Kladno – Šumperk 7:2 (kon.) | Ústí n/L – Litoměřice 4:3 (kon.) | Benátky n/J – Jihlava 2:3 (0:1 po s.n.)
Havířov – Prostějov 2:1 (kon.) | Most – Třebíč 2:1 (kon.) | Kadaň – Havlíčkův Brod 1:2 (1:2 po s.n.)
Chomutov – Motor ČB 3:2 (2:1 po s.n.)
HC Slovan Ústí nad Labem
4:3 (1:0, 2:2, 1:1)
HC Stadion Litoměřice
cz Sobota 31.01.2015, 17:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem, Masarykova 232/974, Ústí nad Labem-Bukov • 1. liga (ČR)

V pozápasovém zápisu o utkání stojí:

"V čase 60:00 min. uděleny tresty při podávání rukou hráči domácích č. 77 a hráči hostů č. 31. Hráč hostí č. 31 verbálně napadl hráče domácích č. 77 blíže nezjištěnými slovy. Hráč domácích č. 77 reagoval úderem do hráče hostí č. 31. Oba hráči potrestáni trestem 5 + OK."

Pozor, Ladislav Gengel se nyní několikavteřinovou blýskl stojkou na ledě.

Uvidíme, zda se nějaký záznam objeví ještě v zápise o utkání. Tradiční děkovačky se nyní zúčastňují také oba trenéři.

Na ledovou plochu vtrhl již také trenér Miroslav Mach a kustod a masér Vladimír Brož starší. Rozhodčí museli od sebe rozdělovat brankáře Martina Volkeho a Tomáše Krále.

59:28
    Šance pro hosty. David Tůma (UNL) míří na trestnou lavici na dvě minuty za podražení.

Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Využitá přesilovka! Střelu Martina Vágnera (1+19) po vyhraném vhazování tečoval do horního růžku hostující branky DAVID TŮMA (26+11). Asistence: Martin Vágner (1+19), Tomáš Kolafa (7+22).

58:45
    Početní výhoda pro Slovan. Lukáš Špelda (LTM) vyloučen na dvě minuty za podražení.

Celkem TM v letošním ročníku: 64.
    Vyloučení celkem v zápase: 8:7.

55:31
    Stadion si zahraje v přesile. David Tůma (UNL) vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění.

Celkem TM v letošním ročníku: 38.
    Vyloučení celkem v zápase: 8:6.

55:31
    Teď málem nastala smolná situace pro domácí, když si Vladimír Brož nechtěně tečoval puk na vlastní branku. Michael Petrásek připraven.

Dnešní utkání sledují 2 483 diváci.

49:06
    Přesilovka pro Litoměřice. David Merta (UNL) potrestán dvouminutovým trestem za vysokou hůl.

Celkem TM v letošním ročníku: 51.
    Vyloučení celkem v zápase: 7:6.

46:47
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Z nepřehledné situace na brankovišti těží ZDENĚK DOLEŽAL (10+5), na jehož dorážku byl Michael Petrásek krátký. Asistence: Jiří Černoch (2+6), Jakub Kolář (0+5).

42:48
    Ondřej Smetana (UNL) oslabí svůj tým, neboť se mu dnes na trestné lavici zřejmě líbí. Ústecký bek míří dnes již potřetí do boxu trestoměřičů, tentokrát na dvě minuty za podražení.

Celkem TM v dnešním utkání: 6.
    Celkem TM v letošním ročníku: 42.
    Vyloučení celkem v zápase: 6:6.

39:20
    Hrubá chyba ústecké obrany. Martin Novák se dostal v oslabení do samostatného úniku, ve kterém doslova zazářil Michael Petrásek, jenž vychytal pravé křídlo druhého útoku hostů pravým betonem a díky tomuto muži jsou domácí i nadále v těsném vedení.

