Nórsko – Česko 3:5 (kon.) | Slovensko – Rusko 7:3 (kon.)
Nórsko
3:5 (2:1, 0:3, 1:1)
Česko
cz Nedeľa 08.02.2015, 13:00 • MSH Nitra • Kvalifikácia na MS žien

Skončil nám poslední zápas naších florbalistek v kvalifikaci na MS . České florbalistky dokázaly všechny své kvalifikační soupeřky porazit a zaslouženě postupují na na mistrovství světa z prvního místa. Já se s vámi z Nitry loučím, děkuji že jste sledovali naše online přenosy. Budu se znovu těšit u extraligových zápasů na počtenou! (15:03:57)

Češky zvládly i poslední zápas a vyhrály tak všechny zápasy v Nitře!

60:00

59:45
    Za naší bránou ale o něj přišly a tak opět v pěti.

59:40
    Norky ho ale dokázaly opět získat a jsou v šesti!

59:20
    Češky drží míček stále a bránou soupeře.

59:00
    Češky získaly míček. Haltová tak musí zpět.

58:30
    Nyní už Haltová na střídačce a Norové v šesti!

58:20
    Češky drží míček na polovině soupeře a nedávají tak Norsku šanci na power play.

58:03
    Norsko v plném počtu.

58:00
    Oddechový čas pro Norsko.

57:30
    Hagestandeová se teď obešla Billou, dostala se před naší bránu. Míček ji z florbalky utekl.

57:01
    Probíhají poslední tři minuty zápasu.

56:45
    Češky se okamžitě usadily na polovině Norska.

56:03
    Češky budou hrát přesilovou hru. Vyloučena Henriette KNUDSENOVÁ na dvě minuty za blokování hokejky.

55:10
    Norky se teď s míčkem dostaly opět na naší polovinu, kde se snaží prosadit postupným útokem.
    Line HAGESTANDEOVÁ - 3:5

54:11
    Norsko právě vstřelilo branku!
    Máme tady menší drama, neboť Norky snižují opět na rozdíl dvou branek. Horňákovou prostřelit dokázala LINE HAGESTANDEOVÁ. Asistence: Martina Hallová.

53:47
    Ratajová po přihrávce od Enenkelové střílí pouze do připravené Holtové.

53:20
    Norky jsou teď u míčku a snaží se dostat dopředu kombinační hrou.

52:15
    Nepřesná střela norských hráček.

51:30
    Nyní se nám hraje převážně ve středu hřiště bez vážnějších šancí na jedné či druhé straně.

50:20
    Češky teď kombinační hrou zakládají další šanci.

50:10
    Hra nám pokračuje.

50:09
    Nyní už ale vypadá, že by se mohlo pokračovat.

Vypadá to na něco vážnějšího, neboť se nám stále nehraje.

50:09
    Hra je přerušena. Jedna z hráček Norska zůstala ležet na zemi. Jsou u ni zdravotníci.

50:01
    Hra se nám dostala do své poslední desetiminutovky.
    Adéla BOČANOVÁ - 2:5

49:33
    Česko právě vstřelilo branku!
    Češky v zápase přidávají pátou branku. Střelou k bližší tyči z pravé strany se prosazuje ADÉLA BOČANOVÁ. Asistence: Denisa Billá.

48:50
    Pro změnu nyní vypálila Leierová od středové čáry. Holtová ale její střelu viděla a neměla s ní sebemenší problém.

48:10
    Vojáčková z pravé strany od mantinelu střílí nepřesně.

47:40
    Norky si pomohly útočným faulem a přišly o míček.

47:10
    Horpová zkusila vystřelit, ale trefila pouze Hubáčkovou.

46:05
    Bachmaierová teď špatně rozehrála a nabídla míček soupeři. Norky ho ale nedokázaly zpracovat. Bachmaierová tak dostala šanci svou chybu napravit.

44:50
    Češky teď drží míček na polovině soupeře.

44:10
    Hubáčková se dokázala uvolnit. Ve střele už ale tak úspěšná nebyla. Trefila pouze dobře postavené hráčky soupeře.

43:25
    Knudsenová z levé strany střílí vysoko nad.

43:10
    O míček ale přišly.

42:40
    Norky teď přišly o míček za naší bránou. Češky tak budou mít příležitost k ohrožení brány soupeře.

