NJ Devils – Pittsburgh 1:2 (po pr.) | Carolina – St. Louis 2:3 (0:1 po s.n.) | Colorado – Nashville 3:0 (kon.)
Vancouver – Buffalo 5:2 (kon.) | Anaheim – Chicago 1:4 (kon.) | Montreal – Washington 1:0 (po pr.)
Detroit – NY Islanders 4:1 (kon.) | Ottawa – Arizona 7:2 (kon.)

Ľubomír Višňovský (NYI) 1+0, čas na ľade 18:14
    Jaroslav Halák (NYI) – do hry nezasiahol (22:40:17)

Hviezdy zápasu:
    1. Tomáš Tatar (DET) 1+0
    2. Petr Mrázek (DET) 23 zákrokov, úspešnosť zákrokov 95.7%
    3. Brendan Smith (DET) 1+0

V poslednej tretej tretine sme napokon videli ešte tri góly, keď na 2:1 za hostí znižoval Ľubomír Višňovský, ale to bolo zo strany hostí v tomto zápase všetko. Domácim dnes vychádzali presilovky na výbornú, keď až tri góly zaznamenali počas svojej početnej výhody a pohodlne tak zvíťazili 4:1 a získali tri body do tabuľky.

Ja Vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok už neskorého večera. Dovidenia a dočítania pri ďalších športových prenosoch na športovom portáli onlajny.eu!

60:00

59:55
    Už sa nič nestane, zápas je na svojom konci!

59:20
    Brankár hostí Johnson však teraz ešte musel zasahovať po skrumáži pred jeho bránkou.

58:30
    Hosťom sa podarilo vyhodiť puk cez všetky čiary do bezpečia. Zápas sa už len dohráva, čakáme na sirénu, ktorá ukončí tento zápas.

58:22
    Krátko pred koncom poslednej tretej tretiny sa vylučuje, za hostí dostáva trest na dve minúty Martin, pretože sa proti pravidlám previnil hrubosťou.

58:10
    Teraz sme mali možnosť sledovať aj pästnú výmenu názorov, o ktorú sa postarali Martin so Smithom! Rozhodcovia už všetko upokojili.

58:05
    Puku sa teraz zmocnili ostrovania, ale do útočného pásma sa nemôžu prebiť.

57:15
    Pri puku je momentálne domáci tím, ktorý sa nemá kam ponáhľať a pokojne kombinuje s pukom. Hostia však ešte bojujú a vysoko domácich hokejistov napádajú.

56:10
    Ani domácemu tímu teraz nevyšiel prechod do útočného pásma, prerušil im ho ofsajd.

55:45
    Hostia sa snažili o rýchly prechod do útočného pásma, dopustili sa však len zakázaného uvoľnenia.

55:00
    Z bekhendu do teraz skúšal domáci Dacjuk, Johnson si s týmto pokusom domáceho hokejistu poradil.

54:35
    Zrejme sa už do konca poslednej tretej tretiny ničoho zaujímavého nedočkáme a zápas sa už bude len dohrávať, aspoň tomu nasvedčuje momentálny obraz hry.
    Gustav NYQUIST - 4:1

53:08
    Detroit Red Wings dal gól!
    Gól strelil NYQUIST . Asistencie Zetterberg, Kronwall.
    A opäť je tu využitá presilovka domáceho tímu, červené krídla sa tak dostávajú do vedenia už o tri góly a to 4:1! Hostia boli pod veľkým tlakom, puk sa dostal na hokejku GUSTAVA NYQUISTA a ten štvrtý krát rozjasal domácu arénu!

52:58
    Domáci hrajú aj túto presilovku veľmi aktívne, zatiaľ sa im však brankára hostí nepodarilo prekonať.

52:01
    Nelson a Nyquist sú späť na ľadovej ploche a domáci tím tak hrá presilovku 5 na 4!

51:40
    Hostia vyhadzujú puk cez všetky čiary do bezpečia.

51:21
    Domáci tím čaká presilovka 4 na 3, pretože za hostí ide na trestnú lavicu Hamonic za hákovanie.

