Chabarovsk – Novokuzneck 0:3 (kon.) | Vladivostok – Novosibirsk 2:1 (kon.) | Omsk – Čerepovec 2:3 (po pr.)
Jekaterinburg – Jugra Chanty-Mansijsk 2:0 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Čeljabinsk 2:0 (kon.) | Ufa – CSKA Moskva 1:2 (kon.)
Togliatti – Nižnekamsk 6:2 (kon.) | Kazaň – Dinamo Minsk 2:1 (kon.) | D. Moskva – Viťaz 3:2 (kon.)
Petrohrad – Záhreb 5:2 (kon.) | Soči – Jaroslavľ 4:1 (kon.) | Helsinki – A. Mytišči 2:0 (kon.)
Riga – HC Slovan 6:0 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Traktor Čeljabinsk
Nedeľa 01.02.2015, 13:00 • Metallurg Ice Arena • KHL

Vážení diváci, skončilo sa stretnutie v ktorom Mettalurg Magnitogorsk potvrdil úlohu favorita. Po góloch Chrisa Leeho a Maxima Yakutsenyu zvíťazil v pomere 2:0. Veľkú zásluhu na triumfe domácich má aj brankár Vasily Koshechkin, ktorý si v zápase pripísal čisté konto. Magnitogorsk si tak to tabuľky Výhodnej konferencie pripisuje ďalšie 3 body, a aktuálne ich má už 104. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok víkendu. (15:20:02)

60:00

59:55
    Domáci vyhadzujú. V dnešnom zápase sa už nič nestane.

59:40
    Koshechkin predviedol famózny zákrok. Zoči-voči osamotenému Konstantinovi Panovovi predviedol skvelý zákrok a zrejme definitívne rozhodol o triumfe domácich.

59:24
    Oddychový čas hostí.

59:24
    Evgeny Biryukov to skúšal cez celé ihrisko, ale jeho strela tesne minula prázdnu bránu. Je z toho tak iba zakázané uvoľnenie.

59:01
    Prebieha posledná minúta tretej tretiny.

58:32
    Garnett odkorčuľoval na striedačku. Hostia hrajú záverečnú power play.

58:14
    Strela Mozyakina bola zblokovaná. Vhadzovať sa bude pred Michaelom Garnettom.

58:00
    Koshechkin podržal svoj tím, keď po prihrávke od Glinkina dobre zasiahol pred Andreiom Popovom.

57:28
    Hostia zvýšili tempo a opäť rýchlo prenikajú do útočného pásma.

56:17
    Na druhej strane pálil Yakutsenya ale svoj druhý gól v zápase nepridal.

55:24
    Hostia sa snažia znížiť náskok svojho súpera, ale nič nenasvedčuje tomu aby zápas otočili.

54:00
    Domáci kontrolujú vývoj zápasu.

53:15
    Domáci mohli zvýšiť svoj náskok. Danis Zaripov išiel sám na Garnetta, ale zoči voči americkému brankárovi neuspel.
    Maxim YAKUTSENYA - 2:0

52:03
    Metallurg Magnitogorsk dal gól!
    Domáci vedú 2:0. Krásnou strelou švihom sa prezentoval domáci útočník MAXIM YAKUTSENYA, a strelou nad rameno nedal Garnettovi šancu. Asistencia: Mikhail Yunkov.

50:59
    Hostia v plnom počte.

50:47
    Z pravej strany to skúšal Tim Stapleton, ale jeho tvrdá strela skončila iba na betónoch Michaela Garnetta.

49:50
    Teraz si obaja hráči úlohy vymenili, ale ani to neviedlo k druhému gólu domácich.

49:31
    Kovář svojou prihrávkou našiel Mozyakina, ale ruský kanonier nepretrhol streleckú smolu.

49:10
    Ján Kovář stratil puk, a tak sa hostia dokázali oslobodiť.

48:59
    Tentokrát bude hrať presilovku Magnitogorsk. Dve minúty za hákovanie dostáva Ilya Davydov.

48:28
    Z pravej strany to skúšal Anton Glinkin. Jeho strela ale mierila iba do stredu brány, a tak s ňou nemal domáci brankár väčšie problémy.

48:10
    Domáci v plnom počte.

47:24
    Konstantin Panov sa natlačil pred domáceho brankára, ale jeho snaha nepriniesla svoje ovocie. Domáci sa následne oslobodzujú.

46:45
    Vitaly Atyushov strieľal od modrej čiary, ale Koshechkin jeho strelu vyrazil do bezpečia.

46:10
    Traktor Čeljabinsk si svojou aktivitou vybojoval presilovú hru. Vylúčením hráčom je Sergei Tereshchenko.

