho brankára.

53:41
    Domáci majú výhodu presilovej hry. Lenže sa nevie dostať do strelecký pokusov. Hostia získali puk a vyhadzujú ho cez všetky čiary.

52:58
    Maxim Semjonpv (AST) – 2. min. – nedovolené bránenie.

51:49
    Chabarovska začala hrať oveľa aktívnejšie.

50:32

Domácim sa podarilo skorigovať nepriaznivý stav stretnutia, keď sa predral VJAČESLAV LITOVČENKO a po strele znížil stav stretnutia.

49:49
    Savčenko sa dostáva do útoku, ale ďaleko sa nedostal.

49:16
    Kiril Safronov (CHA) – 2. min. – sekanie.

47:35
    Astana veľmi dobre napáda domácich, ktorým sa už blíži koniec početnej výhody.

46:21
    Antropov sa vrátil na ľaď, ale presilovka domácich pokračuje 5 na 4.

46:00
    Konstantin Puškarjov (AST) – 2. min. – vyhodenie puku.

45:44
    MIklík posiela na Polujektova ďalšiu strelu. Domáci brankár si znovu poradil.

44:58
    Ďalšia akcia sa nepodarila domácim. Pri prechode modrou čiarou je odpískané postavenie mimo hry.

44:21
    Nikola Antropov (AST) – 2. min. – nedovolené bránenie.

43:15
    Astana kombinuje v strednom pásme. Má nahrané nikam sa nemusí hnať.

42:20
    Miklík v presilovej hre zakončuje. Polujektov strelu vytlačil Tarasov puk dorážal nepresne.

41:45
    Hosťom sa podarilo vyhodiť puk cez všetky čiary.

40:45
    Rudenko (AST) – 2. min. – nedovolené bránenie.

40:30
    Aj tretia tretina sa začala podobne ako tá druhá. V úvode sa dostali do útočného pásma domáci. Tarasov mieril však vysoko nad.

40:01

V druhej tretine zvýšila Astana svoje vedenia na troojgólové vedenie a po 40.min. je tak stav 0:3.

40:00

39:40
    Ešte mohlo vedenie Astany byť aj vyššie, ale to by musel Bochensky premeniť svoj pokus.

38:38
    Blíži sa záver druhej tretiny. Astana v tejto časti zvýšila svoje vedenie.

37:27
    Lehká strela hostí. Domáci brankár si poradil.

36:35
    Fišenko sa predral do útočného pásma, kde od pravého mantinelu vypálil. Polujektov bol pripravený.

35:40
    Hostia znovu v útočnom pásme.
    ANTROPOV - 0:3

34:46
    Barys Astana dala gól!

NIKOLAJ ANTROPOV vystrelil puk z pravého kruhu. Brankár domácich puk vyrazil následne sa predným strhla mela, po ktorej skončil puk v bráne, ale všetko musel odobriť video rozhodca.

34:10
    Astana si v útočnom pásme nerozumela a sama sa vyhodila puk do stredného pásma.

33:20
    Kirill Safronov (CHA) – 2. min. – hákovanie.

32:28
    Orlov s pukom za bránou hostí našiel Kurbatova, ktorý zakončil len do betónu Polujektova.

31:26
    Až po skončení presilovky sa dokázal dostať domáci celok do útočného pásma a udržať sa tam nejaký čas. Výraznejšiu šancu na skórovanie si nevypracoval.

30:35
    Hostia znovu vyhodili puk cez všetky čiary.

29:50
    Diváci sú nespokojní ako prebieha presilová hra domácich.

28:54
    Nikita Michajlis (AST) – 2.min. – hákovanie.

28:37
    Nedorozumenie domácich, keď prišli o útočné pásmo.

27:50
    Rudenko dostáva puk do útočného pásma, kde ho nechal Antropovovi. Lenže ten minul bránu domácich.

27:00
    Boyd sa snažil doraziť puk po strele od modrej čiary. Lenže domáci ho získali a vyhodili cez všetky čiary.

26:20
    Astana je v tlaku, ale domácim sa podarilo získať puk a vyhodiť ho z vlastného pásma.

25:57
    Anton Krysnov (CHA) – 2. min. – podrazenie.

25:39
    Domáci hrajú stále aktívne. Lenže hokej sa hrá na góly.

24:25
    Tarasov sa pokúsil o zníženie, ale Polujektov puk zastavil betónom.

23:35

Astana zvyšuje svoje vedenie na 0:2. Bartulis od modrej čiary poslal puk na Pečurskija, ktorý ho len vyrazil pred seba a tam bol OLEG KVAŠA a ten pohotovo zakončil.
    Asistencie: Nikita Michajlis, Oskras Bartulis
    KVAŠA - 0:2

23:16
    Puk po strele Antropova skončil na ochrannej sieti.

22:40
    Domáci obranca Safronpv sa pokúsil prestreliť obranný val hostí. Lenže obrana puk zastavuje.

22:10
    Hostia nahodili puk na bránu. Pečurskij radšej prerušil hru.

21:30
    Ježov od modrej čiary vystrelil. Puk však zastavil Polujektov.

20:25
    Domáci začali druhú tretinu aktívne. Obrana Astany však ich stanu zastavuje.

20:01

Máme tak za sebou 20 min. hry stav v ďalekom Chabarovsku je 0:1.

20:00

19:32
    Ešte je tu jedne pokus hostí na zakončenie. Tento raz si domáci dali pozor a súpera ubránili.

18:41
    Snahu domácim nikto nemôže uprieť, ale na skúsenejšieho súpera je to zatiaľ málo.

17:40
    Amur sa snaží napádaním získať puk. Hostia však zaútočili. Zastavilo ich postavenie mimo hry.