51:15
    Ku puku sa teraz dostal domáci Abdelkader, jeho strela však bránku hostí len tesne minula, Johnson tak zasahovať nemusel.

50:30
    Hra sa teraz odohráva v obrannom pásme hostí, pretože domáci tím tam zatlačil svojho súpera a dostáva ho pod tlak.

50:01
    Opäť vidíme vylúčenie, tentokrát sa však vylučuje na oboch stranách, potrestanými hráčmi sú Nelson za hostí a Nyquist za domácich.
    Jonathan ERICSSON - 3:1

49:24
    Gól strelil ERICSSON. Bez asistencie.
    Domácemu tímu sa podarilo túto presilovky využiť a tak sa opäť dostávajú do vedenia o dva góly – 3:1!
    JONATHAN ERICSSON získal na modrej čiare puk na svoju hokejku a jeho šikovná strela, ktorá bola ešte zrejme niekým tečovaná skončila v bránke hostí!

48:50
    Johnson kryje tvrdú strelu Dacjuka a prerušuje tak hru. Tlak domácich počas presilovky je naozaj veľký.

47:40
    Domáci tím je s pukom usadení v útočnom pásme a dostáva hostí pod tlak.

47:18
    Presilovka pre domáci tím, De Haan sa previnil držaním a dostáva dve minúty na trestnej lavici.

47:10
    Domáci brankár Mrázek sa teraz musel mať na pozore, nebezpečnú strelu Tavaresa však dokázal zneškodniť!

47:00
    Puk sa teraz dostal na hokejky domácich hokejistov, ktorí sa s rozohrávkou nikam neponáhľajú a zvolili postupný prechod do svojho útočného pásma.

46:50
    Hostí tento gól poriadne nebudil a snažia sa pridať aj druhý. Momentálne sú častejšie pri puku a tlačia sa do zakončenia, čo robí domácim veľké problémy.
    Ľubomír VIŠŇOVSKÝ - 2:1

45:21
    Islanders dali gól!
    Gól strelil VIŠŇOVSKÝ. Asistencie Nielson, Nelson.
    Hosťom konečne vyšla presilovka a po jej bleskovom využití snižujú na 2:1, určite sa tak ešte máme na čo tešiť. Ku odrazenému puku sa dostal ĽUBOMÍR VIŠŇOVSKÝ a presnou strelou do horných častí domácej bránky poslal puk za chrbát domáceho brankára!

45:14
    Domáci Smith je vylúčený za nedovolené bránenie, presilovka pre hostí, žeby do tretice všetko dobré v podaní hostí ?

44:15
    Domáci tím sa teraz usadil v útočnom pásme, zatiaľ však len s pukom kombinuje, ku strelám na bránku hostí sa dostať nemôže.

43:40
    Po dlhšej dobe sme videli na ľade aj nejakú presnú strelu na bránku, Jurčov pokus však brankár hostí Johnson úspešne kryje.

42:10
    Domáci teraz nahodili puk do útočného pásma, ten však na svoje hokejky zobrali hostia a snažia sa o preniknutie do obranného pásma domáceho tímu.

41:45
    Červeným krídlám sa teraz nedarí v prechode do útočného pásma, hostia ich vysoko napádajú a nič tak domácim nedarujú.

41:00
    Hostia nahodili puk pred domácu bránku, Mrázek radšej hru prerušuje.

40:50
    Domáci sa po získaní puku presunuli do útočného pásma, tam však u puk rýchlo prišli a tak to smerom dopredu opäť skúšajú hostia, ktorí majú čo doháňať.

40:30
    Podobne ako v druhej tretine, tak aj teraz si domáci brankár Mrázek pripisuje prvý zákrok v prebiehajúcej tretine. Tavares ho strelou medzi nohy neprekvapil.

40:01

Oba tímy sú už späť na ľadovej ploche, posledná tretia tretina sa nám tak čoskoro začne!

