Ottawa – Arizona 7:2 (kon.) | Boston – LA Kings 3:1 (kon.) | NJ Devils – Florida 3:1 (kon.)
NY Rangers – Carolina 4:1 (kon.) | Philadelphia – Toronto 1:0 (kon.) | Winnipeg – Dallas 2:5 (kon.)
Tampa Bay – Columbus 3:1 (kon.) | Calgary – Edmonton 4:2 (kon.) | San Jose – Chicago 2:0 (kon.)
Montreal – Arizona 2:3 (kon.) | Washington – St. Louis 3:4 (kon.) | Pittsburgh – Nashville 0:4 (kon.)
Vancouver – Minnesota 2:4 (kon.)
New Jersey Devils
3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Florida Panthers
cz Nedeľa 01.02.2015, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Dnes se proti sobě představí celky, které stále bojují o play-off. Větší šanci mají Panteři, kteří ztrácejí na toto vyvrcholení celé sezóny šest bodů, New Jersey už třináct.

Florida Panthers neprožívá vůbec špatnou sezónu. Mladý tým vedený produktivní trojicí Nick Bjugstad (29 bodů, 16+13) – Aaron Ekblad (28 bodů, 7+21) – Jonathan Huberdeau (26 bodů, 9+17) ztrácí na play-off, jak jsem již zmiňoval šest bodů. Naposledy se tento celek dostal do vyřazovacích bojů v sezóně 2011/2012, kde se potkali právě s Devils. Tuto sérii vyhrál celek ďáblů v poměru 4:3. Cestu Devils ukončilo až Los Angeles Kings ve finále Stanley Cupu. Celek Gerarda Gallanta je na deváté pozici Východní konference se skóre 114-129. Po dlouhé době se může celek z Floridy spolehnout i na brankářskou jistotu, kterou je Roberto Luongo. Zklamání vidí určitě v neproduktivitě Tomáše Fleischmanna (13 bodů, 5+8), či Scottieho Upshalla (11 bodů, 5+6).

Rýsuje se další nepovedené sezóna pro New Jersey Devils. Celek bývalého skvělého obránce a místní legendy, Scotta Stevense je ve Východné konferenci na čtrnáctém místě. Stejně jako Florida, tak i Devils se podívali do vyřazovacích bojů naposledy v sezóně 2011/2012, kde ovšem došli mnohem dál. New Jersey má na svém kontě pětačtyřicet bodů při skóre 110-137. Tahouna tento celek stále nenašel. Nejvíce bodů získali Adam Henrique (26 bodů, 10+16), Jaromír Jágr (25 bodů, 9+16) a Mike Cammalleri (21 bodů, 15+6). Více by asi generální manažer Lou Lamoriello očekával od Patrika Eliáše (21 bodů, 6+15), či Travise Zajace (16 bodů, 8+8).

Předpokládané sestavy

New Jersey Devils: Kinkaid (Schneider) – Larsson, Greene, Židlický, Fraser, Merrill, Harrold – Jágr, Gomez, Henrique – Havlát, Zajac, Eliáš – Bernier, Cammalleri, Zubrus – Tootoo, Josefson, Ruutuu
    Zranění: Eric Gelinas, Michael Ryder

Florida Panthers: Luongo (Montoya) – Ekblad, Campbell, Kulikov, Petrovic, Gudbranson, Mitchell – Boyes, Barkov, Huberdeau – Pirri, Bjugstad, Jokinen – Fleischmann, Bolland, Bergenheim – Thornton, MacKenzie, Upshall

Tomáš Kopecký (FLA) – 7 bodů (2+5)
    Ledová plocha v Prudential Center se na malou chvíli změnila na halu bez ledu, nyní je vše zpět

Poslední vzájemná utkání

12.10 Florida 1:5 Devils
    1.4 Devils 6:3 Florida
    15.3 Florida 5:3 Devils
    12.1 Devils 2:1 Florida

Statisticky dnes vše nahrává domácímu celku. Ať už se jedná o lepší formu, či poslední vzájemné střetnutí. Devils na Floridu umí.

New Jersey Devils: Kinkaid (Schneider) – Larsson, Greene, Židlický, Fraser, Merrill, Harrold – Zubrus, Cammalleri, Jágr; Eliáš, Zajac, Havlát – Henrique, Gomez, Bernier – Ruutu, Josefson, Tootoo

Florida Panthers: Luongo (Montoya) – Ekblad, Campbell, Kulikov, Petrovic, Gudbranson, Mitchell – Boyes, Barkov, Huberdeau – Pirri, Bjugstad, Fleischmann – Jokinen, Bolland, Bergenheim – Thornton, MacKenzie, Upshall

Rozhodčí: Brad Watson, Justin St. Pierre – Derek Nansen, Jay Sharrers.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Pár fotek z rozbruslení domácího celku

00:01

00:01
    Na buly úspěšnější domácí, jenž nastupují v červených dresech.

