Chabarovsk – Novokuzneck 0:3 (kon.) | Vladivostok – Novosibirsk 2:1 (kon.) | Omsk – Čerepovec 2:3 (po pr.)
Jekaterinburg – Jugra Chanty-Mansijsk 2:0 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Čeljabinsk 2:0 (kon.) | Ufa – CSKA Moskva 1:2 (kon.)
Togliatti – Nižnekamsk 6:2 (kon.) | Kazaň – Dinamo Minsk 2:1 (kon.) | D. Moskva – Viťaz 3:2 (kon.)
Petrohrad – Záhreb 5:2 (kon.) | Soči – Jaroslavľ 4:1 (kon.) | Helsinki – A. Mytišči 2:0 (kon.)
Riga – HC Slovan 6:0 (kon.)
Avangard Omsk
2:3 (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)
Severstaľ Čerepovec
Nedeľa 01.02.2015, 12:00 • Omsk Arena • KHL

Je dobojované! Nakoniec sa predsa len z víťazstva radujú hostia, aj keď sa dá povedať, že stratili jeden bod. Na úvod predĺženie sa trafil nik iný ako Dmitrij Kagarlickij. To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (14:21:08)

Dmitrij KAGARLICKIJ - 2:3

60:19
    Severstal Čerepovec dal gól!
    Už po niekoľkých sekundách predĺženie sa podarilo hosťom rozhodnúť o zisku dvoch bodov. Presadil sa DMITRIJ KAGARLICKIJ. Asistencie: Pavel Černov.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V tretej tretine sa nakoniec domácim podarilo vyrovnať na 2:2 a tak nasleduje predĺženie. Naopak smutní môžu byť hostia, ktorí mali zápas rozohraný na zisk troch bodov.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:20
    Čerepovec hrá v plnom počte.

58:17
    Teraz sa hosťom podarilo vyhodiť cez všetky čiary.

57:50
    Založenie útoku Omsku nevyšlo a puk končí na zakázanom uvoľnení.

57:20
    Kovyršin dostáva 2 minúty za nedovolené bránenie.

57:15
    Po chybnej rozohrávke sa Kovyršin dostal do úniku na Kostina, ale toho nedokázal prekonať a navyše ho zrejme fauloval.

56:36
    Trunjov skúsil z krídla preveriť Kostina, ale ten bez problémov zakročil.

55:01
    Prebieha už posledná päťminútovka tejto tretiny a rázom sú v lepšej pozícii domáci.
    Jevgenij KULIK - 2:2

53:49
    Avangard Omsk dal gól!
    A je vyrovnané! Úspešným strelcom sa stal JEVGENIJ KULIK po prihrávke Perežogina. Asistencie: Alexander Perežogin, Alexander Popov.

51:18
    Po dlhšom čase sa do útočného pásma pozreli aj hráči Severstalu, ale do zakončenia sa nedostali.

50:00

49:31
    Lenže už je defenzíva hostí pozornejšia a celkom dobre drží súpera na dištanc.

48:16
    Domáci sa držia v útočnom pásme a pokúšajú sa kombinovať. Severstal je v tejto fáze príliš pasívny.

48:00
    Konev dostáva 2 minúty za zdržovanie hry.
    Alexander POPOV - 1:2

47:04
    Tak predsa sa dokázali domáci presadiť. Z rohu prihrával pred bránku Kalinin a ALEXANDER POPOV už dokázal puk usmerniť za Magarilova. Asistencie: Sergej Kalinin, Jevgenij Kulik.

45:06
    Bučnevič dostáva 2 minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

44:49
    Rasskazov sa dostal k odrazenému puku a jeho strela končí na hornej tyčke!

44:18
    Brankár Severstalu musí z času na čas predviesť nejaký zákrok, ale nie je to nič náročné.

43:13
    Za všetko hovorí zmätok v rozohrávke domácich. Našťastie chybu nedokázali hostia potrestať.

42:25
    Až teraz mal Magarilov prácu, keď musel pokryť zakončenie Paršina zblízka.

41:26
    Vyzerá to tak, že ani do tretej tretiny nevstúpili domáci s lepším pohybom a budú to mať náročné.

40:01

Aj druhá tretina je minulosťou. Tempo nebolo oslnivé ani v tejto časti. Hostia držali poctivú obranu a pridali ešte jeden gól. Ofenzíva Avangardu je prakticky neviditeľná a pre tretou tretinou to neveští pre nich nič dobré.