Skončila sa nám druhá tretina, v ktorej sme tiež videli jeden gól, ktorý padol len pár sekúnd pred koncom druhej tretiny, gól do šatne hosťom uštedril po prihrávke Tomáša Jurča jeho spoluhráč obranca Smith a domáci tak vedú 2:0! Obraz hry bol podobný ako v prvej tretine a teda celkom vyrovnaný. Uvidíme, čo nám prinesie posledná tretia tretina.

40:00
    Brend SMITH - 2:0

39:19
    Gól strelil SMITH. Asistencie Jurčo, Sheahan.
    Predsa len sme sa ešte niečoho zaujímavého v samom závere druhej tretiny dočkali, domácim sa podarilo streliť gól do šatne a ujímajú sa tak vedenia 2:0! O gól sa teraz postarala štvrtá formácia, keď Sheahan vybojoval pred modrou puk, posunul ho na Tomáša Jurča, ten skvelou prihrávkou našiel úplne voľného BRENDNA SMITHA, ktorý poslal puk krásne do horného rohu bránky hostí!

38:45
    Už je tu samotný záver druhej tretiny, hrá sa v pomalšom a pokojnejšom tempe, uvidíme či sa ešte niečoho zaujímavého pred koncom druhej tretiny dočkáme.

37:10
    Domáci v plnom počte, ani túto presilovku sa hosťom nepodarilo využiť. Pomaly sa dostávame k záveru druhej tretiny.

36:40
    Oba tímy teraz bojovali o puk v roho klziska, domáci tím si ho vybojoval na svoje hokejky a poslal ho cez všetky čiary do bezpečia.

35:55
    Ďalšiu útočnú akciu však musia teraz hostia zakladať spoza svojej bránky. Hosťom však ešte ostáva dostatok času z presilovky.

35:25
    Táto presilovka ide hosťom zatiaľ oveľa lepšie, Boychuk však svojím streleckým pokusom domáceho brankára Mrázeka neprekonal.

35:10
    Po veľmi kratučkej dobe majú hostia šancu na reparát! trest pre hráčku lavicu domácich za príliš veľa hráčov na ľade! Trest domáceho tímu si ide na trestnú lavicu odsedieť Abdelkader.

35:03
    Ericsson je späť na ľadovej ploche, domáci tak už hrajú v plnom počte! Aj túto presilovku tak hostia zahrali veľmi zle!

34:45
    Teraz sa už hostia usadili v útočnom pásme a nebezpečne kombinujú, ku presným strelám na domácu bránku sa však dostať nemôžu.

34:15
    Domáci vyhodil puk cez všetky čiary do bezpečia a získavajú tak veľmi cenné sekundy, hosťom tak ani táto presilovka zatiaľ nevychádza podľa predstáv.

33:30
    Hostia sú síce pri puku, ale nemôžu sa prebiť do útočného pásma, presne tak, ako tomu bolo počas ich prvej presilovky ešte v prvej tretine.

33:03
    Domáci hokejista Ericsson sa previnil proti pravidlám sekaním a dostáva tak trest na dve minúty, presilovka pre hostí!

32:30
    Teraz sa už hostia dostali do streleckej príležitosti, ale Baileyho tvrdý pokus Mrázek bez problémov kryje, buly v obrannom pásme domáceho tímu.

32:00
    Hra sa teraz odohráva prevažne v útočnom pásme hostí, ale domáca defenzíva úspešne vzdoruje a nedovoľuje hosťom nič zaujímavé vymyslieť.

31:35
    Nasleduje reklamná prestávka!

30:45
    Ku puku sa teraz dostali domáci hokejisti, ale ich prechod do útočného pásma je zastavený ofsajdom. Hra sa tak na chvíľu preruší.

29:45
    V hre sa už pokračuje ďalej, sledujeme však skôr taký boj o puk a tak žiadne zaujímavé situácie nevidíme.

28:40
    Teraz sme videli nepríjemnú situáciu, keď Boychuka nešťastne trafil puk na striedačke do krku, hráč hostí je už v opatere klubových lekárov.

28:30
    Aktívnejším tímom sú v týchto chvíľach hostia, ale ak sa aj s pukom dostanú do útočného pásma, dlho sa tam neudržia. Domáci sa tak zatiaľ nemajú čoho obávať.