00:25
    U puku jsou ovšem panteři.

00:45
    Hraje se za brankou Roberta Luonga. Devils vymýšlí překvapivou akci.

01:21
    Střela Gudbransona zblokována jedním z domácích hráčů. U puku jsou Devils.

01:47
    Mike Cammalleri (NJD) je vyloučen na dvě minuty za držení.

01:54
    New Jersey dostalo puk ze svého pásma.

02:10
    Nyní jsme byli svědky zajímavé situace. Devils měli puk v obranném pásmu a nikdo jej nenapadal, tak jeden z obránců s pukem míchal a po deseti sekundách jej napálil pryč ze třetiny.

02:30
    Florida se ocitla v ofsajdu. Vhazuje se ve středním pásmu.

03:16
    Floridě se přesilová hra vůbec nedaří a Devils opět vyhazují přes všechny čáry.

03:40
    Nyní již Kinkaid zasáhnou musel, ale nedá se říct, že by se musel nějak vytáhnout.

03:47

04:15
    I po přesilové hře se Florida drží v útočném pásmu. Nebezpečná ale prozatím není.

05:04
    U puku domácí, kteří se pomalou kombinací dostávají dopředu.

05:22
    Marek Židlický vystřelil tvrdou ránu na Luongovo branku. Poté následoval velký závar, který nakonec skončil protiútokem hostů, který pokryl Kinkaid.

06:14
    Harroldova střela od modré zablokována hráčem Panterů.

06:47
    Andy Greene obdržel puk v pravém kruhu a vypálil hodně svižnou ránu na Luonga, jenž projektil vyráží mimo!

06:56
    Nyní již hostujicí brankář puk ukryl ve své lapačce. Následuje komerční přestávka.

06:58
    Devils vyhráli buly divný stylem. Puk skončil až u Kinkaida.

07:08
    Po nepřesné přihrávce se píská domácímu celku zakázané uvolnění.

07:36
    Zajímavě vypadal přechod Henriquea do útoku. Jeho rána byla avšak zablokována.

08:11
    Další rána Henriquea. Nyní vyšla od modré čáry a skončila mimo ohrožení Luongovo branky.

08:34
    Keith Kinkaid ukryl puk ve své lapačce, což znamená buly po jeho pravici.

08:59
    Jeden z hostujicích hráčů dostal skvělý pas zpoza branky. Z bezprostřední blízkosti trefil Kinkaida jen do betonů.

09:40
    Devils právě vstřelili branku!
    A máme tu úvodní branku dnešního střetnutí. Dainius Zubrus přenechal puk JAROMÍRU JÁGROVI, jenž si s projektilem najel do prostředka hřiště a střelou pod břevno otevřel skóre!
    Asistence: Dainius Zubrus
    Jaromír JÁGR - 1:0

10:32
    Luongo ukryl puk ve své lapačce, což znamená další komerční přestávku.

10:50
    Stahovačkou se prezentoval Jonathan Huberdeaut. Kinkaid připraven.

11:20
    Devils ztratili puk v útočném pásmu. Hrají hosté.

12:05
    Lehčí nahození přes obranu Devils neprošlo. U puku opět domácí, kteří zakládají další útočnou akci.

12:40
    Luongo kryje nahození Devils z poloviny hřiště. S hráčem za brankou rozehrává.

13:02
    Jenže hosté se nedokáží dostat ze své útočné třetiny.

13:10
    A jsou za to potrestáni. Dvě minuty inkasuje Dmitrij Kulikov za držení.

13:22
    Marek Židlický ihned pálil, ale jeho rána skončila na hrudi brankáře.

13:45
    Na přesilovce je člen čtvrté formace, Jordin Tootoo, což je docela zajímavé.

14:08
    Florida se osvobozuje. Devils zatím v přesilové hře nic neukázali, stejně jako Florida ve své první početní výhodě.

14:36
    A já to nyní zakřikl! Scott Gomez nahrál na Steve Berniera, který stál před brankou. Tento útočník ještě posunul zadovkou na skvěle postaveného MIKE CAMMALLERIHO, jenž doklepl puk do odkryté branky!
    Asistence: Steve Bernier, Scott Gomez
    Mike CAMMALLERI - 2:0

15:30
    Florida se pokoušela vrátit se do zápasu, ale Jokinen proti Kinkaidovi neuspěl. Následuje další komerční přestávka.

