Novokuzneck – Barys 3:2 (1:0 po s.n.) | Novosibirsk – Omsk 1:2 (1:2 po s.n.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Čeljabinsk 1:2 (po pr.)
Metallurg Magnitogorsk – Nižnekamsk 4:3 (kon.) | CSKA Moskva – HC Slovan 12:0 (kon.) | Čerepovec – Záhreb 4:3 (1:0 po s.n.)
Jaroslavľ – Chabarovsk 2:1 (po pr.) | Novgorod – Soči 2:1 (2:1 po s.n.) | Petrohrad – Riga 3:1 (kon.)
Viťaz – D. Moskva 3:6 (kon.)
po s.n. (1:2)
HC Sibir Novosibirsk
1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Avangard Omsk
Streda 11.02.2015, 14:00 • Ice Sports Palace Sibir • KHL

Máme za sebou dramatický zápas. Po vyrovnávajúcom góle Kopeikina sme boli dokonca svedkami samostatných nájazdov, v ktorých napokon uspeli hokejisti Avangardu Omsk. Rozhodujúci presný zásah zaznamenal Sergei Shirokov. Hostia si tak pripisujú to tabuľky dôležité dva body, čím znížili stratu na svojho dnešného súpera na 6 bodov. Ja, Miroslav Kováčik, vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný deň. (16:47:21)

Sergej SHIROKOV - 1:2

65:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Avangard Omsk.
    Víťazný gól strelil SERGEI SHIROKOV.

3. séria
    1:2
    Monya svoj nájazd vôbec nezvládol, a to znamená, že Novosibirsk dnes prehrá.

2. séria
    1:2
    Alexander Salák ani teraz nie je úspešný. Prekonáva ho Sergei Shirokov.

2. séria
    1:1
    Sergei Shumakov krásne prekováva Kostina a vyrovnáva na 1:1.

1. séria
    0:1
    Chad Kolarik strelou švihom posiela Omsk do vedenia.

1. séria
    0:0
    Domáci obranca Patrik Hersley skúšal strelu švihom, ale bránu Kostina netrafil.

Samostatné nájazdy začínajú.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:49
    Poslednú útočnú akciu založili hokejisti Omsku, ale Kalinin neprekonal Alexandra Saláka.

64:29
    Novosibrisk príliš dlho váhal s koncovkou, a nakoniec mu hokejisti Omsku puk vypichli a vyhodili ho so stredného pásma.

64:01
    Prebieha posledná minúta predĺženia.

63:33
    Od modrej čiary vyslal strelu na Koskina Maxim Ignatovich. Tentokrát pálil presne, ale brankár hostí si s jeho strelou poradil.

62:40
    Omsk sa ubránil a ďalšiu akciu môže založiť Denis Kulyash. Oba tímy striedajú.

61:43
    Pred Koskinom zakončoval Bobrov, ale ani on sa nestal hrdinom zápasu.

61:21
    Novosibirsk je aktívnejší a rozhodne nechce aby zápas dospel do nájazdov.

60:42
    Sergei Shumakov mohol rozhodnúť! Krásne si nakorčuľoval na os ihriska, ale zoči-voči Kostinovi neuspel.

60:25
    Omsk vo svojej útočnej akcií neuspel, dopredu tak môžu isť domáci hokejisti.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Po skončení riadneho hracieho času sme víťaza nespoznali. Nasledovať tak bude 5- minútové predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:47
    Hostia v plnom počte.

59:33
    Od modrej čiary pálil Maxim Ignatovich, ale napokon minul bránu.

59:05
    Prebieha posledná minúta tretej tretiny.

58:59
    Hokejisti Avangardu Omsk posielajú puk cez všetky čiary.

58:19
    Hostia prežili najhoršie a sú ta ľade aspoň štyria.

58:00
    Davidovi Ullströmovi museli pomôcť dokonca nosidlá. Dúfajme že domáci útočník bude v poriadku a nebude Sibiru Novosibirsk chýbať v ďalšom priebehu sezóny.

