Chabarovsk – Novokuzneck 0:3 (kon.) | Vladivostok – Novosibirsk 2:1 (kon.) | Omsk – Čerepovec 2:3 (po pr.)
Jekaterinburg – Jugra Chanty-Mansijsk 2:0 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Čeljabinsk 2:0 (kon.) | Ufa – CSKA Moskva 1:2 (kon.)
Togliatti – Nižnekamsk 6:2 (kon.) | Kazaň – Dinamo Minsk 2:1 (kon.) | D. Moskva – Viťaz 3:2 (kon.)
Petrohrad – Záhreb 5:2 (kon.) | Soči – Jaroslavľ 4:1 (kon.) | Helsinki – A. Mytišči 2:0 (kon.)
Riga – HC Slovan 6:0 (kon.)
HC Salavat Julajev Ufa
1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
CSKA Moskva
Nedeľa 01.02.2015, 13:00 • Ufa Arena • KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.

Vítam Vás pri ďalšom kole KHL, v ktorom sa stretne Ufa s CSKA Moskva.

Ufe patrí vo Východnej konferencii šiesta priečka, ktorá jej zaručuje play-off. Vyraďovacia časť by mala byť už v suchu, nakoľko majú až 12 bodový náskok.

CSKA Moskva kraľuje Západnej konferencii. 117 bodov nemá na svojom konte žiadny tím. Favorit je teda jasný. Podarí sa CSKA vyhrať aj v zápase so silnou Ufou?

HC Salavat Julajev Ufa: Irving (Sochackij) – Kulda, Heikkinen, Višnevskij, Zubarev, Kutuzov, Kolcov, Vasilevskij – Sjomin, Dubrovskij, Tolpeko – Slepyšev, Hartikainen, Makarov – Kajgorodov, Skačkov, Pihlström – Golovanov, Ankudinov, Setdikov

CSKA Moskva: Lalande (Sorokin) – Denisov, Zajcev, Kiselevič, Nemec, Bondarev, Jegoršev, Naumenkov – Andronov, Grigorenko, Radulov – Hjalmarsson, Da Costa, Muršak – Mamin, Makarov, Stas – Korotkov, Žafjarov, Žarkov

Rozhodca: Vasiljev, Odins – Palej, Petrov..

00:01

00:30
    Tím CSKA vyhral vzadhovanie, no po nedorozumení tu máme icing.

01:45
    Lalande si pripisuje prvý zákrok po strele od modrej.

02:59
    Ofsajd domácich zastavil v ich snahe o útok.

03:57
    Bondarevov faul znamená presilovku Ufy.

04:30
    CSKA sa dobre bráni, vyhadzuje puk cez všetky čiary.

05:45
    Ufa si vytvorila mierny tlak, no bez toho, aby musel byť Lalande v strachu.

05:57
    Hostia v plnom počte.

07:45
    CSKA je teraz aktívnejším celkom. Irving sa musí mať na pozore.

09:35
    Skačkov sa prešmykol po pravej strane až do zakončenia pred hosťujúcehom brankára. Gólman si priestor postrážil.

11:20
    Irving si dal pozor pri bekhendovom pokuse.

12:15
    Hartikainen a jeho pokus od modrej, mimo.

13:00
    Zakázané uvolnenie domáceho tímu.

13:32
    Druhú presilovku si zahrajú domáci. Na trestnú lavicu mieri Alexander Radulov.

14:32
    Kolcov to skúšal opäť od modrej, len do Lalanda.

15:00
    CSKA sa snaží a konečne sa podarilo – puk cez všetky čiary.

15:32

16:37
    Jevgenij Arťjuchin nečisto dohral jedného z hráčov súpera a dostal trest 2 + 10.

17:05
    Zatiaľ sa CSKA darí vyhadzovať puky.

17:42
    Pihlström a jeho strela z kruhu, neúspešná.

18:37
    CSKA hrá v plnom počte, toto oslabenie zvládli hostia s absolútnym prehľadom.

19:30
    Konečne sa k slovu dostáva aj CSKA, veľa času im však neostáva.

20:00

Bez gólov a bez šancí. Úvodná tretina šlágru dnešného dňa príliš veľa vzrušenia neponúkla. Dočkáme sa gólu v tretine číslo dva?

20:01

20:15
    Ofsajd hneď na úvod, Ufa sa až príliš ponáhľa.

20:59
    Hjalmarssonov pokus len do dobre postaveného brankára Ufy.

21:15
    Hra sa poriadne kúskuje, icing domácich.

21:59
    A opäť jasné prerušenie hry, ofsajd.

23:15
    Toto snáď ani nie je možné, ďalšie zakázané uvoľnenie. Tlak Ufy sa pretavil.

23:49
    Denisov to skúsil na Irvinga, stále bez gólov.