27:30
    Ostrovania sa však zakrátko opäť dostali do útočného pásma, po vyhratom buly pálil smerom na bránku domácich Leddy, jeho strela však bola zblokovaná do bezpečia domácim hokejistom.

27:15
    Hostia sa s pukom prebojovali do útočného pásma, tm ho však veľmi rýchlo stratili a tak je to šanca pre domácich ničo vymyslieť.

26:45

26:10
    Ku puku sa teraz dostal Grabner a dostal sa do samostatného nájazdu na domácu bránku, Mrázek však včas vyšiel z bránky a nájazd hráča hostí úspešne zneškodnil!

25:45
    Hostia sa už z tlaku dostali, momentálne sú pri puku a snažia sa prebojovať sa do útočného pásma. Pozorná defenzíva domácich im to však znemožňuje.

24:45
    Domácim tím teraz dostal hostí pod veľký tak a hostia sa musia brániť vo svojom obrannom pásme. Všetky strely domácich však končia len tesne vedľa bránky hostí.

23:55
    V útočnom pásme domácich teraz výborne zakombinovali Tatar s Dacjukom, strela druhého menovaného skončila len na pozornom betóne brankára hostí Johnsona.

22:45
    Puk opäť lieta zo strany na stranu, nič zaujímavého tak opäť nevidíme, takýto obraz hry zrejme viac vyhovuje domácemu tímu, ktorý si aj naďalej drží tesné vedenie o jeden gól.

22:00
    Hostia sa po zisku puku snažili o rýchly prechod do útočného pásma, ale ďalej ako po stredné pásma sa neprebojovali. Pri puku je tak teraz domáci tím.

21:35
    Druhá tretina sa zatiaľ odohráva v pokojnejšom tempe, ani jeden z tímov nechce spraviť chybu, dlhšie sa už hra neprerušila.

20:20
    Domácemu tíme teraz nevyšiel prechod do útočného pásma, ich snahu prerušil ofsajd.

20:10
    Úvodné buly v druhej tretine vyhrali hostia a Mrázek musel aj hneď zasahovať. Buly v obrannom pásme domáceho tímu.

20:01

Oba tímy sa už spolu s rozhodcami vrátili späť na ľadovú plochu, druhá tretina sa nám tak čoskoro začne!

Skončila sa nám prvá tretina, v ktorej sme videli jeden gól, o ktorý sa počas presilovky domáceho tímu už v 6.minúte zápasu postaral Tomáš Tatar, domáci tím tak vedie 1:0! Hral sa zatiaľ celkom vyrovnaný hokej, uvidíme čo nám prinesie druhá tretina.

20:00

19:46
    Glendening je späť na ľade, hostia tak presilovku nevyužívajú, domáci tím hrá už v plnom počte!

19:20
    Ostrovania hrajú túto presilovku veľmi zle, domáci zatiaľ neboli vystavení žiadnemu veľkému nebezpečenstvu.

18:50
    Ani teraz sa hostia do útočného pásma neprebili a domáci vyhadzujú puk cez všetky čiary preč a získavajú tak veľmi cenné sekundy.

18:30
    Hostia sa však nemôžu prebiť do útočného pásma, domácim tím zatiaľ oslabenie zvláda na výbornú.

17:44
    Pred bránkou hostí vznikol závar a bude sa vylučovať na strane domácich, potrestaným hráčom za nedovolené bránenie je Glendening. Presilovka pre hostí.

17:30
    Pri puku sú momentálne domáci hokejisti, ale svoj ďalší útok musia zakladať až spoza svojej bránky.

16:15
    Pred bránkou hostí to teraz poriadne vrelo, DeKeyser vyslal smerom na bránku hostí nebezpečnú ťahanú strelu, ktorú šikovne tečoval Dacjuk, puk skončil tesne nad bránkou hostí!

15:25
    V týchto chvíľach majú puk častejšie na hokejkách ostrovania, ale do šancí sa vďaka pozornej defenzíve domáceho tímu nedostávajú.

14:35
    Tatar sa sám natlačil pred brankára hostí, ale svoj druhý gól v zápase nepridal, brankár Johnson vyrazil puk do bezpečia!