40:00

39:22
    Defenzíva Severstalu je veľmi koncentrovaná a zbiera všetky nahodené puky.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

37:48
    Kagarlickij sa snažil niečo vymyslieť v ofenzíve, ale proti presile nemal veľa šancí na úspech.

36:10
    Keď to nejde, tak to nejde. Prvej domácej formácia sa nepodarilo presadiť a presilovka sa pomaly a isto končí.

35:26
    Pred bránku posielal puk Širokov, ale nikto zo spoluhráčov ho nedokázal tečovať.

34:38
    Berdnikov dostáva 2 minúty za nedovolené bránenie. Presilovka pre Omsk.

33:33
    Hrá sa v plnom počte na oboch stranách.

33:20
    Smerom do ofenzívy to Omsku vôbec nejde a stále nemá potrebné tempo. Akoby domácich trápila únava.

32:50
    Severstal sa snaží držať puk v útočnom pásme a šetriť potrebné sekundy.

31:33
    Neprjajev dostáva 2 minúty za hákovanie a Bučnevič 2 minúty za prifilmovaný pád.
    Pavel ČERNOV - 0:2

30:56
    A už je to o dva góly! Bučnevič poslal prihrávku na PAVLA ČERNOVA a ten sám pred Kostinom presne zakončil. Avangard musí pridať lebo takto sa k bodom v dnešnom zápase nedostane. Asistencie: Pavel Bučnevič.

29:25
    Omsku sa napriek snahe nedarí pritlačiť protihráčov. Hostia hrajú veľmi umne a pozorne v defenzíve.

27:46
    Domáci hrajú taktiež v plnom počte.

27:31
    Hostia sú v plnom počte.

26:58
    Pri hre 4 na 4 sa držali hostia v útočnom pásme, ale nakoniec ich súper do šance nepustil.

25:46
    Širokov dostáva 2 minúty za hákovanie a tak sa presilovka jeho tímu končí.

25:32
    Bučnevič dostáva 2 minúty za podrazenie.

24:15
    Prihrávka Kalinina sa dostala k Ljaminovi, ale ten nepreveril Magarilova. Defenzíva hostí jeho pokus zblokovala.

23:21
    Magarilov bol úspešný aj proti Sobotkovej strele. Hra bola prerušená.

22:23
    Avangardu sa nedarí, ak sa už aj dostane do pozície na zakončenie, tak príde nepresná strela.

21:19

20:52
    Prvý domáci útok nedokázal v útočnom pásme nič vymyslieť a tak sa hostia oslobodili.

20:01

Prvá tretina je za nami. Do vedenia sa v nej dostali hosťujúci hráči, keď sa v 7.minúte presadil Nikoncev. Čerepovec mal aj ďalšie príležitosti, ale gól už streliť nedokázal a rovnako ani domáci, ktorí sa nedostávali príliš do šancí.

20:00

19:19
    Bučnevič dostáva 2 minúty za podrazenie a tak si pred koncom tretiný zahrajú presilovku domáci.

18:32
    Akcia hostí sa končí, keďže rozhodca si všimol ofsajdové postavenie.

17:58
    Kostin musel predsa len zasahovať, ale až po oslabení, keď sa pred neho dostal Trunjov.

17:51
    Omsk hrá v plnom počte.

17:20
    Keď už prišli strely do modrej čiary, tak ani jedne neprešla pred Kostina.

16:40
    Lenže kvôli dobrej defenzíve sa nedarí hosťom dostať a usadiť v útočnom pásme.

15:51
    Semjonov dostáva 2 minúty za držanie a je tu presilovka pre Severstal. Ďalšia šanca na zvýšenie náskoku.

14:50
    Nepresná akcia Omsku končí až zakázaným uvoľnením a bude sa vhadzovať pred Kostinom.

14:09
    Opäť musel zasahovať Kostin a po prerušení hry nasleduje reklamná prestávka.

13:18
    Hostia si veľmi umne držia svoje vedenie a nepúšťajú súpera do nejakého tlaku.

12:00
    Avangard hrá v plnom počte.

11:50
    Oslabenie domáceho tímu sa končí a Čerepovec sa nedostal do žiadnej vyloženej šance.

11:20
    Kvapilov pokus z ľavej strany skončil nad bránkou Kostina.