45:50
    Na druhej strane to skúšal Francis Pare, ale jeho strela Vasilya Koshechkina nemohla ohroziť.

45:09
    Chris Lee to opäť skúšal. Jeho strela bola síce tvrdá aj presná, ale napriek tomu nezaskočila brankára Čeljabinsku.

44:31
    Michaela Garnetta ohrozil z ľavej strany Ján Kovář. Český útočník sa ale nedokázal zapísať do listiny strelcov.

43:29
    Maxim Kondratyev tvrdo pálil od modrej čiary, ale jeho pokus nebol presný.

42:47
    Na začiatku tretej tretiny sa hrá zväčša v stredom pásme.

42:12
    Na druhej strane to pohotovo skúšal Denis Platonov, ale jeho strela neohrozila hosťujúceho brankára.

41:23
    Hostia sa ale vôbec nedokázali presadiť.

40:46
    Francis Pare vybojoval puk v útočnom pásme. Hostia tak môžu pokračovať vo svojej akcií.

40:26
    V úvode tretej tretiny vidíme ofsajd v podaní Čeljabinsku. V postavení mimo hry bol Dmitry Pestunov.

40:01

Po druhej tretine môžu byť spokojnejší domáci hokejisti, ktorí sa v 25. minúte zásluhou Chrisa Leeho dostali do vedenia. DOmáci obranca výborne zakončil prečíslenie 2 na 1 a je zatiaľ jediným strelcom zápasu. Tretie tretina sa začne približne o 14:39.

40:00

39:44
    V závere sa ešte snažil navýšiť náskok domácich Sergei Mozyakin, ale jeho strela minula priestor troch žrdí hosťujúcej brány.

39:00
    Z tesnej blízkosti zakončoval na druhej strane Vladislav Kaletnik, ale jeho strela tesne minula ľavú tyč Garnettovej brány.

38:23
    Pred domáceho brankára sa dobre natlačil Vyacheslav Osnovin, ale v presile domácich hokejistov nakoniec neuspel.

37:52
    Hra sa presťahuje pred Koshechkina po tom, ako domáci zahrali ďalšie zakázané uvoľnenie.

37:34
    V krátkom časovom úseku sa puk po tretíkrát ocitol na tribúne. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

36:45
    Útočnú akciu domácich prerušuje Michael Garnett, ktorý pre istotu prikryl puk svojou lapačkou.

36:26
    Po prihrávke Kovářa sa ocitol vo veľkej šanci Danis Zaripov. Jeho strela ale bola v poslednej chvíli zblokovaná, čo sa pričinil jeden z hosťujúcich obrancov.

35:52
    Hra je prerušená, pretože puk skončil až na tribúne. Vhadzovať sa bude v stredovom kruhu.

35:10
    Prebieha posledná päťminútovka druhej tretiny a treba povedať, že hokejisti Čeljabinsku sú aktuálne lepším mužstvom.

34:51
    Akcia domácich je zastavená hvizdom rozhodcu v ofsajde bol Denis Platonov.

34:14
    Francis Pare to teraz dobre skúšal strelou z otočky. Koshechkin si ale naďalej udržiava čisté konto.

33:56
    Na druhej strane sa musel činiť Michael Garnett. Oskar Osala nebezpečne pálil z pravej strany strelou z prvej. Brankár hostí ale predviedol efektný zákrok lapačkou.

32:35
    Zásluhou presilovej hry hostia zvýšili aktivitu, ale ani Martin Růžička si na domáceho brankár neprišiel. Domáci brankár podržal svoj tím.

31:56
    Koshechkin mal opäť prácu. Tentokrát od modrej čiary strieľal Artyom Borodkin.

31:25
    Ďalšiu útočnú akciu hostí rozohráva spoza vlastnej brány Ilya Davydov.

30:58
    Opäť musel zasahovať Koshechkin. Tentokrát z prvej pálil Deron Quint, ale jeho strela mierila iba do stredu brány.

30:25
    Domáci tím sa následne oslobodzuje.

30:14
    Od modrej čiary pálil Maxim Kondratyev, ale Koshechkin jeho strelu dobre vyrazil.

29:54
    Prvýkrát budú hrať presilovku aj hostia. Dve minúty za hákovanie dostáva Vladimir Kaletnik.

28:35
    Spoza brány to teraz dobre skúšal Khabarov, ale Garnett sa nenechal prekvapiť.

28:14
    Hra nabrala teraz veľmi dobre tempo. Hrá sa dlho bez prerušenia.

27:38

27:24
    Mozyakin poslal krásnu prihrávku pred bránu na Kovářa. Domáci útočník bol ale tiesnený a tak nedokázal dobre zakončiť.