58:00
    Tak toto je veľmi nepríjemné! Patrik Hersley trafil svojho spoluhráča Davida Ullströma priamo do tváre. Švédsky útočník leží na ľade a už je aj v opatere lekárov.

57:46
    Oddychový čas domácich.

57:46
    Vylúčenie i presilová hra 5 na 3 je realitou. Na trestnú lavicu putuje Denis Kulyash.

57:34
    Domáci dokonca budú hrať presilovú hru 5 na 3. Zatiaľ je pre domácich poskytnutá výhoda. Salák samozrejme odkorčuľoval na striedačku.

57:11
    Domáci mohli otočiť stav zápasu, ale Jarmo Koskiranta ani na dva či trikrát nepretlačil puk za hosťujúceho brankára.

56:26
    Domáci navyše budú hrať vzápätí aj presilovú hru, kedže na trestnú lavicu odišiel za podrazenie Alexander Perezhogin.
    Alexej KOPEIKIN - 1:1

56:07
    Novosibirsk dal gól!
    Domáci predsa len vyrovnávajú. Kapitán tímu ALEXEI KOPEIKIN sa predviedol krásnou strelou švihom a vyrovnáva stav stretnutia. Kostin tentokrát nemal šancu. Asistencie: David Ullström, Jarno Koskiranta.

55:25
    Z medzikruhov pálil aj aj Alexei Kopeikin, ale jeho strela tesne minula ľavú tyč Kostinovej brány.

54:39
    Dmitry Monya sa snažil zasunúť puk za Kostina, ale brankár Omsku dnes podáva skvelý výkon.

53:11
    Domáci ani teraz nedokázali vyrovnať, pretože Denis Kostin si aj teraz poradil s útočnou akciou Sibiru.

52:38
    Zakázane uvoľnenie Sibiru Novosibirsk.

52:01
    Domáci mohli vyrovnať. Stepan Sannikov z pravej strany postupoval sám na Kostina, ale z nádejnej pozície trestuhodne minul bránu.

51:49
    Omsk sa opäť dostal do zakončenia. Po Kalininovej prihrávke zakončoval v páde Musatov, ale nakoniec iba posunul domácu bránu.

51:24
    A opäť bol v akcií Shirokov, ale tesne pred Salákom nedokázal usmerniť puk do brány.

50:39
    Sergei Shirokov pekne obkorčuľoval bránu, ale svojou prihrávkou už žiadneho spoluhráča nenašiel.

49:52
    Igor Ozhiganov mieril vysoko nad bránu. Medzitým sa skončila presilová hra domácich a opäť pokračujeme v hre 5 na 5.

49:33
    Puk skončil mimo hracej plochy. Posledným kto sa ho dotkol bol jeden z hosťujúcich hráčov, tým pádom sa tak bude vhadzovať pre Kostinom.

49:03
    Domáci sa ani teraz nedokázali usadiť v útočnom pásme a opäť musia zakladať útočnú akciu až z hĺbky svojho obranného pásma.

48:25
    Omsk ale úvod oslabenia zvláda a puk posiela až k Alexandrovi Salákovi.

47:46
    Navyše, hlavný tréner Omsku Raimo Summanen je vykázaný na tribúnu.

47:46
    Opäť sa bude vylučovať a tentokrát budú hrať presilovku domáci. Omsk hral v šestici, a tak dostáva trest za hráčsku lavicu. Novosibirsk má tak veľkú šancu na vyrovnanie.

47:12
    Domáci v plnom počte. Vylúčený Bobrov sa vrátil späť na ľadovú plochu.

46:57
    Následne strieľal s ťažkého uhlu aj Alexander Perezhogin. Český brankár sa ale včas presunul a jeho strelu zlikvidoval.

46:24
    Až teraz sa k strele odhodlal Parshin, ale Alexander Salák je strelu v pohode kryje.

45:55
    Omsk zviera svojho súpera vo svojej obrannej tretine, ale zatiaľ tomu chýba väčšia početnosť streľby.