41:30
    Enenkelová střílí z levé strany od mantinelu nepřesně.

40:50
    V začátku se nám hraje převážně ve středu hřiště, bez vážnějších šancí na jedné či druhé straně.

40:01
    Poslední buly vyhrály opět české hráčky.

40:01

Přestávka je u konce. Zápas nám za okamžik bude pokračovat poslední třetinou.

Skončila nám druhá třetina, ve které české hráčky otočily vývoj utkání a dostaly se do dvoubrankového vedení. Utkání je ale pořád hodně rychlé. Norky určitě ještě nesložily zbraně a budou ve třetí třetině nebezpečně kousat. Poslední třetina začne v 14:16.

40:00

39:30
    Závěr druhé třetiny kontrolují české hráčky s míčkem na svých florbalkách.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
    Veronika ENENKELOVÁ - 2:4

38:36
    České hráčky přidávají čtvrtou branku. Ze střední vzdálenosti zamířila přesně VERONIKA ENENKELOVÁ. Asistence: Eliška Křížová.

38:03
    Nyní sledujeme docela rychlý florbal.Bez vážnějších šancí na obou stranách.

36:50
    Nakonec ale končí jejich přihrávka za mantinely. Norky tak budou rozehrávat od vlastní brány.

35:59
    České hráčky se teď usadily s míčkem na polovině Norska.

34:45
    Nepřesně rozehrály a raději tak odešly střídat. Vystřídaly i naše děvčata.

33:59
    Norsky teď drží míček a snaží se dostat dopředu kombinační hrou.
    Eliška KŘÍŽOVÁ - 2:3

33:22
    Z volného úderu norské hráčky nic nevytěžily, naopak o míček přišly. Leierová okamžitě přihrála dopředu na ELIŠKU KŘÍŽOVOU, která střelou k levé tyči otáčí zápas. Asistence: Klára Leierová.

33:03
    Norsko teď bude mít výhodu volného úderu před naší bránou.

32:30
    Nyní jsme viděly dvě rychlé akce, po jedné na každé straně. Obě brankářky ale byly pozorné.

31:50
    Norky se teď drží s míčkem na naší polovině.

30:58
    Naessová teď nebezpečně hlídkovala před naší bránou. Horňáková tak raději míček zachytila a uklidnila hru.
    Jana VOJÁČKOVÁ - 2:2

30:31
    Máme srovnáno! Z levé strany od mantinelu zamířila přesně k pravé tyči JANA VOJÁČKOVÁ. Asistence: Hana Koníčková.

30:25
    Holtová teď neudržela míček, který ji tak vypadl. Lacková, která mu byla nejblíž ho ale v tísní do brány dostat nedokázala.

30:01
    Zápas se nám dostal do druhé poloviny.

29:30
    Křížová z otočky střílí jen těsně kolem pravé tyčky norské branky.

28:40
    Hraje se nám docela rychlý florbal na obou stranách, Hráčky obou týmů se po získaní míčku snaží co nejdřív dostat před bránu soupeře. Brankářky na obou stranách dnes ale jsou hodně pozorné a drží své týmy.

28:09
    Čapková teď z levé strany zkoušela střílet k bližší tyči. Holtová byla v bráně pozorná.

27:40
    Na druhé straně obrovský závar před bránou Horňákové. Míček ale nakonec končí v rohu u mantinelu.

27:08
    Ratajová teď našla před bránou Bočanovou. Míček ale nedokázala zpracovat.

26:40
    České hráčky teď kombinovaly na polovině Norska tak dlouho až si nepřesně přihrály a o míček přišly.

25:30
    Na dnešní utkání dorazila početná návštěva českých fanoušků, kteří tak hlasitě podporují svůj tým.

24:40
    Češky se teď s míčkem drží na polovině Norska.

23:45
    Přihrávka Torpové teď jen proletěla přes naše brankoviště a skončila v rohu za bránou.

22:58
    Nyní je v utkání k vidění plno nepřesností na obou stranách.

22:23
    Hubáčková v další příležitosti. Dopadla ale podobně, jak před chvíli. Střílí vysoko nad.

21:58
    České hráčky teď kombinují na polovině soupeře.