38:23
    Jak již bylo zmíněno, Lukáš Špelda (LTM) se po přibližně pětiminutovém přerušení poroučí na trestnou lavici, a to na dvě minuty za hrubost.

Celkem TM v letošním ročníku: 62.
    Vyloučení celkem v zápase: 5:6.

38:23
    A skutečně, vrátka od trestné lavice hostů se již otevírají!

38:23
    Hlavní rozhodčí již přijel ke střídačce Stadionu a vypadá to, že se možná bude vylučovat.

38:23
    Jan Kloz odjíždí na střídačku po svých, domácí reklamují vyloučení.

38:23
    Špelda zákrokem na hranici pravidel dohrál mimo hru za zády hlavního rozhodčího Kloze. Sudí přerušil hru, ke zraněnému spěchá lékař.

37:25
    Gól do šatny! RADOMÍR VANĚK (1+0) se napřáhl a z vrchního hrotu levého kruhu pro vhazování se trefuje do černého k opačné tyči. Asistence: Jakub Grin (0+1).

34:30
    Vítězslav Bílek se po špatné rozehrávce domácí defenzivy dostal v oslabení do slibného úniku, forvarda z první útočné formace hostů vychytal Petrásek.

34:19
    Opět se bude vylučovat. Radek Míka (LTM) míří do boxu trestoměřičů na dvě minuty za hákování. Komerční přestávka.

Celkem TM v letošním ročníku: 50.
    Vyloučení celkem v zápase: 5:5.

33:10
    Po přihrávce Gengela orazítkoval v oslabení Kolafa břevno.

32:42
    Využitá dvojnásobná přesilovka! JAROSLAV KALLA (11+48) prostřelil z pravé kruhu vše, co mu stálo v cestě a vyrovnává stav dnešního utkání. Bez asistence.

32:03
    Domácí jdou do tří. Ondřej Smetana (UNL) si musí jít odsedět dvě minuty za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště.

Vyloučení celkem v zápase: 5:4.

31:59
    Nyní pro změnu šance pro Stadion. Jan Kloz (UNL) potrestán menším trestem za vysokou hůl.

Celkem TM v letošním ročníku: 48.
    Vyloučení celkem v zápase: 4:4.

31:01
    Využitá přesilovka! JAROSLAV ROUBÍK (35+32; dnes 2+0) si vybruslil do pravého kruhu, odkud nechytatelnou dělovkou vymetl pavučiny z horního růžku svatyně Tomáše Krále. Asistence: Ondřej Smetana (0+8).

30:13
    Domácí dostávají šanci získat zpět své vedení v podobě přesilové hry. Jakub Kolář (LTM) obdržel dvě minuty za držení protihráče.

Celkem TM v letošním ročníku: 22.
    Vyloučení celkem v zápase: 3:4.

28:55
    Stadion těží z dorážky! K odražené střele Jakuba Šulce (8+16) se jako první dostal VÍTĚZSLAV BÍLEK (33+20), který z bezprostřední blízkosti nedal Michaelu Petráskovi šanci na nějakou reakci. Asistence: Jakub Šulc (8+16), Jaroslav Kalla (10+48).

26:31
    Martin Ondráček (LTM) si počínal proti pravidlům, a tak mu náleží menší trest za podražení.

Vyloučení celkem v zápase: 3:3.

24:20
    Tak tento hokej se musí fanouškům líbit, navíc dnešní zápas není rozhodně určen pro slabé povahy! Ihned po neúspěšném brejku Vítězslava Bílka se do samostatného úniku v oslabení na opačné straně kluzistě dral David Merta, jenž z levé strany nastřelil lapačku Tomáše Krále.

24:10
    Vítězslav Bílek šel sám na Michaela Petráska, v přesilové hře pravé křídlo hostů na brankáře Slovanu nevyzrálo, když zamířilo vedle.

23:24
    Potřetí si Litoměřice zahrají dnes v početní převaze. Za katr míří na dvě minuty Ondřej Smetana (UNL), jenž je vyloučen za držení protihráče.

