Chabarovsk – Novokuzneck 0:3 (kon.) | Vladivostok – Novosibirsk 2:1 (kon.) | Omsk – Čerepovec 2:3 (po pr.)
Jekaterinburg – Jugra Chanty-Mansijsk 2:0 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Čeljabinsk 2:0 (kon.) | Ufa – CSKA Moskva 1:2 (kon.)
Togliatti – Nižnekamsk 6:2 (kon.) | Kazaň – Dinamo Minsk 2:1 (kon.) | D. Moskva – Viťaz 3:2 (kon.)
Petrohrad – Záhreb 5:2 (kon.) | Soči – Jaroslavľ 4:1 (kon.) | Helsinki – A. Mytišči 2:0 (kon.)
Riga – HC Slovan 6:0 (kon.)
Dynamo Moskva
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Viťaz Moskovská oblasť
Nedeľa 01.02.2015, 15:00 • Lužniki Palace of Sports • KHL

Dinamo Moskva otočilo priebeh stretnutia vo svoj prospech. Tri body teda ostávajú doma. Podolsk mal možnosť, no nevyužil ju. Možno nabudúce. Dinamo spasil Kokarev. (17:21:27)

60:00

59:50
    Víťaz nevyvíjal žiadny veľký tlak, Dinamo to zrejme zvládne.

57:45
    Dinamo si stráži tri body, bráni sa s piatimi hráčmi, Podolsk si nevie dať rady.

56:15
    Domáci sú aktívnejší. Soin sa však nepresadil, rovnako ako Jegor Dugin.

54:35
    Mat Robinson otestoval pozornosť gólmana, ale ani jeho štvrtý pokus do siete neprešiel.

53:15
    Konstantin Glazačev vystrelil na Lisutina vôbec prvýkrát v zápase, avšak neúspešne.

52:22
    Domáci v plnom počte.

51:30
    Kučerjavenkova rana sa tiež neujala.

51:04
    Šesť oslabení Dinamo ubránilo, zdá sa, že sa im to podarí aj teraz.

50:22
    Na dve minúty za hákovanie je vylúčený Maxim Solovjov.

49:15
    Porseland s pokusom o strelu, brankár Dinama v strehu.

48:39
    Cyganov šiel sám na Šaryčenkova, ale Mironov výborným obranným zákrokom zachránil svoj tím.

47:15
    Brankári bez práce, Dinamo v kľude a Víťaz v kŕči.

45:45
    Hostia prehrávajú po prvýkrát v zápase a nevyzerá to tak, že by sa snažili o rýchle vyrovnanie, nedarí sa im.

44:52
    K slovu sa snaží dostať aj Čech Horák, no bez úspechu, Šaryčenkov v pozore chytá.

44:20
    Daugavinš prevetral Lisutinovu lapačku.

43:15
    Koroljov je zatiaľ jediným hráčom Podolsku, ktorý v tretej tretine vystrelil.

42:06
    Dinamo Moskva dalo gól!
    DENIS KOKAREV posiela svoj tím do vedenia! Prihrávka od Soina a Lisutin bezmocný. Asistencie: Sergej Soin.

40:59
    Žerdev sa snažil zakončiť, no nedokázal to, bol od puku odsunutý.

40:01

Druhá tretina mala veľmi podobný priebeh ako tá prvá. Hostia sa znovu ako prví ujali vedenia, ale vyrovnanie prišlo vďaka využitej presilovke Kasparsa Daugaviňša.

40:00

39:32

37:59
    Kempeho pokus len do Šaryčenkova.

37:32
    Korjagin na trestnej lavici, dnes sa v rukavičkách nehrá.

35:06
    Blesková odpoveď na Kousalovo vylúčenie. KASPAR DAUGAVINŠ využíva presilovku po rýchlej akcii Robinsona. Asistencie: Mat Robinson, Nikolaj Žerdev.

35:00
    Kousal bol až príliš hrubý, dve minúty, šanca pre Dinamo.

33:45
    Osutin a jeho strely na Listuina, len doňho.

32:48
    Seleznjov je vylúčený na dve minúty za držanie.

31:35
    Kučerjavenkova tyč v presilovke po jeho dobrej príležitosti!

30:59
    Lisutin vyšiel z bránky pre vyhodený puk, ale skoro ho stratil, ale Karsums to nepotrestal.

30:02
    Alexander Jerjomenko prepúšťa svoju pozíciu v bráne Alexanderovi Šaryčenkovi.

30:02
    Dugin odchádza na trestnú lavicu.

29:00
    Pokus Sergeja Soina na druhej strane neznamenal vyrovnávajúci gól Dinama.

27:26
    Viťaz Podolsk dal gól!
    Víťaz sa dostáva do vedenia zásluhou gólu DMITRIJA CYGANOVA. Gól bekhendom znamená vedenie, nechajme sa prekvapiť dokedy. Bez asistencii.

24:15
    Mironovov pokus a následne aj druhý skončil v Lisutinovom výstroji.