21:20
    Druhá třetina nám začala v docela rychlém tempu.

20:50
    Na druhé straně podržela pro změnu český tým Horňáková.

20:15
    Hubáčková v obrovské příležitosti před malým brankovištěm. Ani na třikrát ale míček do brány dostat nedokázala. Holtová teď hodně podržela svůj tým.

20:01
    Buly ve druhé třetině opět lépe pro naše hráčky.

20:01

Přestávka je u konce, zápas nám bude pokračovat za okamžik druhou třetinou.

Střely na bránu v první třetině 8 – 6.

Skončila nám první třetina, po které Norky vedou v zápase nad námi 2:1. Zápas je zatím hodně vyrovnaný. Rozhodují zápasové maličkosti – standardní situace a přesilové hry. Druhá třetina nám začne přibližně v 13:37.

20:00

19:45
    Naopak Sanda Vikaová mohla v samém závěru přidat třetí branku. Střílela ale těsně mimo.

19:17
    České hráčky se snaží ještě v samém závěru o vyrovnaní kombinační hrou.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:40
    Ranochová teď podržela svůj tým, když dokázala zlikvidovat střelu z dálky.
    Adéla BOČANOVÁ - 2:1

18:10
    České hráčky využívají přesilovou hru. Po rychlé akci dokázala Holtovou v bráně Norska překonat ADÉLA BOČANOVÁ. Bez asistence.

17:32
    Výhoda je u konce. Vyloučena Henritte Knudsenová na dvě minuty za sekání.

16:45
    Signalizovaná výhoda pro Česko! Budeme hrát přesilovou hru!

16:20
    Čapková střílí pouze do připravené Holtové.

15:30
    Češky teď kombinují na polovině soupeře.
    Kristine NAESSOVÁ - 2:0

14:50
    Norky v zápase vedou už o dvě branky. Na levé straně před velkým brankovištěm se ke střele dostala KRISTINE NAESSOVÁ, která dokázala s menším štěstím dostat míček za záda Horňákové. Asistence: Sandra Vikaová.

14:20
    Norky nebyly ale o nic lepší a rovněž nepřesně přihrály.

14:04
    Kvůli nepřesné přihrávce o míček přicházejí.

13:51
    Češky budou od středové čáry zahrávat volný úder.

13:20
    Křížová ze střední vzdáleností střílí nepřesně.

12:10
    Češky se ale nevzdávají a okamžitě s míčkem začínají kombinovat na polovině soupeře.
    Hege OISETHOVÁ - 1:0

11:26
    Když už to vypadalo, že se naše hráčky ubrání. Dostala po volnému úderu na levé straně u mantinelu přesnou přihrávku HEGE OISETHOVÁ, která to namířila přesně do pravého horního rohu české branky. Asistence: Oda Langakerová.

10:50
    Jejich přihrávka skončila za mantinelem. Češky tak budou rozehrávat a ušetří trošku času.

10:40
    Norky už jsou ale zpět na naší polovině.

10:20
    Urbánková vyhazuje míček dopředu. Hubáčková ho tam teď drží a šetří čas.

09:35
    Norky se okamžitě s míčkem usadily na naší polovině a začínají kombinovat.

09:27
    Ratajová si pomohla sekáním a půjde si tak odpočinout na dvě minuty. Norky budou mít výhodu přesilové hry.

08:50
    Billá teď s míčkem na naší polovině, spoluhráčky odešly střídat.

08:20
    Karevoldová trefuje horní tyč české branky!

07:30
    Norsko se teď delší dobu drží na naší polovině.

06:55
    Naessová v obrovské šanci Norska. Utekla českým hráčkám, obešla si Horňákovou. Míček ale do brány dostat nedokázala.

06:05
    Nyní sledujeme sérii nepřesností na obou stranách.

05:34
    Na druhé straně teď byla pozorná i Horňáková.

05:03
    Lacková z levé strany od mantinelu střílí pouze do připravené Holtové.

04:20
    Zatím sledujeme velmi rychlý florbal na obou stranách.

03:45
    Rychlá kombinační akce českého týmu. Kvůli kterému se dostala Hubáčková do rychlého protiútoku. Tváři tvář Holtové uspět nedokázala.

03:20
    Nakonec ale kvůli nepřesné přihrávce o míček přišly.