26:35
    Magnitogorsk zavrel hostí do svojho obranného pásma. Po strele Brenta musel zasahoval Garnett. Ťažkú situáciu brankár Čeljabinsku zvládol.

26:00
    V úvode presilovky pálil opäť Chris Lee, ale druhý gól v zápase nepridal.

25:38
    Magnitogorsk bude hrať opäť presilovú hru. Dve minúty za krosček dostáva Alexei Vasilchenko.

25:22
    Na druhej strane sa snažil vyrovnať Danil Gubarev, ale jeho strela našla iba pripraveného domáceho brankára.
    Chris LEE - 1:0

24:19
    Domácim to konečne vyšlo! Po chybe Atyushova sa dostali domáci do prečíslenia. CHRIS LEE zobral zodpovednosť na svoje plecia a presnou strelou otvoril skóre dnešného zápasu. Bez asistencie.

23:58
    Strelu Růžičku spoľahlivo kryje Koshechkin.

23:24
    Maxim Yakutsenya sa najlepšie zorientoval pred bránou hostí, ale Garnetta ani tentokrát neprekonal.

22:57
    Zakázané uvoľnenie Magnitogorsku.

22:31
    Skvelý Garnett ! Po prihrávke Brenta zakončoval Tim Stapleton, ale americký brankár reflexívne vyrazil jeho strelu ľavým betónom.

21:22
    Teraz sa hostia dokonca oslobodili. Magnitogorsk začína svoju ďalšiu útočnú akciu až zo svojho obranného pásma.

20:50
    Magnitogorsk je nasťahovaný v útočnom pásme, ale hostia ich dobre vytláčajú.

20:23
    Zaripov bol ale faulovaný. Dvojminutový trest dostáva Stanislav Chistov.

20:20
    Hneď v úvode mali domáci veľkú šancu. Po osi Mozyakin- Kovář- Zaripov mal ruský útočník veľkú šancu, ale nakoniec z tesnej blízkosti Garnetta neprekonal.

20:01

Máme za sebou prvú tretinu. Aktívnejší boli síce domáci hokejisti, ale až na pár výnimiek si veľa šancí nevypracovali. V drese Čeljabinsku dnes výborné chytá Michael Garnett, ktorý si poradil so šancami Zaripova i Kovářa. V prvej tretine sme gól nevideli, a tak je stav stretnutia 0:0. Druhá tretina sa začne približne o 15 minút.

20:00

19:32
    Čejlabinsk sa usadil v útočnom pásme, ale všetky jeho strely boli zblokované.

19:02
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

18:57
    Domáci sa ocitli opäť v postavení mimo hry.

18:06
    Na druhej strane sme v akcií videli Stanislava Chistova, ale o puk ho napokon obral Osala.

17:22
    V závere presilovej hry sa úplne sám pred Garnettom ocitol Ján Kovář. Jeho zakončenia ale brankár hostí vyráža svojou hruďou.

17:01
    Hostia sa opäť oslobodzujú.

16:28
    Opäť zahrozil prvý útok domácich. Mozyakin pekne nastrelil puk pred Garnetta, ale obrancovia hostí nakoniec črtajúce sa nebezpečenstvo odvrátili.

15:54
    Hostia sa na začiatku oslabenia dobre bránia. Puk do stredného pásma vyváža Martin Růžička.

15:23
    V zápase vidíme prvé vylúčenie. Na trestnú lavicu putuje obranca hostí Ilya Davydov.

14:32
    Magnitogorsk teraz poriadne zatlačil svojho súpera. Maxim Yakuntsenya sa dostal k zakončeniu, ale nakoniec minul bránu hostí.

14:06
    Denis Platonov sa dobre natlačil pred Garnetta, ale nakoniec ani on nedokázal prekonať amerického brankára.

13:22
    Domáci sa opäť nepresadili. Dopredu tak môžu ísť hostia.

12:45
    To bola šanca! Danis Zaripov po prihrávke od Kovářa zakončoval z tesnej blízkosti, ale Michael Garnett predviedol vynikajúci zákrok.

11:09
    Na druhej strane musel po dlhej dobe zasahovať aj Koshechkin. Strelu Antona Glinkina domáci brankár vyrazil do bezpečia.

10:22
    Ďalší ofsajd domácich. Voči pravidlám sa teraz previnil Evgeny Timkin.

10:10
    Máme za sebou úvodných 10 minút zápasu a treba povedať, že veľa hokejovej krásy sme zatiaľ nevideli.

9:36
    Domáci priaznivci si teraz pýtali nedovolený zákrok na jedného z domácich hokejistov, ale hlavný rozhodca ostáva pokojný.