15:55
    Devils se zmocňují puku a vyrážejí do útoku.

16:14
    Dvě šance domácích. V té druhé byl Patrik Eliáš, který tečoval puk před brankou, ale nebyl úspěšný.

16:33
    Střela Adama Henriquea skončila mimo brankovou konstrukci.

16:59
    Erik Gudbranson nyní narazil na mantinel jednoho z domácích hráčů a tím Florida získala puk.

17:39
    Hraje přerušena a na trestnou lavici putuje Shawn Thornton, jenž si počínal nedovoleně v souboji za brankou.

17:59
    Devils ale pásmo ztrácejí po individuální chybě. Ihned se do pásma celek Scotta Stevense vrací.

18:53
    Jordin Tootoo obdržel puk mezi kruhy, ale nezakončil, neboť jeho rána byla zblokována.

19:00
    Hraje se poslední minuta první periody.

19:22
    Florida se nyní osvobozuje.

19:39

19:46
    Dainius Zubrus dostal puk před branku, odkud asi třikrát zkoušel překonat Luonga, ale ani jednou nebyl úspěšný.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Končí první třetina duelu mezi Devils a Floridou. S optickou převahou začali hosté, ale branku, ani větší šanci si nevytvořili. V polovině první třetiny se z ničeho nic prosadil Jaromír Jágr a Devils šli do vedení. Pět minut na to byl vyloučen Dmitrij Kulikov. Početní převaha se domácím dlouho nevedla, ale nakonec skončila gólem v síti Luonga, trefil se Mike Camallerri. V první třetině byli asi o něco aktivnější Devils.

Střely: 10:5
    Hity: 6:14
    Vyhraná vhazování: 14:4

Hráči jsou zpátky na ledové ploše, což znamená začátek druhp třetiny.

20:01

20:08
    Puk se ihned ocitl za brankou Devils.

20:21
    Zakázané uvolnění New Jersey. Bude se vhazovat po levé ruce Keitha Kinkaida.

20:27
    Devils byli na buly úspěšnějším celkem, ale puk při přechodu do útoku vzápětí ztrácejí.

20:36
    Jonathan Huberdeau projel do útočného pásma a prověřil Kinkaidovu pozornost – ta je dobrá.

21:17
    Podruhé musela zasahovat spolehlivá dvojka Devils.

21:28
    Opět vidíme typický obrázek pro dnešní utkání. Souboj se odehrává za brankou.

22:19
    Utkání je hodně bojovné, techniky v tomto utkání asi nenajdeme.

22:30
    Další lehký zákrok pro brankáře Devils.

22:38
    Poprvé v druhé třetině se Devils podívali do útočné třetiny. Střela Eliáše byla ale zblokovaná.

23:08
    Vidíme hodně nepřesností na obou stranách. Díky tomuto faktu je hra hodně neurovnaná.

23:49
    Po dalším míchaní puku za brankou se píská zakázané uvolnění, autorem jsou hráči Floridy.

24:10
    Zadovka před branku na volného Berniera nevyšla.

24:19
    Následně se do ofsajdu dostávají hosté, hra se tedy vrací do středního pásma.

24:38
    Florida se rozhodla zakombinovat si, zatím se jim ale nedaří využít své optické převahy.

25:10
    Florida ztrácí pásmo a hráči se musejí vrátit.

26:18
    Florida vyhazuje na zakázané uvolnění a před námi je komerční přestávka.

26:40
    Nahozený puk zastavil ještě před čárou pro své spoluhráče Kinkaid.

Věděli jste, že...

Aaron Eklad je šestým nejproduktivnějším obráncem mezi nováčky v historii NHL?

27:27
    Hra je stále takový neurovnaná, nevidíme vůbec pěkný hokej.

28:16
    Nadějná příležitost pro hosty přerušena nepřesnou rozehrávkou.

28:56
    Kinkaid si připsal zákrok proti další střele. Vhazuje se v obranném pásmu domácího celku.

29:32
    Alexander Barkov pálil na Kinkaida, ke kterému jeho střela ani nedošla.

30:02
    Štěstí zkoušel od modré čáry Marek Židlický. Střela rodáka z Mostu ale skončila mimo konstrukci.

30:11
    V Prudential Center probíhá další komerční přestávka.

30:11
    Ve druhé třetině jsme zatím nebyli svědky ani jedné střely domácích Devils, Florida jich vyslala pět.

30:22
    Scottie Upshall byl zasáhnut pukem poté, co jej chtěl nahodit Mark Fraser. Tohle musí být pro hostujicího útočníka hodně bolestivé.