02:59
    Češky se ale i tak drží na polovině soupeře.

02:20
    Rychlá kombinační akce české týmu. Ratajová zkusila vypálit, ale trefuje pouze dobře postavené norské hráčky.

01:41
    Útočný faul norského týmu. K míčku se tak dostanou české hráčky.

01:35
    Urbánková trefuje pouze hráčky soupeře.

01:20
    Češky se teď usadily na polovině soupeře.

00:58
    Bočanová z těžkého úhlu střílí pouze do boční sítě.

00:28
    Češky drží míček a snaží se dostat dopředu postupným útokem.

00:01
    Urbánková tradičně lepší. Úvodní buly pro naše děvčata.

00:01

Úvodní formality máme za sebou. Zápas nám za okamžik začne.

Norsko: Holtová (Fosmarková) – Torpová, Wintherová – Lundeová, Farnesová, Eriksenová; Torpová, Havreová – Vikaová, Knudsenová, Naessová; Langakerová, Benková – Hagestandeová, Oisethová, Karevoldová; Eistulenová – Hallová, Norstromová

Česko: Horňáková (Ranochová) – Koníčková, Bachmaierová – Enenkelová, Hubáčková, Urbánková; Ratajová, Billá – Hyršlová, Bočanová, Sládečková; Čapková, Leierová – Lacková, Poláková, Křížová; Theimerová – Mlejnková,Vojáčková;

Rozhodčí: Teemu Rannikko, Petri Suhonen.

6. Velká Británie 1:65 0 bodů

Na MS se kvalifikují první tři týmy z každé evropské kvalifikace a dva nejlepší z třech kvalifikačních skupin. V šestičlenných skupinách se navíc škrtají výsledky proti nejhoršímu týmu.

Češky si v úvodním zápase s Velkou Británii s chutí zastřílely, čemuž odpovídá i výsledek 20:0. Česká ženská reprezentace nedala Velké Británii žádnou šanci a připisuje si v kvalifikaci první vítězství.
    V tom druhé je čekaly Italky. Průběh zápasu byl hodně podobný tomu prvnímu. Češky si v zápase s chutí zastřílely a vyhrály divokým výsledek 19:2.
    Ve třetím utkání naše reprezentantky sehrály vyrovnaný duel se Slovenskem. V utkání jsme dvakrát prohrávaly. Nakonec ale i přes početné chyby v obraně naše děvčata zápas zvládla a dotáhla do vítězného konce. Federální derby jsme vyhrály 3:2.
    Včera se naše florbalistky utkaly proti Rusku. V zápase byly naše florbalistky po celý zápas lepším týmem. Soupeře do ničeho nepustily a zaslouženě vyhrály 8:1.

Program české reprezentace:
    04.02.2015, 16:00 Česko – V. Británie 20:0
    05.02.2015, 13:00 Itálie - Česko 2:19
    06.02.2015, 19:00 Slovensko – Česko 2:3
    07.02.2015, 15:00 Česko – Rusko 8:1
    08.02.2015, 13:00 Norsko – Česko

Jak už od nás víte, tak z celé kvalifikace vám přineseme v kompletní online reportáži všechny zápasy české a slovenské reprezentace. Českou části vás provede přímo z místa dění Michal Chadim.

Hezký den všem sportovním fanouškům. Dnes je na programu ve slovenské Nitře poslední den kvalifikace na MS žen 2015 ve Finsku. Účastníci této části kvalifikace u naších sousedů jsou florbalistky Velké Británie, Itálie, Slovenska, Ruska, Norska a České republiky.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

MCh

Góly a asistencie: 12. Oisethová (Langakerová), 15. Naessová (Vikaová), 55. Hagestandeová (Hallová) – 19. Bočanová, 31. Vojáčková (Koníčková), 34. Křížová (Leierová), 39. Enenkelová (Křížová), 50. Bočanová (Billá)

Nórsko: Holtová (Fosmarková) – Torpová, Wintherová – Lundeová, Farnesová, Eriksenová; Torpová, Havreová – Vikaová, Knudsenová, Naessová; Langakerová, Benková – Hagestandeová, Oisethová, Karevoldová; Eistulenová – Hallová, Norstromová

Rozhodca: Teemu Rannikko, Petri Suhonen