24:30
    Irving musí byť v pozore, je v neustálej permanencii. Bekhend od Radulova len do lapačky.

25:58
    Korotkov sa splašil, vyhodil puk z obrannej tretiny, Ufa a jej presilovka.

26:30
    Lalande musí byť v strehu, zatiaľ si v druhej tretine poriadne nezachytal.

26:51
    CSKA Moska dala gól!
    JAN MURŠAK trestá nepozornosť domácich. Brejk dva na jedného, gól v oslabení a Irving prvýkrát kapituluje. Asistencie: Vladimir Žarkov.
    Jan MURŠAK - 0:1

27:26
    Salavat Ufa dala gól!
    Rýchla odpoveď z presilovky, je vyrovnané! IVAN VIŠNEVSKIJ a jeho bomba od modrej vyrovnáva skóre zápasu na 1:1. Lalande prvýkrát kapituluje len pol minútu po svojom kolegovi na druhej strane. Asistencie: Andrej Zubarev, Dmitrij Makarov.
    Ivan VIŠNEVSKIJ - 1:1

28:51
    Hokej, na ktorý sa dá pozerať sa hrá práve teraz! Ďalšia zo šancí hostí, tentokrát len do Irvinga.

30:02
    Skačov na trestnej lavici, CSKA a presilovka.

30:46
    Prvá presilovka CSKA vyšla na výbornú. Da Costa dostal prihrávku od ALEXANDRA RADULOVA, ktorý dostal naspäť puk od Da Costu a strelou z prvej posiela CSKA do vedenia. Asistencie: Stéphane Da Costa.
    Alexandr RADULOV - 1:2

32:10
    Kirill Kolcov dostal dvojminútový trest.

32:45
    Grigorenkov pokus skončil len u Irvinga.

33:39
    Tentoraz Radulov, vedľa.

34:10
    Kolcov na ľade.

35:59
    Arťuchin verzus Irving – úspešnejší brankár domácich.

37:20
    Skačkov dostal dve minúty za nedovolené bránenie. Domáci sú oslabení.

37:29
    Grigorenko na ľavom kruhu hľadal štrbinku vo výstroji, neúspešne.

38:06
    Nemec a jeho nedovolené bránenie, presilovka CSKA je minulosťou.

38:30
    Dobrý zákrok Lalanda, ktorý si postrážil pravú tyč.

39:20
    Tolpeko a jeho strela, len do brankára CSKA.

40:00

Rozhodca vylúčil Heikkinena za hákovanie, prvé dve minúty teda presilovka pre CSKA. Hráči z Moskvy dominovali druhej tretine, stav je 2:1 pre CSKA, nechajme sa prekvapiť, či sa ešte bude meniť.

40:01

40:30
    Da Costa len do mantinelu.

40:50
    Ofsajd.

41:41
    Domáci sa dobre bránia, presilovka CSKA nevychádza podľa predstáv.

42:23
    Dve minúty za nedovolené bránenie dostal Bogdan Kiselevič.

42:50
    Pihlström vypálil príklepom z ľavého kruhu, Lalande si dal pozor.

43:50
    Hostia sa oslobodili spod tlaku.

43:58
    Zakázané uvoľnenie domáceho tímu.

44:23

46:01
    Makarov hľadal Stasa, ktorý mohol páliť v blízkosti Irvinga, puk mu ale odskočil.

47:20
    Domáci majú viac z hry, snažia sa o rýchle útoky.

47:43
    Hjalmarsson a podrazenie, Ufa s presilovkou.

48:30
    Puk cez všetky čiary, CSKA dobre bráni.

49:25
    Hostia sa dokázali vyslobodiť, znovu.

49:43

50:59
    Grigorenko pálil zápästím z medzikružia, Irving kryje.

52:39
    Hartikainen vyskúšal z ľavej strany Lalanda.

53:29
    Žarkov proti Irvingovi neuspel! Mal to strieľať nižšie. vysoko nad.

55:01
    Arťjuchin vystihol rozohrávku Salavatu a hnal sa do útoku, nič však nevymyslel.

57:13
    Višnevskij pálil od modrej tvrdo, ale nepresne.

57:59
    Hjalmarssonov pokus vysoko nad.

59:01
    CSKA pri puku, zdá sa, že si vedenie udržia.

59:30
    Domáci s pukom a bez brankára!

60:00

Tri body si z dnešného zápasu odvezú favorizovaní hostia. Tí v tretej tretine bez väčších problémov kontrolovali náskok, ktorý si vytvorili v druhej časti. (15:48:56)

Jakub Mitter

Góly a asistencie: 28. Višnevskij (Zubarev, Makarov) – 27. Muršak (Žarkov), 31. Radulov (Da Costa)

Rozhodca: Vasiljev, Odins – Palej, Petrov.