10:00
    Pervušin dostáva 2 minúty za sekanie a je tu ďalšia presilovka pre hostí.

09:08

08:58
    Severstal nemá v tomto oslabení výraznejšie problémy a veľmi dobre sa bráni.

08:24
    Na pravej strane dostal prihrávku Širokov, ale Magarilov bol pripravený a úspešne zakročil.

07:08
    Stasenko dostáva 2 minúty za držanie a tak je tu presilovke pre Avangard.
    Anatolij NIKONCEV - 0:1

06:33
    Hostia sa predsa len dostávajú ako prví do vedenia! Presadil sa ANATOLIJ NIKONCEV. Asistencie: Vadim Bernikov, Ilja Chochlov.

05:55
    Ďalšie nepríjemností pre domácich! Po zlej rozohrávke mal šancu Monachov, ale Kostin dokázal zakročiť a neinkasoval ani z následného chaosu v jeho bránkovisku.

05:18
    Domáci hrajú v plnom počte.

04:50
    Omsk posiela puk cez všetky čiary.

04:11
    Hostia boli rozostavení v útočnom pásme a mali aj šancu! Z dobrej pozície sa však netrafil presne Kagarlickij.

03:18
    Širokov dostáva 2 minúty za nedovolené bránenie a je tu presilovka pre hostí.

02:26
    Oba tímy sa ešte len dostávajú do tempa a rovnako dá sa povedať aj fanúšikovia. Verme, že náš čaká pekný zápas.

01:45
    Za hostí sa prezentoval najproduktívnejší hráč Kagarlickij, ale Kostin si s jeho pokusom poradil.

00:50
    Domáci sa ako prví dostali do útočného pásma, ale tam sa už do zakončenia nedostali.

00:01

Prajem príjemné poludnie všetkým fanúšikom kvalitného hokeja. Dnes pokračuje KHL slušnou porciou zápasov. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať súbojom medzi Avangardom Omsk a Severstalom Čerepovec. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 12:00 SEČ.

Domácim sa v tejto sezóne darí a stále sa drží na popredných priečkach konferencie. Avangardu patrí v tabuľke Východnej konferencie 4.miesto so ziskom 93 bodov pri skóre 150:119. Z posledných piatich zápasov získal len 4 body za 1 víťazstvo a 1 prehru po predĺžení a tak je na čase bodovať naplno. V poslednom kole doma Omsk prehral s Novgorodom 2:3. Najproduktívnejším hráčom tímu je Denis Paršin, ktorý nazbieral 50 kanadských bodov za 24 gólov a 26 asistencií.

Severstal Čerepovec

Hostia ešte musia o playoff tuho bojovať, ale stále nič nie je stratené. Severstalu patrí v tabuľke Západnej konferencie 13.miesto so ziskom 66 bodov pri skóre 130:150 a na postupovú ôsmu priečku stráca 4 body. Z posledných piatich zápasov získali hostia 7 bodov za 2 víťazstvá a 1 prehru po predĺžení. V poslednom kole prekvapujúco zvíťazili na ľade Ufy 5:4. Najproduktívnejším hráčom tímu je Dmitri Kagarlickij, ktorý nazbieral 38 kanadských bodov za 10 gólov a 28 asistencií.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:00.

Martin Platko

Góly a asistencie: 48. Popov (Kalinin, Kulik), 54. Kulik (Perežogin, Popov) – 7. Nikoncev (Berdnikov, Chochlov), 31. Černov (Bučnevič), 61. Kagarlickij (Černov)

Avangard Omsk: Kostin (Rejzvich) – Kulik, Gustafsson, Kuljaš, Ljamin, Gončarov, Chomickij, Pervušin, Gluchov – Širokov, Sobotka, Rasskazov – Fiščenko, Popov, Perežogin – Semjonov, Kalinin, Paršin – Lauta, Volkov, Neprjajev
    Severstaľ Čerepovec: Magarilov (Smirjagin) – Konev, Arzamascev, Chochlov, Urbom, Antropov, Stasenko, Lukin, – Trunjov, Trubačjov, Kvapil – Kazakovcev, Kovyršin, Monachov – Bučnevič, Černov, Kagarlickij – Mons, Thuresson, Berdnikov – Nikoncev

Rozhodca: Gamalej, Gusev – Golovljov, Maťuša