45:12
    Vylučovať sa bude na opačnej strane čo sa domácim divákom rozhodne nepáči. Dve minúty sa podrazenie dostal Bobrov.

44:32
    Alexander Salák bol atakovaný, ale rozhodca zatiaľ nevyučuje. Domáci brankár sa ale pri spomínanom súboji zrejme troška zranil.

44:00
    Hokejisti Omsku mohli odskočiť na rozdiel dvoch gólov, ale ani jeden z hosťujúcich hráčov nedokázal pretlačiť puk za Saláka.

43:17
    Vzápätí skúšal šťastie aj švédsky obranca Patrik Hersley, ale jeho bombu vyrazil Kostin na ochrannú sieť.

42:39
    Domáci mohli vyrovnať, Odrazený puk sa dostal na hokejku Vladimira Butozova, ale spomínaný útočník nedokázal namieriť presne.

42:07
    Ofsajd na strane domácich. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

41:21
    Hra je prerušená po tom, ako po jednom súboji ostal na ľade ležať domáci Sergei Shumakov. Našťastie ale útočník Novosibirsku vyzerá byť v poriadku.

40:51
    Na druhej strane sa v dobrej pozícií ocitol Alexander Popov, ale tiesnený domáci obrancami nedokázal dostatočne zakončiť.

40:09
    Hneď na začiatku musel zasahovať Kostin, ale Dmitry Monya ho ani na dvakrát neprekonal.

40:01

Skončila sa už aj druhá tretina nášho zápasu. V druhej časti síce boli strelecky aktívnejší domáci, ale napriek tomu sú to oni, kto prehráva. V 35. minúte sa o jediný gól doterajšieho priebehu zápasu postaral Sergei Shirokov, ktorý zužitkoval parádnu prihrávku od Kalinina. Dokáže Novosibirsk ešte vyrovnať ? Sledujte tretiu tretinu zápasu približne 15:43.

40:00

39:51
    V závere sa dostali domáci do prečíslenia 2 na 1. Nakoniec zakončoval Dmitry Monya, ale jeho strela mierila iba do dobre postaveného Denisa Kostina.

39:01
    Nasleduje posledná minúta druhej tretiny.

38:34
    Domáci ožili a snažia sa ešte pred druhou sirénou vyrovnať.

37:55
    Tak domáci vymysleli veľmi dobrú akciu. Vytvorili si veľký závar pre Kostinom, ale zakončujúci Hersley neprestrelil les tiel pred brankárom hostí.

37:36
    Domáci sa konečne usadili vo svojom útočnom pásme, a tak môžu niečo vymyslieť.

37:00
    Sibiru presilová hra zatiaľ vôbec nevychádza. V krátkej dobe sa Omsk druhýkrát oslobodzuje.

36:21
    Sibir Novosibirsk bude hrať presilovú hru. Za podrazenie odchádza na trestnú lavicu Nikolai Glukhov.

35:43
    Na druhej strane ohrozil Saláka jeho krajan Vladimír Sobotka, ale z českého súboja vyšiel víťazne brankár Novosibirsku.

35:02
    Domáci mohli následne vyrovnať, ale Stepan Sashnikov neuspel v súboji s hosťujúcim brankárom.
    Sergej SHIROKOV - 0:1

34:36
    Avangard Omsk dal gól!
    Hostia sa dostávajú do vedenia. Omsk získal puk v útočnej tretine, Kalinin nádhernou prihrávkou našiel voľného SERGEIA SHIROKOVA, ktorý už nemal problém namieriť puk do prázdnej Sakákovej svätyne. Asistencie: Sergei Kalinin, Denis Parshin.

34:21

33:49
    Následne chytá Denis Kostin aj strelu Patrika Hersleyho.

33:36
    Do zakončenia sa po prihrávke od Gubina dostal Artoym Voroshito. Jeho strela ale bola nakoniec zblokovaná a skončila mimo hracej plochy.