30:43
    Židlický místo střely hodil puk za branku, kde puk mimo hřiště poslal jeden z hráčů, ale vylučovat se nebude.

31:01
    Střela Židlického byla zablokována, následná dorážka šla mimo tři tyče.

31:17
    Zakázané uvolnění Floridy.

31:44
    Přihrávka před branku domácím nevyšla. Puk zachytila obrana.

32:24
    Vzrušení bylo k vidění před brankou Kinkaida, kde se otáčel jeden z hráčů, ale branku netrefil.

32:32
    Za držení je vyloučen Jussi Jokinen (FLA).

32:45
    Devils se avšak nedokáží v útočném pásmu udržet ani v přesilové hře.

33:20
    Potřetí během pár sekund se Florida osvobozuje.

33:32
    Přesně na minutu se vyrovnají síly. Jaromír Jágr je potrestán za nedovolené bránění.

33:48
    Devils si nahrávají v obraně, přičemž dělají individuální chyby. Florida je avšak nepotrestává.

34:32

34:34
    Střela od modré čáry z hokejky floridského hráče byla sražena do sítě za brankou.

34:40
    Devils vyhodili puk až k Luongovi, což jim v současné situaci vyhovuje.

35:18
    Alexandr Barkov, stojící před brankou hledal v mezikruží zadovkou své spoluhráče. K puku se dostal Huberdeau, jenž nadvakrát Kinkaida nepřekonal!

35:32

35:36
    Kinkaid ukryl puk v lapačce, následuje komerční pauza.

35:40
    Devils stále v této třetině nevystřelili na branku.
    Střely v této třetině: 0:7

36:22
    Nahození, které se k Luongovi sotva dokutálelo kanadský brankáč ukrývá ve své lapačce.

36:56
    A další pohodový zákrok pro Kinkaida. Florida moc tohoto brankáře nezaměstnává.

37:12
    Ekbladova tvrdá rána byla tečována.

37:37
    Po pravé straně ujížděl Adam Henrique, jenž se chtěl prorvat před branku, ale obránce jej skvěle odzbrojil.

38:25
    V ofsajdu byli nachytáni Panteři, kteří následné vhazování ve středním pásmu vyhráli.

38:44
    Ke střele se dostal Dainius Zubrus, ale ani on zařízené netrefil.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:22
    Florida nyní zajímavě kombinovala a Kinkaid musel roštěpem zasáhnout proti švihu Kulikova od modré čáry.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Druhá perioda je minulostí. New Jersey v ní tahalo za kratší konec a nic nepředvedlo. Nedá se ovšem říci, že by Florida svého soupeře nějak přehrávala. Třetina bez šancí s hodně nepřesnostmi je u konce a my se můžeme těšit na třetí třetinu, která bude doufejme mnohem lepší, než ta prostřední.

Střely v této třetině – 1:12
    Střely celkem – 11:17
    Hity – 16:21
    Vhazování – 26:11

Hráči již kroužejí po ledě, třetí perioda může začít.

40:01

40:01
    Na buky úspěšnější celek Floridy, který hraje kombinačně v obraně.

40:32
    U puku Devils, ti se nyní ženou dopředu.

40:43
    Z mezikruží vyslal hodně jedovatou ránu Patrik Eliáš. Jeho střela ale těsně přestřelila branku!

41:44
    Bernier se chtěl co nejrychleji zbavit puku, ten ale skončil jen ve středním pásmu.

42:09
    Florida opět útočila až od své branky.

42:27
    Zakázané uvolnění Panterů.

42:52
    Hosté sebrali puk domácím, ale jejich útočná snaha nebyla dobrá a tak musí o puk opět bojovat.

43:27
    Florida se drží v útočném pásmu, ale všemu chybí střelba.

44:14
    Nyní je puk za brankou Luonga. Florida střádá plány na protiútok.

44:55
    Vhazuje se před Luongovo brankou.

45:08
    Pokus Floridy od modré byl sražen mimo dosah Kinkaida.

45:29
    Třetí třetina je hodně podobná té druhé. Žádné šance, marné dobývaní, hodně nepřesností. Prostě nuda.

45:35
    Hosté vyhodili na zakázané uvolnění.

46:11
    A když jsme už mohli být svědky zajímavé šance, tak rozhodčí načapali v ofsajdu Jaromíra Jágra.

46:11
    Probíhá komerční přestávka.

Vědeli jste, že ...

Willie Mitchell, obránce a kapitán Floridy byl v roce 1996 draftován New Jersey jako 199 volba?

46:26
    V dalším ofsajdu nachytáni hosté.

46:34
    Hráči Devils kombinují ve vlastní pásmu.