23:00
    Tlak pokračuje, Jerjomenko bez zákroku v druhej tretine.

21:25
    Volkovova strela len do Lisutina, Dinamo jasne aktívnejšie, no skóre je stále 1:1.

20:50

20:05
    Daugavinš na trestnej lavici, podarí sa Podolsku využiť výhodu?

20:01

Do vedenia sa v polovici pätnástej minúty dostali hostia zásluhou Maria Kempeho, aby bolo za štyri minúty vyrovnané vďaka trefe Hleba Korjagina. Prvá tretina je zatiaľ veľa agresívna, stretnutie je dosť nervózne.

20:00

19:45
    Len jedna strela Podolsku počas presilovky.

18:50
    Veľmi veľa sa dnes vylučuje, Daugavinš na trestnej lavici.

18:28
    HLEB KORJAGIN prestrelil Lisutina, stav je teda 1:1. Bez asistencii.

17:10
    Moskve sa podarilo ubrániť.

15:10
    Volkovov faul a presilovka Podolsku.

14:33
    Nečakaný gól do siete Dinama. Strieľa ho MARIO KEMPE, ktorému asistoval Robert Kousal.

12:15
    Dinamo odoláva tlaku hostí.

11:44
    Dve minúty za hákovanie dostáva Konstantin Glazačev.

10:30
    Hostia už v plnej sile, ani ďalšia presilovka im nevyšla podľa predstáv.

10:05
    Solovjov prihrával Karumsovi, no ten si puk nespracoval.

08:56
    Lisutin sa pohral s pukom od Ivanova.

08:00
    Afinogenov dostáva 2+10 a dnes preňho zápas končí.

06:00
    Ďalšie zásahy zatiaľ Jerjomenko ani Lisutin pridávať nemusia.

04:49
    Afinogenov proti domácemu brankárovi neúspešný.

03:38
    Nikolaj Žerdev si odsedí dve minúty za hrubosť.

02:25
    Maxim Afinogenov je späť na ľade, prvé vylúčenie hostí Dinamo nepotrestalo.

01:30
    Dinamo sa snaží útočiť, avšak s tromi strelami si Listuin v pohode poradil.

00:25
    Hosťujúci Maxim Afinogenov si ide odpykať dve minúty za sekanie.

00:01

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Šaryčenkov) – Robinson, Višněvskij, Jalasvaara, Solovjov, Korjagin, Mironov, Osipov, Glazačev – Daugaviňš, Volkov, Žerdev – Karsums, Gorovikov, Karpov – Kokarev, Sojin, Pestuško – Dugin, Brjukvin, Sopin

Viťaz Podolsk: Lisutin (Säteri) – Semjonov, Porseland, Vaščenko, Berdjukov, Seleznjov, Golovkov, Tatalin, Vyglazov – Kempe, Horák, Afinogenov – Soloduchin, Kokšarov, Koroljov – Cyganov, Kousal, Šitikov – Mamin, Ivanov, Kučerjavenko.

V dnešnom zápase proti sebe nastúpia v Lužnikách Dinamo Moskva proti Viťazu Moskovskej oblasti, predtým známych ako Viťaz Podolsk, či najmä Viťaz Čechov. Jedná sa o súboj dvoch tímov z Tarasovovej divízie, favoritom sú určite domáci.

Klub z ruského hlavného mesta je lídrom Tarasovovej divízie, keď si v 50 zápasoch pripísal celkovo 103 bodov za 34 výhier a 16 porážok. Dinamo je jedným zo šiestich tímov, ktoré v doterajšom priebehu súťaže prekonali hranicu 100 bodov a postup do play-off majú takmer istý.

Hostia sú v na priebežnom štvrtom mieste v Tarasovovej divízii a na dnešného súpera strácajú 35 bodov. Viťaz bojuje každým zápasom o play-off, aktuálne je totiž v tabuľke Západnej konferencie na desiatom mieste a na ôsme miesto zaisťujúce vyraďovacie boje stráca presne dva body.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Jakub Mitter

Góly a asistencie: 19. Korjagin, 36. Daugavinš (Robinson, Žerdev), 43. Kokarev (Soin) – 15. Kempe (Kousal), 28. Cyganov

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Šaryčenkov) – Robinson, Višněvskij, Jalasvaara, Solovjov, Korjagin, Mironov, Osipov, Glazačev – Daugaviňš, Volkov, Žerdev – Karsums, Gorovikov, Karpov – Kokarev, Sojin, Pestuško – Dugin, Brjukvin, Sopin
    Viťaz Moskovská oblasť: Lisutin (Säteri) – Semjonov, Porseland, Vaščenko, Berdjukov, Seleznjov, Golovkov, Tatalin, Vyglazov – Kempe, Horák, Afinogenov – Soloduchin, Kokšarov, Koroljov – Cyganov, Kousal, Šitikov – Mamin, Ivanov, Kučerjavenko