16:43
    Domáci by chceli odpoveď na inkasovaný gól, ale Astana si dáva veľký pozor.

16:20

Astana sa dostáva do vedenia, keď KONSTANTIN ROMANOV využil zaváhanie domáci pri presilovej hre. Vyhral súboj s brankárom a poslal puk do brány.
    ROMANOV - 0:1

15:40
    Hostia veľmi dobre bránia. Vyhadzujú puk cez všetky čiary.

14:53
    Oleg Kvaša (AST) -2.min. – hákovanie.

14:40
    Astana opäť zaútočila. V šanci sa ocitol Rudenko. Domáca obrana ho v poslednej chvíli odstavila.

13:21
    Dawes sa dostal pred bránu, ale jeho strele minula bránu.

12:40
    Astana sa v útočnom pásme snaží niečo vymyslieť ako by otvorila skóre stretnutia.

12:00
    Astana je už nejaký čas v plnom počte a má ďalšiu veľkú možnosť otvoriť skóre. Ani teraz ju však nevyužila. Po Bochenského prihrávke sa pred domácim brankárom ocitol sám Boyd. Lenže domáci Pečurskij podržal svoje mužstvo.

11:28
    Lugin sa prekľučkoval medzi hráčmi hostí. Lenže presadiť sa nedokázal a hostia sa oslobodzujú.

10:34
    Piškarjov zblokoval pokus Ježova.

10:00
    Šafigulin sa natlačil pred Polujektova. Tvrdá strela však brankára hostí neprekonáva.

09:24
    Nikolaj Antropov (AST) 2. + 10. min. za úder do hlavy a krku.

08:23
    Orlov s pukom krúži v útočnom pásme. Do koncovky sa však nedostal.

07:33
    Hrá sa plynule. Momentálne je hra v strednom pásme.

06:44
    Astana sa ubránila prvému oslabeniu a dokonca mohla aj otvoriť skóre.

06:15
    V oslabení mohli ísť do vedenia hráči hostí. Romanov zakončil medzi betóny Pečurskeho, ale brankár domáci si dal pozor.

05:30
    Takmer na konci prvej polovici presilovky sa domáci podarilo usadiť v útočnom pásme, ale strela Kvašu minula bránu.

04:44
    Oskjars Bartulis (AST) – 2. min. – držanie.

04:30
    V polovici piatej minúty sa pokúšal prekvapiť domáceho brankára bekhendom Žajlauov, ale Pečurskij sa nenechal zaskočiť.

03:25
    Baškirov zakončil na Polujektova, ktorý s pukom nemal problémy.

02:46
    Domáca útočná snaha je zastavená postavením mimo hry.

02:40
    Upper len nahodil puk a sám sa rozhodol za ním nakorčuľovať. Lenže domáci brankár bol pri puku skôr.

02:00
    Domáca obrana zastavila prenikajúceho Semjonova, ktorý sa snažil dostať popri mantinely pred bránu.

01:10
    Strelecký pokus Velikova z diaľky je veľmi nepresný.

00:15
    Máme za sebou štvrť minútu hry a Astana sa dostáva o útočného pásma.

00:01

V dnešnom stretnutí na ľade uvidíme až štvoricu reprezentantov Slovenska. V drese Amuru to budú Michel Miklík, Rastislav Špirko a Marcel Haščák. V bráne Barysu nastúpi Ján Laco.

Amur Chabarovsk: Bolšakov (Pečurskij) – Velikov, Mäntylä, Ježov, Peretjagin, Kurbatov, Safronov, Terjajev – Tarasov, Miklík, Špirko – Fišenko, Lugin, Šafigulin – Krysanov, Orlov, Kopijenko – Baškirov, Litovčenko, Haščák, Železnov.

HC Barys Astana: Polujektov (Laco) – Dallman, Lundin, Lakiza, Savčenko, Semjonov, Blochin, Bartulis, Ryspajev – Dawes, Boyd, Bochenski – Rudenko, Antropov, Starčenko – Upper, Žajlauov, Puškarjov – Romanov, Michajlis, Kvaša.

Rozhodca: Buturlin, Sojn – Lazarev, Otmachov.

KHL pokračuje ďalšími stretnutiami. V dnešnom programe je 2 stretnutia medzi, ktorými je aj súboj Amuru Chabarovsk a Barysu Astana.

CHABAROVSK

Amur je vo východnej konferencii na poslednom mieste. Na svojom konte má 57 stretnutí, kde sa mu podarilo získať 45 bodov. Postup do play – off je pre nich dávno nereálna. V posledných piatich stretnutiach má na konte 4 bodov jednu výhru, jednu prehru v predĺžení a tri v riadnom hracom čase. V poslednom stretnutí doma prehral s Astanou 3:5.

ASTANA

Barys je v východdnej konferencie na 6. mieste s 81 bodmi z 56 zápasov. Postup do play – off by im nemal uniknúť. V posledných piatich stretnutiach získal 7 bodov za dve výhry, jednu prehru v predĺžení a dve v riadnom hracom čase. V poslednom stretnutí zdolali vonku Chabarovsk 5:3.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 10:00.

Marek Antalík

Góly a asistencie: 51. Litovčenko, 60. Miklík (Ježov, Safigulin) – 17. Romanov, 24. Kvaša (Michajlis, Bartulis), 35. Antropov

Barys Nur-Sultan: Polujektov (Laco) – Dallman, Lundin, Lakiza, Savčenko, Semjonov, Blochin, Bartulis, Ryspajev – Dawes, Boyd, Bochenski – Rudenko, Antropov, Starčenko – Upper, Žajlauov, Puškarjov – Romanov, Michajlis, Kvaša.

Rozhodca: Buturlin, Sojn – Lazarev, Otmachov