14:25
    Hostia sa na krátky čas usadili v útočnom pásme, puk však rýchlo stratili a dopredu tak ide domáci tím. Hostia sa tak musia rýchlo vrátiť späť.

14:00
    Na druhej strane teraz musel zasahovať aj brankár hostí Johnson, avšak aj ten úspešne ukryl puk vo svojej lapačke. Hra sa tak po krátkej dobe opäť na chvíľu preruší.

13:30
    Bailey ihneď po zisku puku sa prebojoval do útočného pásma a z pravej strany poslal puk pred bránku domáceho tímu, Mrázek radšej hru prerušil. Buly v obrannom pásme domáceho tímu.

11:35
    Momentálne lieta puk zo strany na stranu a hra sa tak často neprerušuje. Oba tímy však aj často kazia svoje prihrávky a tak sme dlhšie nič zaujímavejšie nevideli.

10:45
    Ostrovania sa teraz dopustili zakázaného uvoľnenia, pred buly v útočnom pásme domácich je tu ešte reklamná prestávka!

09:55
    Tavares sa po zisku puku pokúsil o individuálnu akciu a snažil sa prebiť až pred bránku domáceho tímu, čo sa mu však nepodarilo a bol od puku včas odstavený.

09:20
    Brankár hostí Johnson musel opäť zasahovať, ale so zakončením Abdelkadera nemal žiadne problémy a puk bezpečne kryje.

09:05
    Domáci tím dlho pri puku nezostal a po zisku puku sa hostia okamžite presunuli do útočného pásma, kde nebezpečnou strelou zamestnali brankára Johnsona.

08:10
    Hostia však teraz chybovali v rozohrávke a puk tak strácajú. Dopredu to tak teraz môže skúsiť domáci tím, ktorý však zvolil pomalší prechod do útočného pásma.

07:30
    Momentálne je aktívnejším tímom New York Islanders, ktorého gól nezaskočil a snaží sa o čo najrýchlejšiu odpoveď. Domáci tím sa tak musí mať teraz na pozre.
    Tomáš TATAR - 1:0

05:29
    Gól strelil TATAR. Asistencie Datsyuk, DeKeyser.
    Domáci celok bleskovo využíva presilovú hru a dostáva sa tak v úvode zápasu do vedenia 1:0! Červené krídla sa rýchlo po zisku puku usadili v útočnom pásme a rozbehli svoj presilovkový kolotoč, TOMÁŠ TATAR získal po skvelej prihrávke puk a z bodu na vhadzovanie poslal puk do do horného rohu bránky hostí a rozjasal tak domácu arénu!

05:17
    Boychuk je vylúčený za napadnutie, keď narazil do domáceho brankára Mrázka, presilovka pre domáci celok!

04:00
    Glendening sa dral pred bránku hostí, kam ho však obrana ostrovanov nepustila a včas ho odstavila od puku, aby nevzniklo nijaké nebezpečenstvo pred ich bránkou.

03:15
    Po buly v obrannom pásme domácich sa na modrej dostal ku puku Boychuk, jeho zblokovaná strela však žiadne nebezpečenstvo pre domáci celok neznamenala.

02:55
    Prvá zaujímavejšia príležitosť v tomto zápase, Baileyho strelu domáci brankár Mrázek vyrazil svojím ramenom do bezpečia!

02:00
    Zatiaľ sa hrá opatrnejší hokej z oboch strán, nevideli sme tak žiadnu zaujímavejšiu šancu. Oba tímy momentálne bojujú o puk po rohoch klziska.

01:10
    Domácemu tímu opäť nevyšiel prechod do útočného pásma a je z toho opäť len zakázané uvoľnenie červených krídiel.

00:45
    Teraz sa už domáci tím do útočného pásma prebojoval, ale strela z hokejky Nyquista bola veľmi nepresná. Pri puku sú momentálne hostia.

00:35
    Domácemu tímu prechod do útočného pásma nevyšiel a dopustil sa len zakázaného uvoľnenia. Vhadzovanie v útočnom pásme ostrovanov.