32:40
    Omsk sa v úvode oslabenia oslobodzuje.

32:21
    Novosibirsk opäť bude hrať presilovú hru. Dmitry Monya sa ocitol v stopercentnej šanci, ale v poslednej chvíli zatiahol za ručnú brzdu Sergei Kalinin.

31:21
    Oba tímy hrajú v plnom počte. V druhej tretine sleduje oveľa kvalitnejší hokej ako v úvodnej časti.

31:00
    Do zakončenia sa následne predral aj Chad Kolarik, ale strela z tesnej blízkosti mierila nad bránu domáceho tímu.

30:19
    Omsk mohol ísť do vedenia, ale zakončenie Kuryanova domáci brankár vyráža betónmi.

29:44
    Domáci tím sa oslobodzuje a vyhadzuje puk cez všetky čiary.

29:20
    Salákovu pozornosť hneď v úvode presilovky vyskúšal Kuryanov, ale český brankár jeho zakončenie spoza brány zastavil.

29:04
    Uvidíme ďalšie vylúčenie tentokrát na strane domácich. Za príliš veľa hráčov na ľade odišiel na trestnú lavicu Butuzov.

28:16

28:02
    To bolo šancí! Najprv pálil na Kostina Shumakov, následne aj obranca Belov, ale ani po dlhotrvajúcom závere brankár hostí neinkasoval. Posledným strieľajúcim hráčom bol Oleg Gubin, ale jeho strela minula hosťujúcu bránu a končí len na tribúne.

27:34
    Po ofsajde domácich sa vhadzuje v strednom pásme.

26:47
    Omsk sa ale v úvode početnej nevýhody dobre bráni.

26:16
    Na druhej strany pálil Pervushin, ale jeho pokus domáci gólman chytá. Následne to ale prehnal útočník hostí so svojím dôrazom a za sekanie dostáva 2-minútový trest.

25:32
    Šanca pre domácich. Domáci sa odstali do prečíslenia 4 na 2. Z druhej vlny pálil Patrik Hersley, ale jeho strelu švihom dokázal Kostin vyraziť.

24:34
    Hra je veľmi rozháraná. Útoky sa striedajú z jedenej strany na druhú.

24:00
    Viktor Bobrov sa svojou individuálnou akciou dostal do zakončenia, ale jeho pokus vyráža pred seba Denis Kostin.

23:34
    A ďalšie zakázané uvoľnenie na domácej strane.

22:59
    Vladimir Sobotka sa ocitol po kontakte so súperom na ľade. Domáci priaznivci si pýtali vylúčenie, ale hlavný rozhodca ostáva pokojný.

22:24
    Strela Igora Fefelova bola zrazená a končí až na ochrannej sieti.

21:29
    Domáci si nerozumeli v rozohrávke a tak z toho pramení iba zakázané uvoľnenie.

21:00
    Hrá sa opäť 5 proti 5. Do útoku môžu ísť domáci hokejisti.

20:36
    Za Salákom zvonila tyč! V čase keď sa vylúčený Ozhiganov vrátil na ľad mal Omsk veľkú šancu. Gustafsson poslal pred Saláka peknú strieľanú prihrávku, ktorú tečoval Musatov, ale jeho teč skončil iba na ľavej tyči domácej brány.

20:01

Máme za sebou prvú tretinu v ktorej sme gól nevideli. V úvode mali síce viac z hry domáci, ale postupom času sa rozohral aj Omsk. Viackrát musel zasahovať síce domáci brankár, ale obaja muži v maskách si zatiaľ držia čisté konto. Určite nás ešte čaká zaujímavý zápas a dúfajme, že sa dočkáme aj nejakých gólov. Druhá tretina začne približne o 15 minút.

20:00

19:53
    V závere prvej tretine ešte strieľal Sergei Kalinin, ale jeho strele trafila iba jedného z obetavo brániacich domácich hokejistov.

19:21
    Omsku sa nedarí usadiť sa v útočnom pásme. Tentokrát ich akciu prerušuje hvizd čiarového rozhodcu.