Vyloučení celkem v zápase: 3:2.

20:09
    Ústečtí vlétli do druhé periody jako uragán! David Tůma mířil sám proti Tomáši Královi, ze souboje tváří v tvář vzešel jako vítěz brankář Stadionu, který betonem kotouč vyrazil.

19:55
    Na Roubíka zívala odkrytá branka, výborně se přemístil Král, který zabránil na poslední chvíli ústeckému kanonýrovi v navýšení skóre.

18:25
    Avizovaná přesilovka pro Ústí nad Labem. Tomáš Doležal (LTM) si musí jít odpykat menší trest za sekání.

Vyloučení celkem v zápase: 2:2.

11:11
    Jakub Pořický (UNL) se zřejmě pokouší o stejnou taktiku jako u předchozího trestu, kdy tým Ústí nad Labem vstřelil při jeho absenci branku. V tomto případě je útočník domácích potrestán dvouminutovým trestem za sekání.

Celkem TM v letošním ročníku: 30.
    Vyloučení celkem v zápase: 2:1.

10:50
    Jaroslav Kalla hledal v mezikruží nikým neobsazeného Vítězslava Bílka, který mířil sám proti Michaelu Petráskovi. Druhý jmenovaný se ale dostal do slepé uličky, když gólman Slovanu dal k levé tyčce včas svůj beton. Bude se však vylučovat, hlavní arbitr viděl zákrok domácích proti pravidlům.

08:09
    Početní výhoda pro Ústí nad Labem. Jakub Šulc (LTM) vyfasoval menší trest za nedovolené bránění.

Celkem TM v letošním ročníku: 70.
    Vyloučení celkem v zápase: 1:1.

02:53
    Nebezpečná střela Švagrovského propadla domácímu brankáři jen těsně vedle levé tyče!

02:37
    Gól v oslabení! Tomáš Kolafa (7+21) adresoval přesnou přihrávku k hranici útočné třetiny JAROSLAVU ROUBÍKOVI (34+32), který ze samostatného úniku ve vlastním oslabení nalezl blafákem recept na Tomáše Krále. Asistence: Tomáš Kolafa (7+21).

01:52
    Přesilová hra ve prospěch Litoměřic. Dvě minuty za podražení inkasoval za faul v ofenzivní třetině Jakub Pořický (UNL).

Celkem TM v letošním ročníku: 28.
    Vyloučení celkem v zápase: 1:0.

Před samotným začátkem utkání je popřáno všechno nejlepší k osmdesátým pátým narozeninám Oldřichu Rejnovi, který tak vstupuje mezi patrioty Ústí nad Labem. Třiadvacet let byl Oldřich Rejna předsedou ústeckého hokejového klubu.

Zdeněk Kamínek ml.

Góly a asistencie: 3. Roubík (Kolafa), 32. Roubík (Smetana), 38. Vaněk (Grin), 59. Tůma (Vágner, Kolafa) – 29. V. Bílek (Šulc, Kalla), 33. Kalla, 47. Z. Doležal (Černoch, Kolář)

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Volke) – Kolafa, Smetana, Vl. Brož, M. Vágner, Grin, Vaněk, M. Zdvořáček – D. Tůma, Roubík, Rod – Baránek, J. Kloz, D. Merta – Pořický, M. Hanzl, Gengel – Suchan, T. Vávra, Poulíček. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.
    HC Stadion Litoměřice: T. Král (Přikryl) – J. Šulc, Šafář, Míka, Mikliš, Špelda, Jakub Kolář, D. Bílek – V. Bílek, Kalla, Rys – Martin Novák, Švagrovský, T. Doležal – M. Ondráček, Černoch, Z. Doležal – Brandejský, Antončík, Racek. Trenéři: Jiří Doležal, Daniel Tvrzník.

Rozhodca: Kopeček – Beneš, Štofa

Diváci: 2 483