9:00
    Mozyakin hľadal svojou prihrávkou Kovářa. K puku sa nakoniec dostal Biryukov, ale ani on neohrozil Garnetta.

8:35
    Hra je teraz veľmi rozkúskovaná a chýba jej väčšie tempo. Tentokrát je hra prerušená kvôli ofsajdu domácich.

8:18
    Prvý útok hostí opäť neuspel. Ďalšiu útočnú akciu môžu založiť hokejisti Magnitogorsku.

7:38
    Tim Stapleton zahral vysokou hokejkou. Vhadzovať sa tak bude v strednom pásme.

6:49
    Domáci sú zatiaľ jasne aktívnejší. O zmenu skóre sa snažil Vladimir Kaletnik, ale jeho pokus bez väčších problémov kryje Garnett. Nasleduje reklamná prestávka.

5:34
    A opäť bol v akcií Garnett, tentokrát likviduje strelu Oskara Osalu.

4:50
    Na druhej strane zasahoval po strele Zaripova Michael Garnett. Vhadzovať sa bude v útočnom pásme domácich.

4:35
    Z ľavej strane nebezpečne pálil Martin Růžička, ale jeho strela minula domácu bránku.

3:44
    Vladimir Kaletnik hľadal pred bránou Chistova, ale nakoniec jeho prihrávka na jeho spoluhráča neprešla.

2:35
    Hra je zatiaľ veľmi rozháraná. Vidíme množstvo nepresností na oboch stranách.

2:11
    Aktívnejší sú zatiaľ domáci, ale hostia sa zatiaľ dobre bránia.

1:30
    Hra je prerušená, vhadzovať sa bude v stredom pásme.

1:15
    Na druhej strane pálil Chistov, ale domácu svätyňu netrafil.

0:58
    Prvá šanca zápasu. Zaripov hľadal pred bránou Jána Kovářa, ale český útočník svojou strelou neprekonal brankára Čeljabinsku.

0:28
    Prvýkrát bol v akcií Zaripov, ale puk zabudol za bránkou Michaela Garnetta.

00:01

Metallurg Magnitogorsk: Koshechkin (Murygin) – Antipin, Biryukov (A), Lee, Tereschenko, Malenkich, Khabarov, Ibragimov, Bereglazov – Mozyakin (C), Kovář, Zaripov (A) – Platonov, Kosov , Stapleton – Brent, Kaletnik , Timkin – Yakutsenya, Yunkov , Osala.

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Demchenko) – Quint, Borodkin, Kondratyev (A), Vasilchenko, Atyushov (A), Martynov, Davydov – Chistov (C), Pare, Penkovsky – Popov, Pestunov, Glinkin – Osnovin, Růžička, Panov – Gubarev, Velichkin, Kokuyov – Kruchinin.

Vážení diváci vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu Metallurg Magnitogorsk – Traktor Čeljabinsk. Stretnutie sa začne o 13:00 a vy by ste si ho rozhodne nemali nechať ujsť.

Metallurg Magnitogorsk sa nachádza na treťom mieste tabuľky Východnej konferencie. Doposiaľ nazbieral 101 bodov, čo ho takisto radí aj na druhé miesto v Charlamovovej divízi. Na vedúci tím AK Bars Kazaň strácajú zverenci Mikea Keenena iba 4 body, a tak by v dnešnom zápase rozhodne nemali zaváhať. V domácom prostredí si na svoje konto pripísali v 25 zápasoch 18 výhier a nazbierali celkovo 50 bodov. Najväčší podiel na skvelých výsledkoch Magnitogorsku má prvý útok v zložení Zaripov-Kovář- Mozyakin. Práve Mozyakin sa veľmi dobre naladil na zvyšok sezóny v prestížnom All Stars Game, keď skóroval až šesťkrát. Spomínaná trojica nazbierala už úctyhodných 159 bodov. Veľkou oporou tímu je aj brankár Vasily Koshechkin.

Na druhej strane Traktor Čeljabinsk sa nachádza vo Východnej konferencii na priebežnom 7. mieste. Zverenci trénera Nikolishina si doposiaľ pripísali na svoje konto 70 bodov a na deviaty Vladivostok majú náskok deviatych bodov. V posledných zápasoch sa Čeljabinsku ale príliš nedarí. Z posledných 5 zápasoch dokázali uspieť iba raz, keď zvíťazili len na ľade Jekaterinburgu. Celkovo v zápasoch vonku získal Čeljabinsk 26 bodov, čím sa zaradili medzi priemer KHL. Lídrom produktivity je 37- bodový Anton Glinkin. V priebehu sezóny zaznamenal 13 gólov a pridal 24 asistencií. V zápase proti Magnitogorsku určite nebudú hostia v úlohe favorita.