00:14
    Zápas sa nám už naplno rozbehol, úvodné buly vyhrali domáci a s pukom sa snažia preniknúť do útočného pásma.

00:01

Oba tímy spolu s rozhodcami zápasu sú už na ľadovej ploche, po vypočutí hymny sa zápase môže začať!

Začiatok zápasu ako už býva v NHL tradične zvykom sa o čosi oneskorí.

Príjemný sobotňajší večer všetkým, ktorí ste klikli na tento on-line textový prenos a nasledujúce chvíle strávite jeho sledovaním. V bráne Red Wings sa predstaví český brankár Mrázek, náš Jaro Halák je dnes v úlohy dvojky ostrovanov. Dvojica slovenských Tomášov sa dnes v zápase predstaví, Tatar hrá v druhom útoku a Jurčo v štvrtom. V treťom útoku Red Wings sa predstaví aj český obranca Kindl. Za hostí dnes nastupuje aj náš obranca Ľubomír Višňovský.

Prajem príjemný športový zážitok!

Detroit Red Wings: Mrázek (McCollum) – Kronwall, Ericsson, Abdelkader, Zetterberg, Nyquist – DeKeyser, Quincey, Helm, Datsyuk, Tatar – Kindl, Smith, Glendening, Sheahan, Weiss – Jurčo, Andersson, Miller

New York Islanders: Johnson (Halák) – Hamonic, de Haan, Bailey, Tavares, Grabovski – Boychuk, Leddy, Strome, Nielsen, Lee – Strait, Hickey, Kulemin, Nelson, Grabner – Clutterbuck, McDonald, Martin

Rozhodca: Rooney, Furlatt – Sericolo, Henderson.

Po kratučkej pauze spôsobenej víkendom All-stars je už opäť za veľkou mlákou všetko v starých koľajách a kolotoč zápasov NHL sa točí naplno.

Dnes si bližšie posvietime na zápas dvoch vysoko postavených tímov, ktoré sú navyše priamymi tabuľkovými susedmi. V stretnutí medzi Detroitom Red Wings a New Yorkom Islanders sa na ľade Joe Luis arény predstavia aj slovenskí hokejisti. Aj vzhľadom na to, že sa duel hrá v prijateľnom čase, si rozhodne nenechajte ujsť náš online prenos, v ktorom budeme mapovať priebeh zápasu.

Ako New York Islanders, tak aj červené krídla pôsobia v Západnej konferencii. Na konte majú zhodne 65 bodov, no na tretie miesto konferenčnej tabuľky radí tím Jaroslava Haláka a Ľubomíra Višňovského fakt, že Islanders sú lídrami celej metropolitnej divízie.

V poslednom čase sa obidvom tímom vcelku dobre darilo. Posledné kolo si však nedá ani jeden z celkov do rámčeka, nakoľko Detroit podľahol Tampe 1:5 a ostrovania Bostonu v pomere 2:5.

Posledné vzájomné stretnutie takisto hostila detroitská Joe Luis aréna, v ktorej sa ešte počas decembra minulého roku radovali z víťazstva 2:1 hokejisti Islanders.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.

Miroslav Revaj

Góly a asistencie: 6. Tatar (Datsyuk, DeKeyser), 40. Smith (Jurčo, Sheahan), 50. Ericsson (bez asistencie), 54. Nyquist (Zetterberg, Kronwall) – 46. Višňovský (Nielson, Nelson)

Detroit Red Wings: Mrázek (McCollum) – Smith, Quincey, Marchenko, Ericsson, Kronwall, DeKeyser – Abdelkader, Dacjuk, Nyquist, Sheahan, Andersson, Miller, Tatar, Jurčo, Zetterberg, Glendening, Helm, Weiss.
    New York Islanders: Johnson (Halák) – de Haan, Hamonic, Leddy, Boychuk, Hickey, Višňovský – Grabovski, Tavares, Bailey – Lee, Nielsen, Strome – Grabner, Nelson, Kulemin – Martin, Cizikas, Clutterbuck.

Rozhodca: Rooney, Furlatt – Sericolo, Henderson