47:04
    Florida měla nyní šanci na snížení stavu, ale dnes jim prostě není přáno.

47:29
    Parádní přihrávku před bránku dostával Adam Henrique. Ten puk tečoval, ale branku netrefil.

47:47
    Po odpískání se na ledě strhla menší šarvátka ve které byl například Henrique. Na trestné lavici je avšak Bernier a Thornton. Hraje se čtyři na čtyři.

48:16
    Nahození na branku Kinkaid raději kryje, neboť v jeho blízkosti byl Scottie Upshall.

49:27
    Hra je i ve čtyřech hodně neurovnaná, fanouškům se to nemůže líbit.

50:14
    Keith Kinkaid se vypořádal i se střelou z úhlu. Florida by měla přijít s něčím jiným, aby tohoto brankáře překonala.

50:48
    Hosté jsou usazeni v pásmu, ale nestřílejí prostě.

51:30
    Teď se hrajeme nahoru dolů. Akorát nevidíme šance, ale nahození od branky k brance.

52:02

52:10
    Hosté se rychle dostali dopředu. Střela Petrovice byla ale další lahůdkou pro Kinkaida.

52:18
    Ďáblové vjeli do pásma, kde během jedné sekundy ztratili puk.

52:50
    Florida se nyní snažila zaměstnat Kinkaida várkou střel, ale ani s jednou neměl domácí brankář problém.

53:50
    Cammalleri nahodil puk na branku a šel střídat. Škoda, mohl to vyřešit lépe.

54:17
    Po zakázaném uvolnění, kterého se dopustili hosté je k vidění další komerční přestávka.

54:35
    Opět vidíme marnou snahu Floridy s utkáním něco udělat.

55:09
    Bjugstad byl před brankou volný, ale z mírného úhlu zakončit nedokázal.

56:20
    Kinkaid si nyní poradil s podařenou střelou od modré čáry. Huberdeau měl před sebou naprosto volný prostor.

56:28
    Roberto Luongo kryje puk, který k němu sotva doklouzal.

56:45
    Florida si zbytečně kazí své vytvořené šance individuálníma akcema.

57:15
    Roberto Luongo je na střídačce, následuje hra v šesti proti pěti.

57:21
    Marek Židlický lobem ze středního pásma netrefuje odkytou branku.

57:21
    Oddechový čas pro domácí.

57:28
    Ihned po buly se domácí zmocnili puku. Henrique ujížděl do protiútoku dvou hráčů proti jednomu obránci. Prvně jmenovaný nahrál STEVU BERNIEROVI, jenž dojel s pukem do branky!
    Asistence: Adam Henrique
    Steve BERNIER - 3:0

58:31
    Florida právě vstřelila branku!
    Po obléhání branky Keitha Kinkaida se nakonec ke střele odhodlal BRANDON PIRRI, jenž právě zkazil domácímu brankáři čisté konto!
    Asistence: Brian Campbell
    Brandon PIRRI - 3:1

58:49
    Vhazuje se v obranném pásmu Devils. Luongo opět na střídačce.

59:00
    Začala poslední minuta utkání.

59:16
    Florida ztratila puk a musí pro něj dojet až do střední třetiny.

59:28
    Závar před Kinkaidovo brankou končí ukrytím puku v lapačce domácího brankáře.

59:55
    Steve Bernier byl blízko k dalšímu zásahu do prázdné branky. Americký útočník ale branku od modré čáry minul.

60:00

A je za námi konec zápasu. Po ledě již jezdí NJ Devil, maskot New Jersey, jenž zběsile mává vlajkou Devils. Domácí celek nakonec vyválčil vítězství 3:1 a to hlavně díky dobré první třetině. Zbylé třetiny pak byli hodně ochuzené o šance. V závěru jsme viděli ještě zásah do prázdné klece a čestnou branku Panterů.

Tomáš Fleischmann (FLA) – 0+0, čas na ledě 19:11

Ode mě je to dnes vše, přeji dobrou noc, popřípadě dobré ráno. U NHL zase někdy nashledanou. (03:44:01)

David Panuška

Góly a asistencie: 10. Jágr (Zubrus, Cammalleri), 15. Cammalleri (Bernier, Gomez), 58. Bernier (Henrique) – 59. Pirri (Campbell)

New Jersey Devils: Kinkaid (Schneider) – Larsson, Greene, Židlický, Fraser, Merrill, Harrold – Zubrus, Cammalleri, Jágr – Eliáš, Zajac, Havlát – Henrique, Gomez, Bernier – Ruutu, Josefson, Tootoo

Rozhodca: Brad Watson, Justin St. Pierre – Derek Nansen, Jay Sharrers