18:47
    Domáci tím ale v úvode oslabenia vyhadzuje puk cez všetky čiary.

18:36
    V zápase sa bude po prvýkrát vylučovať. Sergei Shirikov najprv síce iba minul bránu, no následne fauloval domáci Igor Ozhiganov. Domáci obranca dostáva 2 minúty sa držanie.

18:01
    Prebiehajú posledné 2 minúty prvej tretiny.

17:26
    Teraz prebral aktivitu Omsk, ale na prihrávku od Perezhogina nedokázal ani jeden z hokejistov Omsku včas zareagovať.

16:20
    K strele sa od modrej čiary odhodlal Kulyash, ale jeho strela minula Salákovú bránu.

15:56
    Nevydarený úsek hry zakončuje zakázané uvoľnenie v podaní domáceho tímu.

15:22
    A opäť vidíme sériu nepresností na oboch stranách. Ani jeden z tímov v posledom čase nedokázal založiť nejaký nebezpečný útok.

14:30
    Akciu domáceho Jarma Koskirantu kryje brankár Denis Kostin. Vhadzuje sa tak v obrannom pásme hostí.

14:17
    Vzrušenie na domácich tribúnach bolo zbytočné, Voroshito síce nebezpečne strieľal z ľavej strany, ale ešte predtým sa pri spracovaní puku ocitol v ofsajde.

14:02
    Zakázané uvoľnenie aj na strane Avangardu Omsk.

13:35
    Prvý útok domácich pohrozil. Do koncovky sa ale nakoniec nedostal Kopeikin a navyše, Dmitry Monya v páde posunul hosťujúcu bránu. Domáci hráč ale bude v poriadku.

12:40
    Hra sa presťahuje pred Alexandra Saláka. Domáci sa totiž previnili voči pravidlám zakázaným uvoľnením.

12:20
    Sergei Shumakov postupoval neohrozenie na bránu Omsku, ale Maxim Goncharov ho nakoniec dokázal obrať o puk.

12:02
    Po ofsajde Omsku je hra prerušená. Po krátkej reklamnej prestávke sa bude vhadzovať v strednom pásme.

11:20
    Kirill Lyamin opäť ohrozil Alexandra Saláka. Ten ale ani tentokrát neinkasoval.

10:32
    Pomedzi obrancov Omsku sa snažil pretlačil do koncovky jeden z domácich hokejistov, ale proti početnej presile nakoniec neuspel.

9:56
    Maxim Ignatovich dostal teraz veľa priestoru od obrancov Omsku, ale namiesto strelil volil prihrávku, ktorá navyše nebola presná.

9:00
    Kostin teraz pomohol svojím obrancom a vyhadzuje puk do bezpečia.

8:33
    Zatiaľ je to bol o každý centimeter ľadu. Brankári zatiaľ veľa práce nemali.

7:57
    Kirill Lyamin to teraz skúšal strelou približne od modrej čiary. S jeho strelou si ale brankár Novosibirsku bez väčších problémov poradil.

7:22
    Po ofsajde domácich je hra prerušená. Nasleduje reklamná prestávka.

6:44
    Hra je teraz sprevádzaná množstvom nepresností na oboch stranách.

6:15
    Prvá šanca zápasu! Hráči Omsku sa dostali do prečíslenia 2 na 1. Kalinin hľadal svojou prihrávkou Musatova, ale napokon Kalininova prihrávka nenašla správneho adresáta.

5:30
    Domáci sa konečne zbavili tlaku zo strany hostí. Hrá sa veľmi dlho bez prerušenia.

4:48
    Omsk točí svojho súpera stále vo svojom obrannom pásme. Tentokrát strieľal najlepší hráč Omsku Denis Parshin, ale nakoniec netrafil bránu.

4:04
    Závar pred domácou bránou pokračuje. Od modrej čiary pálil Kulik, ale jeho strele chýbala razancia.

3:24
    Tretí útok hostia sa našťahoval do svojho útočného pásma, ale zatiaľ sa hra odvíja iba v rohu ihriska.

2:49
    Prvý úspešný zákrok si pripisuje Denis Kostin, ktorý vyráža strelu Jarma Koskirantu.

2:21
    Sibir Novosibirsk je na začiatku stretnutia aktívnejší, ale žiadnu šancu si zatiaľ nedokázal vypracovať. Vhadzuje sa v strednom pásme.

1:44
    Hra je po prvýkrát prerušená, pretože hostia sa ocitli v postavení mimo hry.

0:58
    Po ľavej strane si pekne nakorčuľoval Bobrov, ale jeho strela nenašla priestor troch žrdí.

0:24
    V úvodnej akcií Omsk neuspel, a tak môže založiť útočnú akciu domáci tím.

00:01

Obe mužstvá sú už nastúpené na svojej modrej čiare. Nasleduje hymna Ruskej federácie.

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Alexeev, Hersley, Vereshagin, Ozhiganov (A), Ignatovich Belov, Menshikov, Ilyin – Monya, Koskiranta, Kopeikin (C) – Ullström, Bobrov, Voroshilo – Shumakov, Gubin (A), Sannikov – Shalunov, Fefelov, Butuzov.

Avangard Omsk: Kostin (Rejzvikh) – Gustafsson, Blaťák, Kulyash (A), Khomitsky, Lyamin, Glukhov, Goncharov, Kulik – Sobotka, Kalinin (C), Musatov – Parshin, Kuryanov, Shirokov – Popov, Perezhogin, Kolarik – Semyonov, Pervushin, Fischenko.

Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní on-line prenosu, tentokrát z KHL. V dnešnom zápase sa vo svojej domácej aréne predstavia hokejisti Sibiru Novosibirsk, ktorí vyzvú Avangard Omsk. Zápas sa začína o 14:00 SEČ.

Sibir Novosibirsk je veľkým prekvapením tejto sezóny. V 54 kolách získal 104 bodov, čím si zabezpečil 2. miesto tabuľky Východnej konferencie. Domácim hokejistom sa darilo najmä v období od novembra do decembra, keď v 22 zápasoch prehrali len trikrát. Práve vďaka tejto úžasnej sérii nemusia zverenci Andreia Skabelku tvrdo bojovať o play off. Naopak Novosibirsk dokonca bojuje o víťazstvo v konferencií, keď na vedúcu Kazaň stráca 7 bodov. Najproduktívnejším hráčom tímu Dmitri Kugryshev, ktorý nazbieral 46 bodov s bilanciou 17 gólov a 29 asistencií.

Avangard Omsk sa vo Východnej konferencii nachádza na štvrtom mieste. Doposiaľ získali hokejisti Omsku 97 bodov, keď 31-krát vyhrali a 23-krát prehrali. V posledných zápasoch sa zverencom Raima Summanena ale príliš nedarilo. Až v piatkovom zápase proti Jokeritu pretrhli sériu štyroch prehier, keď v dramatickej koncovke zvíťazili 4:3. Vonku ale Omsku nepôsobí suverejne, keď z 26 zápasoch vyhral iba polovicu zápasov. Najproduktívnejším hráčom tímu je 52-bodový Denis Parshin. Ruský útočník je zároveň aj najlepším strelcom Omsku, keď skóroval 26-krát.

Vzájomné zápasy
    05.01.15 Sibir Novosibirsk – Avangard Omsk 4:0
    14.10.14 Avangard Omsk – Sibir Novosibirsk 1:3
    13.09.14 Sibir Novosibirsk – Avangard Omsk 3:5
    11.12.13 Avangard Omsk – Sibir Novosibirsk 3:2
    17.10.13 Sibir Novosibirsk – Avangard Omsk 2:1

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Miroslav Kováčik

Góly a asistencie: 57. Kopeikin (Ullström, Koskiranta) – 35. Shirokov (Kalinin, Parshin), rozh. náj. Shirokov